Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Mi se hobbiból feszültünk hátra teljesen az ülésbe haverral, mikor a tuskó parkolóban a kis kék oszlop előre megfontolt aljas szándékkal közelített felénk. :P :D

:P nem is hiányzik nekem :rolleyes: Csak még egy (drágább esetben több) dolog amire vigyázni kell :D Unokatesóm amikor lepattant róla, össze is törte pár helyen... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Látom már mindenkit felcsigáztam a ford.számmérő bevezetékelésével kapcsolatban! :rolleyes: De sajna az igazságra várnotok kell még egy hónapot, mert a műszeregységet ajándékba adom apukámnak névnapjára! De mindenképpen tájékoztatlak majd titeket, hogy benne van-e a vezeték gyárilag! :D :P

Link to comment
Megosztás:

Látom már mindenkit felcsigáztam a ford.számmérő bevezetékelésével kapcsolatban! :rolleyes: De sajna az igazságra várnotok kell még egy hónapot, mert a műszeregységet ajándékba adom apukámnak névnapjára! De mindenképpen tájékoztatlak majd titeket! :D :P

Hamár felcsigáztad a társaságot...nem érdekel mit csinálsz a műszeregységgel de szépen mész és kikapod ami benne van majd leírod, hogy volt-e vezeték vagy sem. :D Ellenkező esetben a fórum bosszút áll rajtad :lol:

Link to comment
Megosztás:

Látom már mindenkit felcsigáztam a ford.számmérő bevezetékelésével kapcsolatban! :rolleyes: De sajna az igazságra várnotok kell még egy hónapot, mert a műszeregységet ajándékba adom apukámnak névnapjára! De mindenképpen tájékoztatlak majd titeket, hogy benne van-e a vezeték gyárilag! :D :P

Nekem nem volt benne, az AC-relé melletti csatiig ment a szál.

293660.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Valaki utólagos légzsák beszerelésről valamit nem tud mondani? Azt tudom mi kell hozzá sokkal inkább a kötögetés érdekel. Van egy légzsák kábelem kormányhoz és hát van pár szál kábel amit nem tudom hova kellene kötni. Valami rajz esetleg? valakinek? vagy csinált-e már valaki?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Valaki utólagos légzsák beszerelésről valamit nem tud mondani? Azt tudom mi kell hozzá sokkal inkább a kötögetés érdekel. Van egy légzsák kábelem kormányhoz és hát van pár szál kábel amit nem tudom hova kellene kötni. Valami rajz esetleg? valakinek? vagy csinált-e már valaki?

Azt tudom, hogy kell a lassulásmérő is az előbbi képen belinkelt helyre, meg persze oda is kábel, bizti mindenképpen, talán még plussz szál is a műszeregységbe a visszajelzőhöz. Csinálta már egy srác, mostanában nincs fent, ő komplett kormányt is cserélt rúddal együtt, de nem emlékszem már miért.

Link to comment
Megosztás:

Azt tudom, hogy kell a lassulásmérő is az előbbi képen belinkelt helyre, meg persze oda is kábel, bizti mindenképpen, talán még plussz szál is a műszeregységbe a visszajelzőhöz. Csinálta már egy srác, mostanában nincs fent, ő komplett kormányt is cserélt rúddal együtt, de nem emlékszem már miért.

Úgy arcon vágta hogy azóta nem nézett erre? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Azt tudom, hogy kell a lassulásmérő is az előbbi képen belinkelt helyre, meg persze oda is kábel, bizti mindenképpen, talán még plussz szál is a műszeregységbe a visszajelzőhöz. Csinálta már egy srác, mostanában nincs fent, ő komplett kormányt is cserélt rúddal együtt, de nem emlékszem már miért.

Igen tudom a kis dobozt a középkonzol alá. Attól adoboztól van meg akábel a kormányig. Megvan aplusz szális a km órába:D de van asszem 4-5szál kábel amivel nem tok mit kezdeni:S Motortérbe ki kell mennie a kábeleinek?

Link to comment
Megosztás:

Igen tudom a kis dobozt a középkonzol alá. Attól adoboztól van meg akábel a kormányig. Megvan aplusz szális a km órába:D de van asszem 4-5szál kábel amivel nem tok mit kezdeni:S Motortérbe ki kell mennie a kábeleinek?

Pontosan nem tudom, de szerintem nem, miért menne oda?

Nem hinném, mert múltkor is találkoztam vele a Pezoban. :rolleyes:

Egyébként a kormányszerkezet vagy mi az, az is különbözik...

Ha szerkezetet is cserélni az copás volt neki is, nem volt kis móka elfexelni a letört végű csavarokat a műszeregység mögött. Csinált is egy képet, tele volt szikraesővel. :D

Link to comment
Megosztás:

Pontosan nem tudom, de szerintem nem, miért menne oda?

Ha szerkezetet is cserélni az copás volt neki is, nem volt kis móka elfexelni a letört végű csavarokat a műszeregység mögött. Csinált is egy képet, tele volt szikraesővel. :rolleyes:

LOL igen kell oszlopot is cserélni. Amúgy azért kérdem, hogy megy-e ki a motortérbe mert egy komplett kábelkötegből bányásztam ki a légzsák kábeleket és ott ahogy elvágtuk a kormány alatt a tűzfalnál a korbácsot arra is ment a légzsák kábelei

Link to comment
Megosztás:

LOL igen kell oszlopot is cserélni. Amúgy azért kérdem, hogy megy-e ki a motortérbe mert egy komplett kábelkötegből bányásztam ki a légzsák kábeleket és ott ahogy elvágtuk a kormány alatt a tűzfalnál a korbácsot arra is ment a légzsák kábelei

De lehet csak a köteg ment ki , vagy kimondottan a légzsák kábelei is? Az oszlopcsere jó móka, ha jól emlékszem két letört fejü csavar van olyan mint a gyujtáskapcsolónál, de ahhoz még hozzáférni, én is lefúrtam egy óra alatt, de a műszeregység mögött alig van hely, kisflexel, burkolat nélkül kopott korongal lehet odaférni.

Link to comment
Megosztás:

De lehet csak a köteg ment ki , vagy kimondottan a légzsák kábelei is? Az oszlopcsere jó móka, ha jól emlékszem két letört fejü csavar van olyan mint a gyujtáskapcsolónál, de ahhoz még hozzáférni, én is lefúrtam egy óra alatt, de a műszeregység mögött alig van hely, kisflexel, burkolat nélkül kopott korongal lehet odaférni.

Hát ugye a légzsákkábel ami elindul a közép box alól ilyen sárga szöszös csőbe van amint felér a műszerfal mögé már ilyen vékony falu sárga műanyag csőbe folytatódik. És ahogy bontottam ki a korbácsból ment kifele is ahol elvágtuk arra kifelé. Azt most pontosan hogy ami kifelé megy az a légzsák vezetékei-e vagy csak bele van fonva a légzsák madzagjai közé azt nem tudom. Bár kihúzni nem bírtam a sárga csőből szval valszeg hozzá tartozik. Nem tudom na. vagynem tud valaki mutatni egy légzsák kábelt hogy még is mennyi madzag van rajta? Vagy hogyhogy néz ki.

Nekem ez a fajta kábelem van aminek a kormánynál lévő vége 2csati van egy sárga és egy kék

Visit My Website

És van amelyiken egycsati van

Visit My Website

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.