Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Oktánszámot növelek, elvárható némi teljesítmény növekedés nem?

Az oktánszám és a teljesítmény közt közvetlen kapcsolat nincs, viszont implicit módon nyilván összefüggnek.

Magasabb oktánszámhoz magasabb kompresszióviszonnyal bíró motort lehet társítani, ami magasabb teljesítményt, esetleg magasabb hatásfokot eredményez. De önmagában az oktánszámnöveléssel inkább csak az optimális előgyújtási szöged változik.

Link to comment
Megosztás:

Hátsódobot összetákoltuk munkatárssal. :lol: Kipucoltuk, majd visszahegesztettük a csöveket. Sporthangja van, de legalább nem zörög. :excl:

Más: Karcsi és J0hnny, bár inkább Karcsi. :lol:

A Before The Dawn, Black Sun Aeon, Dawn of Solace atyja, Tuomas Saukkonen ismételten egy új formációban valósítja meg zseniális témáit, ötleteit, finnül. :(

:lol:
Link to comment
Megosztás:

Az oktánszám és a teljesítmény közt közvetlen kapcsolat nincs, viszont implicit módon nyilván összefüggnek.

Magasabb oktánszámhoz magasabb kompresszióviszonnyal bíró motort lehet társítani, ami magasabb teljesítményt, esetleg magasabb hatásfokot eredményez. De önmagában az oktánszámnöveléssel inkább csak az optimális előgyújtási szöged változik.

Na aztat akartam én is mondani na, itt volt a nyelvemen! :excl:

Link to comment
Megosztás:

Hátsódobot összetákoltuk munkatárssal. :lol: Kipucoltuk, majd visszahegesztettük a csöveket. Sporthangja van, de legalább nem zörög. :excl:

Más: Karcsi és J0hnny, bár inkább Karcsi. :lol:

A Before The Dawn, Black Sun Aeon, Dawn of Solace atyja, Tuomas Saukkonen ismételten egy új formációban valósítja meg zseniális témáit, ötleteit, finnül. :(

:lol:

Tetszik. :lol:

Link to comment
Megosztás:

...De B+ rohadjak meg ma éjjel be lesz kapcsolva a teló, de ha nem hívsz neked annyi!!!!!! :lol:

Te akartad :D Szerintem le se feküdj :lol: Majd ha már kilépsz a fórumból, lesz akkor nemulass... :excl: :o

Egyszer vettem olyan 3 betűset (SPT-talán?) a tecsóban nem kifejezetten oktánszámnövelésre, hanem injektortisztításra, egy kicsit jobban ment töle a kocsi, ennyi.

Ja, STP- és nekem is mintha kicsit jobban ment volna a vas. :lol:

Előre szólok, éjjel fogsz csörögni. :D

Még szép- úgyis szolgálok, így lesz időm éjjel ütni a klaviatúrát és TELEFONÁLNI Cartársnak, csak hogy ne érezze magát egyedül és ne féljen a sötétben... :( :lol:

Link to comment
Megosztás:

Te akartad :D Szerintem le se feküdj :lol: Majd ha már kilépsz a fórumból, lesz akkor nemulass... :excl: :D

Még szép- úgyis szolgálok, így lesz időm éjjel ütni a klaviatúrát és TELEFONÁLNI Cartársnak, csak hogy ne érezze magát egyedül és ne féljen a sötétben... :( :o

Sosem lépek ki. B)

Nem mertem vele elmenni Győrig. Néha már a motor is megakadt. :lol:

Na és láttatok valamit a HF-tömítésnél? :lol:

Más: :lol: Direkt kértem a csőszerelőket amikor kötötték be a gáztűzhelyet akkor csövet tegyenek rá, hogy leszerelés nélkül ki lehessen húzni a helyéről, ha esetleg takarítani kell mögötte-alatta. Most ugye amikor véstem a páraelszívónak lyukat a falon elhúztam, hogy odaférjek, a következő pozícióban lehet kikötni-bekötni egy csőfogó, és egy 24-es kulcs segítségével:

123103-20101115-S1fkku.jpg

Asszony megörökített, ha beesnék legyen valami emlék rólam. ;)

Link to comment
Megosztás:

Szép. És ami nem látszik, ledezés, fénytechnika? :lol:

Jó vicc. Minden gyári fénybe pompázik... Izzós minden Semmi led semmi kék semmi piros. Nem kari fa. :( :excl: Na jó a lámpa a tetőn az nem gyári:D Citroenből való. :lol: Tényleg azt betettem már ide? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.