Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Hova lett az ablaktekerő? :D

öö letört :) de nem a tekerő hanem a csonk :P vagyis először elnyíródott. Utána még megoldottam egy átfúrással és szöggel, de pár hónap után megint kezembe maradt a kurbli :) emelőszerkezetcsere lesz :D

nem lihegek csak belehuppantam az ülésbe :D

Link to comment
Megosztás:

De jó lenne tudni, hogy melyik márkájú önindítóm van. :D Delco-Remy-re tippelek mondjuk... Meg olyan, mintha EPC szerint a Valeo már a csere és Delco nem kapható.

Egy sráccnak ettől is nehezebben indul a vas...

Aksi uj, önindító generálozva, és úgy indul, mintha le lenne merülve az aksi, nyüszög 4 et és beindul... nemtudom, hogy a testkábel jó e.. Más tippek?

Link to comment
Megosztás:

X16XEL-ben mit jelent az L ? A gsi B corsák x16xe motorosak.

Szerelőm nyakán maradtEz ,a gyerek aki hozatta kifogásolta azt a két horpadást..mégis mit várt 500juró-ért :D 2kilóért benne lenne a motor,váltó az enyémben friss vezérléssel.

Olvastam az Astra kékikönyvében,hogy az x16xel országúton 5.3-at városban 8.6-ot fogyaszt, ez ugyanannyi mint az én x12sz-m fogyasztása,tényleg ilyen takarékos ez a moci? Jóféle motor vagy ennek is robban,reped a szívósora stb...?

Link to comment
Megosztás:

Egy sráccnak ettől is nehezebben indul a vas...

Aksi uj, önindító generálozva, és úgy indul, mintha le lenne merülve az aksi, nyüszög 4 et és beindul... nemtudom, hogy a testkábel jó e.. Más tippek?

Meg kellene mérni megvan-e hiánytalanul az indítómotornál az akkufesz. Nem tudom, a gyujtáskapcsoló tud-e annyira koszolódni, hogy ott veszti el a power egy részét.... :D

Link to comment
Megosztás:

X16XEL-ben mit jelent az L ? A gsi B corsák x16xe motorosak.

Szerelőm nyakán maradtEz ,a gyerek aki hozatta kifogásolta azt a két horpadást..mégis mit várt 500juró-ért :D 2kilóért benne lenne a motor,váltó az enyémben friss vezérléssel.

Olvastam az Astra kékikönyvében,hogy az x16xel országúton 5.3-at városban 8.6-ot fogyaszt, ez ugyanannyi mint az én x12sz-m fogyasztása,tényleg ilyen takarékos ez a moci? Jóféle motor vagy ennek is robban,reped a szívósora stb...?

az XEL gyengébb mint az XE régebben írták itt, hogy csak motorveérlőben különböznek.

Link to comment
Megosztás:

X16XEL-ben mit jelent az L ? A gsi B corsák x16xe motorosak.

Szerelőm nyakán maradtEz ,a gyerek aki hozatta kifogásolta azt a két horpadást..mégis mit várt 500juró-ért :D 2kilóért benne lenne a motor,váltó az enyémben friss vezérléssel.

Olvastam az Astra kékikönyvében,hogy az x16xel országúton 5.3-at városban 8.6-ot fogyaszt, ez ugyanannyi mint az én x12sz-m fogyasztása,tényleg ilyen takarékos ez a moci? Jóféle motor vagy ennek is robban,reped a szívósora stb...?

Ne akarj olyan motort!

Link to comment
Megosztás:

Egy sráccnak ettől is nehezebben indul a vas...

Aksi uj, önindító generálozva, és úgy indul, mintha le lenne merülve az aksi, nyüszög 4 et és beindul... nemtudom, hogy a testkábel jó e.. Más tippek?

Ma megküldtem normális töltővel az akksit. Levettem és 14,22V-ot mértem a kapcsain. Aztán megsmirgliztem a kapcsokat, valamint a sarukat is belül és ha már ott voltam, kicseréltem a szorító csavarokat, mert eléggé meg voltak gyengülve (ki az az állat, aki 5.6-os csavart rakott bele :D). Jobban indult, igaz nem is voltak reggeli hidegek kora délután és nem is állt annyit. Szerintem közrejátszott, hogy jól fel volt töltve az akksi (17V-tal töltöttem és 5A-t vett fel néhány órán át).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.