Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Már beszéltem vele, van is neki, piros is, de nem veszem meg. Majd akkor költök rá, amikor az egész elejét rendbe teszem, és akkor már lesz 2 sárvédő is, hűtőmaszk is, lökös is. Nem veszek egy MHT-t csak azé' hogy legyen (arra már van elég :D <_< :icon13: )

hűtőmaszkot is cserélsz? :D akkor minek hirdeted azt a pirosat? :)

2 éve mondom hogy haverom dekorfóliázással foglalkozik, plotter otthon, anyag a garászban, olcsó sört megissza, mi kell még? :lol: -_-

Ha ráérsz vigyél már neki egy számlapot,hogy fehér fóliábol ki tudja e vágni a számokat és vonalakat! Mert ha igen, akkor rendelnék tőle egy garnitúrára valót.

Akár még drágább sört is vehetsz neki majd érte ;) a nevemben :D

gyertyacsere, pollenszűrő csere, légszűrő csere, hőtőfolyadék csere, EGR pucolás.

Gyertyák szép őszbarnák voltak, egy kicsit már talán fehérebb mint kellene, de nem kormos, retkes.

Pollenszűrő, már régóta szét volt esve, de most szííííp :P

Légszűrő, hát még maradhatott volna, de kicseréltem azt is.

Hőtőfolyadékcsere, na az kicsit érdekes volt, levettem több helyről is a csöveket, fujtam levegővel, folyt is kifelé még úgy is sok víz, de nem tudtam csak 4 litert beleerőszakolni...Beleöntöttem 1literfagyállót, utána egyliter deszt vizet, és nem akart már kifolyni a tarályból... amíg le nem vettem a hűtőről a tulfolyó csövét, na akkor megindult... de így is csak 4 literment bele összesen, kitekertem a jeladót is de akkor se történt semmi. Termosztát nyitás után jóval, mikor beindult a venti is, megnyomkodtam a csöveket, és akkor tünt el belőle annyi folyadék, hogy pont jó lett a szint.

EGR, mivel azóta megint előjött a hibalámpa motorfékezéskor, amit 10es villáskulccsal töröltem a tárolóbál B) így kiszedtem azt is. Volt egy csepp korom arrafelé, kipucolgáltam, és benyomtam a szelepet,ami bent is maradt, majd kis idő mulva kipattant.. megmozgattam, utána ki be járt, megfujkáltam, és most már mozog rendesen.

Ja meg rendszámtáblatartó csere,mert már eléggé csörömpölt, a 700as alapjáraton.

Link to comment
Megosztás:

...

gyertyacsere, pollenszűrő csere, légszűrő csere, hőtőfolyadék csere, EGR pucolás.

Gyertyák szép őszbarnák voltak, egy kicsit már talán fehérebb mint kellene, de nem kormos, retkes.

Pollenszűrő, már régóta szét volt esve, de most szííííp <_<

Légszűrő, hát még maradhatott volna, de kicseréltem azt is.

Hőtőfolyadékcsere, na az kicsit érdekes volt, levettem több helyről is a csöveket, fujtam levegővel, folyt is kifelé még úgy is sok víz, de nem tudtam csak 4 litert beleerőszakolni...Beleöntöttem 1literfagyállót, utána egyliter deszt vizet, és nem akart már kifolyni a tarályból... amíg le nem vettem a hűtőről a tulfolyó csövét, na akkor megindult... de így is csak 4 literment bele összesen, kitekertem a jeladót is de akkor se történt semmi. Termosztát nyitás után jóval, mikor beindult a venti is, megnyomkodtam a csöveket, és akkor tünt el belőle annyi folyadék, hogy pont jó lett a szint.

EGR, mivel azóta megint előjött a hibalámpa motorfékezéskor, amit 10es villáskulccsal töröltem a tárolóbál :) így kiszedtem azt is. Volt egy csepp korom arrafelé, kipucolgáltam, és benyomtam a szelepet,ami bent is maradt, majd kis idő mulva kipattant.. megmozgattam, utána ki be járt, megfujkáltam, és most már mozog rendesen.

Ja meg rendszámtáblatartó csere,mert már eléggé csörömpölt, a 700as alapjáraton.

Zárd le!!!

Az alá meg tegyél öntapadó szigetelést, amit az ajtókhoz is lehet rakni, csak ez szövet ugye. Bár nekem most kéne egy Opelclub-os rendszámkeret, mert szétbarmolták mikor javították a hátulját és bal oldalon nem zár össze és félek, hogy kiesik a rendszám... :D

Link to comment
Megosztás:

Jaja olvastam a debreceni fórumon. :D Helyes! Én is támogatlak. Figyelni fogok én is és ha olyan van fotót már lövöm is. :P Nagyon jó ötlet amúgy ez, hogy a trafis kocsikat közzétenni 1 oldalon.

Thx worship.gif valami egyszerű de értelmes nevet kéne találni az oldalnak, egy kis tárhely megyékre bontott galériával és az adott fotót rendszámmal, "találati hellyel", külső felhasználó által is feltölthető képpel-leírással vagy mailcímre küldve, stb <_< aztán meg hadd vegyék a bírságokból az új autókat :icon13: előbb-utóbb azok is felkerülnek ha van összefogás a népben.. :)

Na de majd összedugjuk a fejünket azt megalakítunk valamit rá :lol: nem is tudom, bemenjek most Főnixre vagy lelövessem magam megint? :lol:

Van nekem is weblap szerkesztési képesség, hozzám is lehet fordulni kérdésekkel!

Öö, köszi a segítséget de első körben majd valamikor összeülünk a srácokkal és megoldjuk a dolgokat mert én abszolút gyakorlatlan vagyok ebben a témában ;) de azért köszi! :lol:

Már beszéltem vele, van is neki, piros is, de nem veszem meg. Majd akkor költök rá, amikor az egész elejét rendbe teszem, és akkor már lesz 2 sárvédő is, hűtőmaszk is, lökös is. Nem veszek egy MHT-t csak azé' hogy legyen (arra már van elég -_- B) :D )

És ugye ráér tavaszig mielőtt lehetne venni még egy garnitúrát a qva villanykarók miatt.. :D

Link to comment
Megosztás:

Ez vicces volt. Novy-val beszélgettük valamelyik este msn-n ezt a környezetvédelmi átsorolást, mondta hogy ő kék plakettet kapott. Aztán nézem, nekem maradt a zöld. Bementem ocsmányirodába, hogy ugyan már ezért fizettem 585Ft-ot? És akkor rájöttek, hogy nekem nem kell cserélni, jó a zöld a műszaki lejártáig, így az átsorolás illetékmentes lett volna. Aztán visszakaptam az 585Ft-ot és sűrűn bocsánatkérések közepette elhagytam az ocsmányirodát. :P Ilyenkor jó, ha az ember egy irattartó zacsiban tartja az autó dolgait (pl törzskönyv, mert megint kérdezték, hogy meghatalmazás? mondom nemkell én vagyok a tulaj. "ja okéé" :lol:) és ugye ezt a hónom alá csaptam, valamint a hátsó rendszámot és a forgalmit... Pont benne volt az 585Ft-os kifizetés nyugtája. :lol:

Nem vagy semmi, kamatot nem kérted el? :lol:

A legújabb :) Egész nyáron nem volt... Már kezdett hiányozni valami felirat hátulról :(

(és se ékezet, se nagybetű, hogy Kömi is örüljön :D -_- :( )

Nekem még fent van a Blitzes is, még nem kaptam újat.... :D :D

B) :D ;)

JJa, ma van az ölelés világnapja(ezt a baromságot...) ...mindenki ölelje meg az autóját :D

Már megvolt a kutya, a kiskutya ,az asszony a gyerekek, még Feribácsi az alkesz segédmunkás is, igaz ő nem szándékosan, csak megbotlottam az álláson , és őt kaptam el. :P

Ma majdnem bukta volt, oltogattam a portáscsajt ahol melózunk, alig jöttem ki a portafülkéből, megjelent asszony. <_< Errefel volt dolga, gondolta benéz. :icon13: Faca.

Link to comment
Megosztás:

"A Suzuki szerint az oldalsó tükrök rögzítő csavarjait ragasztóanyaggal kell megerősíteni, mivel azokat a jármű által keltett rezgések meglazíthatják, s ez a tükrök leeséséhez vezet."

Brutális hiba.

Amúgy :

"A Kyodo News jelentése nem szól arról, hogy a visszahívás érint-e Magyarországon gyártott autókat."

Link to comment
Megosztás:

Üdvös, ha valaki képes reális képet alkotni....

Volt G meg H astránk is G be vállt de a H (1.6twinport) nagyon nem még az első szervizt se bírta ki! Valami hülye elektronikai hibája volt. Utálom én is a suzukit mert hülye gyerek ezres motor nagy kipuf és már azt hiszi hogy tuning200lóerő.:S

Csak engem megfogot az új "buziki formája és belseje. Régi swift egyik se kéne lásd astra f! :)

Link to comment
Megosztás:

Csurom ideg vagyok, kaptam az asszonytól egy új telefont, és nem igazodok el rajta, nem szeretem a változást. :)

Nem tudjátok kinek kell szólni, hogy szedje le azt a nyomit a startlap főoldalról??? Ma kicsit nyügi vagyok. :D

Feleségeden vagy a telefonon ? <_<

Milyen teló ?

MIlyen nyomi van a startéap főoldalon ? :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Brávó-brávó :) :D

Milyen jól elvoltál a 2110es Nokiáddal ugye ? <_<

Szerintem pár milliórt tiéd az a bannerhely, ha kell címet is keresek hova írj :icon13:

Ericsson 310i. Megvan pár éve, nagyon megszoktam igaz pár gomb már nem működött rajta amióta beleesett a majterba , de a 3-as a 6-os, meg a kikapcsolás még tök jó volt rajta. -_-

Megoldottam találtam fekete szigetelőszallagot, leragasztottam a mócsingot! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.