Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

:) :D :D

Végre valami, így péntek délután, már majdnem elaludtam, és hol van még 4 óra. Köszi Dáwid!!!

Ha már itt vagy, nézd már meg az "Elektromos" kérdésemet, és ha tudsz adj rá egy jó választ. 40 misiért!!! :D

Azt micsináljak én 40 Misivel? :lol: :lol: Nő nincs? :D Amúgy passzolom. Van valami mók, azon a környéken, hogy egy izzó világít több dolgot is, bár az mintha a hátsó ablak fűtéssel lenne... Nemtudom. Majd Zotya megmondja, ő szívott már vele :lol: (meg azzal a kis határoló pöcökkel, ami csak minden 2. nyomásra engedi kijönni a gombot)

Link to comment
Megosztás:

Azt micsináljak én 40 Misivel? :lol: :lol: Nő nincs? :) Amúgy passzolom. Van valami mók, azon a környéken, hogy egy izzó világít több dolgot is, bár az mintha a hátsó ablak fűtéssel lenne... Nemtudom. Majd Zotya megmondja, ő szívott már vele :D (meg azzal a kis határoló pöcökkel, ami csak minden 2. nyomásra engedi kijönni a gombot)

Áááááá. A GYIK-ban olvastam, hogy ha a középkonzolt szétbombázza az ember, akkor tud izzót cserélni, meg van vmi rugó ami szeret elszökni ilyenkor. Arra gondolta, hogy előlről meg lehet-e erőszakolni? Kapcsoló gombot vhogy kipattintani és kész? De akkor várjuk meg Zotyát!

ZOTYAAAAAAAA!

Link to comment
Megosztás:

Hát ez állandó vita tárgya velem is, de mindenki tudja, hogy nekem van igazam... nem rokonaim amúgy, hanem apám "új családja". Ők az életüket is ugyanígy élik, visszaköszön a kocsin a mentalitásuk mindennel szemben. Én csak sajnálni tudom azt a kocsit. Mondjuk akkor sem volt sokkal jobb állapotban már, amikor megvették.

Meg sajnálom tőlük is... rájöttem már, hogy nekik csak azt kell kölcsönadni, ami már nem kell többet. :\

Amúgy vettem 1 liter Dexron II-es olajat, beletöltöttem valamennyit a tartályba, beindítottam a motort, látszólag nem jött ki belőle sehol, de a tartályból eltűnt, úgyhogy még feltöltöttem addig, ameddig kell, és azóta most teljesen jó a szervo. Persze ki tudja, meddig... de egyelőre mentem vele elég sokat, és nem volt baja.

Szerintem a kocsijukra eddig egy év alatt nem költöttek ennyit, mint én most szerda óta... :lol:

Ugye ugye az olaj csodákra képes. :lol:

Link to comment
Megosztás:

úgy tudtam aksi kímélése szempontjából úgy kell indítani az autót hogy sebességből kivéve kuplung benyom és indít. pár napja halottam a munkatársamtól akinek a tesója autószerelő hogy sebesség ki és benyomott kuplung nélkül kell indítani akkor van kímélve. na most akkor én tudtam rosszúl? :lol:

A használati utasítás szerint kinyomott kuplungal kell indítani, a gázpedált nem szabad lenyomni.

Így télen elsősorban az aksit szeretném kímélni, hátha kibírná még a telet. Haverom is remélem megkeresi a gyárilag takaró cuccot az aksira hátha nem lesz neki annyira hidege, meg mondta hogy az nyáron is hasznos az aksinak. :lol:

Én tavaly télen amikor csak hetente egyszer mentem a kocsival behoztam az akkut a szobába.

Áááááá. A GYIK-ban olvastam, hogy ha a középkonzolt szétbombázza az ember, akkor tud izzót cserélni, meg van vmi rugó ami szeret elszökni ilyenkor. Arra gondolta, hogy előlről meg lehet-e erőszakolni? Kapcsoló gombot vhogy kipattintani és kész? De akkor várjuk meg Zotyát!

ZOTYAAAAAAAA!

Ha nem működik a belső levegő keringtető, akkor ezt kell keresni az utastérben:

135253-20101210-a7NNP0.jpg :)

Link to comment
Megosztás:

Ha valaki tankolni szeretne hétvégén, és van Lukoil kút a környékén, megnézhetné mennyiért adják a naftát. Délután hallottam, hogy állítólag ma du 4-től vasárnap éjfélig akcióznak a nyállal. 10-15-30 Ft kedvezményt rebesgetnek. Nem tudom mi igaz belőle, a honlapjukon a legfrissebb bejegyzés is 2009-es.......

Link to comment
Megosztás:

Ha valaki tankolni szeretne hétvégén, és van Lukoil kút a környékén, megnézhetné mennyiért adják a naftát. Délután hallottam, hogy állítólag ma du 4-től vasárnap éjfélig akcióznak a nyállal. 10-15-30 Ft kedvezményt rebesgetnek. Nem tudom mi igaz belőle, a honlapjukon a legfrissebb bejegyzés is 2009-es.......

Ma este 335-ért Ápdét: 332 van kibökve a nagytáblára. (furcsán néz ki, mert, kerek számok vannak, nincsenek tizedek kiírva és így kevés karakterből áll, ami meg feltűnő :lol: )

Jah, és este beletoltunk az autóba egy 320-as coupe bömbi automata váltót :lol:

Link to comment
Megosztás:

Valamelyik nap volt téma volt,hogy ki mennyit költött fenntartásra az elmúlt években.

Az enyémet 500-ért vettem 2009.augusztus 22-én 142.200km volt benne,beletettem 16.000km-t és időrendben ezekre költöttem:

Vezérlés(vízpumpa,feszítőgörgő,vezérműszíj),motorolaj(castrol10w-40)

Hidrotőkék csere,hátsó kipufogódob csere,Főtengelyszimmerig csere,

Kartertömítés csere,Motortér mosás

Car 300 rádió javítás

Hátsó lengéscsillapító csere (magnetti marelli)

Első lengéscsillapító csere (magnetti marelli),pollenszűrő csere

Téligumi lemezfelnin(Barum)+hűtőfolyadék csere

Zöldkártya

Jobb oldali küszöb csere+üregvédelem

Hátsó váznyúlvány üregvédelem,hátsó torony üregvédelem

Gyertyák+gyertyakábel+levegőszűrő,olaj(castrol 10w-40,olajszűrő)

Hátsó nyári gumicsere(michelin)

Benzinszivattyú+tömítés csere

Első féktárcsák,fékbetétek csere

Motorhőfok jeladó csere,benzinszűrő csere

Hátsó fékdob ellenőrzés,fékolaj csere

Termosztát (wahler) csere

Első gumicsere Semperit Comfort Life 165/65 R14

Futóműállítás

Blaupunkt sd48 Mp3 fejegység+kicker első hangszórók+beszerelés

Akkumlátor csere 44Ah Bosch

Hátsó gumicsere Semperit Comfort life 165/65 R14+szelepcsere

Lambda szonda+tűzkarika csere

Műszaki vizsga

Olajcsere(shell helix 10w-40+metabond)+olaj,levegő,pollenszűrő csere

Excel szerint a végösszeg:482.450FT Tulajdonképpen felújítottam. :)

Azokat a városi legendákat kedvelem,ahol elmondják,hogy vettem egy kisautót,beletettem 80-100.000km-t és csak tankoltam bele. :lol: Két eset lehetséges:

1.Vagy elnézi és nem számolja a kötelező,kopó alkatrészeket.

2.Vagy a q anyját b+ amiért olyan igénytelen,hogy képes közveszélyes autóval közlekedni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Valamelyik nap volt téma volt,hogy ki mennyit költött fenntartásra az elmúlt években.

Az enyémet 500-ért vettem 2009.augusztus 22-én 142.200km volt benne,beletettem 16.000km-t és időrendben ezre költöttem:

Vezérlés(vízpumpa,feszítőgörgő,vezérműszíj),motorolaj(castrol10w-40)

Hidrotőkék csere,hátsó kipufogódob csere,Főtengelyszimmerig csere,

Kartertömítés csere,Motortér mosás

Car 300 rádió javítás

Hátsó lengéscsillapító csere (magnetti marelli)

Első lengéscsillapító csere (magnetti marelli),pollenszűrő csere

Téligumi lemezfelnin(Barum)+hűtőfolyadék csere

Zöldkártya

Jobb oldali küszöb csere+üregvédelem

Hátsó váznyúlvány üregvédelem,hátsó torony üregvédelem

Gyertyák+gyertyakábel+levegőszűrő,olaj(castrol 10w-40,olajszűrő)

Hátsó nyári gumicsere(michelin)

Benzinszivattyú+tömítés csere

Első féktárcsák,fékbetétek csere

Motorhőfok jeladó csere,benzinszűrő csere

Hátsó fékdob ellenőrzés,fékolaj csere

Termosztát (wahler) csere

Első gumicsere Semperit Comfort Life 165/65 R14

Futóműállítás

Blaupunkt sd48 Mp3 fejegység+kicker első hangszórók+beszerelés

Akkumlátor csere 44Ah Bosch

Hátsó gumicsere Semperit Comfort life 165/65 R14+szelepcsere

Lambda szonda+tűzkarika csere

Műszaki vizsga

Olajcsere(shell helix 10w-40+metabond)+olaj,levegő,pollenszűrő csere

Excel szerint a végösszeg:482.450FT Tulajdonképpen felújítottam. :D

Azokat a városi legendákat kedvelem,ahol elmondják,hogy vettem egy kisautót,beletettem 80-100.000km-t és csak tankoltam bele. :lol: Két eset lehetséges:

1.Vagy elnézi és nem számolja a kötelező,kopó alkatrészeket.

2.Vagy a q anyját b+ amiért olyan igénytelen,hogy képes közveszélyes autóval közlekedni. :lol:

Ha egyszer sok időm lesz, akkor leírom én is :) :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.