Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Ha nem laknál olyan messze..... Én ismerek olyat aki kicseréli ezerkettőért :D Sőt.... Ha megkérném még ingyen is. No de biztos hogy a rúgó van eltörve?

tuti biztos, mert apám satupadjára raktam azt a fél karikát ami kitört belőle... :lol:

De úgyis cserélni kell a lengéscsillapítókat...

és hétvégén szól az ismi, hogy meg van e még neki a fészerben a Vectra A GT rugószettje... :D

Link to comment
Megosztás:

Ma a 6oson nyolc előtt jöttem Dunaújváros-Dunaföldvár között 20km kb. Ezt az utat megtudtam tenni fix refivel. Nem volt akit elvakíthatnék.Senki.Főúton,hétköznap.

Meg benzinkútra beálltam délután keréknyomást ellenőrizni 6os út mellett. Végigértem az összes keréken, plusz megnéztem a futófelületeket,stb. Ott voltam vagy 20percet az alatt senki nem állt be.

Régebben meg úgy kellett sorban állni szombat délelőtt is. Csak amerre én járok arra ürültek ki az utak?

Link to comment
Megosztás:

Ma a 6oson nyolc előtt jöttem Dunaújváros-Dunaföldvár között 20km kb. Ezt az utat megtudtam tenni fix refivel. Nem volt akit elvakíthatnék.Senki.Főúton,hétköznap.

Meg benzinkútra beálltam délután keréknyomást ellenőrizni 6os út mellett. Végigértem az összes keréken, plusz megnéztem a futófelületeket,stb. Ott voltam vagy 20percet az alatt senki nem állt be.

Régebben meg úgy kellett sorban állni szombat délelőtt is. Csak amerre én járok arra ürültek ki az utak?

Nem, itt is drága a benzin :D

Link to comment
Megosztás:

Csak amerre én járok arra ürültek ki az utak?

Lurdy után még vótam dolgozni 22. kerületben. Hazafelé Budafoki-Lágymányosi híd-Hungária-M3-Szemétégető-Külső Szilágyi út-Dunakeszi Fő út-itthon útvonalon, 4-es-5-ösben teljesítve. Utoljára a 22.-ben volt 4. alatt. (jó, volt pár sodrós körforgalom :D ) Mondjuk éjszaka kicsit egyszerűbb kivitelezni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos az lett amitől féltem, eltört a rugó. Nem is tudom onnan kivenni a letört darabot.

Bármelyik bonott astrából kivett rugót be lehet tenni?

Ez okozhat valami gondot hosszabb távon (3-4 hónap)?

Attól függ mekkora darab tört le. Ha egy kb. 7-10 centis darab, akkor annyi idő alatt nem lesz baja...

A rugónál csak annyira kell figyelni, hogy lehetőleg ugyanolyan motorúból kell venni. A nagyobb (2000-es) köbcentis Astráknak erősebb a rugójuk. Legalábbis én így tudom. :D

Link to comment
Megosztás:

Attól függ mekkora darab tört le. Ha egy kb. 7-10 centis darab, akkor annyi idő alatt nem lesz baja...

A rugónál csak annyira kell figyelni, hogy lehetőleg ugyanolyan motorúból kell venni. A nagyobb (2000-es) köbcentis Astráknak erősebb a rugójuk. Legalábbis én így tudom. :D

Olyat kellene venni akkor nem?

Link to comment
Megosztás:

érdeklődtem ajtónyitás határoló után... 4500Ft/db árat mondtakrá.... nem olcsó.

vki tud rá mondani kedvezőbb árat?

Az a kis stift ami az az ajtóhatárolót köti össze az ajtóval? Ilyen drága lenne, az ajtónyitó stiftet párszázért vettem. :D

Kösz!

Az a bajom vele,hogy elfogyott. :lol: A gumit nem bántja a zsíroldó?

Nem.

Link to comment
Megosztás:

Az a kis stift ami az az ajtóhatárolót köti össze az ajtóval? Ilyen drága lenne, az ajtónyitó stiftet párszázért vettem. :D

Nem.

Gondolom Ő magáról az ajtóhatárolóról beszél (ajtónyitás határoló ). :D

Nekem két éve kb. 9000 Ft./db-ot mondtak a gyárira. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát ezt neked kell eldönteni, mert ha erősebbet raksz az egyik oldalra, akkor ott magasabb lesz a kocsi, illetve a rugózása nem olyan lesz.

Ha párban cseréled, akkor nagy gond nem lehet, csak keményebb lesz az eleje...

Csak nem az egyik oldara gondolhatott, mert ha magasabb is akkor meg kapaszkodni kell a kormányba mert eléggé húzna az egyik irányba! :D

Persze ha cserél rugót akkor futóműves is javasolt, szerintem! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csak nem az egyik oldara gondolhatott, mert ha magasabb is akkor meg kapaszkodni kell a kormányba mert eléggé húzna az egyik irányba! :lol:

Persze ha cserél rugót akkor futóműves is javasolt, szerintem! :D

Hát szerintem a futóművest csak a kományösszekötő, talpas, szilentek csere után kell felkeresni, a rugó nem játszik bele. :D

Link to comment
Megosztás:

Csak nem az egyik oldara gondolhatott, mert ha magasabb is akkor meg kapaszkodni kell a kormányba mert eléggé húzna az egyik irányba! :D

Persze ha cserél rugót akkor futóműves is javasolt, szerintem! :)

Nekem így törött rugesszal sem húz semerre... illetve ha taposom, akkor előrefelé... :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Hát szerintem a futóművest csak a kományösszekötő, talpas, szilentek csere után kell felkeresni, a rugó nem játszik bele. :D

Arra gondoltam hogy azért lehet különbség egy sokéves használt és egy új rugó magassága között (beszerelve), de aztán lehet hogy tévedtem végül is nem értek hozzá! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.