Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Ezt valami egyetemi versenyre építették.

A BOSCH adott nekik asszem 6 fúrót, hogy építsenek belőle autót. A fúrókat megtarthatták.

Szerintem semmi gond nincs ezekkel a kreatívkodásokkal :D

Egy ilyen megépítése azért nem kis meló, tervezés, csapatmunka. És legalább el leszel látva barkácsgépekkel :lol:

Link to comment
Megosztás:

1,5 órája értünk haza szárföldről. cucu jól birta az utat, nem is evett olyan sokat, 110-130al robogtunk végig.

azt figyeltem meg, hogy nagyon sok insignia lett. úgy huztak el mllettem sorba mint a bömbik audik mercik :)

Nagyon aranyos kutya!! ;) ha így folytatódik a benzinár akkor 100 fölé se megyek már!! :lol: :D na jó ez vicc!!

Amúgy az Insigniák tényleg megszaporodtak én is pár napja említettem, sok céges belőle!

Am mi a helyzet Kedves CarTársakkal?? :D

Link to comment
Megosztás:

Ezt valami egyetemi versenyre építették.

A BOSCH adott nekik asszem 6 fúrót, hogy építsenek belőle autót. A fúrókat megtarthatták.

Szerintem semmi gond nincs ezekkel a kreatívkodásokkal :)

Egy ilyen megépítése azért nem kis meló, tervezés, csapatmunka. És legalább el leszel látva barkácsgépekkel ;)

Így már értem :D Nekem komolyan tetszik, én is állandóan szétszedtem minden játékot, hogy mást építsek belőle :D Ez ugyan az, csak kicsit nagyobban :lol: (pedig azért a plafonra akasztós elemes repülőből épített, versenycsónakom odabacós volt :D )

De már nincs is meg a hajtása... :D

Nem baj, van nekem csavarhúzógépem ;) Még Bosch is van 2 darab. 2 ilyen, 2 olyan, és kész a Hibrid hajtás :D

Link to comment
Megosztás:

hallottam róla, de azért ez így nagyon durva...

Ez tipikusan az a autós hozzáálás, amikor csak ő az ember, a többit leszarja, ő siet, gyalogos, bicajos várhat. :D Hányszor van olyan szitu hogy felállnak a járdára, kerékpárútra, aztán kerüld ki ahogy tudod. Vajon mit szólnának hozzá, ha a bicajos, gyalogos az út kellős közepén trécselne, aztán kerülje ki őket az autós. Furcsa lenne nem? Pedig a lényeg ugyanaz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez tipikusan az a autós hozzáálás, amikor csak ő az ember, a többit leszarja, ő siet, gyalogos, bicajos várhat. :D Hányszor van olyan szitu hogy felállnak a járdára, kerékpárútra, aztán kerüld ki ahogy tudod. Vajon mit szólnának hozzá, ha a bicajos, gyalogos az út kellős közepén trécselne, aztán kerülje ki őket az autós. Furcsa lenne nem? Pedig a lényeg ugyanaz. :lol:

hát sztem mind2 oldal hibás. vannak pöcs autósok, meg pöcs bringások. tavaly nyáron nemegyszer volt olyan, hogy legszívesebben agyonvertem volna a biciklijével... (és én ilyen téren nem tartom magam pöcs autósnak, hiszen a cucu előtt énis bringával jártam mindenhova...)

Link to comment
Megosztás:

hát sztem mind2 oldal hibás. vannak pöcs autósok, meg pöcs bringások. tavaly nyáron nemegyszer volt olyan, hogy legszívesebben agyonvertem volna a biciklijével... (és én ilyen téren nem tartom magam pöcs autósnak, hiszen a cucu előtt énis bringával jártam mindenhova...)

Vannak persze, csak az autósnak azt nem szabad elfelejtenie, hogy neki veszélyesebb fegyver van a kezében, és nem lehet visszaélni vele. Sokszor azért mond le a bicajos/gyalogos az elsőbbségéről, mert van túlélési ösztöne. Aztán az autós megszokja hogy ha rálép a gázra úgysem mernek lelépni a zebrára aztán ha valaki mégis, azt elüti. Ha a bicajos/gyalogos hülye általában csak a saját életével játszik(persze vannak extrém esetek) az autós meg máséval. Ha én kitekerek valaki elé, eltöröm a lábam, kitöröm a nyakam, stb a saját hibámért én bűnhődök meg. Ha kocsival elütök valakit mégha vétlen vagyok is, nem biztos, hogy ezt hozza ki a bíróság+ott van az egész életre szóló lelkiismeret furdalás ( már ha van) hogy megöltem/megnyomorítottam valakit. Ezen érdemes elgondolkodni.

Link to comment
Megosztás:

hát sztem mind2 oldal hibás. vannak pöcs autósok, meg pöcs bringások. tavaly nyáron nemegyszer volt olyan, hogy legszívesebben agyonvertem volna a biciklijével... (és én ilyen téren nem tartom magam pöcs autósnak, hiszen a cucu előtt énis bringával jártam mindenhova...)

Ebben egyetértek, miután a forgalmi vizsgámon egy bicajos miatt húztak meg, és mióta kishíján elcsesztem egyet a zebrán(a saját figyelmetlenségéből adódóan) azóta én is kezdek néhányat megutálni. Meg azt bírom, amikor ott a bicikliút (és igen, normális bicajút, nem az a szarabbik fajta, tudom, mert kipróbáltam én is) és a biciklis mégis az úton vánszorog... Ami ráadásul főút. Ráadásul a 7-es... Ezzel szemben azért vannak teljesen normálisak is. Pl. a német bicajos túristák nyakig beöltözve fényvisszaverőbe, sisak, meg világítás. Szabályokat ismerik, szépen egymás mögött mennek, akár bicikliúton, vagy ha nincs akár a sima úton. Nics velük gond. Vajon miért? (ez költői kérdés :D )

Ha én kitekerek valaki elé, eltöröm a lábam, kitöröm a nyakam, stb a saját hibámért én bűnhődök meg. Ha kocsival elütök valakit mégha vétlen vagyok is, nem biztos, hogy ezt hozza ki a bíróság+ott van az egész életre szóló lelkiismeret furdalás ( már ha van) hogy megöltem/megnyomorítottam valakit. Ezen érdemes elgondolkodni.

Na, pont ez az. Hasonló eset áll fenn, mint a napokban elszundító furgonsofőr esetében... Sajnálom valamilyen szinten, és szerintem neki sem az a legnagyobb baja, hogy milyen büntit kap érte...

Link to comment
Megosztás:

Vannak persze, csak az autósnak azt nem szabad elfelejtenie, hogy neki veszélyesebb fegyver van a kezében, és nem lehet visszaélni vele. Sokszor azért mond le a bicajos/gyalogos az elsőbbségéről, mert van túlélési ösztöne. Aztán az autós megszokja hogy ha rálép a gázra úgysem mernek lelépni a zebrára aztán ha valaki mégis, azt elüti. Ha a bicajos/gyalogos hülye általában csak a saját életével játszik(persze vannak extrém esetek) az autós meg máséval. Ha én kitekerek valaki elé, eltöröm a lábam, kitöröm a nyakam, stb a saját hibámért én bűnhődök meg. Ha kocsival elütök valakit mégha vétlen vagyok is, nem biztos, hogy ezt hozza ki a bíróság+ott van az egész életre szóló lelkiismeret furdalás ( már ha van) hogy megöltem/megnyomorítottam valakit. Ezen érdemes elgondolkodni.

Múltkor lámpánál egy részeg tata biciklivel majdnem belém jött. Ugyanannál a lámpánál a múlt héten (6os Dunaföldvár) egy mattrészeg fószer piroson akart áttekerni a főúton keresztbe, persze nem sikerült neki.

Én rohadtul nem tudnám sajnálni ha én vagyok a vétlen fél. :lol: Inkább perelném a családját,hogy fizessék ki a káromat.

Szegeden volt olyan,hogy 1órát késtem a kritikus tömeg miatt.Meg elég provokatívan tudnak viselkedni,kb mint egy melegfelvonulás. :D Szinte neked kell elnézést kérni tőlük,hogy autóval jársz,megértem ha valakinek ettől elgurul a gyógyszere,bár egy kicsit durván reagálta le. :D

Azért a videóra visszatérve remélem nagy baja nem lett! (mármint a Golfnak)

Link to comment
Megosztás:

Múltkor lámpánál egy részeg tata biciklivel majdnem belém jött. Ugyanannál a lámpánál a múlt héten (6os Dunaföldvár) egy mattrészeg fószer piroson akart áttekerni a főúton keresztbe, persze nem sikerült neki.

Én rohadtul nem tudnám sajnálni ha én vagyok a vétlen fél. :lol: Inkább perelném a családját,hogy fizessék ki a káromat.

Szegeden volt olyan,hogy 1órát késtem a kritikus tömeg miatt.Meg elég provokatívan tudnak viselkedni,kb mint egy melegfelvonulás. :D Szinte neked kell elnézést kérni tőlük,hogy autóval jársz,megértem ha valakinek ettől elgurul a gyógyszere,bár egy kicsit durván reagálta le. :D

Azért a videóra visszatérve remélem nagy baja nem lett! (mármint a Golfnak)

Jó-jó, de a részeg bicajos kit üt el? Max a póznát. De amikor a részeg autós letarolja babakocsis családot járdán/buszmegállóban? Alapesetben mindegyik ugyanolyan bűnös, mert bicikli-autó egyaránt jármű. Csak amiről beszéltem, hogy melyik a veszélyesebb fegyver az ember kezében, az nem mindegy. Hiába vagy vétlen fél, jobb elkerülni az ilyet, mert nem mindíg az igazság győz, volt már rá példa nem egyszer.

Link to comment
Megosztás:

Múltkor lámpánál egy részeg tata biciklivel majdnem belém jött. Ugyanannál a lámpánál a múlt héten (6os Dunaföldvár) egy mattrészeg fószer piroson akart áttekerni a főúton keresztbe, persze nem sikerült neki.

Én rohadtul nem tudnám sajnálni ha én vagyok a vétlen fél. :lol: Inkább perelném a családját,hogy fizessék ki a káromat.

Szegeden volt olyan,hogy 1órát késtem a kritikus tömeg miatt.Meg elég provokatívan tudnak viselkedni,kb mint egy melegfelvonulás. :D Szinte neked kell elnézést kérni tőlük,hogy autóval jársz,megértem ha valakinek ettől elgurul a gyógyszere,bár egy kicsit durván reagálta le. :D

Azért a videóra visszatérve remélem nagy baja nem lett! (mármint a Golfnak)

Mondjuk pont Szegeden amikor voltam tavaly nyáron (nem autóval), attól rettegtem, hogy mikor fog valaki elütni. De komolyan. Lehet, hogy állati szar napja volt ott mindenkinek, de kb. senki nem bírt normálisan vezetni. Este 11-kor a Tesco parkolóban egy Citroen kb. 60-al próbálta bevenni a kanyart - eredménytelenül: ott ment fel a járdára és tarolt le mindent, ahol fél perccel azelőtt még én és pár haver sétáltunk. De kifele is majdnem elütött egy marha (világítás nélkül, szintén a parkolóban, de aztán legalább szépen összetörte a lökösét, mert fék nélkül parkolt le :) ), aztán meg a Dorozsmai úton mentek úgy mint aki tökrészeg: sávban kacsázva, autóból üvöltözve... Szóval lehet az autós is balfék.

Link to comment
Megosztás:

Jó-jó, de a részeg bicajos kit üt el? Max a póznát. De amikor a részeg autós letarolja babakocsis családot járdán/buszmegállóban? Alapesetben mindegyik ugyanolyan bűnös, mert bicikli-autó egyaránt jármű. Csak amiről beszéltem, hogy melyik a veszélyesebb fegyver az ember kezében, az nem mindegy. Hiába vagy vétlen fél, jobb elkerülni az ilyet, mert nem mindíg az igazság győz, volt már rá példa nem egyszer.

A részeg bicajosnál az a baj, hogy bár ő senkit nem üt el, de ha te véletlenül nem elég nagy ívben előzöd meg autóval, és tálalod a motorháztetőn, akkor sanszos, hogy a rendőr téged (is) felelősségre von.

Link to comment
Megosztás:

A részeg bicajosnál az a baj, hogy bár ő senkit nem üt el, de ha te véletlenül nem elég nagy ívben előzöd meg autóval, és tálalod a motorháztetőn, akkor sanszos, hogy a rendőr téged (is) felelősségre von.

Ez viszont csak rajtad múlik, általában totál átmegyek a másik sávba ha bicajost kerülök, mégha szemre józan is.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk pont Szegeden amikor voltam tavaly nyáron (nem autóval), attól rettegtem, hogy mikor fog valaki elütni. De komolyan. Lehet, hogy állati szar napja volt ott mindenkinek, de kb. senki nem bírt normálisan vezetni. Este 11-kor a Tesco parkolóban egy Citroen kb. 60-al próbálta bevenni a kanyart - eredménytelenül: ott ment fel a járdára és tarolt le mindent, ahol fél perccel azelőtt még én és pár haver sétáltunk. De kifele is majdnem elütött egy marha (világítás nélkül, szintén a parkolóban, de aztán legalább szépen összetörte a lökösét, mert fék nélkül parkolt le :lol: ), aztán meg a Dorozsmai úton mentek úgy mint aki tökrészeg: sávban kacsázva, autóból üvöltözve... Szóval lehet az autós is balfék.

Akkor nem csak én vettem észre,hogy néha Szegeden egyszerre hülyülnek meg az emberek! :D

Link to comment
Megosztás:

Ez viszont csak rajtad múlik, általában totál átmegyek a másik sávba ha bicajost kerülök, mégha szemre józan is.

Ez így van, én is így szoktam ha van rá hely, de volt már olyan (igaz, akkor nem én vezettem), hogy egy kicsi utcában, ahol nem volt arra hely, hogy elég ívben kikerüld, kellett elmenni egy részeg biciklis mellett. Ráadásul nagyon félénk sofőr vezetett, és nem nagyon mert semmit csinálni...

Link to comment
Megosztás:

Tegnap este megállított egy rendőr igazoltatni. Benn álltak egy mellékutcában, elhaladtam előttük, meg mögöttem egy másik kocsi, és a tükörből láttam, hogy kifodultak utánunk. Na mondom, ez vagy a mögöttem jövőt állítja meg, vagy engem. Aztán mikor megelőzte a mögöttem jövőt, akkor világossá vált, hogy én leszek az áldozat, már nyomta is a villogót. Félreálltam, fiatal aranyos rendőrcsaj odajött az irataimért, aztán hátul nézegették a matricát a rendszámon (utólag már lehet, hogy a szélvédőn levő Opelklubost is), majd a srác odajött, hogy nyissam fel a motorháztetőt. Csodálkoztam, de aztán kiderült, hogy a forgalmimban levő "motorkóddal ellátva" bejegyzés miatt nézte meg, amiről még eddig senki se tudta megmondani, hogy mit is jelent, mivel a motorszám is szerepel a forgalmiban. Most már tudom: simán cserélhetek motort (persze csak azonos motorkódúra), nem számít a motor száma. Kiderült, hogy Opeles a rendőrsrác is, van egy Mantája, mondta hogyan alakította át a motorját, aztán mikor rákérdeztem, hogy ez legális-e, azt mondta, a motorszám nem változott... Mondtam neki, hogy ezen is lehetne olyan átalakítást végezni, hogy a motorszám maradjon (hengerenkénti injektoros hengerfej, rögtön vágta, hogy 82LE-t tudna), mit szólnának hozzá, azt mondta, nem vennék észre... Megcsodálta a BC-t is. Jól elbeszélgettünk, míg a kolleginája ellenőrizte az irataimat rádión. Aztán kibökte, hogy egyszer már látta a kocsimat, csak azért állított meg, mert kíváncsi volt rá közelebbről. Ilyen kellemes igazoltatásom még nem volt :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.