Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hening

Recommended Posts

Helló skacok! Tudja valaki hogy hogyan lehet leszedni és javítani a tetőkárpitot??

Szia!

Ha szivacsos tető kárpit van rajta és hátúról kezd lejöni azt sehogy nem lehet javítani elöb utóbb az egész le fog jönni!!!

Ez sajnos újra kell kárpitozni az én kárpitosom anyaggal együtt mondott 18 ezer forintot a napellenzővel meg az a oszlopokkal együtt!!!

de oylan kárpitoshoz vidd aki már csinált ilyet mert azért más mint egy széket behúzni!!!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hi all!

Tönkre ment a gyári első pocs védöim!!!

Kérdés hogyan lehetne ugyan ezt a formát megcsinálni üvegszállas mügyantás valamivel!!!

Mondjuk gipszbe bele rakom a rossz pocs védöket majd onnan ki véve azt muygantás üvegszállas dologal elkésziteni!?

Soha nem csináltam még iylet ezt csak az én agyambol patant ki kérdem én jó az ötlet vagy fogalmam se nem sincsen :omg:

Link to comment
Megosztás:

Hi all!

Tönkre ment a gyári első pocs védöim!!!

Kérdés hogyan lehetne ugyan ezt a formát megcsinálni üvegszállas mügyantás valamivel!!!

Mondjuk gipszbe bele rakom a rossz pocs védöket majd onnan ki véve azt muygantás üvegszállas dologal elkésziteni!?

Soha nem csináltam még iylet ezt csak az én agyambol patant ki kérdem én jó az ötlet vagy fogalmam se nem sincsen :omg:

Hogy mi?
Link to comment
Megosztás:

Kétszer is pöcsvédőnek írta, nem lehet véletlen. én heretartónak iss szoktam becézni :D :D LOL

az o nem ö és pocs védő irtam nem pöcs védőt!!! de szerintem értitek mirül :icon1: beszélek felénk igy is ismerik !

tehát a sárfogó gumi!!

Link to comment
Megosztás:

az o nem ö és pocs védő irtam nem pöcs védőt!!! de szerintem értitek mirül :icon1: beszélek felénk igy is ismerik !

tehát a sárfogó gumi!!

Jaaahogyaaz. Há beszéljé má' magyarul tezsvírem, errefelé nem értsük mink a kultúrbeszédet. :D

Annak szvsz pont az a lényege hogy gumi, mert a müanyag egyből törik ha valamin fennakad.

Link to comment
Megosztás:

Jaaahogyaaz. Há beszéljé má' magyarul tezsvírem, errefelé nem értsük mink a kultúrbeszédet. :D

Annak szvsz pont az a lényege hogy gumi, mert a müanyag egyből törik ha valamin fennakad.

azt értem4 de amit kérdeztem az a lényeg hogy úgy meg lehet é csinálni vagy hogyan szoktak ilyet

Link to comment
Megosztás:

Helló skacok!

Tudja valaki hogy hogyan lehet leszedni és javítani a tetőkárpitot??

Szia

Leszedni nem egyszerű: le kell szedni a napellenzőket, kapaszkodót, A, B és C oszlop boriíást, az ajtó kédereket, majd ovatosan ki kell ügyeskedni a kocsiból

A régi kérpitot letakarítod (a szivacsot is), majd újat ragasztasz fel. Vigyázz milyen ragasztót használsz, ne üssön át a kárpiton, valami sprayt, vékonyan. Ne vágd előre méretre, utólag vágd le a fölösleget, majd szerelheted vissza. A régi autóm A VECTRA volt, azt magam csináltam, meg az öcsém F jét is.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szép napot!

A motorháztetómbe szeretnék két kopoltyút belvazsárolni a karoszéri lakatosomal!!!

De sehol nem találok oylan képet amiről le birnám kopintani4

A saját tető anyagából akarom kivágatni! valami iiylet ami a képen látható!

Ha van valakinek ötlete vagy kép megköszöném!<a  href=%7Boption%7Dhttp://kephost.hu/image-32AB_4FDDB7BE.jpg' alt='image-32AB_4FDDB7BE.jpg'> image-C197_4FDDB7BE.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hát, a Kadett-félét fordítva is be lehet rakni... ;)

Kössz a tippet!

Ma láttam egy vectrát szerintem kadet gsi beömlök voltak fordítva berakva és jól nézet ki!

Úgy hogy szereztem is egyet!

Nem tudom hogy festés nélkül meg lehet úszni a beépítést?

Valaki csinált már hasonlót?

Link to comment
Megosztás:

Megjöttek a kadet beömlők!

nem tud valaki olyan képet ami mutatja hogy van kivágva a beömlő helye a moci tetőben!

pl egy kadet tető hátulja mert nem igazán értem van itt a beömlőn még három csavar is!

Miért nem veszel GSi szellőzőket? Astráé vagy Kadetté, mindegyik megvehető cikkszám alapján és utána csak be kell faragni.

Ez a Kadetté:

...ez meg az Astráé:

Módosítva : hening
Képpel ne idézz! hening
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kitaláltam egy beömlő beépítési tervet!

Mondjátok meg szerintetek jó ötlet vagy sem!

Mivel nem akarom újrafényezni a tetőt stb!

Tehát gsi kadett beömlőket akarok beépíteni!

Úgy gondoltam, hogy egy plexi vékony lapra rárajzolom, a sablont majd ezt a sablont rácsavarozom, úgy a motorháztetőre persze azt a részt csavarozom ami kiesik!

Így jól látom a kivágandó részt mivel a plexi átlátszó a dekopir meg a plexin csúszik tehát a motorháztetőt nem roncsolja!

Én szerintem így lehet legkevesebbet tévedni a pontosságot illetően mert ha egy kicsit is elrontom vagy új tető vagy hegeszt fényez azt pedig nem akarom!

Azért nem akarom a motorháztető hátulját vágni, mert ez a tükörképe és így több az elrontási %!

Link to comment
Megosztás:

Így sem árt lekezelni valamilyen módon a vágási felületet, mert különben ott a natúr fém elkezd majd rozsdásodni. Sztem ezt nem úszod meg fényezés nélkül, legfeljebb nem kell az egész tetőt fényezni, elegendő csak ködölni, de valamennyit mindenképpen kell.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.