Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Mint traktoros tudnod kéne, hogy a lábtérben lent található még az izzítás reléje is. -_-

Most nem a motorvezérlőről volt szó, hanem egy fekete reléről, amit belinkelt. Az meg tudtommal az izzítás reléje.

Nem izzításrelé!

Véletlen ez nem a DTL-ben van, hanem a C16NZ-s donorban. :D

Elbeszélünk egymás mellett <_< Azt írta a motorvezérlő mellett találta, tehát nem lehet az izzítás reléje.....amúgy nálam sárga :)

El-el, nem is a dízelben néztem, abban utángyári van, és ezért szeretném átműteni a donorból a gyári cuccost! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Igen arra ami rácsatlakozik fémszálakkal a kijelző hátlapjának az also szélére

Ha a fólia levált, leszakadt, akkor nyugodt szívvel helyezd be a legközelebbi kommunális hulladékgyűjtőbe :rolleyes: Javítgatni lehet, de véglegesre, stabilan működőre nem valószínű hogy sikerül. 2-3-4ezer körül kapni bontottat <_<

Link to comment
Megosztás:

Az enyém is pixel hibás. De ha megnyomkodom akkor néha újra jó lesz, az első kátyúig( magyarul rövid ideig B) ). Tényleg nem lehet vele semmit kezdeni? -_-

Hetente 8-10 pixelhibás kijelzőt javítok (nem opel kijelzőket :rolleyes: ) és nagyon ritka hogy tartósan jó marad. Általában 1-1.5 év után ugyan olyan lesz mint volt. Ezeket a fóliákat hő-kötéssel teszik föl, és addig ott is van, amíg nem lesz túl meleg, vagy túl párás helyen. Ugye egy autóban egyik sem fordul elő soha, úgyhogy baromi egyszerű javítani B) van eszközöm hozzá, amivel ilyen fóliákat lehet vissza"vasalni" a panelra-és/vagy-kijelzőre, de az opel fóliákat valahogy nem akarták javíthatóra csinálni. BMW kijelzőt csináltunk már ezzel a cuccal, minden gond nélkül (már 2 éve jó egyébként) a Zafirának 1-2 hónapja meg akartam csinálni pár pixelhibát, és gyakorlatilag elporladt a fólia a g.cibe :) Azóta nincs pixelhibája. (igaz kijelzés sem :D ) Astra TID-et még nem javítottam, de ha olyan mint a Zafié, akkor csak megtámasztani lehet, minél nagyobb felületen, de az meg idővel kidörzsöli. Több a sz.pás vele, mint amennyiért másikat lehet kukázni (Hát akinek meg BC-je van... sz.pás <_< )

Link to comment
Megosztás:

:D <_<

Én azért megpróbálom majd megtámasztani. Bár ilyenkor ha szétszedem a BC-t a kijelzőt ugye nem kell leforrasztani a panelról hanem könnyen lejön ugye?

Nekem még csak TID volt a kezemben szétszedve. BC-re nem mondok semmit mert nemtudom :rolleyes: Olyat még kívülről is csak 2x láttam -_-

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

92-es astraba szeretnék betenni car 300-as autorádiót amelyik 96-osból volt kivéve.

Az a kérdés, hogy tudja-e kezelni a régi fajta kijelzőt a car 300, mivelhogy a kód beirásnál szükség van a kijelzőre.

Szerintem tudja, Kivéve ha olyan a kijelző mint a Lacié :D -_- :) de ha rádugod, egyből kiderül :rolleyes: És kijelző nélkül is be lehet írni a kódot, nem tesz fel kvízkérdéseket <_<

Link to comment
Megosztás:

És, hogy irod be a kódot kijelző nélkül??

Én sehogy, mert nem nekem kell -_- <_<

Úgyemlékszem, AS hosszan nyomva tart amíg nem pittyen, aztán a kód beírás (2345 esetén az 1-es gombot 2x, a 2-es gombot3x, a 3-as gombot4x, a 4-es gombot5x megnyomkorászod) aztán megint AS . A kijelzőn amúgy is csak víszszintes csíkok lennének, meg egy CODE felirat. Kijelző nélkül is működik a rádió, tehát kijelző nélkül is be lehet írni a kódot, csak nem látod hogy hol tartasz. De mint írtam, szerintem működni fog a kijelzővel :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen megvan. Ki tudom cserélni anélkül, hogy kifolyna az olaj egy része? Szóval az olajszint lejjebb van mint a gomba helye? Gondolom max 0,5-1liter folyhat ki nem? Ha meg alá rakok valami köcsögöt, akkor utána vissza tudom tölteni a gépbe. Nem szeretném ezért garázsba vinni. Esetleg gomba értékeket tud írna valaki? Hogy ne cseréljem potyára.

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen megvan. Ki tudom cserélni anélkül, hogy kifolyna az olaj egy része? Szóval az olajszint lejjebb van mint a gomba helye? Gondolom max 0,5-1liter folyhat ki nem? Ha meg alá rakok valami köcsögöt, akkor utána vissza tudom tölteni a gépbe. Nem szeretném ezért garázsba vinni. Esetleg gomba értékeket tud írna valaki? Hogy ne cseréljem potyára.

Az biztos, hogy folyni fog az olaj. Ám nem olyan sok. Tegyél alá edényt, már csak azért is, hogy óvd a környezetet. Ha meg pótolni akarod az olajat, azt inkább frissel tedd.

Link to comment
Megosztás:

Gondolkodom tehát vagyok :rolleyes: Nah szóval! Az ötlött a kis buksimba, hogy jó lenne valami kapcsolható belső világítást eszkábálni a kocsiba. Tehát ha éjjel kinyitom az ajtót, akkor legyen egy olyan opcióm, hogy le tudom kapcsolni a belső világítást. Milyen típusú kocsik belső lámpája felelne meg a célnak? A legvégső esetben szeretnék bemókolni valami kis kapcsolót a világításkapcsoló környékére.

Link to comment
Megosztás:

Gondolkodom tehát vagyok :rolleyes: Nah szóval! Az ötlött a kis buksimba, hogy jó lenne valami kapcsolható belső világítást eszkábálni a kocsiba. Tehát ha éjjel kinyitom az ajtót, akkor legyen egy olyan opcióm, hogy le tudom kapcsolni a belső világítást. Milyen típusú kocsik belső lámpája felelne meg a célnak? A legvégső esetben szeretnék bemókolni valami kis kapcsolót a világításkapcsoló környékére.

Ha szebbet akarsz akkor Omegából mehet bele. Nekem Daewoo-s (Nexia, talán) van benne. Egy az egyben passzol.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.