Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz-Astra.


Tiv.

Recommended Posts

  • Hozzászólások 484
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Szerintem most ez a kút a legolcsóbb Hajdú-Biharban:

Debrecen, Balmazújvárosi út 10. 33. sz. főút bevezető (Total)

Igaz ide 194,9-re van írva az LPG, de törzsvásárlóival ebből az árból lejön -10 Ft, tehát 184,9 Ft/l.

Ma tankoltam ott és 8300Ft-ot fizettem 44,89l gázért. Ami 184,89Ft literje.

Nézegettem a holtankoljak.hu-t és a környező megyékben 215Ft felett mozognak az árak.

Kár hogy ebből az olcsó üa-ból nem tudok tárolni :lol:

De hátha megy még lentebb. :lol:

Uh még valami amit már régebben akartam kérdezni. Tinektek mennyire van fújtatva a hátsó kerék?

Alapból tán 1,8-ra kellene üresen, de hát ott a tartály ami teher. Nekem most 2,1-re van fújva.

Jah és sokszor megyek magam meg pár könnyű csomag.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem most ez a kút a legolcsóbb Hajdú-Biharban:

Naaa, alakul ez. :lol: És itt kell valamit teljesíteni a kártyáért, vagy csak kérni kell? Kezd tele lenni a thököm a diószegivel. Magával a kúttal semmi bajom, csak a hely ahol van. Szerdán böszörményből fél 4kor indultam, és hazaértem dorogra negyed 6kor, és csak annyit csináltam, hogy bementem tankolni Debrecenbe. Ezalatt megtettem kemény ~60 km-t, micsoda teljesítmény. Oké, hogy főműsoridőben mentem, de akkor is. Máskor 2,5 óra alatt simán megteszem a 250 km-t.

---

Autógumi: nekem nincs jobban felfújva. Nem akkora súly a tartály+gáz, mintha benn ülne 5 fő + csomagok, hogy 2,5-re legyen fújva. Nekem viszont 2,2-n van, az egynyóc kicsit kevés, nem? Nézzed meg jól a tanksapkádba! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Naaa, alakul ez. :lol: És itt kell valamit teljesíteni a kártyáért, vagy csak kérni kell? Kezd tele lenni a thököm a diószegivel. Magával a kúttal semmi bajom, csak a hely ahol van. Szerdán böszörményből fél 4kor indultam, és hazaértem dorogra negyed 6kor, és csak annyit csináltam, hogy bementem tankolni Debrecenbe. Ezalatt megtettem kemény ~60 km-t, micsoda teljesítmény. Oké, hogy főműsoridőben mentem, de akkor is. Máskor 2,5 óra alatt simán megteszem a 250 km-t.

---

Autógumi: nekem nincs jobban felfújva. Nem akkora súly a tartály+gáz, mintha benn ülne 5 fő + csomagok, hogy 2,5-re legyen fújva. Nekem viszont 2,2-n van, az egynyóc kicsit kevés, nem? Nézzed meg jól a tanksapkádba! :lol:

Hát meg nem tudom mondani, hogy mit kell csinálni a törzsvásárlóiért, ugyanis egy ismerősömnek volt egy gázos ladája és ez az ő kártyája. Csakhát időközben a ladát lecserélték egy nem gázosra és megkaptam a kártyát. Majd legközelebb megkérdem, hogy hogyan lehet igényelni. Bár amúgy te hamarabb fogsz tankolni szerintem.

Azt tudom, hogy tesómnak egy III-as Golf-ja van és gázosítás előtt szép állása volt és miután megkapta a tartályt akkor már picit ült. Mikor pedig teletankolja akkor elég szépen csücsül.

Pont ma raktam az Astrám rugóiba ilyen pogácsákat. Emelt rajta így már szebb állása van. Majd elválik, hogy használat során hogy fogja bírni.

Link to comment
Megosztás:

Régen jártam errefelé sajnos... De most visszaolvasgattam és;

Nekem is ilyen kábel van bent;

http://gyujtokabel.unas.hu/spd/unas_103772...tokabel_keszlet

Előtte a régi néha megcsapott, néha volt hogy vacakolt rángatott, azóta nem volt! Picit járása szebb lett, de a fogyin nem vettem észre javulást...

Debrecen Áruk utca, remélem nem Terdik ... Mert ha igen én kicsit más véleményt nyilatkoznék róla!

Guminyomás, nekem ugyan csak két éve van meg az autó, és alig több mint egy éve hogy gázos, de azóta van benne 16ekm körül. Eleinte majd minden tankoláskor ellenőriztem, és minden nagyobb változáskor, ha megvolt pakolva ha nem volt változtattam a nyomáson.

Fogyasztáson én egyértelmű változást nem érzek, mert egy féléve csak akkor nézek rá hogyha nagyon nem stimmel szemre, és fogyi az nem változott.

Én jelenleg nem tudok mást akinek 100l-es tartálya lenne bent, mint nekem, ennek ellenére ha tele tankolom benzinnel gázzal akkor is csak nagyon hangyapöcöknyi a változás a magasságon, pedig az szinte csak a hátsó tengelyen általában 40l benzin+ 75gáz plussz pár perc alatt!

Teljesen gyári felfüggesztés van alatta, igaz Caravan a lelkem. Nah a beköltözés utazáskor látni a változást, általában 10-20cm marad csak a gumi és a kerékjárat között, és soha nem sikerült oda ütni!

Szűrőről nekem is javasolta a szerelő mikor mondtam hogy bőven elhagytam a 10ekm.-t azt mondta hogy munkadíjjal együtt 5eft. Lassan megejtem majd kíváncsi vagyok okoz e változást...

Végül mielőtt könyvet írnék fogyi 8,5-9,5 megpakoltság és tempó forgalom függvényében. Mindezt az C14NZ caravan döntő többségben megpakolva 100as átlagtempó, előzéshez nem gondolkozom sokat akár 3ba visszahúzni hogy legyen fordulat némi nyomaték... Ja és véleményem szerint ~300ekm körül lehet a valós, mert 224ekm csak amit bevall.

Remélem nem csak hasztalan laptöltelék voltam :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem most ez a kút a legolcsóbb Hajdú-Biharban:

Debrecen, Balmazújvárosi út 10. 33. sz. főút bevezető (Total)

Tessen már elmagyarázni, hogy hol a tökben van az a 10 szám. Legjobb lenne, ha úgy, hogy rákanyarodsz a Füredire, és.... :P

Tegnap mentem tunkolni, mondom megnézem már magamnak ezt a Totalt, de hiába mentem el a Metroig, nem láttam (igaz este 8 környékén volt, és már sajna vaksötét). A körforgó előtt? Bal (Cora, Baumax...) vagy jobb (Shell...) oldalon? Shell kút előtt, után (ha a Füredi felőle nézzük), stb. De a legjobb, ha küldesz egy Poi-t! :D

Link to comment
Megosztás:

Tessen már elmagyarázni, hogy hol a tökben van az a 10 szám. Legjobb lenne, ha úgy, hogy rákanyarodsz a Füredire, és.... :P

Tegnap mentem tunkolni, mondom megnézem már magamnak ezt a Totalt, de hiába mentem el a Metroig, nem láttam (igaz este 8 környékén volt, és már sajna vaksötét). A körforgó előtt? Bal (Cora, Baumax...) vagy jobb (Shell...) oldalon? Shell kút előtt, után (ha a Füredi felőle nézzük), stb. De a legjobb, ha küldesz egy Poi-t! :D

Tehát jössz befele a Böszörményin, jobbra fordulsz a Balmazújvárosira. Mégy-mégy-mégy :P Túl a Metron. Már a Debrecen vége táblát is elhagyod, fel lesz festve az útra, hogy lehet balra kanyarodni, már most a lámpákat is csinálják abba a kereszteződésbe na ott lefordulsz balra és utána rögtön jobbra (de ne a vasúti sínekre :D ) és onnan már látni is fogod. Ja és a 3-as és 4-es kútfejen lehet gázt tankolni.

A google maps szerint ezek a GPS koordinátái: 47.546039,21.567255

De amúgy majd rájössz, hogy lehet gyorsabb és egyszerűbb az elkerülőn megközelíteni.

Link to comment
Megosztás:

Tehát jössz befele a Böszörményin, jobbra fordulsz a Balmazújvárosira. Mégy-mégy-mégy :P Túl a Metron. Már a Debrecen vége táblát is elhagyod, fel lesz festve az útra, hogy lehet balra kanyarodni, már most a lámpákat is csinálják abba a kereszteződésbe na ott lefordulsz balra és utána rögtön jobbra (de ne a vasúti sínekre :D ) és onnan már látni is fogod. Ja és a 3-as és 4-es kútfejen lehet gázt tankolni.

A google maps szerint ezek a GPS koordinátái: 47.546039,21.567255

De amúgy majd rájössz, hogy lehet gyorsabb és egyszerűbb az elkerülőn megközelíteni.

Ott voltam már hétfőn, de az (már?) nem total, valami J und J Kft.! :P Kérdeztem ott az ürgét, azt mondta, hogy goto Galamb utca, és ott érdeklődjek, de ő úgy tudja, hogy perpill nincs meghirdetve a törzsvásárlói... :D

Link to comment
Megosztás:

Ott voltam már hétfőn, de az (már?) nem total, valami J und J Kft.! :P Kérdeztem ott az ürgét, azt mondta, hogy goto Galamb utca, és ott érdeklődjek, de ő úgy tudja, hogy perpill nincs meghirdetve a törzsvásárlói... :D

Nekem még Total-os a kártyám .... Akkor az már nem Totál :P De elfogadják a kártyámat.

Na majd ha megyek tankolni akkor rákérdek én is, hogy mi a helyzet ezzel.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Kb. egy éve olvastam róla a neten, a bogyó déli részén (Ausztrália) nagy divat a dizelt gázosítani. A nagy európai gyártók is elkészítették a saját cuccukat, csak -mint nagyon sok más- ez is beletelt egy kis időbe míg eljutott hozzánk.

Szerencsére már van hazai is: http://www.autogaz-szerviz.hu/autogaz/portal/dieselgas

http://diesel-gas.hu/

Hollandiában, Angliában, már régóta használják ezeket nagy megelégedéssel, és ott komplett készleteket is lehet vásárolni.

Úgy tűnik, hogy azért itt is változik a bürokrácia, és hamarabb engednek az új technológiáknak, lehetőségeknek.

Hurrá! :D

Kapcsolódó téma!

"... most már dízel autókat, kamionokat is áttudnak alakítani gázüzeművé."

“Ez közel egy éves történet. A rendszert magyarok fejlesztették ki, egészen pontosan Molnár Ferencék Páhiban. Gyakorlatilag 20 százalék gázolajat lehet megspórolni 15 százalék PB-vel. Ha teszem azt 30-35 liter dízelolajat fogyaszt egy kamion, akkor 12-15 forintot lehet kilométerenként spórolni. Ennek az átalakítása nettó 320 ezer forint, ami azt jelenti, hogy havi 10 ezer kilométeres futásteljesítménynél két és fél hónap alatt megtérül a befektetett összeg. Gyakorlatilag PB-t keverünk a gázolajhoz, amitől jobb lesz a hatásfoka. A környezetkímélő hatásáról ne is beszéljünk, hiszen nincs részecske, nincs korom a PB-ben, és gyorsabb az égés is.”

Kamionosoknak jó, de vajon nekünk kisautósoknak? :P

Link to comment
Megosztás:

Kamionosoknak jó, de vajon nekünk kisautósoknak? :D

Max. kamionoknak. Kisautósoknak nem hinném, hogy megérné. Esetleg ilyen kistehernek.

De milyen fasságokat beszél az a üvvezető izgatgató? Döntse már el, hogy PB-t vagy LPG-t tesz bele a kamionjaiba!

Éééés igen, kaptunk a haontól megint egy fantasztikusan színvonalas, tartalmas cikket! Hogy gyúlna rájuk az iroda...

Ha érdekel a téma, itt egy normálisabb cikk: http://totalcar.hu/magazin/technika/2011/0...gazt_a_dizelbe/

Link to comment
Megosztás:

Max. kamionoknak. Kisautósoknak nem hinném, hogy megérné. Esetleg ilyen kistehernek.

De milyen fasságokat beszél az a üvvezető izgatgató? Döntse már el, hogy PB-t vagy LPG-t tesz bele a kamionjaiba!

Éééés igen, kaptunk a haontól megint egy fantasztikusan színvonalas, tartalmas cikket! Hogy gyúlna rájuk az iroda...

Ha érdekel a téma, itt egy normálisabb cikk: http://totalcar.hu/magazin/technika/2011/0...gazt_a_dizelbe/

Valóban fényévekkel jobb a cikk! :P

De:

"A tapasztalat az ugyanis, hogy 9-10 l/100 km fogyasztás alatt kérdéses, hogy valaha megtérül-e." És a beépítési ára 375eFt. :D

Link to comment
Megosztás:

És a beépítési ára 375eFt. :D

Reméltem, hogy leesik. :P És ide is nyugodtan odaírhatod kiemeltem, félkövéren, hogy: magyarok fejlesztették ki.

Ugyanis semmi, de semmi nem indokolja ezt az árt, sőt, olcsóbb kéne legyen, mivel nem kell hozzá annyi alkatrész, mint egy benzinesbe. Kb. annyi kéne legyen az ára, mint egy központi befecskendezős beszerelési ára. De hát...

Link to comment
Megosztás:

Reméltem, hogy leesik. :P És ide is nyugodtan odaírhatod kiemeltem, félkövéren, hogy: magyarok fejlesztették ki.

Ugyanis semmi, de semmi nem indokolja ezt az árt, sőt, olcsóbb kéne legyen, mivel nem kell hozzá annyi alkatrész, mint egy benzinesbe. Kb. annyi kéne legyen az ára, mint egy központi befecskendezős beszerelési ára. De hát...

Jobban belegondolva igazad van, épp ezt írja a cikkben is, hogy nem kell annyi alkatrész hozzá.

Mondjuk a kamionos cégeknek biztosan megéri, nem 1-2ezret tolnak bele havonta. :D

Link to comment
Megosztás:

Jobban belegondolva igazad van, épp ezt írja a cikkben is, hogy nem kell annyi alkatrész hozzá.

Mondjuk a kamionos cégeknek biztosan megéri, nem 1-2ezret tolnak bele havonta. :D

Én is utána néztem picit a témában. Vagyis használtam a google-t :P

Dízel LPG ehhez mit szóltok? Van benne ráció szerintetek? Eléggé amatőr vagyok a témában, de én szerintem működhet.

Ha lenne annyi időm és pénzem amennyi most nincs akkor megépítenék 1-et :P

Link to comment
Megosztás:

Én is utána néztem picit a témában. Vagyis használtam a google-t :P

Dízel LPG ehhez mit szóltok? Van benne ráció szerintetek? Eléggé amatőr vagyok a témában, de én szerintem működhet.

Ha lenne annyi időm és pénzem amennyi most nincs akkor megépítenék 1-et :D

Ez sem hülyeség, csak nem legális. :D nagyot lehetne bukni rajta, meg kell ám hozzáértés...

Link to comment
Megosztás:

Reméltem, hogy leesik. :D És ide is nyugodtan odaírhatod kiemeltem, félkövéren, hogy: magyarok fejlesztették ki.

Ugyanis semmi, de semmi nem indokolja ezt az árt, sőt, olcsóbb kéne legyen, mivel nem kell hozzá annyi alkatrész, mint egy benzinesbe. Kb. annyi kéne legyen az ára, mint egy központi befecskendezős beszerelési ára. De hát...

Más a célközönség! Mint írták nem a személyautók a legnagyobb megrendelők, hanem a cégek, akik milliókat spórolhatnak meg évente. Az átlag ember a maga éves 20 ezer km-ével szinte alig tud spórolni, tehát nem is mozgatja meg annyira... Bezzeg egy szállítmányozó aki csak az extra profitot nézi, az már elgondolkodik... hmmm 375-ért évente 1millát spórolhatok? Megéri!!! Innentől miért ne adja drágábban??? Ráadásul van egy ötlet amit kifejlesztettek, és ráment mondjuk a végtermék legyártásig kb 5-10 millió pénz, akkor a fejlesztő is igyekszik addig kihasználni a helyzetet, míg nincsen a piacon konkurencia... Utána már hiába erőlködik... Na meg a megrendelések számának növekedésével szokott az ár csökkenni. Amíg csak kevés a megrendelés, addig magasabb ár jellemző... miután a megrendelések megindulnak, onnantól van mód kedvezményekre. :P Üzlet!

Link to comment
Megosztás:

Naaa, ideje volt már, hogy ne az 1. VH előtti rendeletek éljenek: http://stop.hu/articles/article.php?id=942724

"A másik, a közlemény szerint kedvező döntés, hogy a biztonsági szeleppel felszerelt járművekkel - és az utóbbi években beszerelt LPG-szettek már ennek megfelelőek - október 6-a után már nem lesz tilos mélygarázsban parkolni."

Ez pontosan mi is lenne? A motortérben található mágnesszelep ami a gáz csövén van?

"az üzemanyagkutaknál a gáztöltőfej azonos oszlopon lehet a benzinével"

A "régi" Total kútnál kint a balmazújvárosi útnál egy fejen van. Most akkor mi van???

Jah és még 1 kérdés! Angliába hogy lehet átjutni gázos autóval? Azt tudom, hogy a csalagútba lentre nem engedik a gázos autókat, de a komppal mi a helyzet?

Link to comment
Megosztás:

Ez pontosan mi is lenne? A motortérben található mágnesszelep ami a gáz csövén van?

A "régi" Total kútnál kint a balmazújvárosi útnál egy fejen van. Most akkor mi van???

Szerintem inkább a tartályon lévő mágnesszelep a biztonsági szelep. De ha jól sejtem, több is van belőle. Lehet, hogy a motortéri is az, passzolom.

Te kevered az oszlopot és a fejet. Az oszlop az az, amin van a fej. A fej az, ami az oszlopon van! :D Keress rá gugliban a kútoszlopra, és keress rá a töltőfejre.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.