Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Egy pár hónapig úgy tűnt komolyodott valamit :(

Kizárt :)

Nutellás-csokis. :D Nyami!!!

A hűtőfolyadékal viszont szívtam rendesen, nem tudom miért nem tudtak egy nyamvadt leeresztőt beépíteni. :o Levettem a bilincset a kiegyenlítő gumicsövéről a váltó felett, de hiába raktam alája félbevágott flakont folyt mindenfele, és csak másfél liter jött ki így.

Az se rossz de a kakaósra jobban kattanok :)

Zotya, ha van mód rá a legegyszerűbb egy ablakmosó szivattyút befogni ilyen célokra :( pár éve kaptam egy off-rönyó-on ablakmosó szivattyút, na a szívójára tettem szilikon üzemanyagcsövet -sacc olyan 40 centist, a kifolyójára meg egy jó méterest, ha azt a kiegyenlítő tartály alsó csövébe letuszkolom akkor majdnem 5 litert tud kiszívni.. :D

Link to comment
Megosztás:

Sok szerencsét hozzá, de azért még elférsz itt nálunk! :D

Nutellás-csokis. :( Nyami!!!

Igen találkozik.

Megvolt az olaj-oljszűrő, levegőszűrő, utastérszűrő csere. Nem volt meg a 10 ezer kilométer, csak 9 ezer, de már túlléptem az egy évet 3 hónappal. :) A hűtőfolyadékal viszont szívtam rendesen, nem tudom miért nem tudtak egy nyamvadt leeresztőt beépíteni. :o Levettem a bilincset a kiegyenlítő gumicsövéről a váltó felett, de hiába raktam alája félbevágott flakont folyt mindenfele, és csak másfél liter jött ki így. Le kellett szórnom a kutyák miatt az udvart földel, meg elmentem a mosóba lenyomattam magasnyomásuval a motort. :D Kicsit mintha csendesebb lenne az új olajjal.

hát ha még olajat is öntöttél volna bele nem csak pacsmagot...

a hűtővíz csere nemegyszerűtényleg :( Fűtést megnyitottam, levettema nagy csöet alulrol egy litervíz ha kifolyt :) Aztána vékony csövet is levettem ahűtőről, na akkorfolyt még egy liter... aztána fűtés csövét is levettem, ott megint egy liter, aztán levegőt fujtam a csövekbe úgy még egy liter... szóval 2 liter benne maradt :D

Link to comment
Megosztás:

Kizárt :D

Az se rossz de a kakaósra jobban kattanok :o

Zotya, ha van mód rá a legegyszerűbb egy ablakmosó szivattyút befogni ilyen célokra :) pár éve kaptam egy off-rönyó-on ablakmosó szivattyút, na a szívójára tettem szilikon üzemanyagcsövet -sacc olyan 40 centist, a kifolyójára meg egy jó méterest, ha azt a kiegyenlítő tartály alsó csövébe letuszkolom akkor majdnem 5 litert tud kiszívni.. :)

neked máshogy van az egész rendszred.

Link to comment
Megosztás:

hát ha még olajat is öntöttél volna bele nem csak pacsmagot...

a hűtővíz csere nemegyszerűtényleg :) Fűtést megnyitottam, levettema nagy csöet alulrol egy litervíz ha kifolyt :o Aztána vékony csövet is levettem ahűtőről, na akkorfolyt még egy liter... aztána fűtés csövét is levettem, ott megint egy liter, aztán levegőt fujtam a csövekbe úgy még egy liter... szóval 2 liter benne maradt :)

Én jövőhéten fagyállózom, de egyúttal átmosom a rendszert... hűtőt kiveszem és átmosom azt is. tiszta rendszer, jó közérzet! :D

Link to comment
Megosztás:

Én jövőhéten fagyállózom, de egyúttal átmosom a rendszert... hűtőt kiveszem és átmosom azt is. tiszta rendszer, jó közérzet! :o

én feltölöttem, utána szerencsésen ki is főztem belőle, szóval ki van mosva alaposan :D

a kiegyenlítőt azóta3xmostam ki, mertvhonnét mindig jött egykis olaj kosz stb.

Link to comment
Megosztás:

Mi sem vittük túlzásba, csak sok helyen jártunk, volt mit megörökíteni :o A rosszakat én is töröltem.

Jövőre kihagyom :) ha lesz rá keret más lesz az uticél.. :D

Link to comment
Megosztás:

Jövőre kihagyom :) ha lesz rá keret más lesz az uticél.. :o

mi jövőre is megyünk megint, de most 2 hétre :) És Gizivel :D

azért nem szóltam mikor Debrecenbe voltam vizsgázni, hogy talizzunk, mert kocsival mentem és jöttek velem, szóval nem lett volna időnk találkozni.. De ami késik, az nem múlik :(

Link to comment
Megosztás:

Kizárt :(

Az se rossz de a kakaósra jobban kattanok :D

Zotya, ha van mód rá a legegyszerűbb egy ablakmosó szivattyút befogni ilyen célokra :D pár éve kaptam egy off-rönyó-on ablakmosó szivattyút, na a szívójára tettem szilikon üzemanyagcsövet -sacc olyan 40 centist, a kifolyójára meg egy jó méterest, ha azt a kiegyenlítő tartály alsó csövébe letuszkolom akkor majdnem 5 litert tud kiszívni.. :D

Nálam az nem jó, pont ott nyitottam meg, ahova leérne a cső a kiegyenlítőből, onnan folyt ki másfél liter.

hát ha még olajat is öntöttél volna bele nem csak pacsmagot...a hűtővíz csere nemegyszerűtényleg :) Fűtést megnyitottam, levettema nagy csöet alulrol egy litervíz ha kifolyt :o Aztána vékony csövet is levettem ahűtőről, na akkorfolyt még egy liter... aztána fűtés csövét is levettem, ott megint egy liter, aztán levegőt fujtam a csövekbe úgy még egy liter... szóval 2 liter benne maradt :)

Mitakarsz gyári Opel olaj.... :( De írtam már ereszt több helyen is, 5 litert vettem, 3.5-ment bele, a maradék másfelet szerintem áprilisig még ráöntöm. Azért vegyek minőségit, hogy kicsöpögjön?

Link to comment
Megosztás:

Olaj? :D Mit keres a hűtővízbe olaj? A hűtőt olajjal töltötted fel, a motort meg vízzel? :o

Nyugodj meg neked is lesz benne :) Mondjuk nekem szétlessz szedve ugye az egész, és összerakáskor ide oda bejutott az olaj. Meg a rozsda az úgyis jelentkezik nálad is majd. Nem lehet ellene semmit tenni, csak ha tényleg cserélgeted kétévente.

Link to comment
Megosztás:

mi jövőre is megyünk megint, de most 2 hétre :( És Gizivel :D

azért nem szóltam mikor Debrecenbe voltam vizsgázni, hogy talizzunk, mert kocsival mentem és jöttek velem, szóval nem lett volna időnk találkozni.. De ami késik, az nem múlik :D

Mi is az egyhét rettenettel :o de nemigen fogja futni 1 hétnél többre :) ha fogja egyáltalán.. :(

Nekem teljesen ki is ment a fejemből.. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Holnap szeretnék kerékcsapágyat venni, s 2 méretre tudtam csak leszűkíteni a választékot: 37x72x39 és 37x64x34. Nem szeretném csak ezért lekapni a gólyalábat, gondoltam hátha tudja valaki mi alapján lehet eldönteni szétszedés nélkül. 93-as F C16SI..

üdv. Novy, mizu? :o

Link to comment
Megosztás:

Ha minden jól megy, jövőnyáron már a corsával megyünk. Addig meg az astra a garázsban fog pihenni.

Milyen corsával? Lecseréled az astrát?

a hugom most vett egy corsát 1.4 SI 8V Nagyon megy! Az a motor repíti azt a kis kasznit! :o Mentem ki hozzájuk, mondtam neki, hogy jöjjön ki elém. Beültem, kikanyarodtunk, hosszú egyenes, erre a hugom elkezdi, hogy tudod hogy megy? Mondom nem, de úgy is megmutatod... :D végigverte rendesen és még 5.-be elkezdi taposni neki, megszólal! Látod hogy húz 5.-be?! :) :)

Link to comment
Megosztás:

Milyen corsával? Lecseréled az astrát?

a hugom most vett egy corsát 1.4 SI 8V Nagyon megy! Az a motor repíti azt a kis kasznit! :o Mentem ki hozzájuk, mondtam neki, hogy jöjjön ki elém. Beültem, kikanyarodtunk, hosszú egyenes, erre a hugom elkezdi, hogy tudod hogy megy? Mondom nem, de úgy is megmutatod... :D végigverte rendesen és még 5.-be elkezdi taposni neki, megszólal! Látod hogy húz 5.-be?! :) :)

Jöttem ma haza pestről, egy fiat albeas szívatott,jó volt,hogy nem az astrával voltam. :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.