Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Campo


nagy istván

Recommended Posts

Nekem még csak egyszer kormolt be, mikor a féket próbáltam. de az direkt volt. Vezérműszíj nekem is érik már, Meg némi futómű frissítés. de nyáron még a platót is le kell venni. egy éve hajtom és nem láttam még,hogy mit hagyott rám az előző tulaj. Hétvégén kavicsbánya fuvarom volt. a traktoros úgy szemre berakott 10 mázsa anyagot. szerintem tuti volt másfél tonna. alváz, rugó, egyebek nem törtek. Akkor nagyon nem lehet elrohadva.

Nekem az alvázzal most nincs bajom, viszont a platóval kéne kezdenem valamit, a legjobb lenne egy komplett másikat szerezni, mert ez elég gyászos a legtöbb helyen :S

Link to comment
Megosztás:

azt hiszem, platócserével nem birkózom. nem éri meg. van rajta néhány horpadás, meg karcos a festék kívülről. Na de hát nem kiállításra van a gép. A plató belseje meg alkalmanként kap egy fél doboz alapozót. Majdnem olyan piros, mint kívül. egyedül a raktérajtó aggaszt kicsit. Arra lehet, hogy beruházok.

Link to comment
Megosztás:

azt hiszem, platócserével nem birkózom. nem éri meg. van rajta néhány horpadás, meg karcos a festék kívülről. Na de hát nem kiállításra van a gép. A plató belseje meg alkalmanként kap egy fél doboz alapozót. Majdnem olyan piros, mint kívül. egyedül a raktérajtó aggaszt kicsit. Arra lehet, hogy beruházok.

Én azt vettem egy újat. Bontóba ilyen százezres tételekkel ijesztgettek, egy vadonat új utángyártott meg 25ezer ft volt. csak a zárat kellett átpakolni, Ha emlékeim nem csalnak unixnál rendeltem. körül kell nézni! érdemes keresgélni!

Link to comment
Megosztás:

Új rekord: Miskolc-Budapest-Miskolc Autópályán, 90-100-as tempóval (GPS-el mérve), kb 300 kg súllyal,csöpögő adagolóval 6,17l/100km fogyasztás. Érdekes volt,hogy visszafelé a plusz súllyal, hasonló tempóban, melegebb időben folyamatosan alacsonyabb volt a motorhőmérséklet. Nem sokkal, de látványosan. Jót tett neki a kikormolás.

Link to comment
Megosztás:

Apropó sebesség!

Kinek mi a tapasztalata a sebességet illetően? Sok, kevés?

Nekem olyan 100-110 körül van a vége de a 110-nél már "szét akar esni".. :) Mondjuk ez régebben mintha több lett volna, ezért érdeklődtem korábban, hogy az a bizonyos fojtószelep vagy mi a szar befolyásolja-e a sebességet pld? Valahogy dinamikusabb volt korábban, aztán mértünk turbónyomást de csak ez a szelep "piszkálgatása" során tudtunk valamicske mérhető eredményt elérni. A fene sem érti ezt.. :unsure: A szerelő azt mondta a turbónak semmi baja.

A fogyasztás nálam is 7 L körül van télen-nyáron!

Link to comment
Megosztás:

Apropó sebesség!

Kinek mi a tapasztalata a sebességet illetően? Sok, kevés?

Nekem olyan 100-110 körül van a vége de a 110-nél már "szét akar esni".. :) Mondjuk ez régebben mintha több lett volna, ezért érdeklődtem korábban, hogy az a bizonyos fojtószelep vagy mi a szar befolyásolja-e a sebességet pld? Valahogy dinamikusabb volt korábban, aztán mértünk turbónyomást de csak ez a szelep "piszkálgatása" során tudtunk valamicske mérhető eredményt elérni. A fene sem érti ezt.. :unsure: A szerelő azt mondta a turbónak semmi baja.

A fogyasztás nálam is 7 L körül van télen-nyáron!

Az enyém szívó, de szélcsendben majdnem érinti a 140et az óra. A turbósnál a 110 szerintem több, mint kevés. Én az enyémtől elvettem az üzemanyagot, hogy ne füstöljön feketén, igaz nem is megy úgy, mint előtte. Nézzétek meg kap-e elég anyagot. A fogyasztásom nem igazán változott ezzel az üzemanyag elvétellel, elvileg kevesebbet kéne fogyasztanija, de jóval többet és tovább kell taposnom a gázt kigyorsításkor.

Link to comment
Megosztás:

Ma kidobtam a két első ülésemet, frontera sport ülések váltották :) Ha valakit érdekel a két campo ülés, ingyen és bérmentve odaadom. Nincsenek rossz állapotban, csak nekem megfájdul tőle a derekam ha egész nap benne ülök. Az alsó sín nincs rajta, mert arra rá kellett építeni a Frontera üléseket.

Link to comment
Megosztás:

Végsebesség: 110 körül megáll nálam. (sima szívó 2,5). de kéremszépen ez nem versenyautó. nagy kerékkel 90 körül ketyeg a legszebben,(kicsivel is, de akkor még csak 80-al megy) aztán persze, hogy szét akar esni.

ha szembetűnő a romlás: kompressziómérés a hengerekben. dizelnél ez nagyon fontos!

Egy jó kis dugulás ugyancsak visszaveheti a teljesítményt. szűrőcsere, vagy csak víztelenítés hatásos lehet (bár a vizet elvileg a műszerfalon kijelzi)

Jellemző, hogy két egyforma motor közül a "beteg" turbós sokkal gyengébb, mint a sima szívó. Miért? A turbós szelepvezérlése a növelt töltőnyomáshoz van hangolva (kisebb szelepnyitási idő,miegymás) tehát ha a turbó kampec, a szükségesnél kevesebb levegőt kap azonos adag naftához. elégtelen égés, kisebb teljesítmény.....

A fojtószelep menetben nem dolgozik. Ha mégis, azt észreveszed.

Link to comment
Megosztás:

Hm, a fene sem tudja. A télen volt olyan, hogy kb. 70 km/h sebességgel ha előznöm kellett és hirtelen kellett gázt adtam, akkor elkezdett szaggatni, mintha anyag probléma lett volna vagy valami dugulás. Alig tudtam befejezni az előzést. Kb. 80 km/h-ig semmi nem volt észlelhető de afelett szaggatott. Mondjuk ez megszűnt a hideg múlásával, most nem hozza ezt a hibát. Ki érti ezt? :icon11:

Az ám, korábban valahol olvastam, hogy az EGR szelep is okozhat érdekes dolgokat ha el van dugulva. Na, azt hol is találom konkrétan..? :)

Link to comment
Megosztás:

Hm, a fene sem tudja. A télen volt olyan, hogy kb. 70 km/h sebességgel ha előznöm kellett és hirtelen kellett gázt adtam, akkor elkezdett szaggatni, mintha anyag probléma lett volna vagy valami dugulás. Alig tudtam befejezni az előzést. Kb. 80 km/h-ig semmi nem volt észlelhető de afelett szaggatott. Mondjuk ez megszűnt a hideg múlásával, most nem hozza ezt a hibát. Ki érti ezt? :icon11: Az ám, korábban valahol olvastam, hogy az EGR szelep is okozhat érdekes dolgokat ha el van dugulva. Na, azt hol is találom konkrétan..? :)

Hidegben szaggatás: Parafinkiválás a gázolajból, ez eldugítja az üzemanyagszűrőt. nem kap anyagot. Ha a szűrő koszos, vizes, az ront a helyzeten. Jártam úgy, hogy 20 km megtétele után teljesen beállt a cucc. alapjáraton ketyegett, gázadásra alig valami, erő nulla. télen téli nafta, vagy némi benzin kell bele. na és egy kellemes kis motortér takarás sem árt.legalább a hűtörácson.

Apropó hűtés. jól tudom,hogy a ventillátort egy Viszkokplungszerü valami kapcsolgatja ki-be? nos én ezt a ventillátort még nem láttam nem forogni. tönkre tud az menni úgy hogy álllandóan dolgozzon?

EGR szelepről nem tudok.Mi az?

Link to comment
Megosztás:

Ma kidobtam a két első ülésemet, frontera sport ülések váltották :) Ha valakit érdekel a két campo ülés, ingyen és bérmentve odaadom. Nincsenek rossz állapotban, csak nekem megfájdul tőle a derekam ha egész nap benne ülök. Az alsó sín nincs rajta, mert arra rá kellett építeni a Frontera üléseket.

Szia!

Érdekelnének az üléseid,ha a kárpit nincs rajtuk kiszakadva.Az enyém sajna ki van.Hol lehetne átvenni őket?Esetleg mailben kaphatnék róluk képet?Címem:horvathgabor80@freemail.hu

Előre is nagyon köszönöm!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Hidegben szaggatás: Parafinkiválás a gázolajból, ez eldugítja az üzemanyagszűrőt. nem kap anyagot. Ha a szűrő koszos, vizes, az ront a helyzeten. Jártam úgy, hogy 20 km megtétele után teljesen beállt a cucc. alapjáraton ketyegett, gázadásra alig valami, erő nulla. télen téli nafta, vagy némi benzin kell bele. na és egy kellemes kis motortér takarás sem árt.legalább a hűtörácson.

Apropó hűtés. jól tudom,hogy a ventillátort egy Viszkokplungszerü valami kapcsolgatja ki-be? nos én ezt a ventillátort még nem láttam nem forogni. tönkre tud az menni úgy hogy álllandóan dolgozzon?

EGR szelepről nem tudok.Mi az?

A viszkónak elvileg 30% zárása alapból van, és a hő hatására fokozódik ez, nekem is mindig forog, de természetesen ez is el tud romlani. Az EGR szelep magyarul a kipofogógáz visszavezetést szabályozza utánégetésre visszavezeti a szívó csonkba. Magyarul a sajár sz.rával eteted az autót. magyarországon e nélkül is megfelel a környezetvédelmi előírásnak => le kell vakolni :) modernebb autóknál nem lehet csak úgy levakolni, mert a számítógép hibakódot dob, de szerintem a Campoé nem dob... és valóban tud teljesítményvesztést okozni, elég érezhetőt. Ha valami téveset írtam javítsatok ki, de nekem ezek az információim vannak. Jaa és a szívón nincsen EGR, ne keresd :) ott sima kartelgáz visszavezetés van, de az nem okoz olyan nagy problémát. Ahoz én nem nyúltam. István! Szerintem mindenképp nézd meg az üzemanyagszűrőt és a turbót is át kéne nézni, vagy a folytó szelepet. Ha minden csak egy kicsit javít a teljesítményen, máris más érzés lesz :)

Link to comment
Megosztás:

HÖHÖ számítógép...... A legbonyolultab elektronikai cucc az indexrelé. De ezért imádom. Semmi flinc-flanc, 'oszt mégse zabálja le az ember gatyáját.

Már kérdeztem, de nem kaptam választ. Az üzemanygszűrő konzolján van egy kis "UFO" alakú műanyagházas szelepecske, amibe fekete gumicsövek mennek be. az egyik az autó jobboldalán (menetirány szerint) lemegy alulra valahová. A másik meg talán a szelepdekli felé tart. Ez mi lenne? egyszer leestek róla a csövek és csak úgy találomra dugdostam vissza őket. Látszólag semmi nem változott. Valaki nem tudná lefotózni az eredeti állapotot?

Ma reggel egy nagyobbacska tranzitféle áttolt a piros lámpán. Hál' istennek nem a Skodával voltam. Így egy lámpabúra minusszal megúsztam. szerintem én jártam jobban. elég hosszú a vonóhorgom.

Link to comment
Megosztás:

A viszkónak elvileg 30% zárása alapból van, és a hő hatására fokozódik ez, nekem is mindig forog, de természetesen ez is el tud romlani. Az EGR szelep magyarul a kipofogógáz visszavezetést szabályozza utánégetésre visszavezeti a szívó csonkba. Magyarul a sajár sz.rával eteted az autót. magyarországon e nélkül is megfelel a környezetvédelmi előírásnak => le kell vakolni :) modernebb autóknál nem lehet csak úgy levakolni, mert a számítógép hibakódot dob, de szerintem a Campoé nem dob... és valóban tud teljesítményvesztést okozni, elég érezhetőt. Ha valami téveset írtam javítsatok ki, de nekem ezek az információim vannak. Jaa és a szívón nincsen EGR, ne keresd :) ott sima kartelgáz visszavezetés van, de az nem okoz olyan nagy problémát. Ahoz én nem nyúltam. István! Szerintem mindenképp nézd meg az üzemanyagszűrőt és a turbót is át kéne nézni, vagy a folytó szelepet. Ha minden csak egy kicsit javít a teljesítményen, máris más érzés lesz :)

Köszi Norbi a választ!!

A helyzet az, hogy tudom, hogy van EGR szelep de hogy hol kell azt keresni azt sajnos nem.. :(

Hogy kell azt kiiktatni amúgy?

A szűrőt megnézem és ha kell cserélem, ez rendben van.

A turbó "elméletileg" jól működik, láthatóan nincs gond vele, nem olajos, nem süvít, nem kopottak a lapátok, szóval talán nem ott van a gond de ez a fojtószelep nem hagy nyugodni..

Azt hogyan tudom megállapítani, hogy azzal lehet valami gixer?

(bocs a sok kérdésért) :blush:

Link to comment
Megosztás:

Köszi Norbi a választ!!

A helyzet az, hogy tudom, hogy van EGR szelep de hogy hol kell azt keresni azt sajnos nem.. :(

Hogy kell azt kiiktatni amúgy?

A szűrőt megnézem és ha kell cserélem, ez rendben van.

A turbó "elméletileg" jól működik, láthatóan nincs gond vele, nem olajos, nem süvít, nem kopottak a lapátok, szóval talán nem ott van a gond de ez a fojtószelep nem hagy nyugodni..

Azt hogyan tudom megállapítani, hogy azzal lehet valami gixer?

(bocs a sok kérdésért) :blush:

Az EGR mindenképpen valahol a kipufogót és a szívócsonkot összekötő csőben van valahol, általában látható helyen van. Van egy Astránk, azon tudom hol van, de nekem a Campoban nincs, így sajnos nem tudom pontosan hol lehet. kiiktatni úgy szokták, hogy ahol a szívócsonkba bele van csavarozva, oda szoktak egy 2-es lemezt közétenni, hogy ne tudjon a kipufogógáz visszajutni az égéstérbe. Van aki azt mondja, hogy egy elvágott sörös dobozt is elég odatenni, de hallottam már olyanról, hogy áttégett, meg beszívta, azért biztonságosabb egy vastagabb lemez. A folytószelepet meg úgy látod meg, hogy megnézed leállítva hogy áll a rudazatja, aztán elindítod, és ha nem változott, akkor valószínűleg nyitva van. Kérdés, hogy menetközben is úgy marad-e. Az enyémen vákum vezérli, így csak egyszerűen lehúztam róla a vákumcsövet, és ledugóztam, hogy ne szívja ott a levegőt, és máris kiküszöböltem a problémát

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Hello Urak! Az adagolót érdemes megcsinálni minél hamarabb. Nem nagy ügy, a főtengelyen be kell tekerni jelre a vezérlést majd lerögzíteni az adagolót és a veztengelyt egy- egy 8as csavarral, majd szíjat le. Az adagolót összejelölni a vezérműház öntvényével (van rajta gyári is) hogy meglegyen az előtöltés. Utána az adagoló tárcsáját fellazítani, majd leszedegetni a nyomócsöveket. Az adagolót 3db 6 os anya fogja fel. Azokat le kell szedni majd kalapáccsal megkocogtatni a tárcsát. Ha leugrott az ékről akkor már a vezetékek széthúzása után lejön az adagoló. Abban pedig egy szimmeringet kell kicserélni és nem fog folyni, kivéve ha berágta a tengelyt, akkor kell rá perselyt esztergálni. Kb 4 órás munka.

Adagoló eltávolítva! Egy 20x31x7-es szimmering van benne, pont ahogy mondtad, sokat segített a leírásod! valami amit nem említettél, az adagoló végénél a blokkhoz is le van fogatva 2 csavarral, na azt volt kihívás kivarázsolni! egyébként tényleg nem túl nagy dolog, főleg hogy vezérmű szíjat meg feszítőt is cserélek.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Sziasztok!

Lassan egy hete töröm a fejem azon, hogy milyen autóra is van most szükségünk. Már hogy most akarunk megint venni egyet (az eddigiek nem váltak be vagy kevés volt a suska rájuk). Mindenképpen fontos hogy jobban bírja az eléggé rossz minőségű román utakat (merthogy Románia keleti részében, Moldvában lakunk). Fontos hogy dízel, illetve szimpla szívó vagy max. td legyen (étolajos megfontolások miatt és amúgy sem szeretem a komplikált dolgokat - ez különösen akkor fontos ha magamnak szerelem a járgányt). Kicsit magasabb legyen az ülőpozició mint egy szimpla személygépkocsiban (csípőficamom miatt eléggé kellemetlen párszáz km után kikászálódnom), illetve 5 személy beleférjen, ráadásul pakolható is legyen eléggé (idén felélesztettem a családi hagyományt, méhészkedni kezdtem- amúgy állatorvos vagyok). És végül, de nem utolsósorban az alkatrészek ne legyenek horror magasságban, illetve a fogyasztás is meglehetősen korlátozó jellegű egy dolog. Szóval olyan tisztességes szarrágó felhasználó lennék (elnézést a megfogalmazásért).

Az eddigiek alapján az Opel Campo lesz a szerencsés nyertes, legalábbis szinte biztos hogy pickupra van szükségem, és a Campo az ami fentebb említett kritériumaimnak nagyrészt meg is felel. A lomhaság nem zavar, sőt. Egy w123-as Merci után (kis hármas Golfos, kockaCorsás, Szutyokis kitérővel) teljesen normális számomra a 80-90-es iram. Mondom ezt Bákó-Gödöllő retúr utazások után (jópár volt már és lesz is még).

Az összeghatárom mindenestől 1,2-1,5 millió között van pillanatnyi lelkiállapottól függően.

Nézem is már lassan 4 napja a hahu-t, a netet Campo után kutatva, a népitéleteket a totalcar-on, lassan folyik is kifele a szemem.

Ezt a topikot végigolvasva (eddig a legértékesebb információkkal szolgált) úgy tűnik, hogy érdemes alvázat, bódét, féket és hajtásláncot néznem vásárláskor. Merthogy a motor jó (kockaCorsámban is 1.5-ös Isuzu volt, nagyon tetszett, különösen szokatlan csendessége miatt, már a hasonló korú fosvágenekhez képest például).

Szerintetek mit lenne érdemes még mindenképp megnéznem (megnézetnem) vásárláskor? Ugyan addig még eltelik majd legalább 2 hónap (addig nem megyek Magyarisztánba, de magyar rendszámút akarok mindenképp, adó és biztosítás miatt elsősorban).

Előre is köszönöm!

Még egyszer mondom, a magyar honlapok közül eddig ez szolgált a legértelmesebb információkkal, már ez sokat segített.

Link to comment
Megosztás:

Előre leszögezem hogy nem vagyok nagy Campo-tudor, úgyhogy leírom hogy én hogyan választanék ha at e szempontjaid alapján kéne autót vennem:

Először is, a Campo négyféle motorral készült, mind a 4 Isuzu gyártmány. Ebből egy benzines (2.3-as), egy meg 3.1TD, ezek gondolom a nem épp baráti fogyasztás miatt kiestek.

Maradt 2, mindegyik 2.5TD, az egyik töltőlevegőhűtős, a másik nem az. Teljesítményre (és gondolom fogyasztásra is) mindkettő egyforma, a fő különbség hogy a töltőlevegőhűtő nélküli változat az vezérműláncos, míg a másik szíjas vezérlésű. Karbantartás szempontjából az előbbi jóval igénytelenebb, úgyhogy én azt választanám.

Árban sztem semmi okod aggodalomra, az általad írt összegért a ha.hu felső ársávjából (tehát a jobban megkímélt példányok közül) válogathatsz.

Link to comment
Megosztás:

Épp azon akadtam meg, hogy a felső ársávban leginkább kétséges motorúak vannak. DTi vagy Di. Ezek turbósok vagy már bonyolultabbak? TD-nél bonyolultabbat semmiképp sem szeretnék.

Más: lassan ott tartok, hogy ha már a Campo egyik jellegzetessége a kissé gyengébb első hajtás, akkor maradjak hátsó kerekeseknél, úgy látom azokból is van valahol 7-800 ezer magasságában.

Mit szóltok hozzá?

Előre leszögezem hogy nem vagyok nagy Campo-tudor, úgyhogy leírom hogy én hogyan választanék ha at e szempontjaid alapján kéne autót vennem:

Először is, a Campo négyféle motorral készült, mind a 4 Isuzu gyártmány. Ebből egy benzines (2.3-as), egy meg 3.1TD, ezek gondolom a nem épp baráti fogyasztás miatt kiestek.

Maradt 2, mindegyik 2.5TD, az egyik töltőlevegőhűtős, a másik nem az. Teljesítményre (és gondolom fogyasztásra is) mindkettő egyforma, a fő különbség hogy a töltőlevegőhűtő nélküli változat az vezérműláncos, míg a másik szíjas vezérlésű. Karbantartás szempontjából az előbbi jóval igénytelenebb, úgyhogy én azt választanám.

Árban sztem semmi okod aggodalomra, az általad írt összegért a ha.hu felső ársávjából (tehát a jobban megkímélt példányok közül) válogathatsz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.