Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Ma átvettem az Astrámat, amivel kapcsolatban feljebb kérdezgettem már. Köszi a segítségeteket. Néhány apróságtól eltekintve minden rendben van vele.

A következő a gondom: 2. és 3. sebességfokozatban, alacsonyabb fordulatszámon, ha odalépek a gázra, egy picit akadozik a motor. Eltelik vagy 1-2 mp, amíg erőre kap. Tudjátok, hogy mitől lehet? Eddig is egy ugyanilyen 1.4 8V Astrával jártam, annál nem éreztem hasonlót. :idea:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma átvettem az Astrámat, amivel kapcsolatban feljebb kérdezgettem már. Köszi a segítségeteket. Néhány apróságtól eltekintve minden rendben van vele.

A következő a gondom: 2. és 3. sebességfokozatban, alacsonyabb fordulatszámon, ha odalépek a gázra, egy picit akadozik a motor. Eltelik vagy 1-2 mp, amíg erőre kap. Tudjátok, hogy mitől lehet? Eddig is egy ugyanilyen 1.4 8V Astrával jártam, annál nem éreztem hasonlót.  :idea:

Lehet,hogy az elektromos gazpedal szarakodik? :roll:

Link to comment
Megosztás:

Nincs benne olyan. :)

Sok apróság okozhatja... Gyertyák, benzinszűrő, levegőszűrő

mikor volt cserélve? Gyertyakábel is ludas lehet, de még sok

más dolog is a gyújtásnál és az üzemanyagellátásnál.

Uncsitesom ferjenek van egy benzines astraja,abban az ö elmodasa szerint az szarxik,es pont ilyneekt muvel az is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lenne egy láma kérdésem :Hangman: . 97-es F Astámban van egy Blaupunkt Car300 magnó. Namármostan eztet le kéne cseréni. Olyan rádiót szeretnék, ami tudja vezérelni a gyári kijelzőmet is (ott az óra és a hőmérő között) szóval hogy ne csak a dátumot írja ki, hanem azt is hogy pl. RADIO1. bocsi a reklámért. Van valakinek valami jó tippje? Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Nincs benne olyan. :)

Sok apróság okozhatja... Gyertyák, benzinszűrő, levegőszűrő

mikor volt cserélve? Gyertyakábel is ludas lehet, de még sok

más dolog is a gyújtásná és az üzemanyagellátásnál.

Köszi, én is ezekre gyanakodtam, de nem tudom, hogy mikor voltak cserélve, mert tegnap vettem... :D

Inkább átnézetem az egészet az a biztos.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lenne egy láma kérdésem :Hangman: . 97-es F Astámban van egy Blaupunkt Car300 magnó. Namármostan eztet le kéne cseréni.  Olyan rádiót szeretnék, ami tudja vezérelni a gyári kijelzőmet is (ott az óra és a hőmérő között) szóval hogy ne csak a dátumot írja ki, hanem azt is hogy pl. RADIO1. bocsi a reklámért. Van valakinek valami jó tippje? Köszi előre is.

A vdo-k vezérlik.

Viszont annyira nem szépek, a hangzást nem ismerem, eddig csak movanoban hallottam szólni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lenne egy láma kérdésem :Hangman: . 97-es F Astámban van egy Blaupunkt Car300 magnó. Namármostan eztet le kéne cseréni.  Olyan rádiót szeretnék, ami tudja vezérelni a gyári kijelzőmet is (ott az óra és a hőmérő között) szóval hogy ne csak a dátumot írja ki, hanem azt is hogy pl. RADIO1. bocsi a reklámért. Van valakinek valami jó tippje? Köszi előre is.

Amikor cseréltem én is valami ilyesmit szerettem volna, de mivel akkoriban azt hallottam hogy nincs is ilyen így letettem róla. De nem bántam meg. Szerintem tök felesleges hogy 5 centivel a fejegység fölött is ugyanazt lásd. És ha nem vezérli akkor legalább állandóan látod a dátumot.

Persze ez csak egy vélemény. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Amikor cseréltem én is valami ilyesmit szerettem volna, de mivel akkoriban azt hallottam hogy nincs is ilyen így letettem róla. De nem bántam meg. Szerintem tök felesleges hogy 5 centivel a fejegység fölött is ugyanazt lásd. És ha nem vezérli akkor legalább állandóan látod a dátumot.

Persze ez csak egy vélemény. :wink:

Nekem sem gyári rádió van benne, de amikor bekapcsolom, akkor eltűnik a dátum a középső kijelzőről. :shock:

Amúgy meg ha nincs egyben a kijelző és a magnó, talán nem annyira kapós a tolvajoknál. Bár lehet, hogy tévedek...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 92-es F Astrám van, és a középkonzolon a kijelző egybefüggő, nincs 3 részre tagolva, mint a 95-ös típusoknál. Az lenne a kérdésem, hogy ez egyszerüen kicserélhető-e, ha a bontóban beszerzek egyet? Vagy olyan bonyolult, hogy neki se kezdjek.

A másik kérdésem, hogy nincs-e valakinek olyan részletes leírása, hogy a középkonzolon kiégett izzókat hogyan kell kicserélni?

A harmadik kérdésem: hogy csinálják a kék színű irányjelzőt, és ez legális-e?

Válaszokat várom az alábbi e-mailre: szcitroz@citromail.hu (nem tudom figyelni a fórumot, mert a munkahelyemen vagyok)

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Nekem sem gyári rádió van benne, de amikor bekapcsolom, akkor eltűnik a dátum a középső kijelzőről.  :shock:  
Akosvar!

8-as lábról operáld le a TID csatin a vezetéket (asszem kék), és

nem fog eltűnni a dátumod! :)

Ez hasznos info, mert nekem is ugyanez a gondom. Mit is csinál a kék vezeték? (Azért kérdem, mert nem biztos, hogy ugyanolyan, mint az enyém. Szeretném kinyomozni, mert engem is zavar a dolog.)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.