Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem gyári a központim ez biztos. Nemtom milyen típusú, de nem gyári.

Tökmindegy milyen a központid, csak legyen.

Veszel egy ilyen ablakfelhúzó modult és vígan megoldja Neked!

4000 Ft bruttó! :)

Igen, a szögletes tömb a probléma, ha "lenyesed" akkor valóban be fog érni a motor ameddig kell, de hogyan rögzíted? Esetleg szigszalaggal, de az meg meddig tart és milyen biztonsággal?

Nem kell az egész tömböt levágni, csak a végéből úgy 2-3mm-t, vagyis kb. az anyagvastagságot! Mögötte ott van a bajonettzár. Én is belefaragtam az enyémbe. Berakható, kiszedhető, mindent tud, amit a gyári :D

Link to comment
Megosztás:

Gondoltam ez a kütyü nélkül is meg lehet oldani az automata ablakfelhúzást.:)

Egyébként van kapcsrajzom is hozzá, de nem tudom hova kell kötni az elektromos ablaknál.

Arra a kapcsolószálra, amire +12V-ot adsz amikor nyomod a "fel" gombot.

Amit linkeltem, annál meg kell szakítani azt a szálat és sorbakötni a vezérlőt. Amikor bezárod a központit, bekapcsol a felhúzómodul és a gomb helyett ő adja a vezérlő jelet a motornak. Mikor felért, megszólal a fogyifigyelője és lekapcsol.

Link to comment
Megosztás:

És a komfortosnál arra a pinre elég egy impulzus, vagy addig kell neki jel, amíg felér az ablak? Egyáltalán táp, vagy test kell neki?

Folyamatos jelet kér (testet), amíg felér az ablak. Nem gond ha hosszabb, a komfortmodul intézi a sorsát :)

Én minden ablakét összehoztam egy pontra, és a központival indítok egy relét, ami 10 mp után lekapcsol.

Link to comment
Megosztás:

Folyamatos jelet kér (testet), amíg felér az ablak. Nem gond ha hosszabb, a komfortmodul intézi a sorsát :)

Én minden ablakét összehoztam egy pontra, és a központival indítok egy relét, ami 10 mp után lekapcsol.

Akkor csak egy monostabil kell hozzá kb. 8mp-es időzítéssel, és kész. Apropó, az akkutöltőt megcsináltad, amit terveztem?

Link to comment
Megosztás:

Akkor csak egy monostabil kell hozzá kb. 8mp-es időzítéssel, és kész. Apropó, az akkutöltőt megcsináltad, amit terveztem?

1 tranyó + 1 kondi + 1db 5V-os zener :) Leegyszerűsítettem kicsit :D

Még nincs kész, mert közben lefújták a melót :D de mindenképp megépítem, mert kelleni fog, csak most ráér :D

Link to comment
Megosztás:

De szerintem enyém is komfortos, mert magától megy fel, le, be lehet tanítani.

Akkor SP-t kérdezd, ő tudja hogy lehet bekötni relé nélkül.....

Ez a kapcs rajz. Motorbekötést nem értem itt igazából.

Ez csak akkor kell, ha nincs komfortmodul az ablakokban, de az előbb leírtam a bekötését, úgy nézem ehhez is jó :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor SP-t kérdezd, ő tudja hogy lehet bekötni relé nélkül.....

Ez csak akkor kell, ha nincs komfortmodul az ablakokban, de az előbb leírtam a bekötését, úgy nézem ehhez is jó :)

A komfortmodult hol kell keresni? Rajta van a mechanikán a motor mellett? Nem nagyon vágom, hogy néz ki ez a modul.

Enyémben ilyen ablakemelő van:

thumb-16EC_4CAB6777.jpg

Link to comment
Megosztás:

Igen, az a fekete dobozka.

Nézd meg a GyIK topicban. Részletesen le van írva, mit-hova

Oks, köszi. :)

Egyébként kiszaladtam a garázsba és megnéztem az ablakemelőt. Van az enyémben becsípődésvédelem is. Tehát ha megy fel az ablakom és ha odarakok egy tárgyat (vagy a kezemet) megáll a felhúzás és lemegy az ablak.

Link to comment
Megosztás:

Beraktam az ablakfelhúzó modult. Frankón működik.

Szerelés közben észrevettem, hogy a két tompított fényszórónak a biztosíték háza elolvadt. Lehet ez a xenongázos izzóktól? Mert a biztosítékok nem oldottak ki, csak a háza olvadt meg. Forrasztva vannak a vezetékek a BC miatt. De ha a forrasztás lenne a rossz, akkor ott melegedne a vezeték nem a biztosítéknál. Piros 10A biztik vannak ott.

Szóval nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Találtam egy csatit a motorháznyitó mellett ki tudja mi lehet ez? Gyárilag lehet benne? Van mellette meg egy kettes biztivalami is két biztosíték van benne de az is csak ott lóg. Itt a kép erről lenne szó: http://kepfeltoltes.hu/101006/01010038_www...ltoltes.hu_.jpg

Hmm....a csatit nézve valami riasztó féle lehetett, a 2 bizti meg a táp a riasztónak és az indexeknek

Link to comment
Megosztás:

Hmm....a csatit nézve valami riasztó féle lehetett, a 2 bizti meg a táp a riasztónak és az indexeknek

Jaaaa. Az lehet volt benne valami a szélvédőn volt egy mozgásérzékelő izé de nem volt sehova se bekötve ott volt a kesztyűtartó alatt a vége. Gondolom elromlott aztán kivették. Még az a oszlopban lévő csomó vezetéket kell kiderítenem mi lehetett. köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Folyamatos jelet kér (testet), amíg felér az ablak. Nem gond ha hosszabb, a komfortmodul intézi a sorsát :D

Én minden ablakét összehoztam egy pontra, és a központival indítok egy relét, ami 10 mp után lekapcsol.

Akkor ezek szerint Te a sima gyárilag komfortos ablakaidat kötötted rá a központi zárra külön modul nélkül? :)

Az érdekelne, hogy ebben az esetben minden zárásnál felhúzza az ablakokat, vagy be lehet még integrálni valahogy egy plusz funkciót arra, hogy hagyja őket leengedve az ajtók zárása mellett is (pl. nyáron ezer fokban a zárt udvarban...) ?

Link to comment
Megosztás:

Nem kell az egész tömböt levágni, csak a végéből úgy 2-3mm-t, vagyis kb. az anyagvastagságot! Mögötte ott van a bajonettzár. Én is belefaragtam az enyémbe. Berakható, kiszedhető, mindent tud, amit a gyári :D

Igen én is nézegettem, hol lehetne esetleg megvágni, csak cseredarab híján féltem elkezdeni a barkácsolást...

Meg nincs is nagy érzékem hozzá, tartok tőle elcseszném :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezek szerint Te a sima gyárilag komfortos ablakaidat kötötted rá a központi zárra külön modul nélkül? :)

Az érdekelne, hogy ebben az esetben minden zárásnál felhúzza az ablakokat, vagy be lehet még integrálni valahogy egy plusz funkciót arra, hogy hagyja őket leengedve az ajtók zárása mellett is (pl. nyáron ezer fokban a zárt udvarban...) ?

Így van, illetve 1 relé húzza fel őket, amit a központi indít és lekapcsol kb.10 pm után. Járó motor tiltja a relé működését, mert tankolás után előfordul, hogy lekönyöklöm a pöcköt fizetéskor........ :D

Dögmelegben, lehúzott ablaknál nem tökmindegy, hogy be van-e zárva? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.