Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv mindenkinek!!

Kész lett a középkonzol ledezés, és ilyen lett.

Ha valakit érdekel elmesélem.

http://kepfeltoltes.hu/view/091123/konzol_...ltoltes.hu_.jpg

Szép.

Nekem jelenleg tök sötét a középkonzol. Tervbe van már véve hogy kicserélem az izzókat. Sőt még a kürtöm is csak egyenes kormányállásnál hajlandó kiabálni, úgyhogy egyszer majd rászánok a belső térre egy egész délutánt és rendbe teszem ezeket a dolgokat. Csak qva hideg van kint :huh:

Szép a ledezés, de nem hiszem, hogy kegyen türelmem ilyenre.

Link to comment
Megosztás:

Szép.

Nekem jelenleg tök sötét a középkonzol. Tervbe van már véve hogy kicserélem az izzókat. Sőt még a kürtöm is csak egyenes kormányállásnál hajlandó kiabálni, úgyhogy egyszer majd rászánok a belső térre egy egész délutánt és rendbe teszem ezeket a dolgokat. Csak qva hideg van kint :huh:

Szép a ledezés, de nem hiszem, hogy kegyen türelmem ilyenre.

Most készítem a müszerfalat remélem az neked is erőt ad :lol:

Link to comment
Megosztás:

jó lett szép homogán is a szélvédő ikont leszámítva...

nekem a 3mas erősebb a többitől... ezt mondjuk lehet korrigálhatnám egy kis munkával, de elégg higed van kint, és nekem sincs sok kedvem szerelgetni kint :huh:

a műanyag hátulján itt is ilyen fekete festés van, mint a számlap hátulján??

már nem emlékszem :lol:

mert ha igen, akkor csak lecsiszolom, és akkor mindenhol erősebben fog világítani, nem csak a 3asnál :lol:

egy képet dobj már fel arról, hogy hogyan rendezted el a ledeket!!

Link to comment
Megosztás:

jó lett szép homogán is a szélvédő ikont leszámítva...

nekem a 3mas erősebb a többitől... ezt mondjuk lehet korrigálhatnám egy kis munkával, de elégg higed van kint, és nekem sincs sok kedvem szerelgetni kint :huh:

a műanyag hátulján itt is ilyen fekete festés van, mint a számlap hátulján??

már nem emlékszem :lol:

mert ha igen, akkor csak lecsiszolom, és akkor mindenhol erősebben fog világítani, nem csak a 3asnál :lol:

Szerintem a fotón nem látszik jól, mindenik ikon egyformán világít mert én újra csináltam azt a fekete lehuzóst amelyik a müanyagara van téve, mert a német koma másképp oldotta meg a 2 égős megvilágítással

azért hogy szépen világitson mindenik ikon.De ha a fény fele teszed azt a müanyag lapot rajta az ikonokkal akkor majd fogod látni, hogy miről beszélek.

Nézd meg szemből és nézd meg hátból a fénynél és meglátod hogy melyik ikonok világítnak fényesebben.(3,ablak,lábra-fejre,fejre ikonok).

Ezért kellett ujra tervezzem és csináljam azt a fekete lapot, hogy legyen egyforma a hatás.

Link to comment
Megosztás:

jó lett szép homogán is a szélvédő ikont leszámítva...

nekem a 3mas erősebb a többitől... ezt mondjuk lehet korrigálhatnám egy kis munkával, de elégg higed van kint, és nekem sincs sok kedvem szerelgetni kint :huh:

a műanyag hátulján itt is ilyen fekete festés van, mint a számlap hátulján??

már nem emlékszem :lol:

mert ha igen, akkor csak lecsiszolom, és akkor mindenhol erősebben fog világítani, nem csak a 3asnál :lol:

egy képet dobj már fel arról, hogy hogyan rendezted el a ledeket!!

ok. holnap felteszem szöveggel együtt

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a fotón nem látszik jól, mindenik ikon egyformán világít mert én újra csináltam azt a fekete lehuzóst amelyik a müanyagara van téve, mert a német koma másképp oldotta meg a 2 égős megvilágítással

azért hogy szépen világitson mindenik ikon.De ha a fény fele teszed azt a müanyag lapot rajta az ikonokkal akkor majd fogod látni, hogy miről beszélek.

Nézd meg szemből és nézd meg hátból a fénynél és meglátod hogy melyik ikonok világítnak fényesebben.(3,ablak,lábra-fejre,fejre ikonok).

Ezért kellett ujra tervezzem és csináljam azt a fekete lapot, hogy legyen egyforma a hatás.

tudjuk, hogy néhány ikon sötétítve van, némeik meg nincs, a két izzós megoldás miatt.

a km óra számlapja egy fekete festett réteggel van megoldva ilyen szempontból.

a keringető rendszer lapja is úgy van megoldva??? mert én is beledeztem, de nekem a 3mas világosabb, mint a többi szám, pontosabban mondva, amint a képen is látszik a többi szám sötétebb hiába tettem rá jóval nagyobb ellenállást... csak nem emlékszem már, hogyan van az megoldva, ha festett, akkor azt mint a számlapnál rájöttem le lehet csiszolni.

egyébként nekem ilyen lett első nekifutásra:

7803-20091123-dOZOSy.jpg

ok. holnap felteszem szöveggel együtt

nekem nem kell szöveg, csak egy képet tegyél már fel a ledek elhelyézéséről légyszi, abbl már kiokoskodom a többit :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is be kéne ledezni a középkonzolt, csak félek attól a 3-as égőcsoportól ott középen. Azért egy kicsit bonyolultabb mint amikor az izzók helyére ledet tekerek. Meg nehezebb visszalakítani. Annyi előnye viszont van neki, hogy kiveszem, és kényelmesen megcsinálom a pincében. De én csak a két tekerőt akarom, van még 2 csiszolt ledem. Vagy a középső led is belevilágít a számokba? Vagy az csak hátsóablakfűtést világítja meg?

Link to comment
Megosztás:

Nekem is be kéne ledezni a középkonzolt, csak félek attól a 3-as égőcsoportól ott középen. Azért egy kicsit bonyolultabb mint amikor az izzók helyére ledet tekerek. Meg nehezebb visszalakítani. Annyi előnye viszont van neki, hogy kiveszem, és kényelmesen megcsinálom a pincében. De én csak a két tekerőt akarom, van még 2 csiszolt ledem. Vagy a középső led is belevilágít a számokba? Vagy az csak hátsóablakfűtést világítja meg?

miről beszélsz te?

eleve 3 tekerő van :huh:

ha állandóan ugyan akkora fényerőt akarsz akkor bele kell ragasztani a gombba, a plexi végére.

nekem aközépső azért más színű, mert nem volt már csak másfajta ledem, meg ott máshogy is raktam fel a ledet...

de majd... a phase II. be :lol:

Link to comment
Megosztás:

tudjuk, hogy néhány ikon sötétítve van, némeik meg nincs, a két izzós megoldás miatt.

a km óra számlapja egy fekete festett réteggel van megoldva ilyen szempontból.

a keringető rendszer lapja is úgy van megoldva??? mert én is beledeztem, de nekem a 3mas világosabb, mint a többi szám, pontosabban mondva, amint a képen is látszik a többi szám sötétebb hiába tettem rá jóval nagyobb ellenállást... csak nem emlékszem már, hogyan van az megoldva, ha festett, akkor azt mint a számlapnál rájöttem le lehet csiszolni.

egyébként nekem ilyen lett első nekifutásra:

http://pics.coldline.hu/pics/7803-20091123-dOZOSy.jpg

nekem nem kell szöveg, csak egy képet tegyél már fel a ledek elhelyézéséről légyszi, abbl már kiokoskodom a többit :huh:

Itt a kép.

Ez a kép mutatja hogy milyen szinü ledek vannak ott

http://kepfeltoltes.hu/view/091123/ledek_s...ltoltes.hu_.jpg

és ez pedíg csak úgy.

http://kepfeltoltes.hu/view/091123/ledek_w...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

miről beszélsz te?

eleve 3 tekerő van :huh:

ha állandóan ugyan akkora fényerőt akarsz akkor bele kell ragasztani a gombba, a plexi végére.

nekem aközépső azért más színű, mert nem volt már csak másfajta ledem, meg ott máshogy is raktam fel a ledet...

de majd... a phase II. be :lol:

Jó-jó 3 tekerő van, de a középső izzó is világítja a számokat, vagy csak a hátsóablakfűtést? Mert ugye nem olyan szélesen vannak elhelyezve az izzók mint a tekerők a két szélső izzó valahol féluton van a tekerők között.

235661.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nekem is be kéne ledezni a középkonzolt, csak félek attól a 3-as égőcsoportól ott középen. Azért egy kicsit bonyolultabb mint amikor az izzók helyére ledet tekerek. Meg nehezebb visszalakítani. Annyi előnye viszont van neki, hogy kiveszem, és kényelmesen megcsinálom a pincében. De én csak a két tekerőt akarom, van még 2 csiszolt ledem. Vagy a középső led is belevilágít a számokba? Vagy az csak hátsóablakfűtést világítja meg?

A hátsó ablak fűtésnek az égőjéhez nem nyultam.Az maradt az eredeti állapotába, mivelhogy az benne van a kapcsolóba.Az előbb raktam fel egy képet hogy hová vannak a ledek betéve, ha az segít?!

Link to comment
Megosztás:

tudjuk, hogy néhány ikon sötétítve van, némeik meg nincs, a két izzós megoldás miatt.

a km óra számlapja egy fekete festett réteggel van megoldva ilyen szempontból.

a keringető rendszer lapja is úgy van megoldva??? mert én is beledeztem, de nekem a 3mas világosabb, mint a többi szám, pontosabban mondva, amint a képen is látszik a többi szám sötétebb hiába tettem rá jóval nagyobb ellenállást... csak nem emlékszem már, hogyan van az megoldva, ha festett, akkor azt mint a számlapnál rájöttem le lehet csiszolni.

egyébként nekem ilyen lett első nekifutásra:

http://pics.coldline.hu/pics/7803-20091123-dOZOSy.jpg

nekem nem kell szöveg, csak egy képet tegyél már fel a ledek elhelyézéséről légyszi, abbl már kiokoskodom a többit :huh:

Itt a kép.

Ez a kép mutatja hogy milyen szinü ledek vannak ott

http://kepfeltoltes.hu/view/091123/ledek_s...ltoltes.hu_.jpg

és ez pedíg csak úgy.

http://kepfeltoltes.hu/view/091123/ledek_w...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

A hátsó ablak fűtésnek az égőjéhez nem nyultam.Az maradt az eredeti állapotába, mivelhogy az benne van a kapcsolóba.Az előbb raktam fel egy képet hogy hová vannak a ledek betéve, ha az segít?!

Segítt kösz, de asszem én először megpróbálom csak a gyári izzók helyére tenni. Aztán ha nem elég szétszedem a ratyi lábtérvilágítást, és még bepakolom azokat is.

Link to comment
Megosztás:

A hátsó ablak fűtésnek az égőjéhez nem nyultam.Az maradt az eredeti állapotába, mivelhogy az benne van a kapcsolóba.Az előbb raktam fel egy képet hogy hová vannak a ledek betéve, ha az segít?!

Teh Lajos!

Mivel én még kezdő vagyok ebbben a részben akor ha megkérlek összekapod nekem egy helyre képekkel mindennel a cuccost?

Mert igy elég sokáig fog tartani kibogozni :huh:

Link to comment
Megosztás:

Itt a kép.

Ez a kép mutatja hogy milyen szinü ledek vannak ott

http://kepfeltoltes.hu/view/091123/ledek_s...ltoltes.hu_.jpg

és ez pedíg csak úgy.

http://kepfeltoltes.hu/view/091123/ledek_w...ltoltes.hu_.jpg

kössz erre voltam kíváncsi :huh:

gyakorlatilag ugyan azmint az enyém... de a gombokat én másképp oldottam mg egy egy leddel csupán

de a háttérvilágítása ugyan ez nekem is :lol:

Link to comment
Megosztás:

Segítt kösz, de asszem én először megpróbálom csak a gyári izzók helyére tenni. Aztán ha nem elég szétszedem a ratyi lábtérvilágítást, és még bepakolom azokat is.

zotya n idegelj már fel

lassan több mint egy éve megy a középkonzol projekt sokmindenkinél, és beszámoltunk róla, hogy két nyamvadled semmire se lesz elég...

Lajos

én is meg lalee is megcsináltuk a hátsó szélvédő izzó cseréjét is.. eleve nekem soha életében nem is világított :huh:

nem nagy kaland az se.... csak nem tudom az én képeim hova lettek, de Lalee cartársunknak vannak képek.

Link to comment
Megosztás:

zotya n idegelj már fel

lassan több mint egy éve megy a középkonzol projekt sokmindenkinél, és beszámoltunk róla, hogy két nyamvadled semmire se lesz elég...

Igen, de ezt mondtátok a műszeregységre is, hogy kevés a gyári izzók helyére ledet tenni, mert foltos. Nekem meg nem az. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.