Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

van 12 korongom, de mind ugyan olan szar

egy részen szabálytalana séle, sztem ott engedi el a vákumot... de akkor már inkább egy kis szilót nyomnék alá, az eltávolítható, bár... ahogy eddig néztem az fbst, megkötés után az is ilyen gumis marad, szikável alá lehet vágni.

most nézem, hogy ki lehet fűzni a kampót belőle, ez pont kapóra jön, mert így is hosszú a maci madzgja, így legalább nem kell annyire feltolni a tappancsot

aproóp, lehet azért engedte el, mert annyira fel van tolva, a tappancs, hogy a kekete részen volt a fele...

és ugy tui könnyebben engedte el a vákumot...

Mondom, hogy nyálazd meg! Miért nem hiszel nekem? :D

Link to comment
Megosztás:

van 12 korongom, de mind ugyan olan szar

egy részen szabálytalana séle, sztem ott engedi el a vákumot... de akkor már inkább egy kis szilót nyomnék alá, az eltávolítható, bár... ahogy eddig néztem az fbst, megkötés után az is ilyen gumis marad, szikável alá lehet vágni.

most nézem, hogy ki lehet fűzni a kampót belőle, ez pont kapóra jön, mert így is hosszú a maci madzgja, így legalább nem kell annyire feltolni a tappancsot

aproóp, lehet azért engedte el, mert annyira fel van tolva, a tappancs, hogy a kekete részen volt a fele...

és ugy tui könnyebben engedte el a vákumot...

Gondolom a feketére gondoltál :lol: és igen, azért engedi el. Én a hátsó ablakba tappancsoztam fel egy sötétitőt és az ablakfűtés száljait valamint az üveg szélein levő fekete"pöttyöket" el kellett kerülni(nem sima felület) Tedd úgy hogy csak az üvegen legyen és a zotya által ajánlott nedvesités is javit a helyzeten. :lol: :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

hát attol függ mi az a kopottság

lehet csak elkoszolódott, akkor kárpittisztítót meg kelleen próbálni, de ha már ki van kopva az anyag hát akkor...

én csak cserét tudom javasolni, de nem kell kárpitos hozzá.

megoldható otthon is

egyik ismi piros kárpittal csinálta meg, próba gyanánt, de nagyon tetszett a végeredmény

Link to comment
Megosztás:

hát attol függ mi az a kopottság

lehet csak elkoszolódott, akkor kárpittisztítót meg kelleen próbálni, de ha már ki van kopva az anyag hát akkor...

én csak cserét tudom javasolni, de nem kell kárpitos hozzá.

megoldható otthon is

egyik ismi piros kárpittal csinálta meg, próba gyanánt, de nagyon tetszett a végeredmény

Maga az anyag nincs elkopva meg szakadozva. Picit fehéresebb vagy talán matt nemtudom...

Más:vaccsing

Link to comment
Megosztás:

jaj he sztetek nem nyálaztam be?

ez alapdolog

de a fekete rész lesz a probléma megoldása, meg kerestem olyat aminek nem olyan durva a széle, márint korongot.

Én vettem a multkor olyan kirakodó vásáron cuppantót, a kampó átfordításával lehet előidézni a vákumot. 3 nagy, vagy 5 kicsi volt 300-400 pízért. Nekünk egy fürdőköpeny lóg rajta, pedig elég nehéz. Igaz néha leesik általában hajnali 2-kor, először megijedtem és a porszívócsövet szorongatva kerestem egy szál fa... semmiben a betörőt. De már megszoktam, fel se ébredek rá.

DSC00040_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

kárpittisztítót próbálj meg... vagy ha egyszínű, akkorvmi szín élénkítő anyagot inkább

ez az astra akkora sufnituning hogy huha :D a sárga festék igencsak mattabb mint a piros, na meg a piros dísztárcsa...

Nem mattabb, csak nem úgy esik rá a fény, nézd csak meg a hátulját, ott tökröződik a sárga is.

Link to comment
Megosztás:

Nálunk egy helyen, 14 ezer forintért kívül, belül és a motorteret is kitakarítják teljesen. Majd egyszer elviszem, mert már a kárpit annyira mocskos, hogy ha végighúzom a kezem a plüssön, akkor ott mélyebb színe lesz, ha másik irányba húzom, akkor kifehéredik. :D Motortér is olyan dzsuva... :S Képet kértek róla? :lol:

Link to comment
Megosztás:

14 ezerért nem olcsó sztem...

a motorteret nem nehéz megcsinálni, csak vigyázni kell egy két helyre

én lefujtam ilyen motormosóval, aztán 5percet hagytam és sterimó

szép tiszta lett az egész

pl generátor?

az oké, hogy akksi kivesz stb. Én is drágálom, de panelpatkány mit tegyen, ha még a közelében sincsenek garázsok? :D

Link to comment
Megosztás:

pl generátor?

az oké, hogy akksi kivesz stb. Én is drágálom, de panelpatkány mit tegyen, ha még a közelében sincsenek garázsok? :lol:

De jó nekem! Kitolom a garázsból, slag kihúz és már csutakolhatom is...csak türelmem nincs az alapossághoz...max. egy hét múlva megint egy kosz az egész kivül-bévül. :D Habár a tetőkárpitot jó lenne kitakaritani. Azt meg azért nem teszem mert félek hogy a fejemre hull és nem akarom a zotyát utánozni :lol: én nem vagyok olyan ügyi :lol:

Link to comment
Megosztás:

De jó nekem! Kitolom a garázsból, slag kihúz és már csutakolhatom is...csak türelmem nincs az alapossághoz...max. egy hét múlva megint egy kosz az egész kivül-bévül. :D Habár a tetőkárpitot jó lenne kitakaritani. Azt meg azért nem teszem mert félek hogy a fejemre hull és nem akarom a zotyát utánozni :lol: én nem vagyok olyan ügyi :lol:

Én mát próbáltam otthon mosni a motort, brigéciol+slag, de nem sokat vitt le. Majd nyáron elmegyek kúthoz lenyomatni, de a Karcsit viszem magammal, mert elméletileg én is tudom mire kell vigyázni, de még nem csináltam, legalább először legyen ott vki. :lol: 14 ezret én is sokallom takarításért. Végülis nem kell olyan nagy ügyesség a kárpitcseréhez, meg aztán úgy álltam hozzá, hogy mindenképpen cserélni kell előbb-utóbb, ha nem lett volna jó, akkor vettem volna bontottat.

Link to comment
Megosztás:

Tudok róla, csak drága. :lol:

Hát, szerintem bedobsz egy zsetont, levereted a motort, megnyomatod brigéciollal, vársz, bedobsz két zsetont, aztán azt is lecsapatod. Még nem próbáltam, de abból kiindulva, hogy nővérem itt Győrben az OMW kúton 2 db százzasból szokta lemosni a kocsit, szerintem nem drága. De már régóta tervezem, hogy megyek én is mosni, csak mindig közbejött valami. Most meg a lökhárítómat szedem le, míg világos van, s nem akarok sokat úgy járni.

Belső kárpithoz meg Praktikerben vettem 2 flakon tisztítóhabot kb. 1500-ért. Egy óra vakarás, s tiszták voltak az ülések, műszerfal, meg a tetőkárpit. Ajtóburkolatokat levettem, azokat megpucoltam itt a lakásban. Nah, ezt a projectet is ismételni kéne már :D Hála a szerelés közben mocskos ruhában ki-be ugrálásnak, meg összetapogatásnak

Link to comment
Megosztás:

Hát, szerintem bedobsz egy zsetont, levereted a motort, megnyomatod brigéciollal, vársz, bedobsz két zsetont, aztán azt is lecsapatod. Még nem próbáltam, de abból kiindulva, hogy nővérem itt Győrben az OMW kúton 2 db százzasból szokta lemosni a kocsit, szerintem nem drága. De már régóta tervezem, hogy megyek én is mosni, csak mindig közbejött valami. Most meg a lökhárítómat szedem le, míg világos van, s nem akarok sokat úgy járni.

Belső kárpithoz meg Praktikerben vettem 2 flakon tisztítóhabot kb. 1500-ért. Egy óra vakarás, s tiszták voltak az ülések, műszerfal, meg a tetőkárpit. Ajtóburkolatokat levettem, azokat megpucoltam itt a lakásban. Nah, ezt a projectet is ismételni kéne már :lol: Hála a szerelés közben mocskos ruhában ki-be ugrálásnak, meg összetapogatásnak

Na meg ha szerelőhöz viszed a kocsit, és úgy kapod vissza, hogy tiszta olajos újlenyomat az egész. Ilyen volt az én kárpitom is, na meg persze lógott. Remélem soha nem kell szerelőhöz vinnem! :D

Link to comment
Megosztás:

Na meg ha szerelőhöz viszed a kocsit, és úgy kapod vissza, hogy tiszta olajos újlenyomat az egész. Ilyen volt az én kárpitom is, na meg persze lógott. Remélem soha nem kell szerelőhöz vinnem! :D

Jah, Béla előszeretettel tapogatja a kormányt olajos, zsíros kesztyűben. Elég lemosni utána. Mást nem nagyon szokott összekenni.

Link to comment
Megosztás:

Jah, Béla előszeretettel tapogatja a kormányt olajos, zsíros kesztyűben. Elég lemosni utána. Mást nem nagyon szokott összekenni.

Én amikor vittem zöld kártyára előtte levettem róla a kormányvédőt, nagyon furcsa volt vékony kormánnyal menni. De aztén be se ült a srác, és pörgettem a motort, csak mondták, hogy vhol oda se engednek a kocsihoz, mindent ők csinálnak. Annak a csávónak is szép volt a keze, életemben nem táttam még olyan koszos klaviatúrát. Szoktam nézni a discoverin van egy műsor kocsikat vesznek, aztán egy magas csávó megszerelí őket, és eladják. Érdekes műsor, sokat lehet belőle tanulni, de Opelt még nem láttam. Na a gyerek is mindíg gumikesztyűben szerel, nem is lenne hülyeség, mert nem kéne a kezem súrolni egy órán át. Majd szólok az asszonynak, hozzon nekem is.

Link to comment
Megosztás:

Hát, szerintem bedobsz egy zsetont, levereted a motort, megnyomatod brigéciollal, vársz, bedobsz két zsetont, aztán azt is lecsapatod. Még nem próbáltam, de abból kiindulva, hogy nővérem itt Győrben az OMW kúton 2 db százzasból szokta lemosni a kocsit, szerintem nem drága. De már régóta tervezem, hogy megyek én is mosni, csak mindig közbejött valami. Most meg a lökhárítómat szedem le, míg világos van, s nem akarok sokat úgy járni.

Belső kárpithoz meg Praktikerben vettem 2 flakon tisztítóhabot kb. 1500-ért. Egy óra vakarás, s tiszták voltak az ülések, műszerfal, meg a tetőkárpit. Ajtóburkolatokat levettem, azokat megpucoltam itt a lakásban. Nah, ezt a projectet is ismételni kéne már :lol: Hála a szerelés közben mocskos ruhában ki-be ugrálásnak, meg összetapogatásnak

Igazából félek, hogy a veretésnél valami galibát okozok, meg azért előtte az akksit kivenném. Azt se tudom mit kéne lekötni róla, mert elég erős egy ilyen pisztoly. Veszprémi tuskó kúton csináltam egyszer ilyet nem rég, akkor is simán levette a felniről egy helyen a festéket... :D

Link to comment
Megosztás:

Én amikor vittem zöld kártyára előtte levettem róla a kormányvédőt, nagyon furcsa volt vékony kormánnyal menni. De aztén be se ült a srác, és pörgettem a motort, csak mondták, hogy vhol oda se engednek a kocsihoz, mindent ők csinálnak. Annak a csávónak is szép volt a keze, életemben nem táttam még olyan koszos klaviatúrát. Szoktam nézni a discoverin van egy műsor kocsikat vesznek, aztán egy magas csávó megszerelí őket, és eladják. Érdekes műsor, sokat lehet belőle tanulni, de Opelt még nem láttam. Na a gyerek is mindíg gumikesztyűben szerel, nem is lenne hülyeség, mert nem kéne a kezem súrolni egy órán át. Majd szólok az asszonynak, hozzon nekem is.

Ezért szerelek én majdnem mindig kesztyűben :lol: Ráadásul most hozzá tudok jutni igen jó minőségű "import" német kesztyűhöz. De hadd ne ragozzam... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.