Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz-Astra.


Tiv.

Recommended Posts

Szerintem inkább a tartályon lévő mágnesszelep a biztonsági szelep. De ha jól sejtem, több is van belőle. Lehet, hogy a motortéri is az, passzolom.

Te kevered az oszlopot és a fejet. Az oszlop az az, amin van a fej. A fej az, ami az oszlopon van! :D Keress rá gugliban a kútoszlopra, és keress rá a töltőfejre.

Jaja én fogalmaztam rosszul. Egy oszlopon van a benzin és a gáz töltőfej. De ezt amúgy akkor is furcsáltam, de sebaj most már akkor legális.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 484
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Háát... ha rendszámos, műszakis fehér sedánom lenne, nem sokat gondolkoznék. :D de jujj miket is beszélek! :P :P

Csak venni kell egy bontószökevény, de papírost. :D

Egyébként szerintem valaki csak ráragasztotta azt az Opel matricát, vagy esetleg egy márkaszerviz szerelte be, aztán az is lehet, hogy tévedek. :D :D

Link to comment
Megosztás:

Naaa, ideje volt már, hogy ne az 1. VH előtti rendeletek éljenek: http://stop.hu/articles/article.php?id=942724

Ehh épp tegnap kellett volna mélygarázsba parkolnom nahh de legalább már ezt is tudom hogy majd lehet. Bár szerencsére meg találtam egy nem fizetős parkolót. :D

"A másik, a közlemény szerint kedvező döntés, hogy a biztonsági szeleppel felszerelt járművekkel - és az utóbbi években beszerelt LPG-szettek már ennek megfelelőek - október 6-a után már nem lesz tilos mélygarázsban parkolni."

Ez pontosan mi is lenne? A motortérben található mágnesszelep ami a gáz csövén van?

"az üzemanyagkutaknál a gáztöltőfej azonos oszlopon lehet a benzinével"

A "régi" Total kútnál kint a balmazújvárosi útnál egy fejen van. Most akkor mi van???

Jah és még 1 kérdés! Angliába hogy lehet átjutni gázos autóval? Azt tudom, hogy a csalagútba lentre nem engedik a gázos autókat, de a komppal mi a helyzet?

Szerintem is a tartályon van a biztonsági szelep, mivel mintha sok évvel ezelőt mesélték volna hogy ugye kijártak gázt tankolni mert megérte (most is) és akkor kivették a tartályból a biztonsági cuccot és így 3-4literrel több gázt tudtak belenyomatni mert az se foglalta a helyet, persze veszélyesebb volt. :P

Link to comment
Megosztás:

Ezzel erősen vitatkoznék. Jelenlegi állás szerint és ha az ukránok vasárnap óta nem változtattak árakat 1 liter gáz 196,44 huf. A benzin még hagyján, 290, gázolaj 273.

Oké csak én meg a Szerb határhoz vagyok közel! :D

Bár én meg sose mentem ki tankolni se gázt se benzint. Mert ha a rendőrök látják a magyar rendszámot akkor általába keresnek okot hogy meg is büntessenek...

Link to comment
Megosztás:

Ezzel erősen vitatkoznék. Jelenlegi állás szerint és ha az ukránok vasárnap óta nem változtattak árakat 1 liter gáz 196,44 huf. A benzin még hagyján, 290, gázolaj 273.

Hol jársz ki? (határ átkelő)

Mennyi volt grivnyában az üzemanyag? És hogyan váltották a pénzt?

Mert amikor én voltam kint, utsónak szept 26.-a 10,15 Gr/l a benzin a gáz pedig 6,9Gr/l, valamelyest emelgetik, de nem gyorsabban mint itthon szerintem...

Inkább amivel probléma volt az a rossz váltás, mivel 1Gr = 26,7Ft, avagy 1000 forintért 37,5Gr-t kaptam csak. Ezt pedig legjobban az amcsi dollár aránya határozza meg illetve az euro, ami akkor nagyon lent volt, mert előtte szept 11.-én a 23,8ft = 1Gr, azaz 1000 forintért 42GR-t kaptam. Inkább a pénzzel van a baj, amit remélek javul mert valóban egyre kevésbé éri meg.

De ha az ember csak saját fogyasztásra hoz megengedett mennyiségű édességet, sört, bort ,töményet, akkor még mindig megéri az a 3-4óra vesződés.

Link to comment
Megosztás:

:D Ezek szerint: http://www.nagyutazas.hu/magyar/uzemanyaga...id=holtankoljak oda meg pláne nem érné meg kijárni. :P

Akkor nem szóltam! :D Pedig haverom 2-3hónapja vett autót és gondolkozott hogy gázost vegyen e mert hogy 40-50Ft-al olcsóbb volt kint literje a gáznap ill valami sokat mondott hogy különbség van. Lehet már felzárkóztak ők is. :P

Link to comment
Megosztás:

Hol jársz ki? (határ átkelő)

Mennyi volt grivnyában az üzemanyag? És hogyan váltották a pénzt?

Suránynál. A benya 10,2, gáz 6,9. OTP-benn vettem fel a zsetont, mert nem szaraxok a váltókkal, + ha itthon felveszem a zsét, hogy majd odaát átváltsam, többe kerül a pénzfelvétel itthon. Itt, ha felveszek ~40e Ft-ot, az kb. 320 ft. Ha küfődőn veszem fel, az az aznapi árfolyamon számítva 1 júró. És tapasztalataim szerint még jobban is vált a bank, mint a váltók, + mehetek akár vasárnap 03:00-kor is, mert pénzt bármikor fel tudok venni. Amúgy egyértelműen a gyenge huf az oka az egésznek, amikor én váltottam 27,05-re jött ki 1 grivnya. Ma 28,5 környékén mozgott. Hétvégére tuti fel fog menni 29,5 környékére. Szerdán és csütörtökön szokott általában a legalacsonyabb lenni.

Link to comment
Megosztás:

Suránynál. A benya 10,2, gáz 6,9. OTP-benn vettem fel a zsetont, mert nem szaraxok a váltókkal, + ha itthon felveszem a zsét, hogy majd odaát átváltsam, többe kerül a pénzfelvétel itthon. Itt, ha felveszek ~40e Ft-ot, az kb. 320 ft. Ha küfődőn veszem fel, az az aznapi árfolyamon számítva 1 júró. És tapasztalataim szerint még jobban is vált a bank, mint a váltók, + mehetek akár vasárnap 03:00-kor is, mert pénzt bármikor fel tudok venni. Amúgy egyértelműen a gyenge huf az oka az egésznek, amikor én váltottam 27,05-re jött ki 1 grivnya. Ma 28,5 környékén mozgott. Hétvégére tuti fel fog menni 29,5 környékére. Szerdán és csütörtökön szokott általában a legalacsonyabb lenni.

Nem gondoltam volna hogy ennyiért beváltja itthon a bank :D Egyébként nem érdekem reklámozni, de jobban jársz ha szétnézel az mkb táján... Igaz nekem jelenleg diák számlám van, de a felnőtt is mindössze havidíjba más. Nekem jelenleg 0 ha dolgoznék 50-80ft körül akad. Netbank, havi 1 felvét mindegy milyen automatából ingyen, kártyás fizetés ingyen stb stb....

Én is ott szoktam kijárni mellesleg.

Link to comment
Megosztás:

Nem itthon. Beregszász főterén van egy OTP fiók, ott veszem fel a zsét. Be is csokiznék, ha az itthoni ATM-ekben lenne más bankó a magyarokén kívül. :D

Üdvözlöm a fórumozókat!

Ukrán tankolás témában: most tényleg drágább lett a váltás, de mindig a legkedvezőbb megoldás, kártyával fizetni.

OKKO kúton fizettem magyar OTP kártyával, jobban jártam, mintha kp. lett volna, plusz azonnal értesülök sms-ben a vásárlásról és tudok számolgatni, amíg sorban állok a határon.

kártyával fizetéskor a deviza eladási árfolyamot kell nézni.

Ma 1 UAH = 28,10 HUF

6,9x28,10= 193,89 Ft a gáz ára

https://www.otpbank.hu/portal/hu/Arfolyamok/OTP

aktuális árak:

http://www.okko-card.com.ua/index.php?sid=...id=2&pid=23

Закарпатська область - Kárpátalja régió árait kell nézni

kártyával fizetésnél nem merül fel plusz költség

sms értesítésnek ha kéred a bankodat, néhol ingyenes, néhol havi díja van párszáz forint+sms-enként kb. 10-20 ft

Link to comment
Megosztás:

...........

kártyával fizetésnél nem merül fel plusz költség

sms értesítésnek ha kéred a bankodat, néhol ingyenes, néhol havi díja van párszáz forint+sms-enként kb. 10-20 ft

Ez se rossz megoldás, hiába van kártyám még nem merült fel bennem a kártyás fizetés, az már más kérdés hogy ha már 194-re jön ki kint a gáz akkor én nem fogok kimenni, mivel én debrecen-en is átmegyek, ahol szintén van 194-195ft-ért és a kis kitérő lényegesen kevesebb nekem mint átmenni...

Remélem azért vissza fog majd menni az ára a váltásnak.

Nah de nem offolok tovább!

Hogy legyen ide kapcsolódó is, szűrő cserét ki végzett már otthon, hol tudok hozzá beszerezni szűrőt?

Van egy szaki aki 4000ft-ért megcsinálná, van értelme egyáltalán nekem vacakolni vele? Szerinte 10e km-enként illő cserélni. Ha nincs semmi gond a rendszerrel akkor is érdemes ezt megtenni?

Többlet fogyasztást okozhat esetleg, aki már cserélt tapasztalat stb.?

Link to comment
Megosztás:

Ez se rossz megoldás, hiába van kártyám még nem merült fel bennem a kártyás fizetés, az már más kérdés hogy ha már 194-re jön ki kint a gáz akkor én nem fogok kimenni, mivel én debrecen-en is átmegyek, ahol szintén van 194-195ft-ért és a kis kitérő lényegesen kevesebb nekem mint átmenni...

Remélem azért vissza fog majd menni az ára a váltásnak.

Nah de nem offolok tovább!

Hogy legyen ide kapcsolódó is, szűrő cserét ki végzett már otthon, hol tudok hozzá beszerezni szűrőt?

Van egy szaki aki 4000ft-ért megcsinálná, van értelme egyáltalán nekem vacakolni vele? Szerinte 10e km-enként illő cserélni. Ha nincs semmi gond a rendszerrel akkor is érdemes ezt megtenni?

Többlet fogyasztást okozhat esetleg, aki már cserélt tapasztalat stb.?

Én most 25e km után cseréltettem ki. Eléggé tele volt már trutyival de utána én nem éreztem változást.

Amúgy tényleg azt szokták mondani, hogy 10e km után kell cserélni, de én elfelejtettem :D

Amúgy Debrecenben az Arasz utcán van egy gázos ő most nekem 1500 Ft-ért cserélte úgy, hogy utána megvizsgálja műszerrel, hogy nem e ereszt valahol. Jah és ebben benne van az anyagköltség is!

Ha kell tudok telefonszámot is adni.

Link to comment
Megosztás:

Helló. Én is szeretném berakatni az autóba a gázt és azt kérdezném hogy milyen tapasztalatotok van az autógázzal?

Jöhetnek jók és rosszak is.

Előre is köszönöm a segítséget

Akkor kezdem én a sort.

Szerintem ha sokat jársz az autóddal akkor jó, mert hamar megtérül a beépítés költsége. Ha nem jársz annyira sokat vele akkor is jó mert olcsón tankolsz :D

Gázt mostanában olyan 195 környékén tudsz tankolni Debrecenben. Nekem a verda X14NZ motorral és Sedan kasztnival 8l körül fogyaszt gázból. Benzinből nem tudom, hogy mennyit enne, mert skót vagyok ahhoz, hogy 100 km-t levezessek azzal a drága üzemanyaggal :P Már gázosítva vettem az autót.

Az Astra G fórum Gázos részét szoktam olvasgatni és úgy veszem észre, hogy az injektoros gázrendszerek gyenge pontja maga a gáz injektor. Akinek központi befecskendezős motorja van annak keverőfejes a gázrendszere, ha jól tudom. Az utóbbival nincs gondom, ez van nekem is.

Még amúgy tán 2 féle gázos rendszer van: Az egyik amit te kapcsolsz át benzin vagy gáz üzemre, a másik pedig amit egy elektronika kapcsol át gázra, ha van cucc a tartályban és a motor hőmérséklete elért egy megadott értéket, illetve, ha a fordulat x érték felé ért, addig pedig a benzinnel cammogsz.

Kapcsolósnál vigyázni kell, hogy a reduktor ne fagyjon el téli időszakban. (Benzinnel járatni kell picit)

Karbantartása:

5000 km: le kell engedni a cuccot a reduktorból. Igaz nekem még egyszer se jött ki semmi se, de kell tán.

10000 km: gázszűrő csere. Debrecenben 1500 Ft alkatrésszel mindennel.

60000 km: reduktor felújítás. Talán olyan 10.000 Ft-ból kijön, de szerintem ez függ attól, hogy milyen a reduktorod.

Műszaki előtt kell egy biztonsági szemle ami olyan 2-3000 Ft-ba kerül és utána mehet az autó műszakira.

Ha rosszak a gyertyáid, gyertya kábeleid, gyújtásod, vákuum csöveid vagy valahol + levegőt kap a rendszer arra nagyon érzékeny.

Talán a kipufogót is hamarabb eszi meg. De úgy senki se panaszkodott még, hogy túl korán rohadt volna szét a dobja.

Amit igazából észreveszel szerintem az az, hogy nem megy úgy a verda, többet fogyaszt majd gázból és több pénz marad a pénztárcádban tankolás után.

Arra kell még vigyázni, hogy a benzint nem szabad túltárolni, mert valami izék kiválnak belőle és utána szarakodni fog a gép.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha kimaradt valami akkor valaki majd ide írja :P

Link to comment
Megosztás:

Beszereltetni nem tudom mennyire éri meg mert az előző autóm is amit a papámtól örököltem abba is már benne volt mikor használtam. A mostanit is így vettem. Előnyök, hogy olcsóbb mint busszal, ha netán kifogy a tartály akkor mindig ott van a benya is. Karbantartási dolgot én pl az előzőn se végeztem és a mostanin se (azt se tudtam hogy kéne :D ). Szerelő is azt mondta amíg nincs baja kár hozzányúlni mert sose lesz tökéletes. Enyém olyan 7,2-7,8-as fogyasztással volt. (pl tegnap is tankoltam kattanásig számolva 7,8-at fogyasztott, de még beletuszkolt 3-400Ft-ért mert akciós volt és így kerekített. Így számolva viszont 8,2-re jött ki a fogyasztásom.

Negatívum, hogy kisebb lesz a csomagtartód bár én az előzőbe se nagyon használtam a csomagtartót mert 3ajtós volt és mindent hátra dobtam be. 5évente kell nyomáspróbára vinni, ill ha új a tartály asszem először 10év után kell. Előző autóm pl jobban ment gázzal mint benzinnel. Mármint nem gyorsaságra hanem jobb volt az alapjárat meg szebb volt a hangja. Télen azért szívás lehet a reduktor lefagyása, de ha 2x megjárod akkor utánna úgyis vigyázol rá. :P

Többe kerül a műszaki is.

Közel 400-as benzin ár mellett, simán jó nekem is a 213Ft-os gáz, felém azért drágább mert Mo déli részén lakom.

Jahh és még ami jó hogy nem kell benzinszűrőt cserélni mert olyan sokat úgyse használod. :D

Nagyjából ennyi de ha eszembe jut valami akkor majd szólok.

Jahh és ha olyan helyen teteted bele ahol kívánságként jobb oldalt a lökösbe van szerintem jobban néz ki mint maga a fém kasztniba ami tök gáz vagy hátúlra a lökös alá mert tuti lenyomod valamivel, vagy a hátúl a lökösbe se szép. Bár mostanában láttam pár képen hogy a tankajtó mögé a benzin beöntőhöz rakják ott is elég kultúrált. Tudom nem nagy valami de szerintem lényeges. :P

Link to comment
Megosztás:

Mármint ez kb mit jelent? 1hétig állhat az autó vagy 2-3hét is vagy mennyi időt tudsz? :D

A gázos szerelőm szerelt egyszer egy Skodát és mondta, hogy annak a benzines részével van gond. Azt mondta, hogy 1 év a vízválasztó. Általában utána már ilyen érdekes sötét színű mint a karamell anyag rakódik le. Amúgy azt is mondta, hogy tán a 100-as oktánszámú benzin nem csinál ilyet csak a 95 meg a 98 tán. De ebben nem volt biztos

Én mindig addig tankolom a verdát benzinnel, hogy a piros skála felső részén legyen és amikor már sokára nem mozdul ki akkor tankolok rá megint.

Ja tényleg az esztétika. A kapcsolót valami olyan helyre rakasd ahol nincs útban és azért nem szembetűnő, mármint, hogy kiüt a műszerfalból, hogy nem oda való.

Láttam már 1-2 olyan megoldást, hogy a magnó alá rakták a nagy dobozkát ami még ráadásul nem is volt fekete inkább szürkés.

A benzinbetöltőhöz rakott töltőcsonk szerintem jobb mert nem látszik, illetve szerintem könnyebb hozzá átalakítót szerezni, ha pl Németországban vagy Angliában tankolsz.

Az enyém a lökös alatt van hátul egy DISH szabványú (Európai tán ha jól tudom) és ehhez még eddig nem találtam ACME vagy BAJONETT átalakítót. Nem mintha sűrűn járnék külföldre :P

De szerintem erről Csücsök többet tud mondani. Ő már tán tankolt Németben.

Szerk: Közben rátaláltam a http://www.gaskutsche.de/lpg_adapter.php honlapon az adapterekre. A DISH szabványhoz egy menetes átalakítóval tudnak ACME vagy BAJONETT szabványú töltőcsonkot csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Jahh hogy a benya romlik meg? Azt hittem a gáz. A benyát nekem is mondta az alkatrészboltos hogy ki tud válni belőle valami azt nem úgy meg stb, ezért nem szabad sokat nekem a piros meg az első fehér csík között szokott lenni, ha már a pirosba van nagyon akkor tankolok rá. Viszont tankolás után elsőre kicsit nehezen indúl lehet már megkavarja a cuccot benne de aztán másnap reggel a szokásos pöcre indul. :D

Link to comment
Megosztás:

Na, hogy szolgáljak egy kis negatív példával is: gonosz.gif

Szerdán ooolyan szinten elkezdett rángatni a gépsárkány, hogy használhatatlan volt gázzal. Elvittem Terdik mesterhez, hogy valamit alkosson vele. Beigazolódott a gyanú, hogy az injektorok haltak meg, de még mielőtt kicserélte volna őket, rámért a nyitási idejükre, kis kézi készülékével. Benzinnel az injektorok ~700-800 ms-ig nyitnak, gázzal ~800-900 ms. Na ebből az én injektoraim nyitottak kemény 250, max. 400 ms-ig. Aztán rádugta a laptopot, és láss csodát ott minden megfelelőnek mutatkozott. Ergo az ECU elvileg elvégzi, amit kell, de már a kimeneten nem az jelenik meg, aminek kéne. Ott kellett hagyjam a zőccséget, mert elvileg javítható lett volna a probléma. De nem. :P Megnézte új injektorokkal is, de azokkal is ugyanolyan rángatózos volt.

Megoldás: ECU csere, mert ezt a fajtát, ami nekem van (Tartarini) már nem nagyon használják itt MO-on. Holnap még felhívom azt a szervizt, ahol beszerelték, hogy esetleg, netalántán, de csodát nem várok. Azt mondta az öreg, hogy beletesz egy másik fajtát, átkötözgeti 50 rongyért. Na ezek után senkinek sem ajánlom, hogy gázosítson. Így több gáz fog maradni nekem! :P

Ui.: aki az utolsó előtti mondatomban nem érzi az iróniát, aaaaaz.... hát nem tudom... :D

Link to comment
Megosztás:

Na, hogy szolgáljak egy kis negatív példával is: gonosz.gif

Szerdán ooolyan szinten elkezdett rángatni a gépsárkány, hogy használhatatlan volt gázzal. Elvittem Terdik mesterhez, hogy valamit alkosson vele. Beigazolódott a gyanú, hogy az injektorok haltak meg, de még mielőtt kicserélte volna őket, rámért a nyitási idejükre, kis kézi készülékével. Benzinnel az injektorok ~700-800 ms-ig nyitnak, gázzal ~800-900 ms. Na ebből az én injektoraim nyitottak kemény 250, max. 400 ms-ig. Aztán rádugta a laptopot, és láss csodát ott minden megfelelőnek mutatkozott. Ergo az ECU elvileg elvégzi, amit kell, de már a kimeneten nem az jelenik meg, aminek kéne. Ott kellett hagyjam a zőccséget, mert elvileg javítható lett volna a probléma. De nem. :P Megnézte új injektorokkal is, de azokkal is ugyanolyan rángatózos volt.

Megoldás: ECU csere, mert ezt a fajtát, ami nekem van (Tartarini) már nem nagyon használják itt MO-on. Holnap még felhívom azt a szervizt, ahol beszerelték, hogy esetleg, netalántán, de csodát nem várok. Azt mondta az öreg, hogy beletesz egy másik fajtát, átkötözgeti 50 rongyért. Na ezek után senkinek sem ajánlom, hogy gázosítson. Így több gáz fog maradni nekem! :P

Ui.: aki az utolsó előtti mondatomban nem érzi az iróniát, aaaaaz.... hát nem tudom... :D

Ezt sajnálattal hallom, de azért oszd meg velünk, hogy mi lett a "móka" vége.

Akkor most neked csak a gázos ECU-t kell cserélned? Ja és hozzá kábelezni a dolgokat az új másfajta ECU-hoz?

Link to comment
Megosztás:

Ezt sajnálattal hallom, de azért oszd meg velünk, hogy mi lett a "móka" vége.

Akkor most neked csak a gázos ECU-t kell cserélned? Ja és hozzá kábelezni a dolgokat az új másfajta ECU-hoz?

Elvileg csak azt cseréli, most hogy csak átköti vagy újra kábelezi, azt nem tudom. Minthogy azt sem, - pl. a mostani rendszerem eléggé összetett, pl. külön MAP szenzora van - hogy az "újnak" lesz-e.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.