Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Na az az átépítés nemigen fog összejönni, én próbáltam a Bosch-t és a T-akármit összevarázsolni de sem a csőtáv se a kiemelkedés mértéke nem passzolt szal szerintem hagyd mielőtt összetöröd, esetleg próbáld meg a motort átpakolni -az talán passzol. :)

Ja, van, kifejezetten jótékony a fólia hatása, jóval hamarabb leolvassza a fűtőszál a jeget is és legfőképp nehezen páráznak az ablakok, baromi sok hőt meg lehet vele fogni azaz megérte! főleg mert én eléggé fázós vagyok. Azt meg, hogy túlmelegedne nem hinném, le szoktam kapcsolni idejében (már ha egyáltalán használom) bár volt olyan, hogy közel egy órát ment de nem lett semmi baja. :rolleyes:

Na én is megnéztem, de nekem az előző se volt gyári,az is visszaengedett amikor belefújtam. De szar ize van!

Végül is én nem akarok fóliát, nekem abszolút nem tetszik csak kiváncsi voltam hogy műkszik az ablakfűtés alatta. :)

Majd ha tavasszal cserélem a tetőkárpitot, akkor akarok szigetelni felette, csak még nem tudom mivel, nem tom ott mekkora hely van.

Rémlik hogy olvastam valahol, hogy van valami biztonsági kapcsoló ami bizonyos idő után lekapcsolja az áramot a fűtőszálakról nehogy megrepedjen az üveg.

Én is úgy tudom, egy idő után lekapcsol magától.

Link to comment
Megosztás:

Na én is megnéztem, de nekem az előző se volt gyári,az is visszaengedett amikor belefújtam. De szar ize van!

Végül is én nem akarok fóliát, nekem abszolút nem tetszik csak kiváncsi voltam hogy műkszik az ablakfűtés alatta. :)

Majd ha tavasszal cserélem a tetőkárpitot, akkor akarok szigetelni felette, csak még nem tudom mivel, nem tom ott mekkora hely van.

Tölts hozzá egy kis tiszta szeszt és mindjárt curacaora emlékeztető íze lesz! :) :) Én már csak tudom... :rolleyes:

Ez ízlések és ficamok kérdése. Nekem elsősorban a hővédelem miatt kellett klíma híján de mivel már ott van és jól lett eltalálva egyúttal dizájnilag is sokat dob rajta, nem annyira "mezei" stílusú. Amúgy lehet kapni tiszta fehér/áttetsző úgynevezett "vízfóliát" ami fel sem tűnik szinte. A tetőkárpit alatt nem sok hely van, esetleg a laminált padlóhoz használatos habfóliát tudod alátenni ami könnyű is a hungarocellnél. Egyébként azzal csak a tetőn javítod valamelyest a hőszigetelést, az üvegfólia a felszerelési helyén tartja meg ami ugye lényegesebben nagyobb felület mint a tető ami ugyebár azzal a pár milliméteres kárpittal már eleve hőszigetelve van.

Link to comment
Megosztás:

Tölts hozzá egy kis tiszta szeszt és mindjárt curacaora emlékeztető íze lesz! :) :) Én már csak tudom... :rolleyes:

Ez ízlések és ficamok kérdése. Nekem elsősorban a hővédelem miatt kellett klíma híján de mivel már ott van és jól lett eltalálva egyúttal dizájnilag is sokat dob rajta, nem annyira "mezei" stílusú. Amúgy lehet kapni tiszta fehér/áttetsző úgynevezett "vízfóliát" ami fel sem tűnik szinte. A tetőkárpit alatt nem sok hely van, esetleg a laminált padlóhoz használatos habfóliát tudod alátenni ami könnyű is a hungarocellnél. Egyébként azzal csak a tetőn javítod valamelyest a hőszigetelést, az üvegfólia a felszerelési helyén tartja meg ami ugye lényegesebben nagyobb felület mint a tető ami ugyebár azzal a pár milliméteres kárpittal már eleve hőszigetelve van.

Szép. Végül is nekem nem kívülről nem tetszik, jól feldobja a kocsit, nem tudom mennyire fogja le a kilátást bellülről? Ha úgy esik rá a fény, és tükröződik a vizes ablak így is van hogy alig látok ki hátrafele.

Link to comment
Megosztás:

Nekem éjszaka sincs vele gondom tolatás közben sem, közvilágítatlan helyeken sem, virító napsütésben pedig kifejezetten jó (18% fényáteresztő képességű a hátulja, az első 87% de az betörésgátló nem hővédő). Mondjuk az én szemeim túlzottan fényérzékenyek szóval nekem ez csak segítség. El sem tudod képzelni milyen jó mikor éjszaka a mögötted jövő szutyuki távolságival a seggedbe ragad pár kilóméteren keresztül és nem veri ki a fényszórója a szemed! :) Tükröződni meg nemigazán szokott. Nincs az az isten, hogy leszedjem róla. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nekem éjszaka sincs vele gondom tolatás közben sem, közvilágítatlan helyeken sem, virító napsütésben pedig kifejezetten jó (18% fényáteresztő képességű a hátulja, az első 87% de az betörésgátló nem hővédő). Mondjuk az én szemeim túlzottan fényérzékenyek szóval nekem ez csak segítség. El sem tudod képzelni milyen jó mikor éjszaka a mögötted jövő szutyuki távolságival a seggedbe ragad pár kilóméteren keresztül és nem veri ki a fényszórója a szemed! :) Tükröződni meg nemigazán szokott. Nincs az az isten, hogy leszedjem róla. :rolleyes:

És melegben mennyire érezhető a hatása?

Link to comment
Megosztás:

El sem tudod képzelni milyen jó mikor éjszaka a mögötted jövő szutyuki távolságival a seggedbe ragad pár kilóméteren keresztül és nem veri ki a fényszórója a szemed! :) Tükröződni meg nemigazán szokott. Nincs az az isten, hogy leszedjem róla. :rolleyes:

Ez nagyon igaz. Nekem már az tűnik fel csak, ha olyan kocsival megyek amin nincs. Engem még a sima tompított is zavar, nem tudok már hogy forgolódni az ülésben, hogy tükörben a ne világítson. (tükröt nem szeretem bizergálni)

A fehérben meg jókat mosolygok, amikor valaki nevelő szándékkal "véletlen" rajtafelejti a refit. :).

Link to comment
Megosztás:

Száraz a szemed, használj műkönnyet.

Száraz a csodát, alapból fényérzékeny mióta az eszemnek mondhatót tudom.

És melegben mennyire érezhető a hatása?

Pár fokot jelent, klímával együtt nagyon király lenne.

Link to comment
Megosztás:

Ez nagyon igaz. Nekem már az tűnik fel csak, ha olyan kocsival megyek amin nincs. Engem még a sima tompított is zavar, nem tudok már hogy forgolódni az ülésben, hogy tükörben a ne világítson. (tükröt nem szeretem bizergálni)

A fehérben meg jókat mosolygok, amikor valaki nevelő szándékkal "véletlen" rajtafelejti a refit. :).

Hát az nagyom idegesítő, amikor valaki követ a fél városon keresztül reflektorral, a lámpánál is áll mögöttem fapofával, látszik rajta, hogy nem direkt csinálja, csak foggalma sincs róla, hogy fél éve bekapcsolta, azóta úgy megy. :rolleyes: Sokszor sziveseb kiugranék kocsiból, szólni neki, te öreg nem tudod, mi az a kék lámpics a műszerfalon?! A másik véglet meg amikor jön szembe este lámpa nélkül. Az ember jóindulatú, figyelmeztet, nehogy baj legyen. Villogatsz, semmi reakció, néz értetlenül, duda, a lámpát föl-le kapcsolgatom hátha leesik neki, de nem, semmi. :) :)

Link to comment
Megosztás:

Nagyon jó dolog a fólia. Igaz meg kell szokni, főleg sötétben. De pár fokot tényleg jelent nyáron.

A hátsóablak fűtés is ugyanugy működik, nen lesz baja sem a foliának, sem a fűtőszálaknak. Volt hogy egy Veszprém - Pest oda-vissza uton végig be volt kapcsolva. Azért ez pár óra. Zotya, a te fehér caravanodon kimondottan jól mutatna a sötét fólia.

De az sem mellékes, hogy nem lehet belátni az utastérbe. Ennek több előny is van. Ugye a bent hagyott tárgyak nem láthatók. És nem utolsósorban a hátsóülés

bátran használható a "nem rendeltetésszerű" célokra is. :) :)

Ja, és a folia üvegbetörés ellen is véd.

Ez az előző astrám volt. Igaz itt még csak hátul volt fólia, de látszik a lényeg. :rolleyes:

36825766.jpg

Link to comment
Megosztás:

ennyirenemkell túlzásbavinni, villantok egyszer és ha csinál akkor csinál vmit ha nem akkor nem legyen az ő baja lényeg, hogy észrevegyem egyáltalán

a távolságis tma már más, de többnyire ha átkapcsolom a belső tükröt estire megoldja problémát.

Se nél a kábelköteget hogy cseréltétek?

ma gondolkoztam rajta, hogy a számítógép csatija tuti nem fér át a tűzfalon, vagy ott nem is kell cserélni, hanem csak a mocitérben kell cserélgetni?

Link to comment
Megosztás:

nekem a fóliával csak az a bajom, hogy megint igen rászálltak, és már az első ajtókra nem is rakhatsz semmi sötétítőt.

pedig fehéren vagy szürkén, vag piroson nagyon jol mutat, többi autón is, pl egy fulfekete gépen, de ugy hogy az első ajtókon nem lehet semmi, olyan pick up os lesz :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hát az nagyom idegesítő, amikor valaki követ a fél városon keresztül reflektorral, a lámpánál is áll mögöttem fapofával, látszik rajta, hogy nem direkt csinálja, csak foggalma sincs róla, hogy fél éve bekapcsolta, azóta úgy megy. :rolleyes: Sokszor sziveseb kiugranék kocsiból, szólni neki, te öreg nem tudod, mi az a kék lámpics a műszerfalon?! A másik véglet meg amikor jön szembe este lámpa nélkül. Az ember jóindulatú, figyelmeztet, nehogy baj legyen. Villogatsz, semmi reakció, néz értetlenül, duda, a lámpát föl-le kapcsolgatom hátha leesik neki, de nem, semmi. :) :D

Nekem mióta fent van a fólia nincs ilyen problémám. Szemből már más kérdés, jó mikor a szutyukiban 4en ülnek felcuccolva és alapból kiveri a szemed. Na erre megoldás a ködlámpa és a távolsági kombinációja bár a legtöbb esetben képtelenek felfogni miért is kapja a dózist.

Ma meg egy barom összekarmolta a mocitetőt, esküszöm hogy felgyújtom a csávót :) , hátha jó kibúvó lesz a bíróságon hogy fázott :) . A lakk kissé csúnyán karcos lett. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem alapból elől 75%-os színezésű, hátul 70%-osak az ablakok... Le akarom én is fóliáztatni később.

Egyik haverom gyárilag úgy vette a szutyuki shitjét, hogy mindenhol körbefóliázva, hátsó lámpabúrák is. Yardok megállították, megmérték neki és hát "öreg nem enged át elég fényt". Kivonva a forgalomból. Mehetett levetetni meg ilyenek. Szutyukit be is perelte hogy ez miatt kár érte.

Link to comment
Megosztás:

nekem a fóliával csak az a bajom, hogy megint igen rászálltak, és már az első ajtókra nem is rakhatsz semmi sötétítőt...az első ajtókon nem lehet semmi, olyan pick up os lesz :rolleyes:

De lehet -át is másolom alulra, kis rafkózás és jó, pl a "70% min..."-t lekoppantod az üvegről és elméletben már nem sötétített, erre rádobsz egy betörésgátló fóliát és egyenesen szupi. Igaz én a feliratozást elfelejtettem idejében lepattintani róla plusz a 87%-os "safety" fólia sötétít de eddig egy KMP-es se szólt érte mikor látta, hogy betörésgátló csak annyit hogy (borús időben) kívülről kissé tükrös. Csak annyit mondtam rá, hogy eredetileg fényvédő volt fent, le lett szedve és ez lett feltéve mert ezt lehet. Békén is hagytak.

"A telepíthetőség jogi szabályozása:

A fóliák telepíthetőségét jogszabályban korlátozzák, melynek értelmében az első szélvédőnek minimum 75% fényt kell átengednie, az első oldalablakoknak 70%-ot, a többi üvegfelület, tetszés szerint fóliázható. A Gazdasági és közlekedési miniszter 84 / 2005. (X.11.) GKM rendeletének 3. § -a szerint személygépkocsik esetén nem csak a hátsó oldalsó ablakok, hanem a hátsó szélvédő is bármilyen sötétségű fóliával jogszerűen ellátható, amennyiben a fólia magyarországi minősítéssel ("H" engedély) rendelkezik, valamit a gépkocsi mind a két oldalról tükörrel van ellátva."

"A fóliák telepítését követően az ügyfelek sorszámozott plasztikkártyás műbizonylatot kapnak, a "H" engedélyszámot speciális poliészter öntapadós formában illesztjük az üveg és a fólia közé."

Link to comment
Megosztás:

És nem utolsósorban a hátsóülés

bátran használható a "nem rendeltetésszerű" célokra is. :) :)

Ez az előző astrám volt. Igaz itt még csak hátul volt fólia, de látszik a lényeg. :rolleyes:

Ezt majd felhasználom, mint nyomós érvet! :) Jól néz ki a kocsi.

Se nél a kábelköteget hogy cseréltétek?

ma gondolkoztam rajta, hogy a számítógép csatija tuti nem fér át a tűzfalon, vagy ott nem is kell cserélni, hanem csak a mocitérben kell cserélgetni?

Szerintem ha az ECU is más akkor a kábelt is kell cserélni ami oda megy. Lehet, hogy kihúzkodják az érintketőket a csatiból, a másik felén meg összeházasítják őket nem? De aztán nem összekeverni! :D

Link to comment
Megosztás:

Bontóban mennyiért hajítják az emberhez?

Hallottam olyat, hogy mákraszervízben 40eFt a négy darab, tökúj.

Én nem bontóban vettem, hanem itt, nem drága, és eredeti GM cucc, beszerelési leírással. Ablaktörlő lapátokat is tőlük rendeltem, és eddig ezek váltak be a legjobban.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.