Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

szerintem ilyen különálló tuning óra

nekem hidegbe ugyan ezt játssza a gyári... kell neki egy kis melegedés, mire normálisan működik.

Nekem is megfordult a fejemben, hogy a hideg okozza, de gondoltam azért rákérdezek, Ti több mindent láttatok már! :lol:

Köszönöm a tippet Novy!

Link to comment
Megosztás:

Nekem is megfordult a fejemben, hogy a hideg okozza, de gondoltam azért rákérdezek, Ti több mindent láttatok már! :lol:

Köszönöm a tippet Novy!

hát ha pár km után már rendesen mozog, akkor a hideg.

vagy bejáraós még :lol:

tervbe volt nekem véve, hogy szétszedem, és kap egy kis wd40et a tengelye... de ilyen hidegben aligha állok neki

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Urak!

Beszereztem egy HD típusú fordulatszám mérőt. Beszereltük, alapjáraton működik szépen, 800 f/perc. Ám felpörgetés után nem megy vissza csak 1000 f/percre. Ennek okára tud valami okosat mondani esetleg tapasztalt már valaki hasonlót?

Előre is köszönöm!

Nekem is volt ilyen utólagos fordulat mérőm. HAMAR VÉGEZTEM VELE. Ugyan ez volt a problémám alapjárat fölment nekem is 900környékire oda rúgtam neki nagy lustán felment de vissza esni alig alig akart (ÓRA HIBÁJA) Szerintem a tiednek is ez a baja. Amint betettem a gyári fordulatos km órát ugyan azt a szálat kötöttem rá mint a tunyinyg órára és hibátlanul működik. ÜDV

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Szerintetek a '92.08 havi ferdehátú astra-ba jó a '95.08 havi astra hátsó lámpa búrája ? :lol: :P

Köszi a segítségat!

Há'má'mé'ne lenne jó!? Szerintem tuti, az csak az árnyalataiban, szinében változott, tudtommal. :lol: Persze, feltéve ha a '95-ös is ferdehátú! :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Szerintetek a '92.08 havi ferdehátú astra-ba jó a '95.08 havi astra hátsó lámpa búrája ? :lol: :lol:

Köszi a segítségat!

és persze az is kérdés a színnzés tekintetében, hogy abban is nem-e cserélték már párszor :lol:

felfogatásban tök ugyanaz a ferdehátúaknál a 92-esemben, és a 95-ösömben is :lol:

cseréld mind a 2db-ot, és akkor abba műszakin sem köthetnek bele :P

Link to comment
Megosztás:

és persze az is kérdés a színnzés tekintetében, hogy abban is nem-e cserélték már párszor :lol:

felfogatásban tök ugyanaz a ferdehátúaknál a 92-esemben, és a 95-ösömben is :lol:

cseréld mind a 2db-ot, és akkor abba műszakin sem köthetnek bele :lol:

Köszi a segítséget! :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Múltkor volt egy olyan problémám a hűtőventimmel, hogy a lassú sebesség nem működött rajta, csak a gyors. TDS isuzu 96-os.

Kimértem hogy a lassúnál hány voltot kap a venti és 10,6V volt. Elég ez egyáltalán, valószínű hogy ezért nem forog? A gyors sebességnél megkapja a 12,2 és megy.

Van vkinek vmi ötlete? Valami ellenállás,relé a rossz?

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Múltkor volt egy olyan problémám a hűtőventimmel, hogy a lassú sebesség nem működött rajta, csak a gyors. TDS isuzu 96-os.

Kimértem hogy a lassúnál hány voltot kap a venti és 10,6V volt. Elég ez egyáltalán, valószínű hogy ezért nem forog? A gyors sebességnél megkapja a 12,2 és megy.

Van vkinek vmi ötlete? Valami ellenállás,relé a rossz?

Előre is köszi.

Az enyém (klímás hűtőventi) egy számítógép tápegység 5V-os köréről is beindult. :lol: A 12V-osról nem tudott, mert az már sok volt a tápnak. :lol:

Nem lehet, hogy rosszul van bekötve a venti?

Link to comment
Megosztás:

Az enyém (klímás hűtőventi) egy számítógép tápegység 5V-os köréről is beindult. :lol: A 12V-osról nem tudott, mert az már sok volt a tápnak. :lol:

Nem lehet, hogy rosszul van bekötve a venti?

Hát nem hiszem hogy rosszul lenne bekötve. Bár kitudja. :lol: szóval azt mondod, hogy a 10,6 nak is megkéne forgatnia?

Akkor valszínű hogy a ventire már ráférne egy felújítás. :P Mondjuk elég beteg hangja van szegénykémnek. Nagyon nyikorog mikor leáll, gondolom már egy deka kenése nincs, lehet hogy a tekercs sem az igazi már.... Vagy annyira szorul hogy a 10,6v kevés hogy megforgassa...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok valaki tudna valami segitséget elektromos ablak beköttésel kapcsolatban esetleg képekkel ilusztrálva?Astra f hez kellene2elsö ajtóhoz Én szeretném bekötni.....

itt egy ??gyári?? rajz lehet nem pont astráé, de lehet használható azért :lol:

és itt találsz képeket is, akkor csináltam őket, amikor én szereltem át a 2 elsőt :P remélem valamit segít :lol: sok sikert!!

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenki :lol:

A fűtés kapcsolónál nem világit az a kis piszok égő ! :lol: Azt hogy lehet kicserélni? :lol: Tudtok segíteni? Köszi hali

pontosan melyikben nem világít? ebben?

mert ebben könnyű cserélni. ezen a képen ahol látod a fogó részén azt a kis kihagyást(lyukacskát) benyúlsz egy vékony csavarhúzóval, és kijön, mondjuk kicsit trükkösen :lol: és ha kint van kiveszed a kapcsolóban lévő foglalatot itt látszik.

Ezen a képen bal oldalon legszélen van a foglalat.

ha a meleg-hideg állítóban, vagy a jobb oldalinál van a gond, akkor az kicsit macerásabb, bontani kell, elég sokat :P

azoknál a piros vezetékes cuccok vannak ezen a képen

Link to comment
Megosztás:

pontosan melyikben nem világít? ebben?

mert ebben könnyű cserélni. ezen a képen ahol látod a fogó részén azt a kis kihagyást(lyukacskát) benyúlsz egy vékony csavarhúzóval, és kijön, mondjuk kicsit trükkösen :lol: és ha kint van kiveszed a kapcsolóban lévő foglalatot itt látszik.

Ezen a képen bal oldalon legszélen van a foglalat.

ha a meleg-hideg állítóban, vagy a jobb oldalinál van a gond, akkor az kicsit macerásabb, bontani kell, elég sokat :P

azoknál a piros vezetékes cuccok vannak ezen a képen

Nagyon köszi a segítséget! :lol: Meg is fogom nézni melyiket tudom cserélni! :lol: De most szerelőnél van a kicsike! Kerékcsapágy csere! :lol: ez van

HALI!

Link to comment
Megosztás:

nézegetem akocsit, leveszem a gyujtás elosztát, azthittem seggreülök

minden elektródán beégés oxidáció, a rotor is fekete :lol:

megpucolgatom, meg megméregetem az ellenállasait a kábeleknek.

ilyen elosztóval csoda, hogy beindult :lol:

5,8 5,8 5,1 4,8

így a vezérlés felől.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon köszi a segítséget! :lol: Meg is fogom nézni melyiket tudom cserélni! :lol: De most szerelőnél van a kicsike! Kerékcsapágy csere! :lol: ez van

HALI!

itt megláthatod hogy helyezkednek el az égők (a fekete csíkon van két szélén, és középen, és van egy a belső keringetés kapcsolójában is, oda megy a 2 piros szál)

nézegetem akocsit, leveszem a gyujtás elosztát, azthittem seggreülök

minden elektródán beégés oxidáció, a rotor is fekete :lol:

megpucolgatom, meg megméregetem az ellenállasait a kábeleknek.

ilyen elosztóval csoda, hogy beindult :P

5,8 5,8 5,1 4,8

így a vezérlés felől.

ezzel sokat lehet szívni, egyik haveromnak pont emiatt nem ment az autó, csak míg bemelegedett (max 5km-t) tisztítás után megszűnt a probléma :lol:

Link to comment
Megosztás:

itt megláthatod hogy helyezkednek el az égők (a fekete csíkon van két szélén, és középen, és van egy a belső keringetés kapcsolójában is, oda megy a 2 piros szál)

ezzel sokat lehet szívni, egyik haveromnak pont emiatt nem ment az autó, csak míg bemelegedett (max 5km-t) tisztítás után megszűnt a probléma :lol:

az a baj, hogy a problémák egy része megmaradt :S

meg hidegindítást nem tudtam produkálni még azóta.

érezhetően jobb lett mondjuk

de az alapjárat be beremeg, meg most iscsinált ilyan 4-5százas fordulatokat...

Link to comment
Megosztás:

az a baj, hogy a problémák egy része megmaradt :S

meg hidegindítást nem tudtam produkálni még azóta.

érezhetően jobb lett mondjuk

de az alapjárat be beremeg, meg most iscsinált ilyan 4-5százas fordulatokat...

nem lehet, hogy már túlságosan beégtek az érintkezők?

egyszer a wartbival ottmaradtam az úton, mint utólag kiderült rotor baja volt (beégett, megcsiszoltam, de az már nem volt elég, nem ért oda rendesen) Hazahúzattuk :lol: , itthol betettem egy másikat, azzal pöccröff :lol: (csak előtte az úton szerelgettem, hozattam gyújtásrészt, trafót, gyertyakábeleket otthonról)

drága lehet egy elosztófedél+rotor?

lehet sokat javítana :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.