Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem hiszem, hogy találsz olyan potmétert, amelyik elbír 30-40 wattot... :-P

Relézni meg nem kell, mert csak 4 amper fut a kapcsolón át...a kapcsolóm meg 16 amperes... :lol:

Értem, de valahogy csak megoldják, mármint sógor peugeotjában pl úgy van, hogy szabályozható (igaz gombokkal), de akkor annak meg van valami elektronikája? :lol:

Link to comment
Megosztás:

A tojások meg csak hadd főjenek. :lol: :D

Hja, ez a furcsa nekem is.

No nem mintha olyan nagy urak lennénk, hogy nem tudnánk kikapcsolni, ha már túl meleg, csak nah... :lol:

Hát szerintem talán 30-35 °C-ra melegedhet fel...de majd megnézem milyen meleg, ha ma már be lesz szerelve...

A szabályzást meg lehet oldani olyan áramkörrel, ami kitöltési tényezős... :D

Link to comment
Megosztás:

Hmm, ez nekem kínai. :lol: :lol: :D

Biztos meg lehet variálni...

Azt jelenti, hogy mondjuk másodpercenként mennyi időre van bekapcsolva a fogyasztó.

Például a ledeknél használják. Biztos észrevetted már, hogy az új passzátok ledes hátsó lámpája villog. Na az így van megoldva. Azt nem tudom, hogy másodpercenként hányszor van felvillantva, de mivel az emberi szemnek van tehetetlensége, így csak csökkent fényerőt érzékelünk. Ha pedig rálép a fékre, akkor állandó áramot kap a lámpa és kétszeres fényerőt látunk...

:D

A fűtésnél meg lehet úgy, mint a fűthető tükör esetében...fűt egy darabig, aztán kikapcs, aztán megint fűt, megint kikapcs...

Link to comment
Megosztás:

Azt jelenti, hogy mondjuk másodpercenként mennyi időre van bekapcsolva a fogyasztó.

Például a ledeknél használják. Biztos észrevetted már, hogy az új passzátok ledes hátsó lámpája villog. Na az így van megoldva. Azt nem tudom, hogy másodpercenként hányszor van felvillantva, de mivel az emberi szemnek van tehetetlensége, így csak csökkent fényerőt érzékelünk. Ha pedig rálép a fékre, akkor állandó áramot kap a lámpa és kétszeres fényerőt látunk...

:lol:

A fűtésnél meg lehet úgy, mint a fűthető tükör esetében...fűt egy darabig, aztán kikapcs, aztán megint fűt, megint kikapcs...

Köszi! :lol: Így már teljesen világos!

Fűtésnél ilyesmire gondoltam én is, ha így megoldható, akkor az nagyon jó! :D

(a tükör viszont relézve van, nem?)

Link to comment
Megosztás:

Köszi! :lol: Így már teljesen világos!

Fűtésnél ilyesmire gondoltam én is, ha így megoldható, akkor az nagyon jó! :D

(a tükör viszont relézve van, nem?)

Szerzel egy tükörfűtés relét és már meg is van oldva...

Abban azt hiszem meg van ez az időzítő áramkör... :D

én maradok a "blowingmyballs" megoldásnál! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Már épp kezdtem volna megszeretni az"új"Astrámat...de a mai nap egy nagyon nem várt problémát generált...Túl vagyok a teljes vezérlés cserén,szűrőket stb.mindent kicseréltem...de nem is ez a gond..Beindítottam-mentem vele semmi gond..Hanem mikor újra beleülök,már nem indult..A műszerfalon a vissza jelző lámpáim akkor is égtek,amikor kivettem a kulcsot..Nem teljes fényerővel,de valahonnan áramot kapnak és halványan égnek..Ráadásul össze-vissza..Pl.a motor veszély,a töltés,az olajnyomás,meg a"körben felkiáltójel":lol:,na ezek égnek,de a kéziféké nem..aztán levettem pl.gyújtásról és bekapcsoltam a világítást,és a világítás kapcsoló működött gyújtás kapcsolóként!!!Akkor gyulladtak ki teljes fénnyel az előbb említett lámpák!!/halványan gyújtás nélkül is égtek/és persze be sem indul...Már átnéztem minden csatlakozást,kábelt,biztosítékot...SEMMI!!Nincs semmi összeégve,ledörzsölődve,összeérve stb...Már végképp tanácstalan vagyok! :lol: Mi az ami összezavarhatta az elektronikámat és honnan kaphat valami kóbor áramot ami rövidre zár mindent???? Gondolom a gyújtást is azért nem indul..bár érdekes,mert szikra meg van...Vagy az üzemanyag szivattyút blokkolja le??Hol nézzem még meg,és egyáltalán MIT??Valakinek volt már hasonló problémája Astrával?? 92-es benzines,motorkód C14NZ..Bár ettől még szerintem szeretni fogom,de most nagyon felbosszantott...Ha tud valaki,segítsen!!Előre is köszi....

Valaki találkozott már a fent idézett problémával??

Link to comment
Megosztás:

Valaki találkozott már a fent idézett problémával??

Nem. Azért kérdeztem a rádiót, mert az egy olyan dolog, hogy ha annak a kábeleibe belegányolt valaki, az tud hasonlót okozni. Esetleg próbáld meg lehúzni a motorvezérlő computerről a kábeleket (az anyósülés lábtérburkolata alatt találod), hátha az halódik.

Valszeg egyszerű a magyarázat, csak így távolról nehéz kitalálni. Sztem szólj egy autóvillamossági szerelőnek, mielőtt leég az autó.

Link to comment
Megosztás:

Valaki találkozott már a fent idézett problémával??

A lényeg az, hogy akkor is kap áramot, amikor nem kéne! a gyújtáskapcsolótól kellene elindulni visszafelé (az akku felé), vagy kipróbálni egy másik gyújtáskapcsolóval. (ha van rá lehetőséged!)

Mindenesetre FPepének igaza van, jó lenne ha megelőznéd a bajt, és megnézetnéd egy hozzáértővel.

De addig is, ha magára hagyod az autót, vedd le az akkuról a sarukat.

Link to comment
Megosztás:

A lényeg az, hogy akkor is kap áramot, amikor nem kéne! a gyújtáskapcsolótól kellene elindulni visszafelé (az akku felé), vagy kipróbálni egy másik gyújtáskapcsolóval. (ha van rá lehetőséged!)

Mindenesetre FPepének igaza van, jó lenne ha megelőznéd a bajt, és megnézetnéd egy hozzáértővel.

De addig is, ha magára hagyod az autót, vedd le az akkuról a sarukat.

A magnónak a gyári kábelkötege van,és még tök jó állapotban..Csak a magnó jelzett először,kihagyott és a kijelzőm is lenullázódott mindig ilyenkor...idő-dátum stb..Tehát először ott kezdődött az áramkiesés...Már megnéztem a motorvezérlőt is az anyósülés előtt,én semmit sem találtam...Még megpróbálom ahogy írtátok,a gyújtáskapcsolótól visszafelé ellenőrizgetni fázis ceruzával,aztán ha nem jutok eredményre,akkor autó villanyász lesz a dologból...az aksisarukat levettem mikor magára maradt a verda...Köszi szépen a segítségeteket..

Link to comment
Megosztás:

Nagggyon sok..... :lol:

Beállítom 2-20-ra, és lefixálom. Már régóta használom a szabályzást, és néha jól jött volna, ha lassabb egy kicsit.

Amúgy nincs átfaragva semmi, egyedül az ellenállás helyén lett variálva kicsit.

Aláírásomban katt a linkre, és válogass kedvedre. :lol:

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha esetleg valakinek van olyan (lehetőleg X16SZR motoros) példánya, amelyiken még nem volt cserélve a MAP szenzorhoz vezető gumicső, megtenné, hogy leméri a hosszát? Cseréltem a csövet és a szenzort, de a régi cső korábban rövidebbre lett vágva és nem tudom, mekkorára kellene vágni az újat, hogy a szenzor megfelelő jelet adjon.

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha esetleg valakinek van olyan (lehetőleg X16SZR motoros) példánya, amelyiken még nem volt cserélve a MAP szenzorhoz vezető gumicső, megtenné, hogy leméri a hosszát? Cseréltem a csövet és a szenzort, de a régi cső korábban rövidebbre lett vágva és nem tudom, mekkorára kellene vágni az újat, hogy a szenzor megfelelő jelet adjon.

Köszi előre is!

A hossza mindegy, a lényeg, hogy elég kemény legyen a fala és ne legyen összeszívható. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A mai nap eredménye egész jó lett...

-Omega ablaktörlő kapcsoló + relé beépítve... sikerült vennem 2000+2000 HUF-ért... :lol:

-ülésfűtéshez a kapcsolók beépítve, vezetékelés előkészítve, így holnap már csak fel kell rakni a betéteket és bekötni. :lol:

-a ködlámpához a vezetékelés előkészítve...holnap löki levétel és lámpa burák beépítése lesz soron... :D

Link to comment
Megosztás:

A mai nap eredménye egész jó lett...

-Omega ablaktörlő kapcsoló + relé beépítve... sikerült vennem 2000+2000 HUF-ért... :lol:

-ülésfűtéshez a kapcsolók beépítve, vezetékelés előkészítve, így holnap már csak fel kell rakni a betéteket és bekötni. :lol:

-a ködlámpához a vezetékelés előkészítve...holnap löki levétel és lámpa burák beépítése lesz soron... :D

A lámpatesteket is beszereled vagy csak a búrákat? :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Cartársak!!!!

Valaki elmagyarázhatna nekem egy-két dolgot...

Behalt a főtengely jeladóm,legalábbis ezt mondja meg nyom egy 19-es kódot,de most már folyamatosan....

Kérdéseim:1.:az óracsoportban a ford.sz.mérő honnan kapja a jelet.

2.:a BC-ben a pillanatnyi fogyi és a megtehető út hossza honnan kapja a jelet.

3.:a rádióm is szarakszik,folyamatosan kikapcsol (CAR-400)

Van összefüggés ezek között?Sikerült vele hazaérnem Ausztriából de tegnap este tankoltam 10 lityit és utána is csak azt irta hogy még 22 km-et tudok menni,meg alapjárati fogyinak ír 5-28 literig.alapjárat csak minimálisat ingadozik.

Nagyon szeretem a kocsit (c18xe,CD felszereltség)meg tudok vele lepni egy-két prolit a pályán :D ,de mostanság kezdi ezeket a dolgait,és a nejem már ki akarja tenni a szűrét,mert Berlinyót akar :D

Van valaki aki patentul ért ehhez a mocitipushoz?,mert sok szerelő csak felnyitja a mocitetőt.:hú bakker ez GSi,nemnyúlok bele...... :lol:

Előre is köszi mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Cartársak!!!!

Valaki elmagyarázhatna nekem egy-két dolgot...

Behalt a főtengely jeladóm,legalábbis ezt mondja meg nyom egy 19-es kódot,de most már folyamatosan....

Kérdéseim:1.:az óracsoportban a ford.sz.mérő honnan kapja a jelet.

2.:a BC-ben a pillanatnyi fogyi és a megtehető út hossza honnan kapja a jelet.

3.:a rádióm is szarakszik,folyamatosan kikapcsol (CAR-400)

Van összefüggés ezek között?Sikerült vele hazaérnem Ausztriából de tegnap este tankoltam 10 lityit és utána is csak azt irta hogy még 22 km-et tudok menni,meg alapjárati fogyinak ír 5-28 literig.alapjárat csak minimálisat ingadozik.

Nagyon szeretem a kocsit (c18xe,CD felszereltség)meg tudok vele lepni egy-két prolit a pályán :D ,de mostanság kezdi ezeket a dolgait,és a nejem már ki akarja tenni a szűrét,mert Berlinyót akar :D

Van valaki aki patentul ért ehhez a mocitipushoz?,mert sok szerelő csak felnyitja a mocitetőt.:hú bakker ez GSi,nemnyúlok bele...... :lol:

Előre is köszi mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

1. Gyanítom pont a fötengely jeladótól tudja a fordulatszámot.

2. Igazából passz, ugye a szinjelzőtől tudja mennyi van a tankban, és talán az injektor nyitási idejéből számol, de ezt csak találgatom.

3. Nekem a rádió csatija volt kontakhibás, széthúztam, megfeszegettem a lábakat azóta jó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Cartársak!!!!

Valaki elmagyarázhatna nekem egy-két dolgot...

Behalt a főtengely jeladóm,legalábbis ezt mondja meg nyom egy 19-es kódot,de most már folyamatosan....

Kérdéseim:1.:az óracsoportban a ford.sz.mérő honnan kapja a jelet.

2.:a BC-ben a pillanatnyi fogyi és a megtehető út hossza honnan kapja a jelet.

3.:a rádióm is szarakszik,folyamatosan kikapcsol (CAR-400)

Van összefüggés ezek között?Sikerült vele hazaérnem Ausztriából de tegnap este tankoltam 10 lityit és utána is csak azt irta hogy még 22 km-et tudok menni,meg alapjárati fogyinak ír 5-28 literig.alapjárat csak minimálisat ingadozik.

Nagyon szeretem a kocsit (c18xe,CD felszereltség)meg tudok vele lepni egy-két prolit a pályán :D ,de mostanság kezdi ezeket a dolgait,és a nejem már ki akarja tenni a szűrét,mert Berlinyót akar :D

Van valaki aki patentul ért ehhez a mocitipushoz?,mert sok szerelő csak felnyitja a mocitetőt.:hú bakker ez GSi,nemnyúlok bele...... :lol:

Előre is köszi mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

1. A motorvezérlő computertől

2. BC a megtehető út hosszát a tankszintjeladó és az átlagfogyi alapján számolja

3. a rádiódnál először mögé kéne nézni, hogy nem kontakthibás-e a csatijánál valahol.

A fogyasztásra vonatkozó jelet a BC-nek a motorvezérlő computer állítja elő, de lehet, hogy a rossz főtengely-jeladó kavarja meg annyira a motorvezérlőt, hogy hibás adatokat küld. Első körben nézd át a főtengely-jeladó vezetékét, csatlakozását, ha semmi gyanúsat se találsz, kell egy másik jeladó, de lehetőleg eredeti gyári.

Asszonynak üzenem, hogy ha ezt a kocsit egy citroenre cseréli, azzal lesz csak igazán copás, érdekes dolgokat tudnak produkálni, ahogy hallom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Cartársak!!!!

Valaki elmagyarázhatna nekem egy-két dolgot...

Behalt a főtengely jeladóm,legalábbis ezt mondja meg nyom egy 19-es kódot,de most már folyamatosan....

Kérdéseim:1.:az óracsoportban a ford.sz.mérő honnan kapja a jelet.

2.:a BC-ben a pillanatnyi fogyi és a megtehető út hossza honnan kapja a jelet.

3.:a rádióm is szarakszik,folyamatosan kikapcsol (CAR-400)

Van összefüggés ezek között?Sikerült vele hazaérnem Ausztriából de tegnap este tankoltam 10 lityit és utána is csak azt irta hogy még 22 km-et tudok menni,meg alapjárati fogyinak ír 5-28 literig.alapjárat csak minimálisat ingadozik.

Nagyon szeretem a kocsit (c18xe,CD felszereltség)meg tudok vele lepni egy-két prolit a pályán :D ,de mostanság kezdi ezeket a dolgait,és a nejem már ki akarja tenni a szűrét,mert Berlinyót akar :D

Van valaki aki patentul ért ehhez a mocitipushoz?,mert sok szerelő csak felnyitja a mocitetőt.:hú bakker ez GSi,nemnyúlok bele...... :lol:

Előre is köszi mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

1. Gyanítom pont a fötengely jeladótól tudja a fordulatszámot.

2. Igazából passz, ugye a szinjelzőtől tudja mennyi van a tankban, és talán az injektor nyitási idejéből számol, de ezt csak találgatom.

3. Nekem a rádió csatija volt kontakhibás, széthúztam, megfeszegettem a lábakat azóta jó.

1. Így van. Főtengelyjeladón keresztül tudja az ECU és ezt továbbítja a műszeregységnek.

2. Szintén. Pillanatnyit az ECUtól kapja az injektor nyitási időkből.

3. Nem halkul el? Vagy csak kikapcsol véletlenszerűen?

Cserélj főtengelyjeladót mindenképp, ha a csatlakozás jó, mert azért csinálja a hülyeségeit a rádión kívül. Nekem pl kontakthiba miatt anyázott a főtengelyjeladóra. A főtengelyjeladó csatija meg fent van a motor felső részén a kábelköteg környékén. Rádiónál én is néznék egy csatlakozást, hogy milyen állapotban van. Kontakt sprayezném is.

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezek szerint a tankszintjeladóm is kuka??????

Meg tegnap este hallottunk egy durranást nem nagyot,valahonnan hátulról.

Ma feljártam aknára de semmi extrát nem találtam alul.

Na erre mondjon valaki valami okosat........

vákuumcsövek ok.

vízcsövek ok.

kipuff ok.

:lol:

Tudna valaki GM kódot főtengely jeladóra??????

Köszi!!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.