Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Biztos így van...(valaki húzza el előle a páleszt.) :D Én utoljára akkor dobtam el a súbert amikor babettát szereltem, mindig fennakadt és elfolyt a benzin.

Fiatal vagy ecsém!

Én a Riga4 mopeddel kezdtem a 70-es évek elején!

Aztán volt Verhovina is, majd a "nagy" 25-ös emzé! :D

Link to comment
Megosztás:

Fiatal vagy ecsém!

Én a Riga4 mopeddel kezdtem a 70-es évek elején!

Aztán volt Verhovina is, majd a "nagy" 25-ös emzé! :D

Verhovina van egy a sógornál is a kert végében egy ócska pajtában, már 2Xekértem tőle , de nem adta aztán csak ott rohad. :D Mondjuk amúgy is elég szar állapotban van, és nem túl drágán lehet venni használhatót is :pölö klikk. Mondjuk nekem ez jobban tetszik:Klikk.

Link to comment
Megosztás:

Apropó emzé!

Sokat bütyköltem a mocijaimat. Egyszer az emzé gyújtását finom hangoltam. A gyújtás kisdeknije föl se volt téve. Meghúzattam pár kilómétert, majd kicsi állítás a hézagon, meg a gyújtási időn, majd újra a nyeregbe! Az egyik ilyen sztenderre állítás, majd guggolás során gyugom a hézagmérőt az érintkezők közé, aztán egyszer csak iszonyú durranás!!! Ijedtemben seggre ültem! Az történt, hogy rajta maradt a gyújtás, a dugó valószínű, hogy eléggé fönt állt meg és mikor kézzel megszakítottam, berobbant az elegy! :D:)

Link to comment
Megosztás:

Tegnap mentem egyet az ódival, balra fordulok,kormány alászedve kat,kat,kat,kat,kat. :D

Hátsó lengéscsillapítók fáradtak,mert lepattog az ívről a hátulja.Nemsoká szerviz, szerintem lesz vagy 2kiló alsó hangon. Lehet mégis olcsóbb a corsát reszelgetni. :D

Meg szerintem nem olyan jó dolog 180lóval az elejét hajtani, engem idegesít,hogy 225-ös pirellit is berántja egyenesbe a nyomaték.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap mentem egyet az ódival, balra fordulok,kormány alászedve kat,kat,kat,kat,kat. :D

Hátsó lengéscsillapítók fáradtak,mert lepattog az ívről a hátulja.Nemsoká szerviz, szerintem lesz vagy 2kiló alsó hangon. Lehet mégis olcsóbb a corsát reszelgetni. :D

Meg szerintem nem olyan jó dolog 180lóval az elejét hajtani, engem idegesít,hogy 225-ös pirellit is berántja egyenesbe a nyomaték.

Az vegyen ilyen kocsi aki fent is tudja tartani. :) A főnököm is A6-osal virítt, aztán hol a komplett fékcsre kerül egy vagyonba, hol megtolja vele a betonmixer, és nem ússza meg egy bontott hűtővel mint én, most meg beszart az autómata váltó. Vitte trélerrel valahova a balcsi környékére mert ott olcsóbb a javítás. B)

Link to comment
Megosztás:

Az vegyen ilyen kocsi aki fent is tudja tartani. :D A főnököm is A6-osal virítt, aztán hol a komplett fékcsre kerül egy vagyonba, hol megtolja vele a betonmixer, és nem ússza meg egy bontott hűtővel mint én, most meg beszart az autómata váltó. Vitte trélerrel valahova a balcsi környékére mert ott olcsóbb a javítás. :)

Arról a főnökről van szó,aki akkor rak olajat a Polo classicba ha jelez a gomba? :D

Gondolom nem is tudja,hogy az automata olajszintjét is illik nézegetni meg néha lecserélni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Mennyiben különböznek egymástól F Astrákban a hütők?

Bármelyiket betehetem az x16xel motorhoz, vagy ide csak ehez a motorhoz valót lehet betenni?

Elkezdett ereszteni a hütőm...

Különböznek a vízcsövek bekötéseiben . Meg pölö az enyémbe is van hosszú, és rövid "lábu" hűtő, ha nem a megefelelőt rakom bele akkor szintén az alsó cső bekötés nem esik jó helyre. Nagyon ereszt? Időlegesen talán segíthetsz rajta ha csökkented egy kicsit a szintet a kiegyenlítőben.

Link to comment
Megosztás:

Különböznek a vízcsövek bekötéseiben . Meg pölö az enyémbe is van hosszú, és rövid "lábu" hűtő, ha nem a megefelelőt rakom bele akkor szintén az alsó cső bekötés nem esik jó helyre. Nagyon ereszt? Időlegesen talán segíthetsz rajta ha csökkented egy kicsit a szintet a kiegyenlítőben.

Igen, nagyon fogy, kb 400km, után 1 litert öntöttem utánna. Nekem ez sok :D és minden megálláskor érzödik, az a jó kis fagyálló szag. Szal akkor x16xel-hez valót kell keresnem, Köszi a választ. :D A müanyag és a fém találkozásánál ereszt, állitólag javitható is....

Link to comment
Megosztás:

Igen, nagyon fogy, kb 400km, után 1 litert öntöttem utánna. Nekem ez sok :D és minden megálláskor érzödik, az a jó kis fagyálló szag. Szal akkor x16xel-hez valót kell keresnem, Köszi a választ. :D A müanyag és a fém találkozásánál ereszt, állitólag javitható is....

Jól nézd meg milyet veszel, nekem a Zamárdi bontóból való már ereszt. Nem sokkal többért most láttam újat, igaz akkor nem volt választási lehetőségem, valahogy haza kellett jönni. Ha megteheted vegyél inkább újat.

Link to comment
Megosztás:

Jól nézd meg milyet veszel, nekem a Zamárdi bontóból való már ereszt. Nem sokkal többért most láttam újat, igaz akkor nem volt választási lehetőségem, valahogy haza kellett jönni. Ha megteheted vegyél inkább újat.

Errantnak is letört a műanyag cső része, pedig nálam még semmi baja nem volt. :D

Link to comment
Megosztás:

Jól nézd meg milyet veszel, nekem a Zamárdi bontóból való már ereszt. Nem sokkal többért most láttam újat, igaz akkor nem volt választási lehetőségem, valahogy haza kellett jönni. Ha megteheted vegyél inkább újat.

Én is az újra tippelnék inkább, az a biztos (ha hosszabb távra tervez vele) :)

Hogy lehet kipróbálni a hűtőt? (nem autóban)

az 1.6-osból még megvan a hűtő, ki kéne próbáljam, kéne egy haveromnak (de nem akarom úgy odaadni, hogy nem próbáljuk ki előtte!). Az autóban nem volt semmi baja, a víz sem fogyott egyáltalán. :D

Ötletek?

Köszi előre is! B)

mennyi nyomást bír ki egy hűtő? ( tippem: rákötném a vízhálózatra - csapra - az 3 - 3,5 bar-t tud nálunk. (vagy ez hülye ötlet? :D )

Link to comment
Megosztás:

Errantnak is letört a műanyag cső része, pedig nálam még semmi baja nem volt. :D

Mondjuk ez szerintem szar kontstrúkció, hogy a felfogatás egyben a bekötés is. Azért mert hátrlökődik egy kocckor a hűtő, még nem kéne feltétlenül elfolynia a víznek. Vagy akkor lenne patentos a befogatás, hogy ne törjön. Gondolkodtam rajta, hogy a felső fül helyén, csak kábelkötegelővel rögzítem. Oké, hogy nem töri meg a gépet minden nap az ember, de pölö vasárnep éjjel mit csinálsz az ország másik végében egy lyukas hűtővel? Mondjuk megragasztom a régit epoxival, elfér a csomitartóban. :D A mostani meg a műanyagnál ereszt ahol rá van peremezve a fém allul.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.