Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Milyen gazdag valaki... egekben az üzemanyagár, és félig van a tankja a fiúnak. :D Vagy még nem ment fel teljesen...? :)

Én tudok olyan kétutcás falut, ahova körforgalmat tettek(többet is). És az egyik körforgalomban a kijárat, az egyik lakó kapubejárója...

Nah az komoly lehet :D már csak azértis megérné elmenni oda megnézni :D

Link to comment
Megosztás:

Mint szegény Novy... :)

ppont ezt találtam még meg :D

Ha valaki nem akar költeni már el kell felejteni az F eket sajna :D Amire nem kell sokat költeni azt nem adják el, vagy igen megkérik az árát. Maradnék én is az F nél, meg a 8 szelepnél, de köztudott már itt, hogy 1.4 1.6 16v be könyebb rosszat venni :S Nekem 8vbe is sikerült megoldani, hogy rossz legyen, azóta megjött az elemzés, és a motorolaj egy szar volt, és semmi kenése nem volt, és megsült mikor meghajtottam, végülis egy csapágysorcserével még elment volna, ami kijött volna 20ból, és öröm bódotá... de már inkább cseréltük amit jónak láttunk.

Én tudok kettőt is 40-50 ezer kilométerrel, hétvégi autók , csak nem adják el őket. :D Benézel a motoráztető alá, aztán mintha most jönne a sorról.

Link to comment
Megosztás:

Akarunk erről beszélni?

http://totalcar.hu/kozosseg/rsvptc/2011/01...nek_a_minuszok/

Engem érdekelnének a vélemények. Én pl. reggelente jráatom indulás előtt néhány percig télen (kapu kinyit, cigi elszív stb.) Korábban volt, hogy akár negyed óráig is járattam (fogmosás, 2 cigi stb.) de erről leszoktam, mert jobban fogyott a gázolaj :D

Van aki járatja,van aki nem.:) A gyári ajánlás szerint nem szükséges,el kell vele indulni.

Nagyon hidegben (pl.:-10-től) szoktam járatni egy pár percet,vagy pl. ameddig jégmentesítek vagy leseprem a havat.

Link to comment
Megosztás:

Akarunk erről beszélni?

http://totalcar.hu/kozosseg/rsvptc/2011/01...nek_a_minuszok/

Engem érdekelnének a vélemények. Én pl. reggelente jráatom indulás előtt néhány percig télen (kapu kinyit, cigi elszív stb.) Korábban volt, hogy akár negyed óráig is járattam (fogmosás, 2 cigi stb.) de erről leszoktam, mert jobban fogyott a gázolaj :)

Fűtött garázsom van,nem érint. :D

Link to comment
Megosztás:

Akarunk erről beszélni?

http://totalcar.hu/kozosseg/rsvptc/2011/01...nek_a_minuszok/

Engem érdekelnének a vélemények. Én pl. reggelente jráatom indulás előtt néhány percig télen (kapu kinyit, cigi elszív stb.) Korábban volt, hogy akár negyed óráig is járattam (fogmosás, 2 cigi stb.) de erről leszoktam, mert jobban fogyott a gázolaj :D

Ha kaparni kell, vagy havat söprögetni, akkor járatom amíg takarítok. Ha nem kell, akkor addig járatom amíg nem halkul el, (pár másodperc) aztán megyek, lehetőleg 1800-2000-es fordulat körül. Utána már lehet érezni rajta, hogy mennyire szenved még, vagy mennyire kezd :) felébredni

Link to comment
Megosztás:

Én tudok kettőt is 40-50 ezer kilométerrel, hétvégi autók , csak nem adják el őket. :D Benézel a motoráztető alá, aztán mintha most jönne a sorról.

Erről beszéltem, hogy azokat nem adják el :)

Járassa az akinek olyan sok pénze van ilyen benzinárak mellett :D

Ha van jég vagy hó akkor nekem is jár amíg lekaparom, de amúgy pár mp mulva indulok is.

Link to comment
Megosztás:

Erről beszéltem, hogy azokat nem adják el :D

Járassa az akinek olyan sok pénze van ilyen benzinárak mellett :D

Ha van jég vagy hó akkor nekem is jár amíg lekaparom, de amúgy pár mp mulva indulok is.

Ha vakargatni kell, én is járatom, három okból:

Hamarabb legyen meleg, ha végeztem;

Ha nem indul be, akkor ne dolgozzak hiába;

Valamint ilyenek miatt :) Bár nem valószínű, hogy egy éjszaka valaki beállna a garázsunkba, de jobb mindenre figyelni, az ellenség már a spájzban van :D

Link to comment
Megosztás:

No comment! :D :D

Pedig pont örültem volna ha te szűkited a kört többet mond gondolom ez a szín leírások.

De ez már az a helyzet amikor keseredni kell! :D

Emlékszel Tiv cartárs miről beszélgetünk tegnap este...Na...Azután feljövök ide, és ezt kell olvasnom: White primer, Glacier white, Polar White, Diamond White,....Srácok!! Mintha pofán b@sznánk saját magunkat :)

Ez egy 499Ft-os dolog, kavicsfelverődésre kellett volna úgy gondolom most nem kevertetek fél litert azért hogy ezt befedjem vele. amúgy meg más alkatrészeket meg nem sajnálok az autótól abból pl inkább a drágábbat szoktam megvenni vagy amit itt javasoltok. Ettől az "alkatrésztől" nem fog jobban vagy rosszabbúl menni elhasználódni az autó. Fényezőhöz meg ezért még nem fogom vinni. De ami képeket linkeltek itt néha egyre sz*rabb munkát végeznek néhány karosszériás is, azért hogy kifizessek 50ezret úgy hogy 3 hónap múlva meg rozsdás legyen nincs semmi értelme. Hidd el ha közelebb laknék hozzád tuti hozzád vinném mert ha értesz hozzá akkor megcsináltatnám veled inkább legyen 5-10ezerrel drágább de akkor az rendesen is meg legyen csináltatva. Ezt nem kötekedésképpen írtam le mert pl a festékboltos is javasolta hogy mivel ilyen kis mennyiségben kell inkább tanácsolta ezt a javítós dolgot, másnap mentem akkor a főnöke volt ott az pl kapásból arra akart rábeszélni hogy kevertet be nagyobb mennyiséget mert úgyis kell az későbbre is. De most minek száradjon bele? Kis mennyiségben szerettem volna használni és nem egy egész karosszériaelemet beecsetelni. :D

Ez olyan, mint hogy olcsóbb használt gumi nincs? :D

Azért nem egy a kettő, amióta autóm van és vettem volna rá gumit nahh a használttal ugye lehet szívni attól hogy még külsőre szép és jó, még lehet szálszakadt. Használt gumi db-ja felénk 5-6ezer másik gumisnál azt a méretet típust 9ért felrakással centírral együtt felteszik. Ezért is inkább újat veszek. Nyárra se veszek használtat inkább újat szeretnék és nem 10-12ezer Ft-ost hanem akkor legyen 15ezres de akkor az hosszabb távon jobb legyen alapon. Szóval most egy 500Ft-os dologba kár volt belekötni. az is lehet még pár évig marad úgy rajta a pötty ahogy van, vagy csak az én lelkemnek tett volna jót. vagy majd a tavaszi polírozással remélem majd el tudják tüntetni mert azt se fogom érte sajnálni. :D

De bármilyen meglepő vannak dolgok amin viszont próbálok spórolni.

Link to comment
Megosztás:

ppont ezt találtam még meg :D

Ha valaki nem akar költeni már el kell felejteni az F eket sajna :) Amire nem kell sokat költeni azt nem adják el, vagy igen megkérik az árát. Maradnék én is az F nél, meg a 8 szelepnél, de köztudott már itt, hogy 1.4 1.6 16v be könyebb rosszat venni :S Nekem 8vbe is sikerült megoldani, hogy rossz legyen, azóta megjött az elemzés, és a motorolaj egy szar volt, és semmi kenése nem volt, és megsült mikor meghajtottam, végülis egy csapágysorcserével még elment volna, ami kijött volna 20ból, és öröm bódotá... de már inkább cseréltük amit jónak láttunk.

Hm..értelek... akkor ez nagyon meggondolandó... kifizetődőbb ha rendbe rakatom kivülről aztán azt hogy 60 Le azt meg kibírom továbbra is... Igazából csak autópályán a nagyon feltűnő az erő hiány...főúton elvan...

Tudom, mér nem vettem erősebbet...na ez egy nagyon jó kérdés, már én is feltettem magamnak :D

Novy és akkor nálad is motorgenerál volt? Neked mekkora motor van benne?

Link to comment
Megosztás:

Hm..értelek... akkor ez nagyon meggondolandó... kifizetődőbb ha rendbe rakatom kivülről aztán azt hogy 60 Le azt meg kibírom továbbra is... Igazából csak autópályán a nagyon feltűnő az erő hiány...főúton elvan...

Tudom, mér nem vettem erősebbet...na ez egy nagyon jó kérdés, már én is feltettem magamnak :D

Novy és akkor nálad is motorgenerál volt? Neked mekkora motor van benne?

Ne ezt kérdezd, hanem azt hogy miután autót vett, mennyibe került amíg járni is tudott vele. :D (Én is ezt a kérdést szeretem a legjobban, úgyhogy biztos ő is szeretni fogja :) )

Link to comment
Megosztás:

Autórádió kijelzőkezelési problémája megoldva. :) Már csak valahogy a Dolby, CPS és üzemmódválasztó gomboknak kéne működniük. :D Azért egy aranyszínű G Coupéból (Z18XE) származó CAR400-zal mennyi bajok vannak egy F Astrában. :D De ma már másodszorra kellett visszaraknom a kárpitot, mert lebontotta a hangerő. :D :D

Link to comment
Megosztás:

Autórádió kijelzőkezelési problémája megoldva. :) Már csak valahogy a Dolby, CPS és üzemmódválasztó gomboknak kéne működniük. :D Azért egy aranyszínű G Coupéból (Z18XE) származó CAR400-zal mennyi bajok vannak egy F Astrában. :D De ma már másodszorra kellett visszaraknom a kárpitot, mert lebontotta a hangerő. :lol: :D

Hát Mága Zolit hallgassá ne mindíg csak Nirvana-t :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.