Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok! Index búrákat hogy a túróba tudom leszedni 92-es F Astráról?? Még csak a szemrevételezésig jutottam,de sehol nem találok csavart vagy ilyesmit..Vagy ki kell hozzá szedni a lámpatestet??Esetleg még a sárvédőt is??Mert ránézésre nem is tűnik oly egyszerűnek...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Index búrákat hogy a túróba tudom leszedni 92-es F Astráról?? Még csak a szemrevételezésig jutottam,de sehol nem találok csavart vagy ilyesmit..Vagy ki kell hozzá szedni a lámpatestet??Esetleg még a sárvédőt is??Mert ránézésre nem is tűnik oly egyszerűnek...

Motorháztető felnyit, zárhídon, van egy lyuk fölülről, ami alatt virít egy csavar. Meglazítod, és ki tudod lökni az index-et előre. Fülre vigyázz, a fényszóróhoz van rögzítve. Magát a burát miért akarod leszedni? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Motorháztető felnyit, zárhídon, van egy lyuk fölülről, ami alatt virít egy csavar. Meglazítod, és ki tudod lökni az index-et előre. Fülre vigyázz, a fényszóróhoz van rögzítve. Magát a burát miért akarod leszedni? :lol:

Ezt a választ is köszi:) Azért mert hamarosan megy műszakira,és az előző tulaj befújta a búrákat fekete lámpabúra festékkel,és ha ki tudom takarítani belőle(vagy veszek bomtóba)akkor megelőzöm hogy a műszakiról elzavarjanak...:lol:

Link to comment
Megosztás:

Ezt a választ is köszi:) Azért mert hamarosan megy műszakira,és az előző tulaj befújta a búrákat fekete lámpabúra festékkel,és ha ki tudom takarítani belőle(vagy veszek bomtóba)akkor megelőzöm hogy a műszakiról elzavarjanak...;)

1000-1500 körül kapsz két komplett indexet, amiből néha még az izzót is lusták kivenni :D Szerintem esélyed nincs normálisan kitakarítani belőle egy sötétítő festéket, de még leszedni sem biztos hogy sikerül róla a burát :lol: Én nem bántanám, tennék bele másikat azt kész :lol: (aztán odaadnám magamnak a feketét :P :D )

Link to comment
Megosztás:

1000-1500 körül kapsz két komplett indexet, amiből néha még az izzót is lusták kivenni :D Szerintem esélyed nincs normálisan kitakarítani belőle egy sötétítő festéket, de még leszedni sem biztos hogy sikerül róla a burát :lol: Én nem bántanám, tennék bele másikat azt kész :lol: (aztán odaadnám magamnak a feketét :D :D )

;) :P

A kis számító. :D

Link to comment
Megosztás:

:lol: :lol:

A kis számító. ;)

:D Amúgy nem kéne. Majd Alexet zaklatom, ha már ott tartok, hogy lámpákat szeretnék sötétíteni, mert nem csak feketét szeretnék, hanem olyan extrát is, hogy látszódjon, ha világít, úgyhogy a teszkósötétségsprét inkább hanyagolnám :D

Link to comment
Megosztás:

:lol: Amúgy nem kéne. Majd Alexet zaklatom, ha már ott tartok, hogy lámpákat szeretnék sötétíteni, mert nem csak feketét szeretnék, hanem olyan extrát is, hogy látszódjon, ha világít, úgyhogy a teszkósötétségsprét inkább hanyagolnám :lol:

Nos,én szívesen odaadnám őket valakinek két gyári sárgáért cserébe,az enyémek elég jól világítanak,nincs kizárva hogy nem Tesco gazdaságossal fújták őket...

Link to comment
Megosztás:

Eredetileg sárga volt, és az van feketítve, vagy a színtelen burás lett sötétítve? :lol:

Hát én sárgának nézem őket,a peremnél ahol nem annyira érte őket a festék,látszik..Most"nagy"melóban vagyok,bakon áll az autó..Váltóolaj+tömítések cseréje,olajdekni+szelepfedél tömítés csere,fagyálló le+hűtőtakarítás,komplett vezérlés+vízpumpa,üzemanyagszűrő csere,na meg hasonló nyalánkságok..:lol: A mai programom ez:) Cigiszünetben meg néha bekukkantok ide hozzátok:) :D

Link to comment
Megosztás:

Hát én sárgának nézem őket,a peremnél ahol nem annyira érte őket a festék,látszik..Most"nagy"melóban vagyok,bakon áll az autó..Váltóolaj+tömítések cseréje,olajdekni+szelepfedél tömítés csere,fagyálló le+hűtőtakarítás,komplett vezérlés+vízpumpa,üzemanyagszűrő csere,na meg hasonló nyalánkságok..:lol: A mai programom ez:) Cigiszünetben meg néha bekukkantok ide hozzátok:) :D

Akkor inkább passzolnám :D Színtelenből szeretném a sötétet, és azt is úgy, hogy ne a bura legyen sötétítve, de azt majd még valahogy kitalálom, hogy jó legyen. (illetve lecarom, hogy hogy jó, nekem tetszen, azt' kész ;) :lol: )

Link to comment
Megosztás:

http://liftesek.hu/auto/ablakt2.jpg

A vezetékek helyén van az ellenállás, amit ki kell cserélni. Az egyik pontja a "J" csatlakozóra megy.

Köszi.

Megcsináltam, működik, de nem az igazi.

í

A gyári állapotban 7-9 mp között változott. Cseréltem az ellenállatot, ugy 10-7 mp között volt. cseréltem kisebbre, igy meg 4-0 mp. Szóval nem az igazi.

Keresek bele Omi relét.

Azért köszönöm a segitséget. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi.

Megcsináltam, működik, de nem az igazi.

í

A gyári állapotban 7-9 mp között változott. Cseréltem az ellenállatot, ugy 10-7 mp között volt. cseréltem kisebbre, igy meg 4-0 mp. Szóval nem az igazi.

Keresek bele Omi relét.

Azért köszönöm a segitséget. :lol:

Mekkorát tettél bele? Nekem 6-7 Kohm körüli volt benne, azzal volt 6-7 mp. Egy 1K-s ellenállással sorba kötöttem egy 10K-s potit, így lett 2-12-ig.....

Úgy rémlik Invi lemérte az omi kart, és 10K-s volt.... ;)

Szerk.: visszakerestem, és nagyon rosszul emléxem.......10K volt benne. 4,7K-t, és 15K-s potit kapott...... :lol:

Day viszont azt írta neki teljesen más volt a bele a relének, és a J pontra csatlakozó ellenállás is nagyobb volt. A tied olyan, mint az én képemen?

Inviét még keresem.....megtaláltam

Tudom már mi a baj. Az omi karban csak 5K-s a poti, így jelentősen csökken az állítható intervallum. Ezzel sikerült jól beégnem :D Cserébe átalakítok neked egy relét, hogy csak be kelljen dugni...feltéve, ha megtalálom a garázsban..... :D

Link to comment
Megosztás:

Mekkorát tettél bele? Nekem 6-7 Kohm körüli volt benne, azzal volt 6-7 mp. Egy 1K-s ellenállással sorba kötöttem egy 10K-s potit, így lett 2-12-ig.....

Úgy rémlik Invi lemérte az omi kart, és 10K-s volt.... :D

Szerk.: visszakerestem, és nagyon rosszul emléxem.......10K volt benne. 4,7K-t, és 15K-s potit kapott...... :lol:

Day viszont azt írta neki teljesen más volt a bele a relének, és a J pontra csatlakozó ellenállás is nagyobb volt. A tied olyan, mint az én képemen?

Inviét még keresem.....megtaláltam

Tudom már mi a baj. Az omi karban csak 5K-s a poti, így jelentősen csökken az állítható intervallum. Ezzel sikerült jól beégnem :lol: Cserébe átalakítok neked egy relét, hogy csak be kelljen dugni...feltéve, ha megtalálom a garázsban..... :D

Igen, olyan mint a te képeden.

Megpróbálok keresni a bontóban. Az a gáz, hogy nem tudja a bontós, hol keresse, és milyen az a relé. Omiban merre van a relé? Hogy tudjam, hova kell nyulni?

Link to comment
Megosztás:

Igen, olyan mint a te képeden.

Megpróbálok keresni a bontóban. Az a gáz, hogy nem tudja a bontós, hol keresse, és milyen az a relé. Omiban merre van a relé? Hogy tudjam, hova kell nyulni?

Valaki nemrég írta a számát.

Nem tudom, hol van benne, lehet, hogy ugyanúgy a biztitáblán.

Mindjárt rákeresek a számára, de ha nem találsz átalakítok neked egy simát.

Megtaláltam: 90 494 187 a száma, és sárga színű

Link to comment
Megosztás:

http://liftesek.hu/auto/ablakt2.jpg

A vezetékek helyén van az ellenállás, amit ki kell cserélni. Az egyik pontja a "J" csatlakozóra megy.

Nekem kicsit másabb a relé... (amit lefotóztam az az 1.6-osból való, gondoltam ezt alakítanám át!

Erről volna szó:

www.tvn.hu_ad062b75fdb89b373413f53d2797e470.jpg

Itt vannak még képek róla oldalról, felülről.

Tudna valamelyikőtök segíteni, hogy mit cseréljek, és mire?

(nagyon nem értek hozzá, de van egy csomó ilyen kis bigyuszom itthon - gondoltam egyszer majd jólesz valamire, hátha most :lol: - kicserélni is ki tudom, van kicsi páka is kéznél. :lol: )

Módosítva : astrásgyerek
Link to comment
Megosztás:

Nekem kicsit másabb a relé... (amit lefotóztam az az 1.6-osból való, gondoltam ezt alakítanám át!

Erről volna szó:

ez HÁTSÓ ablaktörlő relé (90 240 092)

első ablaktörlő = 90 069 864

hamarosan felteszek pár képet erről... én is omega intervallum-kar-hekkelésban utazok :-)

Link to comment
Megosztás:

Nekem kicsit másabb a relé... (amit lefotóztam az az 1.6-osból való, gondoltam ezt alakítanám át!

Erről volna szó:

http://s12.images.www.tvn.hu/2011/09/06/15...53d2797e470.jpg

Itt vannak még képek róla oldalról, felülről.

Tudna valamelyikőtök segíteni, hogy mit cseréljek, és mire?

(nagyon nem értek hozzá, de van egy csomó ilyen kis bigyuszom itthon - gondoltam egyszer majd jólesz valamire, hátha most :lol: - kicserélni is ki tudom, van kicsi páka is kéznél. :D )

Nem tudom érdemes e átalakitani. Nekem nem sikerült, pedig több ellenállással is próbálkoztam. Keresni kell omegáét. A száma 90 494 187.

Igaz én ma nem jártam sikerrel. Bemásztam 5 omegába, de egyikben sem volt már benne. Azt hiszem, megkérem Brekit hogy gyártson nekem egyet. ;)

Azért egy omega belsővilágítás eljött velem. :lol: Térképolvasós. Kitakaritom, és ledes izzóval bekerül az astrába.

Amugy boltban is érdeklődtem a relé után. Utángyártott nincs, a gyári meg 14 ezer lenne. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom érdemes e átalakitani. Nekem nem sikerült, pedig több ellenállással is próbálkoztam. Keresni kell omegáét. A száma 90 494 187.

Igaz én ma nem jártam sikerrel. Bemásztam 5 omegába, de egyikben sem volt már benne. Azt hiszem, megkérem Brekit hogy gyártson nekem egyet. ;)

Azért egy omega belsővilágítás eljött velem. :lol: Térképolvasós. Kitakaritom, és ledes izzóval bekerül az astrába.

Amugy boltban is érdeklődtem a relé után. Utángyártott nincs, a gyári meg 14 ezer lenne. :D

Van itt egy műszerés végzettségű srác ismerősöm, az meg tudja csinálni, akármit is kelljen, csak kéne valami támpont!

találtam egy ilyet, ez nem jó vajon? :lol:

Ilyen? nekem is tetszik ez a fajta nagyon! :D

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom érdemes e átalakitani. Nekem nem sikerült, pedig több ellenállással is próbálkoztam. Keresni kell omegáét. A száma 90 494 187.

Igaz én ma nem jártam sikerrel. Bemásztam 5 omegába, de egyikben sem volt már benne. Azt hiszem, megkérem Brekit hogy gyártson nekem egyet. :D

Azért egy omega belsővilágítás eljött velem. :lol: Térképolvasós. Kitakaritom, és ledes izzóval bekerül az astrába.

Amugy boltban is érdeklődtem a relé után. Utángyártott nincs, a gyári meg 14 ezer lenne. :D

Jááájjj.... :lol: A LED nem izzik, tehát nem izzó. :D

Van itt egy műszerés végzettségű srác ismerősöm, az meg tudja csinálni, akármit is kelljen, csak kéne valami támpont!

találtam egy ilyet, ez nem jó vajon? :D

Ilyen? nekem is tetszik ez a fajta nagyon! :D

Igen. Így kell bekötni. Az ellenállás keresés meg úgy egyszerű, hogy a relé alján megnézed, hogy melyik láb a "J" jelű, aztán multimérleggel szakadásvizsgálással megméred, hoyg melyiknél fütyül be a műszer. :P Minden ellenállás mindkét kivezetését mérd meg, amíg meg nem találod. :D Vagy végigköveted a nyákfóliát a "J" érintkezőtől. :D

Nekem is ilyen belső világolásom van. Nekem mezei szofita izzós, viszont elhalványuló funkciós. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.