Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Ma Szegedre ígértek 5centi havat és lett belőle 35.

Vendégségbe beugrottunk a város másik részére egy fél órára mielőtt elindulunk Dunaföldvárra.Odafelé tök jó volt az út aztán fekete jég+arra finom hó hullott. Konkrétan egy enyhe emelkedőn alig tudtunk felmenni,de nem a corsával volt a baj,mert nagyon senki sem. <_< 7éve vezetek de ilyet még nem b*asztam,közben a rádióban meg folyamatosan mondták,hogy a hidakra sem tudnak felmenni.

Gondoltam akkor hanyagoljuk a földvári utat. Kerülőúton akartam hazamenni Algyőre egy MOL szervizúton,de ott akkora hótorlasz volt+még durvább felüljáró,ami még szűk is volt,tehát nem mertem lendületből bevállalni,mert akkor lefelé szállok el.

Tehát visszafordultam szépen és jó 30perc alatt megtettem a 7km-es utat hazáig a 47-esen.De örülök,hogy nem törtek össze.

Itt meg szépen elolvadt a hó, ami hétvégéig esett. :D :D Viszont cserébe volt reggel szép -8 fok.

Link to comment
Megosztás:

Itt meg szépen elolvadt a hó, ami hétvégéig esett. :D :D Viszont cserébe volt reggel szép -8 fok.

Tudom fatert hívtam merre van az a szervizút meg hogy itt megállt a város.Éppen fehérvárról jött az M7-en és mondta,hogy ott nincs semmi. Kecskeméttől van egy kis hó,de csak ebben a 40km-es körzetben szakadt le az ég. <_<

Link to comment
Megosztás:

<_<

Na nee, ez rosszabb mint a nem helyesen írás, meg a káromkodás.

Jó hogy nem volt bekapcsolva az erősítőm.

Fontos kérdésem lenne.

Honnan tudnék tuti infót kapni, hogy hogyan van ez a kötelező téligumi, főként Szlovéniában.

Márc 12. tervezünk arra menni, vissza pedig 15. után valahogy.

Sokfélét olvastam neten, többnyire említették a márc 15öt, de volt ami azt írta, hogy kötelező, volt, hogy helyzetfüggő, de olvastam, hogy nyárigumi hólánccal is jó, ilyesmik.

Természetesen ha szar idő lesz arra el se indulunk, mert szabadtéri tevékenységet tervezünk.

Akkor megyünk másmerre, elég nagy ez a környék :D

Link to comment
Megosztás:

Na nee, ez rosszabb mint a nem helyesen írás, meg a káromkodás.

Jó hogy nem volt bekapcsolva az erősítőm.

Fontos kérdésem lenne.

Honnan tudnék tuti infót kapni, hogy hogyan van ez a kötelező téligumi, főként Szlovéniában.

Márc 12. tervezünk arra menni, vissza pedig 15. után valahogy.

Sokfélét olvastam neten, többnyire említették a márc 15öt, de volt ami azt írta, hogy kötelező, volt, hogy helyzetfüggő, de olvastam, hogy nyárigumi hólánccal is jó, ilyesmik.

Természetesen ha szar idő lesz arra el se indulunk, mert szabadtéri tevékenységet tervezünk.

Akkor megyünk másmerre, elég nagy ez a környék <_<

"Szlovénia:

Nov. 15. és márc. 15. között Szlovéniában kötelező a téligumi használata, melyből azonban elég kettő is. 5cm-nél nagyobb hó esetén kötelező a hólánc is, ezt már a határon is ellenőrizhetik."

Én erről hallottam, meg most hirtelen ezt is találtam neten.

Link to comment
Megosztás:

Uuutálom a havat!!! nálunk is már második napja esik folyamatosan van vagy 20-25cm-er ami friss hó.

Azért van egy két nemnormális, az úton pl találkoztam egyel a szélvédőröl lekotorva a hó de az oldalablakon 10cm vastagon ráadásúl az első hátsó lámpákon is a 2napos hó rajta állt. Se féklámpát nem látni se indexet. <_<

Ahoz képest még mindig hullik, holnap meg motoros télűző felvonulás. A Quadosok még jól járnak de mocival meg nem fogok tudni menni...

Gondoltam rá kimegyek Opellel, bukóba, mocis kesztyűben! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.