Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hening

Recommended Posts

Kompresszor saját?

Félig :lol:

A család jóbarátja tulajdonát képezi, de egyszer kölcsönkértem és már akkor csapágyasan használta jóideje, de észre sem vette :excl:

Kicseréltem a csapágyakat és kicsit rendbe kaptam, így hálából társtulajdonos lehettem :( Akkor kérem el amikor csak kell :lol:

De tervbe van véve a vétel, csak nincs hozzá "kedvem" mostanság...

Volt nemrég a Corában 50000 környékén egy ilyen:

48913631.einhell-bt-ac-400-50.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Tegnap megkezdtem a műszakira való felkészítést.

A hátsó íveket javítottam ki elsőnek.

http://pics.coldline.hu/pics/159731-20110123-HXCAvg.jpg

http://pics.coldline.hu/pics/159732-20110123-5tH0Yy.jpg

Mivel kented le, mert aki csinálta nekem a hátsó sárvédőíveket az vmi mühelyalapozóval kente le, és lemossa az eső meg felületi rozsda keletkezik

Link to comment
Megosztás:

Mivel kented le, mert aki csinálta nekem a hátsó sárvédőíveket az vmi mühelyalapozóval kente le, és lemossa az eső meg felületi rozsda keletkezik

AUTOTIL alvázvédő, ez volt épp kéznél.

Nem tudom milyen, majd az idő eldönti.

Alex cartárs az OLVIKOR-t ajánlotta ilyen célra. Olcsó és jó. :)

Link to comment
Megosztás:

AUTOTIL alvázvédő, ez volt épp kéznél.

Nem tudom milyen, majd az idő eldönti.

Alex cartárs az OLVIKOR-t ajánlotta ilyen célra. Olcsó és jó. :)

És külső sárvédőívet lekenhetem vele mint alapozó??? mert ami rajta van alapozó, azt mossa le az eső :S és csak tavaszon lesz lefújva, addig meg nem akarom hogy rozsdásodjon amit nagy nehezen megcsináltattam

Link to comment
Megosztás:

És külső sárvédőívet lekenhetem vele mint alapozó??? mert ami rajta van alapozó, azt mossa le az eső :S és csak tavaszon lesz lefújva, addig meg nem akarom hogy rozsdásodjon amit nagy nehezen megcsináltattam

Ez nem igazán alapozó, erre nem lehet festeni. Bekenheted, de nem lesz sima a felülete és nem tudom a fényezés előtt hogyan fogod rendesen eltávolítani. :lol:

Csiszold le a régi alapozót, passziváld a rozsdát és rozsdagátlós alapozóval pl. Koralkyd-dal kend le.

A fényezőnek majd mondhatod, hogy csiszolja le a te alapozódat és ő csinálja meg neked rendesen. Addig azért kibírhatja ez is, de rozsdamarót adj neki.

Link to comment
Megosztás:

Ez nem igazán alapozó, erre nem lehet festeni. Bekenheted, de nem lesz sima a felülete és nem tudom a fényezés előtt hogyan fogod rendesen eltávolítani. :lol:

Csiszold le a régi alapozót, passziváld a rozsdát és rozsdagátlós alapozóval pl. Koralkyd-dal kend le.

A fényezőnek majd mondhatod, hogy csiszolja le a te alapozódat és ő csinálja meg neked rendesen. Addig azért kibírhatja ez is, de rozsdamarót adj neki.

Lényegében tök mindegy mivel keni le.. Rozsdát csiszold le róla, aztán vmi sprayvel is lefujhatod, a lényeg h fedje...

Link to comment
Megosztás:

Ez nem igazán alapozó, erre nem lehet festeni. Bekenheted, de nem lesz sima a felülete és nem tudom a fényezés előtt hogyan fogod rendesen eltávolítani. :lol:

Csiszold le a régi alapozót, passziváld a rozsdát és rozsdagátlós alapozóval pl. Koralkyd-dal kend le.

A fényezőnek majd mondhatod, hogy csiszolja le a te alapozódat és ő csinálja meg neked rendesen. Addig azért kibírhatja ez is, de rozsdamarót adj neki.

Lefényezni is én fogom egy karosszéria lakatossal :D Van kompresszora, festékpisztolya B)

csiszoljam le a fekete alapozót, adjak rá rozsdaoldót és kenjem le ezzel a Koralkyd-el? Ezután mehet rá a fényezés??

Link to comment
Megosztás:

Lefényezni is én fogom egy karosszéria lakatossal :lol: Van kompresszora, festékpisztolya :D

csiszoljam le a fekete alapozót, adjak rá rozsdaoldót és kenjem le ezzel a Koralkyd-el? Ezután mehet rá a fényezés??

Bár nem engem kérdeztél de válaszolok. Ha egyből fényezni akarod, akkor csiszold vissza, rozsdát tüntesd el, az egyenlőtlenségeket ki kell húzni gittel, utána le kell szórózni majd jöhet rá a fény, de ezt a lakatosnak is tudnia kéne B)

Link to comment
Megosztás:

Bár nem engem kérdeztél de válaszolok. Ha egyből fényezni akarod, akkor csiszold vissza, rozsdát tüntesd el, az egyenlőtlenségeket ki kell húzni gittel, utána le kell szórózni majd jöhet rá a fény, de ezt a lakatosnak is tudnia kéne :lol:

Köszi a választ :D A lakatos csak fújni fog, előkésziteni én fogom B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.