Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Motult? Én Castrolos vagyok. :D Nekem tökéletes a Castrol edge 0W30, LPG-vel sem evett eddig semmit sem.

Motoros korszakomban is voltak a castrolos, és motulos motorosok. :D

ez kifejezetten LPG hez való motorolaj. egy fokkal jobb mint a sima motorolajok..

Link to comment
Megosztás:

ma milyen csönd van az elpégé topikba :D

ma be se inditottam a vasat. viszont elfogyott 6 ezer km alatt 6 deci olajam, ugy hogy olyan 2-3000 km rel ezelött ellenöriztem és akkor még maxon volt....

írkáljak magamnak?? :D :)

én már tudom hogy királyság van...

de neked még mindig sok az a fogyi.. szerintem.

Link to comment
Megosztás:

írkáljak magamnak?? :D :D

én már tudom hogy királyság van...

de neked még mindig sok az a fogyi.. szerintem.

most beszéltem egy ugyanilyen évjáratú, ugyanilyen motoros zafira tulajjal. neki autópályán 130-140 között stabil 9 litert eszik. nagy - nehéz, és nem túl áramvonalas az autó. ahhez képest az autópályás 9,4 em elég király.....

majd visszatérek a csak városozáshoz és majd ott kiderül.......

Link to comment
Megosztás:

most beszéltem egy ugyanilyen évjáratú, ugyanilyen motoros zafira tulajjal. neki autópályán 130-140 között stabil 9 litert eszik. nagy - nehéz, és nem túl áramvonalas az autó. ahhez képest az autópályás 9,4 em elég király.....

majd visszatérek a csak városozáshoz és majd ott kiderül.......

akkor jóóóvan :D

én még mindig nem tértem magamhoz a 7.2től

Barnának üzensz valamit ? :D

Link to comment
Megosztás:

kiszámoltam megint:

autópálya, 4000 fordulaton, 9,5 L / 100 km

szokásos munkábajárós rutin: 8,9 L / 100 km

csökkent 6 decit a fogyasztásom :D

így már csak 204 FT os gázzal számolva: 1815 FT / 100 km a Zafira költsége, amigy a dieselé nyári gumival klimázva: 6,5 literrel simán számolható ( 360 Ft os gázolajjal számolva ) : 2340 FT de 6 literrel is számolhatom, mert azzal is el lehet járni, csak ügyesnek kell lenni: 2160 Ft.

Mivel én napi pont 100 km-t járok dolgozn i, így 1 nap 345 Ft a megtakaritás, egy hónapban az 6900 Ft. 6 literes fogyasztással számolva.

Link to comment
Megosztás:

kiszámoltam megint:

autópálya, 4000 fordulaton, 9,5 L / 100 km

szokásos munkábajárós rutin: 8,9 L / 100 km

csökkent 6 decit a fogyasztásom :D

így már csak 204 FT os gázzal számolva: 1815 FT / 100 km a Zafira költsége, amigy a dieselé nyári gumival klimázva: 6,5 literrel simán számolható ( 360 Ft os gázolajjal számolva ) : 2340 FT de 6 literrel is számolhatom, mert azzal is el lehet járni, csak ügyesnek kell lenni: 2160 Ft.

Mivel én napi pont 100 km-t járok dolgozn i, így 1 nap 345 Ft a megtakaritás, egy hónapban az 6900 Ft. 6 literes fogyasztással számolva.

Nekem 100km-enként a 6l-es benzinhez képest az összátlag megtakarításom 550Ft/100km, tehát 40ekm alatt megtérül (nem számolva majd az egyéb kiadásokat)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég voltam gázszervizben, mert az egy év alatt két alkalommal nagy terhelés alatt (meredek emelkedő, 3 személy, full csomagtartó) gázszagot lehetett érezni az utastérben.

Elvileg annyit csináltak vele, hogy a reduktorról elvezettek valami csövet, meg egy bilincset cseréltek.

Erre pár napja reggel menet közben kipufogógáz, majd check engine, hibakód alapján négyes henger nem kap gyújtást. Benzinre átváltva marad a gond. Este megnézve helyzet változatlan.

Ma indulás tökéletes, benzinnel szépen megy. Amint átváltott gázra, megint a fenti. Gyorsan visszakapcsoltam benzinre, megjavult. Tökéletesen mentem 10 km-t, próbaképpen átállítottam gázra, pár 100 m-t szépen ment, aztán megint előjött a fenti gond, benzinre visszaváltva megjavult.

Mi a franc van vele? Holnapra volt időpontom a Maxabo-ba, de ha reggel benzinnel nincs baja, akkor megy vissza a gázosokhoz, hogy lesznek szívesek rendbe rakni, mert 18000 km-en nem volt baja, most meg...

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.