Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Srácok!

Ilyen kellemes időben mitől nőhet meg a fogyasztás?

Bp Debrecen: mutato szerint három negyed-en áll a tank

ugyan azzal a sebességgel jöttem vissza, és mire Pestre érek mutató szerint már csak negyed tank maradt...( 35L-t tankoltam )

Mert a mutató nem direkten ua mutatja mint ami történik.

Link to comment
Megosztás:

Nem pont az autóhoz, de úgy alakult, hogy vennem kell egy nyomatékkulcsot.

A kiszemelt darab 28-210 Nm-ig használható. Kérdésem, jó lesz ez az autóhoz is? Vagy van olyan csavar amit kisebb erővel kell precízen meghúzni?

Hát a HF-csavar pont 25Nm, ha jól emlékszem, legalábbis nekem.

Link to comment
Megosztás:

Nem pont az autóhoz, de úgy alakult, hogy vennem kell egy nyomatékkulcsot.

A kiszemelt darab 28-210 Nm-ig használható. Kérdésem, jó lesz ez az autóhoz is? Vagy van olyan csavar amit kisebb erővel kell precízen meghúzni?

A kerékcsavart 150Nm-el kell meghúzni, úgyhogy jó lesz :)

Link to comment
Megosztás:

A kerékcsavart 150Nm-el kell meghúzni, úgyhogy jó lesz :D

Nyomatékkulcs...., egyszer még apuval voltunk szerelőnél a Trabival, öreg szaki volt, leszólta az új dolgokat, neki bent van a kezében a nyomaték, húzta meg a kerékcsavart, figyelj öcsi megrázom a kezem, és meghúzom ahogy kell. A kulcs leugrott a csavarról, és szépen odabacta a kézfejét. Rázogatta is rendesen, de üvölteni nem mert, oda a tekintély. :)

Link to comment
Megosztás:

Nyomatékkulcs...., egyszer még apuval voltunk szerelőnél a Trabival, öreg szaki volt, leszólta az új dolgokat, neki bent van a kezében a nyomaték, húzta meg a kerékcsavart, figyelj öcsi megrázom a kezem, és meghúzom ahogy kell. A kulcs leugrott a csavarról, és szépen odabacta a kézfejét. Rázogatta is rendesen, de üvölteni nem mert, oda a tekintély. :)

:D ;) Drága kenyér.... ;) :P

Link to comment
Megosztás:

Hát a HF-csavar pont 25Nm, ha jól emlékszem, legalábbis nekem.

A kerékcsavart 150Nm-el kell meghúzni, úgyhogy jó lesz :D

Igen, a szerelési kézikönyvet nézegetve, van néhány hely ahol sok a 28 Nm, de általában megfelel a tartomány, úgyhogy jó lesz ;)

Legfeljebb nem állok neki HF-et húzogatni.

Köszi a válaszokat. :)

Link to comment
Megosztás:

Igen, a szerelési kézikönyvet nézegetve, van néhány hely ahol sok a 28 Nm, de általában megfelel a tartomány, úgyhogy jó lesz ;)

Legfeljebb nem állok neki HF-et húzogatni.

Köszi a válaszokat. :)

Egyébként, adott esetben olyan sokat számit(ana) az a +3Nm? :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Egyébként, adott esetben olyan sokat számit(ana) az a +3Nm? :) :D

Autónál hogy van nem tudom, de ami miatt kell a kulcs, ott 3Nm már számít. Ha annyival több megszorul, ha kevesebb meglazul. 250.000 Huf csak a csapágy. Ha gari időn belül tönkremegy zsebből finanszírozhatom a cserét. Inkább 8000 egy kulcsra....pláne ha másra is jó ;)

Link to comment
Megosztás:

Egyébként, adott esetben olyan sokat számit(ana) az a +3Nm? :D ;)

Én is pont ezen gondolkodtam....mert ugye 25Nm meg asszem 3X60fok, vagy talán 2X90? De ha pölö egyik csavar kicsit rozsdás volt, nálam is, akkor előfordul hogy emiatt kattan le a kulcs nem? Vagy hülyeség? :)

Link to comment
Megosztás:

Autónál hogy van nem tudom, de ami miatt kell a kulcs, ott 3Nm már számít. Ha annyival több megszorul, ha kevesebb meglazul. 250.000 Huf csak a csapágy. Ha gari időn belül tönkremegy zsebből finanszírozhatom a cserét. Inkább 8000 egy kulcsra....pláne ha másra is jó :D

Hol van annyiért? :) Nekem/apámnak is jól jönne.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.