Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sosem értettem ezt. Ha a hátsó ülés mögött van, kb. 2m-re van a vezetőtől, és a 100Hz-nél mélyebb hangok ebbe bele sem férnek (340:100=3,4 méter).

De ez csak elméleti. Az akusztikus térfogatot lehet növelni belső csillapítással például.

Az igaz, hogy én ilyen "ládákban" még sosem láttam ilyesmit ;)

Link to comment
Megosztás:

a sal sztem se egy világbajnok, de a mostani salos erőlködők, elég jól már.

nekem van két bALum is ;)

egy ősi, még dines csatikkal, meg egy mostani.

az ősi kicsit jobb ;)

megvan a műszaki, bementem 8ra 9kor már jöttem ki.

vissarakom a ledes helyzetkelzőket, és el is felejtem egy darabig a kocsit ilyen téren. ;)

Link to comment
Megosztás:

mi baj van a somogyival? ;) (azon kívül hogy nem egy blau. ;) )

A kisebb (100 Watt környékiek) teljesítményűeknek nincs akkora dinamikájuk sztem... főleg ha transzformátoros teljesítmény növelést alkalmaznak (meg zajosodik a hangja...)

Inkább valami használtat kell keresni, ami MOSFETes...

Link to comment
Megosztás:

A kisebb (100 Watt környékiek) teljesítményűeknek nincs akkora dinamikájuk sztem... főleg ha transzformátoros teljesítmény növelést alkalmaznak (meg zajosodik a hangja...)

Inkább valami használtat kell keresni, ami MOSFETes...

nah valami ilyesmi választ vártam ;) (nemélek ilyen eszközökkel, és tapasztalat így erős 0 ezekkel kapcsolatban ;) ) köc

Link to comment
Megosztás:

Nekem lassan egy éve van kordába tartva a szabadidőm szabad része, de mégis nézegetek csajokat. Vakságot nem fogadtam és szerintem Ők sem. :P

Nekem 2 év, 3 hónapja van korlátozva a szabadságom! -_- :P Vakságot? amit nekünk férfiaknak nem lehet, azt nekik igen! ;) Hát van igazság? :D

Jajj, gyerekek. Akkor én mit szóljak? :P Azzal a kis 10 évvel mögöttünk? :D

Na igen, vakság és az elvakultság fogalma.. a "jó nő"-t én is megnézem ;) (ezért veszélyes üzem nekem pl a Balaton ) még ha a páromnak nem is tetszik a dolog. Ne mondja egy nő se nekem, hogy nem néz meg egy jó pasit sem a sajátján kívül.. ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Jajj, gyerekek. Akkor én mit szóljak? ;) Azzal a kis 10 évvel mögöttünk? -_-

Na igen, vakság és az elvakultság fogalma.. a "jó nő"-t én is megnézem ;) (ezért veszélyes üzem nekem pl a Balaton ) még ha a páromnak nem is tetszik a dolog. Ne mondja egy nő se nekem, hogy nem néz meg egy jó pasit sem a sajátján kívül.. :D ;)

Te már megszoktad :D :P :P

Link to comment
Megosztás:

Na igen, bár nem is az első csajom... :P

Na ez jó, az imént találtam:

Subáné - Anita ma 11:23 | Válasz | #2126

Egy ismerősöm küldte:

Igaz történet

Időpont: ( április 19 ) délelőtt

Helyszín: Budapest, Egér út, Shell kút

Elvittem az autót szerelőhöz, h nézzék át, megnéztük a kerekeket is ...stb.

Jövök visszafelé, gondoltam le is mosom, meg kap egy tank üzemanyagot

Állok a sorban a kútnál, jön egy kislány, valami kikent kifent cabrióval, előttem áll a sorban a pénztárnál, látszólag valamilyen okból zaklatott, de én nem nagyon voltam képben a kábulattól, amit a parfümje okozott, amit biztos egy dézsából magára borított.

Szóval jön ő a kutashoz:

o Csaj: hali, egy autópálya matricát lécci

o Kutas: milyet?

o Csaj: ccc nem tom. hány napos van?

o Kutas: ilyen-meg ilyen.

o Csaj: Ilyen jó lesz.

o Kutas: ok, rendszám?

o Csaj: Most szívatsz?

o Kutas: nem, ha pályamatricát akarsz venni, nekem kell a rendszám

o erre ő: Jól van, de erre még lehet hogy rábasztok ( bocs a szavakért, de ezt mondta a kislány ) és kirohant. Nézzük a kutassal, hogy mit csinál, mert eltűnt a kocsija mögött.

3 perc múlva b***i, visszajött, letette, a hátsó rendszámtábláját az asztalra, és közölte a pultossal, h ilyen még vele nem történt, letört a körme, és a barátja már úton van, mert nem tud így vezetni miféle eljárás ez?

Kutas: nem kellett volna behozni,, elég lett volna ha bemondod

Erre a csaj: "úúú igen,?"

jött is a csaj pasija pár perc múlva egy jó nagy mercivel, bement, megkérdezte mi történt, elmondták neki, és a kutassal egymást támogatták a röhögéstől, jó fej volt

Azt hiszem, ha a jövőben pályamatricát veszek, ez mindig eszembe fog jutni! Csak el ne röhögjem magam vásárlás közben!

Na ezen én padlót fogtam ;) ;) ;) leestem a székről.. -_-

Link to comment
Megosztás:

Na igen, bár nem is az első csajom... :P

Na ez jó, az imént találtam:

Na ezen én padlót fogtam ;) ;) ;) leestem a székről.. -_-

:D

ez komoly :D

am néha kinézek a pulttól, hogy jól mondom e a rendszámot :P

ezt nem nagyon sikerül megjegyeznem valamiért...

lehet azért, mert gyakrabban látom belülről, mint az előző autónkat? :P

Link to comment
Megosztás:

;)

ez komoly :P

am néha kinézek a pulttól, hogy jól mondom e a rendszámot -_-

ezt nem nagyon sikerül megjegyeznem valamiért...

lehet azért, mert gyakrabban látom belülről, mint az előző autónkat? :D

Én mostanában szoktam rá hogy kinézzek, mert legutóbb a fityóval mentem, de a Ribi rendszámát diktáltam be ;) :D ;) (inkább megnézem mivel vagyok, az a tuti :P )

Link to comment
Megosztás:

A kisebb (100 Watt környékiek) teljesítményűeknek nincs akkora dinamikájuk sztem... főleg ha transzformátoros teljesítmény növelést alkalmaznak (meg zajosodik a hangja...)

Inkább valami használtat kell keresni, ami MOSFETes...

Tranzisztorossal lehet 1% alatti torzítást létrehozni, csak több 100W-nál már nem lehetséges. Ahhoz nagyon pontos értékű alkatrészek kellenek, meg ügye tökéletes árnyékolás. Van egy régi Videoton AIDA rádiós erősítőnk, idősebb mint én. Tranzisztoros erősítés és 1% alatti a torzítása, ami igencsak jó érték. ;)

Transzformátorost meg el lehet felejteni, mert igaz, hogy olcsón lehet nagy teljesítményt elérni, de zajos nagyon.

A IC-s erősítés sem a legjobb, MOSFET jobb nála, de inkább a tranzisztorost ajánlanám. ;) BD249C és BD250C-vel már igencsak lehet erősíteni hangot, akár 400W-ot is kimenetenként, csak olyan hajtás is kell neki, valamint hűtés. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.