Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv.Olyan problémám adódott hogy nehezen indul az autó reggel,a hibajelző villog egy idő után és nem indul,ha beindul akkor hozzákezd villogni és leáll.Mi lehet a hiba?Immo?

Olvass hibakódot, de igen, általában az immo szokott villogni. Csak egy kulcs van az autóhoz? Nem lett leejtve a kulcs, nem veszett el belőle a csip?

Link to comment
Megosztás:

Nincs hibakód. A gyujtáshoz másolt kulcs van.Az ajtóhoz van gyári kulcs.

pont a gyújtáshoz kellene az eredeti (immos) kulcs, fura

Amúgy tuti immós az autó?

jogos a kérdés, szoktak trükközni olyannal, hogy az immo csippet odaragasztják az immohoz és akkor egy másik zár betét készlettel lehet használni a kocsit

szóval biztos lopott/bontott a kocsi :evilgrin: :D

Link to comment
Megosztás:

pont a gyújtáshoz kellene az eredeti (immos) kulcs, fura

jogos a kérdés, szoktak trükközni olyannal, hogy az immo csippet odaragasztják az immohoz és akkor egy másik zár betét készlettel lehet használni a kocsit

szóval biztos lopott/bontott a kocsi :evilgrin: :D

Jó, mert nem egyszer láttam már olyat, hogy immosként vették az autót, de nem volt benne immo karika csak a kulcs volt nagy, így azt hitték tartalmaz csippet is.

Link to comment
Megosztás:

Üdv! opel astra f c14nz motorkódja a motortérben szemből a jobboldalon a torony mellett van egy csatlakozó, nekem sárga színű záródugó van rajta és a 95-ös szám van ráírva az mi célt szolgál. Választ köszönöm.

Oktánszámdugó. A másik felén vagy 91 vagy 98-van írva amilyen oktánszámú benzint tankolsz annak kell felfele néznie. Természetesen le kell húzni a csatiról és fordítva bedugni. (nem csak megfordtíani csatival együtt) Ha jól tudom ellenállás van benne és az előgyujtást állítja.

Link to comment
Megosztás:

.

Oktánszámdugó. A másik felén vagy 91 vagy 98-van írva amilyen oktánszámú benzint tankolsz annak kell felfele néznie. Természetesen le kell húzni a csatiról és fordítva bedugni. (nem csak megfordtíani csatival együtt) Ha jól tudom ellenállás van benne és az előgyujtást állítja.

Köszönöm a gyors választ nem jöttem volna rá sose hogy mire jó igen a másik felén 91 van írva.

Link to comment
Megosztás:

pont a gyújtáshoz kellene az eredeti (immos) kulcs, fura

jogos a kérdés, szoktak trükközni olyannal, hogy az immo csippet odaragasztják az immohoz és akkor egy másik zár betét készlettel lehet használni a kocsit

szóval biztos lopott/bontott a kocsi :evilgrin: :D

Üdv.Eredetvizsgán átment,nekem ez a lényeg. :-)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, astra f 2001es sedan.

Vettem a napokban szivargyujtós töltőt..

Mi lehet a gondja, ha csak sok sok forgatás, pozícionálás után lesz jó csak?

nem a töltővel van a gond, mert 3 kocsiban is teszteltem, gond nélkül jó volt.

Maga a szivargyujtóm rendesen működik (benymom, katt és már izzik is)

Akkor ezzel mi a probléma? Hogy lehet, hogy nem érintkezik, vagy mi ? Mit tudnék tenni? :S

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, astra f 2001es sedan.

Vettem a napokban szivargyujtós töltőt..

Mi lehet a gondja, ha csak sok sok forgatás, pozícionálás után lesz jó csak?

nem a töltővel van a gond, mert 3 kocsiban is teszteltem, gond nélkül jó volt.

Maga a szivargyujtóm rendesen működik (benymom, katt és már izzik is)

Akkor ezzel mi a probléma? Hogy lehet, hogy nem érintkezik, vagy mi ? Mit tudnék tenni? :S

kompatibilitás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nekem is lenne egy falvédőről most lepattant immo-s kérdésem. 18 éves az autó, nem hiszem hogy nagyon kéne már immobilizálni. (?) A tartalékkulcsomban nincs "csip" vagy "mágnes". Mekkora hülyeség lenne a "csipet" a kulcsból kivenni, odaragasztani a karikára, és akkor lenne tartalékkulcsom, amivel el is indulna az autó? (Egyébként a rendszám ... ... a címem pedig ... ...) :D

Köszi, Csaba

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nekem is lenne egy falvédőről most lepattant immo-s kérdésem. 18 éves az autó, nem hiszem hogy nagyon kéne már immobilizálni. (?) A tartalékkulcsomban nincs "csip" vagy "mágnes". Mekkora hülyeség lenne a "csipet" a kulcsból kivenni, odaragasztani a karikára, és akkor lenne tartalékkulcsom, amivel el is indulna az autó? (Egyébként a rendszám ... ... a címem pedig ... ...) :D

Köszi, Csaba

Nem hülyeség... Én is így oldottam meg a másik astrán. Valójában a gumiharangra ragasztottam először, hogy azért biztos ami biztos, könnyen mozgatható legyen. Aztán rá a karikára, mert egyszer leesett... Amikor eladtam, akkor volt hozzá 3 kulcs, és mindegyikkel ment. Mondjuk valójában nélküle is beindult, ha tisztán gázzal indítottam, de az nem volt egészséges a reduktornak -15-ben. Azért került oda, mert a másikat elhagytam, és megszívatott...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.