Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Ne tűnjél el nagyon. :) Na, jó az ünnepre kimenőt kapsz. B) :lol:

Sajnos el fogok :lol: és nem az ünnepek miatt ;)

Jah, sok locsolkodót! :P :D ;) Szárazon ne hagyjanak!! ;) :o ;) ;)

:D

Link to comment
Megosztás:

Sajnos el fogok ;) és nem az ünnepek miatt :D

Jah, sok locsolkodót! ;) :lol: :lol: Szárazon ne hagyjanak!! ;) :o :P ;)

:)

Köszönöm, bár határozottan nem vagyok oda érte! B) :D Majd igyekszem nem elhervadni, dehát ebben a korban már nagy kihívás. ;)

Link to comment
Megosztás:

Te most kifizettél egy vizsgadíjat is? ;)

Még nem. Majd ha átmegy. ;)

Már ne is haragudj, de az akkora hülyeség, hogy nem hordom szerelőhöz az autót...mert ne nyúljon hozzá más...meg otthon is meg tudom csinálni. Én is meg tudnám, de ha nincs meg hozzá a szerszám, neki sem kezdek. Lásd szilent. Még satum sincs itthon. Szép is lenne, egy 200-as satuval szaladgálnék a 8.-on. Amúgy legközelebb, ha ilyen problémád van vidd oda, ahova én is elvittem. A Rácz Miki jó srác, ráadásul az autóklubnál dolgozik, és oda is hordja vizsgáztatni az autókat, amiket felkészít. :D

Ezt pont te mondod karcsi? Nem te renováltad a motoromat az udvarban amikor elszakadt a vezszíj? Hétfőn jöttél, szerdán már brümmögött, és csak fél napokat csináltuk+ a rohangállás csavart lelővetni,bontóba, síkoltatni, alktrészért.

Ehhez képest egy szerelő, akinek jól felszerelt műhelye van, hétfőn viszem a gépet, péntekre cseréli a hátsó fékpofákat, de még nem tudjuk, hogy jó lett-e meg keddre viszem vissza, hogy cseréljen lengőkar szilentet, amikor volt rá egy hete? Csodálkozol, hogy inkább otthon szerelek?

Ez neked apróság, a szerelőd meg nem bír vele és kicseréli a komplett lengőkart, egy szilent miatt? ;)

Kreatív vagyok. :P Amúgy valaki azt írta, úgy égette ki belőle e régit. :)

Link to comment
Megosztás:

Kreatív vagyok. ;) Amúgy valaki azt írta, úgy égette ki belőle e régit. :)

Ha a csavar kijön akkor az öreg szilentet már bárhogyan kierőszakolhatod a helyéről(annak már mindegy, lásd az aláirásomban). Az újat pedig kalapáccsal és egy megfelelő átmérőjű csőfélével ütögettük a helyére, jó lett...

Megjegyzem, ha a csavar nem jön ki akkor meg hogy a francba akar lengőkart cserélni!? ;) Nekem a gyári volt benne még és egy kis WD40-el ki is jött. Itt valami átb@szás van, zotya!!! Rád akar sózni egy bontott lengőkart egy jó szilent helyett?-enyhén szólva is dühitő...én hagynám a francba a fickót..hogy ilyen finoman mondjam csak :D

Link to comment
Megosztás:

Ha a csavar kijön akkor az öreg szilentet már bárhogyan kierőszakolhatod a helyéről(annak már mindegy, lásd az aláirásomban). Az újat pedig kalapáccsal és egy megfelelő átmérőjű csőfélével ütögettük a helyére, jó lett...

Megjegyzem, ha a csavar nem jön ki akkor meg hogy a francba akar lengőkart cserélni!? ;) Nekem a gyári volt benne még és egy kis WD40-el ki is jött. Itt valami átb@szás van, zotya!!! Rád akar sózni egy bontott lengőkart egy jó szilent helyett?-enyhén szólva is dühitő...én hagynám a francba a fickót..hogy ilyen finoman mondjam csak :)

A szilent új lesz, a lengőkar bontott. Csak belefáradtam már ebbe műszaki hercehurcába... :D Nem érdekel már az egész, csak legyek túl rajta. ;)

Link to comment
Megosztás:

...

Ezt pont te mondod karcsi? Nem te renováltad a motoromat az udvarban amikor elszakadt a vezszíj? Hétfőn jöttél, szerdán már brümmögött, és csak fél napokat csináltuk+ a rohangállás csavart lelővetni,bontóba, síkoltatni, alktrészért.

Ehhez képest egy szerelő, akinek jól felszerelt műhelye van, hétfőn viszem a gépet, péntekre cseréli a hátsó fékpofákat, de még nem tudjuk, hogy jó lett-e meg keddre viszem vissza, hogy cseréljen lengőkar szilentet, amikor volt rá egy hete? Csodálkozol, hogy inkább otthon szerelek?

...

Egészen más egy hf csere, mint egy futómű javítás. Ahhoz szinte csak egy nyomatékkulcs kell. A futóműhöz, meg prés is, gömbfej kinyomó, stb.

Link to comment
Megosztás:

Azért az belátható, hogy ha én egyszer nekiállok lengőkart cserélni, addig nem hagyom abba míg nincs kész. Necces kitolni az aknáról/szerelőállásról 3keréket. Nekem is csak azért lett kész egy hét alatt a futómű, mert ajándékba lett csinálva, és a fizető vendég nyilván előrébb van. Nem értem h miért kell ennyire húzni az időt...

Link to comment
Megosztás:

Azért az belátható, hogy ha én egyszer nekiállok lengőkart cserélni, addig nem hagyom abba míg nincs kész. Necces kitolni az aknáról/szerelőállásról 3keréket. Nekem is csak azért lett kész egy hét alatt a futómű, mert ajándékba lett csinálva, és a fizető vendég nyilván előrébb van. Nem értem h miért kell ennyire húzni az időt...

Hát én sem... :)

Link to comment
Megosztás:

Off... Jól látom hogy kintvan a rádió? :)

Igen, kint. Már nagyon jó lenne, ha visszakerülne, de van ott valami gubanc és le kell szedni a középkonzolt is hozzá.

És tessék egy kis javítófesték. :D

Ez arany és nem pezsgő! :P ;) De kösz! Tudtam, hogy rád számíthatok. ;)

Link to comment
Megosztás:

Igen, kint. Már nagyon jó lenne, ha visszakerülne, de van ott valami gubanc és le kell szedni a középkonzolt is hozzá.

Ez arany és nem pezsgő! ;) :D De kösz! Tudtam, hogy rád számíthatok. ;)

Jááááj... még mindig kevésbé üt el mint a lakkfekete amivel én akartam lefesteni ;) Amúgy meg rajzolhat a lányka valami szépet belőle a kopott részre, és máris

1 csinált valamit az autón, ami maradandó és nem sérülés

2 eltüntette a kopást

3 van valami a kocsiban amit akkor is nézegethetsz (persze csak piros lámpánál) amikor Ő nincs a kocsiban

4 még az is lehet hogy szép lesz, és akkor még díszítésnek is jó ;)

Boldog szülinapot Alex. Én nem keltem fel korán. Illetve de, de mert a barátnőmnek is ma van a szülinapja :) :P Nah mindegy. Leléptem hétvégelni Eger környékére. Majd eCCer jövök. Jók legyetek.

Csöviiii

Link to comment
Megosztás:

... A másik gond a jobb lengőkar hátsó szilentje ami kuka. Be van rohadva a csavar, nem tudja kivenni, ezért tesz bele egy bontott lengőkart, addíg meghosszabbítja egy héttel a műszakit, ünnepek alatt tudjak menni vele.

...

Most hasaltam alája jobb első lengőkar hátsó szilentje van berohadva a lengőkarba. Egy hétre meghosszabították a műszakit, kedden viszem vissza, addígra hoz bontott lengőkart, ez meg le lesz vágva. :)

...

Most lehet én értelmezem rosszul, de Te két különböző dologról beszélsz!

(A 2. esetben - a korrózió miatt - elképzelhető, h tényleg szükség van másik lengőkarra, mert az új szilent nem fog úgy illeszkedni, de ehhez látni kellene.)

Link to comment
Megosztás:

Most lehet én értelmezem rosszul, de Te két különböző dologról beszélsz!

(A 2. esetben - a korrózió miatt - elképzelhető, h tényleg szükség van másik lengőkarra, ehhez látni kellene.)

Látni kellene persze, de miután a féket megcsinálta nem mondhatom neki, hogy köszi, ennyi volt, a lengőkarban majd cserélek én szilnetet. :D Így aláhasalva nem látszik hogy tényleg bele van-e rohadva, kedden viszem vissza, én már nem bontom meg. Mondtam neki, hogy cseréljen minden ami necces, szilent, kutyacsont, talpas, stb. ha már egyszer megbontja. Ezeket úgyis belekalkuláltam, csodálkoztam is, hogy az előműszakin ahova én vittem nem szóltak értük. Csak már lennék túl rajta! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.