Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok Astrások!

3 hónapja vásároltam egy '97-es F Astra kombit, az osztrák munkámhoz (újságkihordás). Azóta túlesett egy főtengelycsapágyazáson... A legújabb hibája, hogy kivillant első körben a műszerfalon a légzsákvisszajelző, utána az ABS visszajelző és legutoljára a narancssárga motorvisszajelző. Az utolsó kivillanás a motoré, utána a kocsiban leesik a fordulat és vége. Gázadásra sem reagál. Leállás után mintha lemerült volna az akksi, bár nem teljesen, mert a műszerfalon halványan világítanak a visszajelzők, az ablaktörlő lassan megy, világítás halvány. Betolásra indul, majd a háromlépcsős kivillanás után megitn leáll. Bikázásnál hasonlóképpen.

Szerintetek mi lehet a hiba oka?

Segítségeteket előre is köszönöm: egy lelkes Opeles B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Astrások!

3 hónapja vásároltam egy '97-es F Astra kombit, az osztrák munkámhoz (újságkihordás). Azóta túlesett egy főtengelycsapágyazáson... A legújabb hibája, hogy kivillant első körben a műszerfalon a légzsákvisszajelző, utána az ABS visszajelző és legutoljára a narancssárga motorvisszajelző. Az utolsó kivillanás a motoré, utána a kocsiban leesik a fordulat és vége. Gázadásra sem reagál. Leállás után mintha lemerült volna az akksi, bár nem teljesen, mert a műszerfalon halványan világítanak a visszajelzők, az ablaktörlő lassan megy, világítás halvány. Betolásra indul, majd a háromlépcsős kivillanás után megitn leáll. Bikázásnál hasonlóképpen.

Szerintetek mi lehet a hiba oka?

Segítségeteket előre is köszönöm: egy lelkes Opeles :D

Kipróbáltad már másik akkuval? azzal is azt csinálja? B)

Nekem a Fábiám produkált hasonlót, amikor meghalt a gyári akkuja 6 év után...

1 próbát megér! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Astrások!

3 hónapja vásároltam egy '97-es F Astra kombit, az osztrák munkámhoz (újságkihordás). Azóta túlesett egy főtengelycsapágyazáson... A legújabb hibája, hogy kivillant első körben a műszerfalon a légzsákvisszajelző, utána az ABS visszajelző és legutoljára a narancssárga motorvisszajelző. Az utolsó kivillanás a motoré, utána a kocsiban leesik a fordulat és vége. Gázadásra sem reagál. Leállás után mintha lemerült volna az akksi, bár nem teljesen, mert a műszerfalon halványan világítanak a visszajelzők, az ablaktörlő lassan megy, világítás halvány. Betolásra indul, majd a háromlépcsős kivillanás után megitn leáll. Bikázásnál hasonlóképpen.

Szerintetek mi lehet a hiba oka?

Segítségeteket előre is köszönöm: egy lelkes Opeles :D

Caravant.

A légzsák visszajelző kivillan, és miután leállt, betoljátok, megint nem világít? B)

Link to comment
Megosztás:

Kipróbáltad már másik akkuval? azzal is azt csinálja? B)

Nekem a Fábiám produkált hasonlót, amikor meghalt a gyári akkuja 6 év után...

1 próbát megér! :D

Köszönöm a gyors reakciókat!

Másik akksival nem próbáltuk, nem is gondoltunk arra faterral, hogy köze lehet az akksinak az említett három visszajelző lámpa kivillanásához.

Egy próbát tényleg megér, kösz a tippet!

Link to comment
Megosztás:

Caravant.

A légzsák visszajelző kivillan, és miután leállt, betoljátok, megint nem világít? B)

Caravan, Caravan. :D

Leállás és betolás után megyek vele 1, max 2 km-t és sorban kezdődnek a kivillanások... Tehát közvetlenül a leállás, betolás vagy bika után nem világít, csak miutá megyek vele.

Link to comment
Megosztás:

Caravan, Caravan. :D

Leállás és betolás után megyek vele 1, max 2 km-t és sorban kezdődnek a kivillanások... Tehát közvetlenül a leállás, betolás vagy bika után nem világít, csak miutá megyek vele.

Egyre gyanúsabb nekem az az aksi! :)

A Fábiám a haldokló akku miatt dobta a légzsák hibalámpát!

Akkucsere, kiütés, és azóta sem jött elő! B)

Link to comment
Megosztás:

és mi van akkor ha azért villannak fel a lámpák, és áll le a kocsi mert túl alacsony az akkufesz a generátor nem töltése miatt??? nekem ez ugrott be először B)

Valszeg ez lesz a vége, de ha valamit nem a legbonyolultabb oldalról közelítesz meg, akkor az szakszerűtlen

:D

Link to comment
Megosztás:

és mi van akkor ha azért villannak fel a lámpák, és áll le a kocsi mert túl alacsony az akkufesz a generátor nem töltése miatt??? nekem ez ugrott be először :)

Ha cserél akkut kiderül! :) Egy jó akku feltöltve kibír azért jó kis időt, még ha nem is tölt a generátor ... :)

Rámér, és akkor kibukik a generátor hiba is, vagy az akku, vagy ami van. B)

Valszeg ez lesz a vége, de ha valamit nem a legbonyolultabb oldalról közelítesz meg, akkor az szakszerűtlen

:(

Szerintem nem az a baj...

Habár elképzelhető. Behúzáskor termel annyit, hogy éppen menjen, beinduljon... majd kevés az áram termelés. lehet hogy ti közelítitek meg jó oldalról!

De a légzsák lámpára az sem magyarázat nem? :D

Link to comment
Megosztás:

Ha cserél akkut kiderül! :( Egy jó akku feltöltve kibír azért jó kis időt, még ha nem is tölt a generátor ... :)

Rámér, és akkor kibukik a generátor hiba is, vagy az akku, vagy ami van. B)

Szerintem nem az a baj...

Habár elképzelhető. Behúzáskor termel annyit, hogy éppen menjen, beinduljon... majd kevés az áram termelés. lehet hogy ti közelítitek meg jó oldalról!

De a légzsák lámpára az sem magyarázat nem? :)

Ezért kell először az ilyet kapocsfeszültség méréssel kezdeni. Álló és járó motornál. :D

Link to comment
Megosztás:

Sztem is elviszi vmi, valahol a töltést... Mindjárt okosabbak leszünk, de önnep lévén senki sincs itthon, hogy adjon egy tetves akksit :D

Az azért durva lenne. B) Esélyesnek találom a túl magas töltési feszültséget is, mint a probléma okozóját. Szerintem műszerrel mérd meg a feszültséget az akksin először álló, majd járó motor közben.

Link to comment
Megosztás:

Ha cserél akkut kiderül! :) Egy jó akku feltöltve kibír azért jó kis időt, még ha nem is tölt a generátor ... :(

Rámér, és akkor kibukik a generátor hiba is, vagy az akku, vagy ami van. B)

Szerintem nem az a baj...

Habár elképzelhető. Behúzáskor termel annyit, hogy éppen menjen, beinduljon... majd kevés az áram termelés. lehet hogy ti közelítitek meg jó oldalról!

De a légzsák lámpára az sem magyarázat nem? :D

Amúgy generátort bontóból érdemes szerválni, vagy vmi utángyártottat nézzek, ha az okozza a hibát? Első kocsim, sokat nem szervizelgettem semmit, az alapdolgokon kívül hóthülye vagyok a dolgokhoz. Szégyellem is...

Új generátor milyen áron mozog?

Link to comment
Megosztás:

Az azért durva lenne. :D Esélyesnek találom a túl magas töltési feszültséget is, mint a probléma okozóját. Szerintem műszerrel mérd meg a feszültséget az akksin először álló, majd járó motor közben.

A műszerhez tuti várnom kell keddig B) De legalább el tudok indulni egy vonalon.

Nagyon köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Amúgy generátort bontóból érdemes szerválni, vagy vmi utángyártottat nézzek, ha az okozza a hibát? Első kocsim, sokat nem szervizelgettem semmit, az alapdolgokon kívül hóthülye vagyok a dolgokhoz. Szégyellem is...

Új generátor milyen áron mozog?

Attól függ, hogy mi a baja (város, tudom B))?

Az új eszedbe se jusson. :D

Link to comment
Megosztás:

Amúgy generátort bontóból érdemes szerválni, vagy vmi utángyártottat nézzek, ha az okozza a hibát? Első kocsim, sokat nem szervizelgettem semmit, az alapdolgokon kívül hóthülye vagyok a dolgokhoz. Szégyellem is...

Új generátor milyen áron mozog?

Fel lehet újíttatni, illetve olyan hely is van, ahova beviszed a tiedet, és adnak helyette egy felújítottat. Egy ilyen művelet ha jól emlékszem olyan 8-15 ezer pénz között van. Bontottat lehet kapni 8-10 körül, és jó darabokat ki lehet fogni. (nekem sikerült ((kopp-kopp)) ) Újat annyiért kapsz, hogy (tudom unalmas vagyok) "annyiért autót veszek vazzeee"

Link to comment
Megosztás:

Fel lehet újíttatni, illetve olyan hely is van, ahova beviszed a tiedet, és adnak helyette egy felújítottat. Egy ilyen művelet ha jól emlékszem olyan 8-15 ezer pénz között van. Bontottat lehet kapni 8-10 körül, és jó darabokat ki lehet fogni. (nekem sikerült ((kopp-kopp)) ) Újat annyiért kapsz, hogy (tudom unalmas vagyok) "annyiért autót veszek vazzeee"

Okés, ha kiderül, hogy a generátor a ludas, utánanézek ennek az opciónak is. Kösz

Link to comment
Megosztás:

Nah sziasztok!

Úgy néz ki tényleg az akksi volt a gócpont. Más akksival semmi probléma...

Azért töltést mérjél.Mert ha keveset tölt a genárátorod (szakadt kábel,stb),

akkor a másik akkuval is így fogsz járni egy idő után. :D

szerk.:Én is így jártam,azután vittem 2 kábelt az akkura a generátorról és egyből megjavult a töltés.

Nálam pár kábelt ki kellene cserélni,csak még nem nagyon volt rá időm. B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.