Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

10101011111000000 hála és köszönet :D :)

Sziasztok!

:D

Kezdek beleőrülni ebbe a ködlámpába, de azért is megcsinálom! Legyetek szívesek segíteni abban, hogy konkrétan milyen relé kell bele, vagy bármilyen jó.

Én meg csőszerelő vagyok és nem hagyom magam :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

:)

Kezdek beleőrülni ebbe a ködlámpába, de azért is megcsinálom! Legyetek szívesek segíteni abban, hogy konkrétan milyen relé kell bele, vagy bármilyen jó.

Én meg csőszerelő vagyok és nem hagyom magam :D

Ha a gyári helyre akarod, akkor csak a gyári jó.-----KLIKKK----- A biztitábla jobb felső sarkánál a fekete, és szürke kicsi relé. Egyforma színű is lehet. :D

Link to comment
Megosztás:

Ha a gyári helyre akarod, akkor csak a gyári jó.-----KLIKKK----- A biztitábla jobb felső sarkánál a fekete, és szürke kicsi relé. Egyforma színű is lehet. :D

Természetesen a gyári helyre szeretném,honnan lehetne szert tenni eme ominózus relére? Nekem eddig nem sikerült felkutatnom, sem interneten, sem boltokban. De az is lehet én vagyok a rosszul kereső :D :) :D

Link to comment
Megosztás:

Természetesen a gyári helyre szeretném,honnan lehetne szert tenni eme ominózus relére? Nekem eddig nem sikerült felkutatnom, sem interneten, sem boltokban. De az is lehet én vagyok a rosszul kereső :D :) :D

Debrecenben nem találtál? A bontók paradicsomában? :D

Link to comment
Megosztás:

A villanytükör beépítésnél, honnan tudok tápot húzni? A kapcsrajz a rádió vezetékéről indul, eddig ok. De pl be van-e húzva gyárilag a reléhez a vezeték? Vagy át vannak-e vezetve a műszerfalon a jobboldalra a tükör kábelei gyárilag? :)

A kapcs rajz (840-850 környékén) mutatja az x6, x31 és x34 csatlakozókat. Ezeket hol találom meg? Azokban meg lehetne nézni, hogy van-e előkészítés.

Egy kis munkát megspórolnék... :D

Link to comment
Megosztás:

A villanytükör beépítésnél, honnan tudok tápot húzni? A kapcsrajz a rádió vezetékéről indul, eddig ok. De pl be van-e húzva gyárilag a reléhez a vezeték? Vagy át vannak-e vezetve a műszerfalon a jobboldalra a tükör kábelei gyárilag? :D

A kapcs rajz (840-850 környékén) mutatja az x6, x31 és x34 csatlakozókat. Ezeket hol találom meg? Azokban meg lehetne nézni, hogy van-e előkészítés.

Egy kis munkát megspórolnék... :D

Belekukkantasz a biztitáblán a relé helyére, ha a lábak helyén látsz érintkezőt, akkor jó eséllyek be van valameddig vezetékezve.

A tápja az x6-os csati 89-es pinjére megy.

X6-os csati a bal lábtér nagy csatlakozója, x31-34 pedig az ajtóátvezető csatik :)

Link to comment
Megosztás:

Belekukkantasz a biztitáblán a relé helyére, ha a lábak helyén látsz érintkezőt, akkor jó eséllyek be van valameddig vezetékezve.

A tápja az x6-os csati 89-es pinjére megy.

X6-os csati a bal lábtér nagy csatlakozója, x31-34 pedig az ajtóátvezető csatik :)

Jaja, erre rájöttem. De hol vannak ezek? :D

Le kell bontani az ajtók előtti oldalburkolatot?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!Légyszi segítsen ki egy kis infóval!Egy X14Xe-vel szerelt 96-os astra-m van és meghalt az akksim,lenne egy 72Ah-s akksim jó áron!Az lenne a kérdésem,hogy mit befolyásolna ha beleraknám?A generátor mennyire tudná feltölteni?Pl: 70%-ig,mert 50Ah-s ra van kitalálva a rendszer,vagy rendesen működne mintha gyári akksit raknék bele?!

Előre is köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!Légyszi segítsen ki egy kis infóval!Egy X14Xe-vel szerelt 96-os astra-m van és meghalt az akksim,lenne egy 72Ah-s akksim jó áron!Az lenne a kérdésem,hogy mit befolyásolna ha beleraknám?A generátor mennyire tudná feltölteni?Pl: 70%-ig,mert 50Ah-s ra van kitalálva a rendszer,vagy rendesen működne mintha gyári akksit raknék bele?!

Előre is köszi a válaszokat!

Belefér, és fel is tölti rövidtávon is, nekem is ekkora van meg a Karcsinak is gond nélkül használjuk már régóta. Belemenne talán még a 80-as is.

Link to comment
Megosztás:

Belefér, és fel is tölti rövidtávon is, nekem is ekkora van meg a Karcsinak is gond nélkül használjuk már régóta. Belemenne talán még a 80-as is.

Köszi,akkor nyugodt szívvel megveszem:)

Naponta a fix az olyan 2x 20-30perc melóba és haza...amit szoktam menni

Köszi a válaszokat még egyszer!Üdv

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Egy olxan kérdésem lenne,hogy gyengéden világit a töltés lámpám!Ha indexelek akkor meg villog is!Ha rálépek a fékre akkor picit erősebben világit!

Ez vajon mitől lehet?Van valakinek valami ötlete?

előre is köszönöm!

Üdv.:zozo

Generátor haldoklása szokott ilyen tünetekkel járni. Javarészt a feszszab. vagy a diódahíd hibájára utal. Addig javíttasd meg (vagy cseréld ki), amíg teljesen el nem pusztul. :)

Mérj töltést járó motornál alapjáraton és emelt fordulaton is. 14V körüli értéket kéne mérni ( generátortól függően)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.