Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

De az A-oszlop belselyében fut a vezeték, nem a burkolat és a kasztni között. Mit nem értesz? találtam egy fekete.fehér vezetéket a küszöbboritás alatt amiben vot feszkó, rákötöttem a lábtérvilágítást, de mután összeraktam kiderült, csak ha be van kapcsolva a rádió, akkor van ott táp. Mivel szerelés közben rádióztam ez akkor nem tünt fel. :lol:

vaze... milyen vezetéket találtál??? :huh:

Ha nem a kötegben, de a nagycsatikban biztos, hogy találsz normálisat.

Nekem a nagycsatiban van vagy 6 fekete-fehér, még válogathattam is köztük. Gyújtás nélkül kicsipogtattam a biztiktől azt amelyik kellett

Link to comment
Megosztás:

vaze... milyen vezetéket találtál??? :huh:

Ha nem a kötegben, de a nagycsatikban biztos, hogy találsz normálisat.

Nekem a nagycsatiban van vagy 6 fekete-fehér, még válogathattam is köztük. Gyújtás nélkül kicsipogtattam a biztiktől azt amelyik kellett

Ja itt is volt egy csomó fekete-fehér, megböktem tűvel, meg a szürkét is, odanyomtam a ledeket, faxán működött is, csak közben szólt a rádió. Aztán összeraktam és kiderült, hogy rádió nélkül nem világítt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

talán elektromos antenna...

de nemtudom miről beszélsz :huh:

csak az A oszlop burkolatot kell levenni, a tetőkárpit felé csak be kell rakni, gyárilag is csak úgy ottvan a mennyezetvilágításé.

nekem is van biztitáblám, meg fűés cső is, de én felláttam apedáloktól, és ott toltam le a vezetéket...

max 15 perc, de az már nagyon max :lol:

Elvileg villanyantennához táp meg test meg ráiójel megy, úgyhogy lehet akár az is....hétvégén szereltem be ilyen antennát de a színeket nem néztem.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Kedves Sorstársak! :huh:

Elnézegetve a mostani időjárási viszonyokat rászántam magam a ködlámpák installálására.

Kérdéseim a következők lennének: Mivel nincs hozzájuk gyári kábelkötegem, érdekelne hogy mekkora keresztmetszetű kábeleket használjak a relétől a lámpákig illetve a kapcsolotol a reléig. (szerény tippem az előbbire egy 1,5ös sodort érpárú snassz mezei zsineg lenne, mig az utobbira egy 0,75-ös vagy 1es drót.) Aztán: Hány amperos biztivel kéne védenem a dolgot, illetve oldalanként védjem le vagy elég egyben mind a kettőt? Hol kaphatok hozzá megfelelő relét? Ha jol sejtem akkor a hátso ködlámpához is relé kéne? (Van valami gyári relé vagy bemegyek a boltba oszt jónapot ködlámpához kéne nekem relé? :lol: )

jah és hogy ki ne maradjon a sorból. Egy pár napja üzemanyagszüröt cseréltem a szekér alatt. Szerény tapasztalatom a következő: a szűrő out ágából, tehát a motor felől épphogy csorgott valami vissza, pedig ha jol sejtem ott azért valamiféle nyomásnak kéne lennie. Ezzel kapcsolatban kéne nekem egy kis segitség. Van ott valami nyomásszabályozo vagy esetleg viszacsapo szelep? Mellesleg a motor C14SE 95ös évjáratból.

Előre is köszonom a válaszokat!

u.i.: Hidegen nehezen indul a kocsi, gondolom ez amiatt van hogy elvesziti valahol a rendszer a nyomást, szóvel jólenne kideriteni mihamarabb.

Bocs ha kicsit hosszura sikeredett

üdv: Petya

Link to comment
Megosztás:

Üdv Kedves Sorstársak! :huh:

Elnézegetve a mostani időjárási viszonyokat rászántam magam a ködlámpák installálására.

Kérdéseim a következők lennének: Mivel nincs hozzájuk gyári kábelkötegem, érdekelne hogy mekkora keresztmetszetű kábeleket használjak a relétől a lámpákig illetve a kapcsolotol a reléig. (szerény tippem az előbbire egy 1,5ös sodort érpárú snassz mezei zsineg lenne, mig az utobbira egy 0,75-ös vagy 1es drót.) Aztán: Hány amperos biztivel kéne védenem a dolgot, illetve oldalanként védjem le vagy elég egyben mind a kettőt? Hol kaphatok hozzá megfelelő relét? Ha jol sejtem akkor a hátso ködlámpához is relé kéne? (Van valami gyári relé vagy bemegyek a boltba oszt jónapot ködlámpához kéne nekem relé? :lol: )

jah és hogy ki ne maradjon a sorból. Egy pár napja üzemanyagszüröt cseréltem a szekér alatt. Szerény tapasztalatom a következő: a szűrő out ágából, tehát a motor felől épphogy csorgott valami vissza, pedig ha jol sejtem ott azért valamiféle nyomásnak kéne lennie. Ezzel kapcsolatban kéne nekem egy kis segitség. Van ott valami nyomásszabályozo vagy esetleg viszacsapo szelep? Mellesleg a motor C14SE 95ös évjáratból.

Előre is köszonom a válaszokat!

u.i.: Hidegen nehezen indul a kocsi, gondolom ez amiatt van hogy elvesziti valahol a rendszer a nyomást, szóvel jólenne kideriteni mihamarabb.

Bocs ha kicsit hosszura sikeredett

üdv: Petya

Üdv!

Vezetéknek elég a 1,5-es a lámpákig a relétől, még felfűzve is, nem kell külön-külön. Gyárilag is így megoldott. Vezérlésnek a 0.75-ös bőven elég. A hátsó ködösnek valóban van reléje, de az nem a ködöst kapcsolja, hanem abban segít, hogy ha helyzetjelző állásban felnyomod az első ködöst, akkor ebben az esetben a hátsót is feltudod, viszont ha nincs felnyomva az első, akkor a hátsót nem tudod, csak tompított helyzetben. Amúgy bontóban nézegess körül relékért bizti táblákból. Talán még gyári kábelköteget is tudsz szerezni. :lol:

8 szelepes motoroknál nincs nyomástartás, tehát amint leállítod a motort, leáll az AC és elveszik a benzinnyomás. Ezért várok én személyszerint az indítással, amíg beindítom. Nálam a mérvadó a légzsákteszt visszajelző kialvása.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Vezetéknek elég a 1,5-es a lámpákig a relétől, még felfűzve is, nem kell külön-külön. Gyárilag is így megoldott. Vezérlésnek a 0.75-ös bőven elég. A hátsó ködösnek valóban van reléje, de az nem a ködöst kapcsolja, hanem abban segít, hogy ha helyzetjelző állásban felnyomod az első ködöst, akkor ebben az esetben a hátsót is feltudod, viszont ha nincs felnyomva az első, akkor a hátsót nem tudod, csak tompított helyzetben. Amúgy bontóban nézegess körül relékért bizti táblákból. Talán még gyári kábelköteget is tudsz szerezni. :huh:

8 szelepes motoroknál nincs nyomástartás, tehát amint leállítod a motort, leáll az AC és elveszik a benzinnyomás. Ezért várok én személyszerint az indítással, amíg beindítom. Nálam a mérvadó a légzsákteszt visszajelző kialvása.

Nos Köszönöm szépen az infókat, esetleg ha tudnál még szolgálni egy arányába véve használhati kapcsolási rajzzal annak örülnék. A nyomással kapcsolatban: Gondolkodtam azon, hogy a szivosor elé , ahol beér az üzmanyagcső a kaszni alól a motortérbe ott elvágom és berakok egy visszacsaposzelepet. Amugy a légzsák visszajelzőt megvárom én is mindig, de hidegen igy is elég nehézkesen indul. olyan mintha kevés lenne neki az üzemanyag. kicsit rázza magát a motor, de amint elkapta szépen beáll a fordulat az emelt alapjáratra(hideg üzemi) és onnantol semmi gond. Melegen meg pöci röfi.

Üdv Petya

Link to comment
Megosztás:

Nos Köszönöm szépen az infókat, esetleg ha tudnál még szolgálni egy arányába véve használhati kapcsolási rajzzal annak örülnék. A nyomással kapcsolatban: Gondolkodtam azon, hogy a szivosor elé , ahol beér az üzmanyagcső a kaszni alól a motortérbe ott elvágom és berakok egy visszacsaposzelepet. Amugy a légzsák visszajelzőt megvárom én is mindig, de hidegen igy is elég nehézkesen indul. olyan mintha kevés lenne neki az üzemanyag. kicsit rázza magát a motor, de amint elkapta szépen beáll a fordulat az emelt alapjáratra(hideg üzemi) és onnantol semmi gond. Melegen meg pöci röfi.

Üdv Petya

Kapcsolási rajzokat itt találsz: Link. Ezek teljes rajzok természetesen.

Egy legutóbbi tanulmány alapján, a nehezen indulás okozója lehetséges a kétvezetékes hőgomba döglődése is. Csere után az illetőnek pöcc-röff indult és tanúja voltam én is, hogy marhanehezen indult hidegen, azaz sokáig kellett köszörültetni. Természetesen hidegen sosem fog úgy indulni, mint melegen. :huh: Tehát, mint nálam, hogy hidegen kicsivel többet teker, melegen meg alig önindítózok és röfög már a 75 lovacska. A visszacsapó jó ötlet lehet és talán még a pozíció is megfelelő, amit kijelöltél, ott maradna annyi benzin, ami elég lenne az induláshoz és pár másodperces üzemeléshez, amíg az AC pumpa utoléri magát. Bár a tiedében 3 bar nyomásos AC pumpa van, a központi injektorosoktól eltérően, szóval nem sok ideig tart neki feltölteni a rendszert. Mire meg a légzsákteszt végbe megy, addigra szerintem fel is tölti. Nálam a teszt 3 másodpercig tart körülbelül.

Link to comment
Megosztás:

tegnap óta van bc-m, hála invictusnak. no meg az előkészítés day részéről :D kösz srácok, kalibrálni előbb szeretném mint amilyen hosszú volt a beszerelés ;)

Nagyon szívesen. :huh: Ajánlom is hogy belődd mielőbb. Mondjuk pont én pofázok, még mindig 15 literes fogyasztásom van szerinte. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kapcsolási rajzokat itt találsz: Link. Ezek teljes rajzok természetesen.

Egy legutóbbi tanulmány alapján, a nehezen indulás okozója lehetséges a kétvezetékes hőgomba döglődése is. Csere után az illetőnek pöcc-röff indult és tanúja voltam én is, hogy marhanehezen indult hidegen, azaz sokáig kellett köszörültetni. Természetesen hidegen sosem fog úgy indulni, mint melegen. :lol: Tehát, mint nálam, hogy hidegen kicsivel többet teker, melegen meg alig önindítózok és röfög már a 75 lovacska. A visszacsapó jó ötlet lehet és talán még a pozíció is megfelelő, amit kijelöltél, ott maradna annyi benzin, ami elég lenne az induláshoz és pár másodperces üzemeléshez, amíg az AC pumpa utoléri magát. Bár a tiedében 3 bar nyomásos AC pumpa van, a központi injektorosoktól eltérően, szóval nem sok ideig tart neki feltölteni a rendszert. Mire meg a légzsákteszt végbe megy, addigra szerintem fel is tölti. Nálam a teszt 3 másodpercig tart körülbelül.

Heh itt a porbléma!

Amikor cseréltem a szüröt direkt megnéztem a dolgot. Rádaott gyujtásnál meg se nyekkenik a pumpa. csak inditozásnál. Nem lehetne ezzel valamit csinálni? Mert ha jol sejtem ez ugy müködne, hogy ráadom a gyujtást Ac termel eléri a nyomást kikapcsol és ha elengedi a nyomást akkor visszakapcsol vagy inditozásnál megint kapcsol. De javits ki ha tévedek, ebben a részében nemvagyok teljesen jártas, de nekem igy rémlik

:huh:

Link to comment
Megosztás:

Heh itt a porbléma!

Amikor cseréltem a szüröt direkt megnéztem a dolgot. Rádaott gyujtásnál meg se nyekkenik a pumpa. csak inditozásnál. Nem lehetne ezzel valamit csinálni? Mert ha jol sejtem ez ugy müködne, hogy ráadom a gyujtást Ac termel eléri a nyomást kikapcsol és ha elengedi a nyomást akkor visszakapcsol vagy inditozásnál megint kapcsol. De javits ki ha tévedek, ebben a részében nemvagyok teljesen jártas, de nekem igy rémlik

:huh:

Gyárilag így kéne működnie, bár vannak olyan infók is, hogy ez így jó, ahogy leírtad. Viszont többünknél is, ahogy nálam is, már gyújtásnál dolgozik az AC, bár én nem hallom, mint néhány kartárs az AC hangját, viszont a relé hangját szoktam hallani az anyós résztől, mikor lekapcsol. Hasonló időben kapcsol le az AC-relé is a légzsákteszterrel.

Link to comment
Megosztás:

Gyárilag így kéne működnie, bár vannak olyan infók is, hogy ez így jó, ahogy leírtad. Viszont többünknél is, ahogy nálam is, már gyújtásnál dolgozik az AC, bár én nem hallom, mint néhány kartárs az AC hangját, viszont a relé hangját szoktam hallani az anyós résztől, mikor lekapcsol. Hasonló időben kapcsol le az AC-relé is a légzsákteszterrel.

Aham

Valami ötlet esetleg sejtés hogy mi a bánatért nem indul a pumpám gyujtás ráadással?

Juteszembe a tied is hengerenkénti befecsis vagy központis?

Link to comment
Megosztás:

Ötletem nincs és inkább nem mondanék hülyeséget. :huh:

Központis.

Lehet, hogy ott a megoldás. Gondolom a tietekben kisebb a rendszerben a nyomás ergo tovább tart feltermelni. Viszont már az is megfordult a fejemben, hogy van vmi érzékelő és az kapcsolná ráadott gyujtásnál a ac-t (megfelelő nyomásnál persze leold)és az halt be és ezért csak inditozással indul az ac. Vagy még egy ötlet. Ahogy elnézegettem eléggé mókolt a riasztó benne, lehet hogy az elektronikája is belezavarhat. Ki tudja hogy milyen és mikor meg hogy van kötve. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy ott a megoldás. Gondolom a tietekben kisebb a rendszerben a nyomás ergo tovább tart feltermelni. Viszont már az is megfordult a fejemben, hogy van vmi érzékelő és az kapcsolná ráadott gyujtásnál a ac-t (megfelelő nyomásnál persze leold)és az halt be és ezért csak inditozással indul az ac. Vagy még egy ötlet. Ahogy elnézegettem eléggé mókolt a riasztó benne, lehet hogy az elektronikája is belezavarhat. Ki tudja hogy milyen és mikor meg hogy van kötve. :huh:

Na erre gondoltam én is, csak ebben nem vagyok biztos, így inkább nem írtam le.

A riasztós dolog sem kizárható.

Link to comment
Megosztás:

Na erre gondoltam én is, csak ebben nem vagyok biztos, így inkább nem írtam le.

A riasztós dolog sem kizárható.

Nos már csak azt kéne kideritenem hogy van e benne ilyen kapcsolo. Mellesleg megérett bennem az elhatározás, hogy holnap lebontom az acrelé felőli belsőt azt nézegelödök hogy van e vmilyen vezeték megszakitva megcsapolva és hogy merrefelé megyeget. Ki tudja lehet hogy találok még akasztott embert is:P Viszont ez az érzékelős dolog agyon piszkálja a csöröm csak gözöm sinc hogy oldjam meg:\ Mert egy 3 baros nyomáskapcsoloszerüséget felkutatni az már perverzio lenne:D

Link to comment
Megosztás:

Nos már csak azt kéne kideritenem hogy van e benne ilyen kapcsolo. Mellesleg megérett bennem az elhatározás, hogy holnap lebontom az acrelé felőli belsőt azt nézegelödök hogy van e vmilyen vezeték megszakitva megcsapolva és hogy merrefelé megyeget. Ki tudja lehet hogy találok még akasztott embert is:P Viszont ez az érzékelős dolog agyon piszkálja a csöröm csak gözöm sinc hogy oldjam meg:\ Mert egy 3 baros nyomáskapcsoloszerüséget felkutatni az már perverzio lenne:D

Azért ránéznék én arra a kétvezetékes hőgombára is. Kijelzőn konstatálod a kiírt hőmérsékletet, majd megméred, hogy a kétvezetékes vízhőfokjeladón mekkora ellenállást mérsz. Természetesen már áthűlt motornál. :huh:

Vízhőfok Kétvezetékes jeladó ellenállása

100C ~ 180 Ohm

80C ~ 320 Ohm

60C ~ 650 Ohm

40C ~ 1.18 kOhm

20C ~ 2.45 kOhm

0C ~ 5.6 kOhm

-10C ~ 9.45 kOhm

-20C ~ 15 kOhm

Link to comment
Megosztás:

Aham

Valami ötlet esetleg sejtés hogy mi a bánatért nem indul a pumpám gyujtás ráadással?

Juteszembe a tied is hengerenkénti befecsis vagy központis?

Lehet hogy indul, csak jó pumpád van, és nem hallod. Az eredetit én sem hallottam, csak ez az utángyártott nyomja el az alapjárat hangját. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.