Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Számból vetted ki a szót. :P De még meg se vette már gondolatba elkezdte tuningolni szóval. Ennyi igazából a 8Vre már C16SE hengerfejet akart tenni. :D Szóval egyértelmű a szituáció.

Én csak a lehetőségeket próbáltam feltárni :D

Egyébként, meg azért kérdeztem, mert van egy szürke sedan, ami teszik, karosszéria jó állapotúnak tűnik, azonban C16NZ motor van benne, aztán gondoltam megkérdezem mit lehet tenni, ha mégsem elég nekem az a 75 póni :P

Az is lehet, hogy kipróbálom ezt GSI-t, meg meghajtom a 1.6 8V-t és megelégszem azzal :D

Link to comment
Megosztás:

Én csak a lehetőségeket próbáltam feltárni :P

Egyébként, meg azért kérdeztem, mert van egy szürke sedan, ami teszik, karosszéria jó állapotúnak tűnik, azonban C16NZ motor van benne, aztán gondoltam megkérdezem mit lehet tenni, ha mégsem elég nekem az a 75 póni :P

Az is lehet, hogy kipróbálom ezt GSI-t, meg meghajtom a 1.6 8V-t és megelégszem azzal :D

Te döntésed. De amiket eddig írtál abból az jön le, hogy azt kb 1 hét múlva meg fogod bánni azért mert pár ezer forintot sajnáltál. Szerintem jól gondold át mit akarsz. Még mindig nem mindegy, hogy fapadba ül az ember, vagy egy egyedi kinézetű "komolyabb" motoros jobb felszereltségűbe. Azt írtad keveset fogod használni akkor meg tök8 mennyit fogyaszt. :D Mellesleg ha vigyázol rá és egybe tartod sokkal többért el tudod majd adni egyszer ha majd szeretnéd még. Bár szerintem ha ilyet vennél nem akarnád eladni. :D Mellesleg sokkal jobb olyat megvenni amibe minden van és nem utólag kell befaragni mert úgy is az lesz, hogy nincs elektromos ablak nem baj nem lényeg az. Huh ne mán kéne egy elektromos ablak beteszem. A nagyobb és jobb autót nem fogod megbánni ha megveszed, viszont az 1.6okra már most azt mondod, hogy szarul mennek úgy, hogy még nem is a sajátod. :D

Link to comment
Megosztás:

Én csak a lehetőségeket próbáltam feltárni :P

Egyébként, meg azért kérdeztem, mert van egy szürke sedan, ami teszik, karosszéria jó állapotúnak tűnik, azonban C16NZ motor van benne, aztán gondoltam megkérdezem mit lehet tenni, ha mégsem elég nekem az a 75 póni :P

Az is lehet, hogy kipróbálom ezt GSI-t, meg meghajtom a 1.6 8V-t és megelégszem azzal :D

Hát igen, az autóvásárlás nem könnyű dolog. Mert ugye mindenkinek vannak bizonyos igényei az autóval szembe. Ez még nem is baj. A baj az, hogy ezeket az igényeket bele kell szorítani egy bizonyos összegbe, ami sok embernél kevés ez az összeg sajnos. Egy a lényeg, hogy nagyon jól nézd át, vagy nézesd át az autót, nehogy a vásárlás után kasztnit vagy motort keljen keresgélni az autóhoz. Mert sajnos van ilyen és még lesz is, hogy pl. rossz motorral adják el az autót és azt mondják, hogy ez milyen jó autó.

Link to comment
Megosztás:

Te döntésed. De amiket eddig írtál abból az jön le, hogy azt kb 1 hét múlva meg fogod bánni azért mert pár ezer forintot sajnáltál. Szerintem jól gondold át mit akarsz. Még mindig nem mindegy, hogy fapadba ül az ember, vagy egy egyedi kinézetű "komolyabb" motoros jobb felszereltségűbe. Azt írtad keveset fogod használni akkor meg tök8 mennyit fogyaszt. :D Mellesleg ha vigyázol rá és egybe tartod sokkal többért el tudod majd adni egyszer ha majd szeretnéd még. Bár szerintem ha ilyet vennél nem akarnád eladni. :D Mellesleg sokkal jobb olyat megvenni amibe minden van és nem utólag kell befaragni mert úgy is az lesz, hogy nincs elektromos ablak nem baj nem lényeg az. Huh ne mán kéne egy elektromos ablak beteszem. A nagyobb és jobb autót nem fogod megbánni ha megveszed, viszont az 1.6okra már most azt mondod, hogy szarul mennek úgy, hogy még nem is a sajátod. :P

1.6-ot úgy nézek, hogy minden legyen benne amit szeretnék (elég kevés az ilyen paraméterű nem túl drága, elfogadható állapotú autó).

Egyébként meg ebben az árfekvésben klímás GSI-t nem látok :P

Link to comment
Megosztás:

1.6-ot úgy nézek, hogy minden legyen benne amit szeretnék (elég kevés az ilyen paraméterű nem túl drága, elfogadható állapotú autó).

Egyébként meg ebben az árfekvésben klímás GSI-t nem látok :P

Hát valamit valamiért. :D Klímára nem igen lesz szükséged, ugyanis ősz van és mindjárt tél. :D De azt mondtad, hogy nem fogod sokat használni. Legfeljebb majd egyszer veszel mellé egy külföldi papíros klímást azt átteszed átrakatod. :P Folyamat csökken az áruk egyszer fillér tételek lesznek. :D Azt meg még meg se említettem, hogy ha te 1.6osnak gyengének vélt motorjára rákapcsolod a klímát még gyengébb lesz. :D Ja és szerintem örülj neki, hogy ilyen árfekvésbe egyáltalán látsz GSI-t. :) De ha ennyire fontos a fogyasztás akkor szerintem a diesel részleget nézegesd a használt autón. :D Nekem jobban fájna a szívem ha 1.6 nyakalna a városba 8at mint a 2.0 9et. :D

Link to comment
Megosztás:

Ez minden kocsin így van nem? Bááááár nem mert van olyan amin nyomod se megy szóval mindegy. :)

Meg volt az első GSI élményem :D

Sajnos, az autó állapota nem volt megnyerő, és igazából a motortól is többet vártam. Ezzel nyilván nem azt mondom, hogy rosszul ment, de véleményem szerint nem volt az a nagyon megkímélt darab. :D

Átlagfogyasztás, MID szerint 8,4 volt.

Váltógomb simára kopva (sejtem hogy nem 150e km van benne :D), a motor több helyen olajsáros volt, a motor hátsó részénél elég rendesen, hiányzott a szelepfedélből egy csavar (gondolom beletörve), kezdeti rozsda több helyen felnyomta a festéket, valamint az alvázon is voltak érdekes területek. A bal oldali ajtó kicsit akadva zárt (gondolom kicsit el van mászva).

A tulaj elmondása szerint néha letilt a fedélzeti (állítása szerint a szenzorok néha nem jól érintkeznek), hogy ne károsodjon a motor (WTF?! :P ).

Egyébként belső tér nem volt túlzottan leharcolva, motorhang nem volt csúnya, egyenletesen járt (bár hidegen nem tudom milyen lehet, mert csak melegen láttam), lökös elől kicsit furcsán állt, cserélve volt,(állítólag egyszer beletolattak és leszakították a felét).

Nekem így ennyit nem ért, no meg a gond az volt, hogy nem lettem szerelmes :P

Ha jobb állapotban lett volna a kaszni, biztos, hogy elgondolkodom :D

Link to comment
Megosztás:

Meg volt az első GSI élményem :D

Sajnos, az autó állapota nem volt megnyerő, és igazából a motortól is többet vártam. Ezzel nyilván nem azt mondom, hogy rosszul ment, de véleményem szerint nem volt az a nagyon megkímélt darab. :D

Átlagfogyasztás, MID szerint 8,4 volt.

Váltógomb simára kopva (sejtem hogy nem 150e km van benne :D), a motor több helyen olajsáros volt, a motor hátsó részénél elég rendesen, hiányzott a szelepfedélből egy csavar (gondolom beletörve), kezdeti rozsda több helyen felnyomta a festéket, valamint az alvázon is voltak érdekes területek. A bal oldali ajtó kicsit akadva zárt (gondolom kicsit el van mászva).

A tulaj elmondása szerint néha letilt a fedélzeti (állítása szerint a szenzorok néha nem jól érintkeznek), hogy ne károsodjon a motor (WTF?! :P ).

Egyébként belső tér nem volt túlzottan leharcolva, motorhang nem volt csúnya, egyenletesen járt (bár hidegen nem tudom milyen lehet, mert csak melegen láttam), lökös elől kicsit furcsán állt, cserélve volt,(állítólag egyszer beletolattak és leszakították a felét).

Nekem így ennyit nem ért, no meg a gond az volt, hogy nem lettem szerelmes :P

Ha jobb állapotban lett volna a kaszni, biztos, hogy elgondolkodom :D

Autót próbálj meg úgy nézni, hogy minden képpen hideg legyen a motor. Mert ki tudja, hogy hidegen mennyit kell inditózni, hogy beinduljon. Egy jó állapotú motornak hidegen is az első kulcsfordításra indulnia kell. Ha nem indul elsőre, szerintem akkor azt ott kell hagyni. Én amikor vettem az autót, beültem a kulcsot elfordítottam és a motor járt is szépen. Állítólag az autó már két hete ott állt a kereskedésbe. Elvolt dugva teljesen az épület mögé.

A másik ami fontos szerintem, hogy hideg és meleg járó motornál is húzd ki a nívópálcát, és vedd le az olajbeöntő sapkát, és nézd meg, hogy jön-e a füst az olajbeöntőnél és a nívópálca helyén. Mert elviekbe nem szabad neki.

Link to comment
Megosztás:

400 papír...ennyiért egész jól felszerelt 1.6-osok vannak (mondom úgy, hogy minden benne ami nekem kell)

1.7 DTL? :D

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...rklimas-5074357

Szép (legalábbis képen) :D Azért jól át kell nézni élőben is. :P

Nekem is ilyen DTL van, arra készülj fel, hogy nem egy hatalmas erőművész. :D De tudja amit kell, és nem eszik sokat. Nem tudom a klíma mennyire dobhatja meg a fogyit, de szerintem max 0.5 L lehet, még így is 6 alatt maradhatsz vele simán.

De ha GSI-ben is gondolkozol, és fontos az olyan teljesítmény,mint amit azok tudnak, akkor nem ajánlom a dízelt (vagy legalábbis inkább az Isuzu dízelt), amúgy teljes szívvel ajánlom. :P

A diesel nem fog úgy menni mint egy GSI, de a fogyasztást nem fogod sokallani az biztos.

Sőt, közelében sincs. :)

Az egy élményautó! Nagyon vágynék én is egy GSI-re, de a pénztárcám nem engedné meg a fenntartását. :D

Link to comment
Megosztás:

Meg volt az első GSI élményem :)

Sajnos, az autó állapota nem volt megnyerő, és igazából a motortól is többet vártam. Ezzel nyilván nem azt mondom, hogy rosszul ment, de véleményem szerint nem volt az a nagyon megkímélt darab. :D

Átlagfogyasztás, MID szerint 8,4 volt.

Váltógomb simára kopva (sejtem hogy nem 150e km van benne :D), a motor több helyen olajsáros volt, a motor hátsó részénél elég rendesen, hiányzott a szelepfedélből egy csavar (gondolom beletörve), kezdeti rozsda több helyen felnyomta a festéket, valamint az alvázon is voltak érdekes területek. A bal oldali ajtó kicsit akadva zárt (gondolom kicsit el van mászva).

A tulaj elmondása szerint néha letilt a fedélzeti (állítása szerint a szenzorok néha nem jól érintkeznek), hogy ne károsodjon a motor (WTF?! :P ).

Egyébként belső tér nem volt túlzottan leharcolva, motorhang nem volt csúnya, egyenletesen járt (bár hidegen nem tudom milyen lehet, mert csak melegen láttam), lökös elől kicsit furcsán állt, cserélve volt,(állítólag egyszer beletolattak és leszakították a felét).

Nekem így ennyit nem ért, no meg a gond az volt, hogy nem lettem szerelmes :P

Ha jobb állapotban lett volna a kaszni, biztos, hogy elgondolkodom :D

Ez sejthető volt. :D Amúgy nem tudom mit vársz egy astrától egyáltalán nem könnyű autó ha te a 2.0 8v azt mondod szarul megy akkor szerintem C20LET alatt ne is keress kocsit. :D Jól tetted, hogy ott hagytad én nem is gondolkodnék rajta tovább 1 percet se. :D Tipikus gáz sztori. Az meg, hogy 150 ezer kocsi van ezeket sose hinném el egyikről se mind hazudik magyarország. ;)

Link to comment
Megosztás:

Az isuzu diesel annyival jobb?

Azért erősebb. :P 68 LE vs 82 Le .De érződik is a különbség, mindkettő van a portámon, hidd el van különbség. :P

Nem azt mondom, hogy húúú de hogy megy, mert azért egy benzines, erőben csak egy benzines (1.6-tól felfelé), de a fogyasztása szinte ugyanannyi, mint a DTL-nek, de jobban megy tőle.

űÉn DTL párti vagyok, és elfogult :D

Ki kell próbálni mindkettőt, és kiderül. :D

Link to comment
Megosztás:

Jó kis motor az az Isuzu dízel. Épp most volt nálam egy 130 lovas dízel, aminek a blokkja még mindig ugyanaz öreg 1,7-es.

Komolyan, még mindíg ugyanaz? :D

Haveromnak van egy '92-es 340.000 km-es Isuzuja, nagyon jól megy... az enyém nem megy úgy, pedig az enyém sem egy kivénhedt róka.

Egy isuzu motor csere a DTl-helyére, járható út? nem tudjátok? kell még valami külön vizsga, vagy engedély?

(azon gondolkoztam, hogy szépen felújítgatnám a donor motorját, és ha majd egyszer az enyém feladja, akkor megy a helyére)

Link to comment
Megosztás:

Szoval sem mondtam, hogy szar volt, meg hogy szarul ment. Csak azt probaltam megfogalmazni, hogy nekem nem ert ilyen allapotban ennyit (egyeb koltsegekkel egyutt ertem)

Diesel meg onnan jott, hogy ha mar valami nem megy ne is egyen sokat :D

Egyebkent meg mindig a lehetosegekkel jatszadozom elmeleti szinten. :P

Holnap megtekerek egy 1.6 16V-t. Remelem ez jobb motorral lesz mint amit legutobb probaltam!

Mennyire kell amugy tartani az Ecotec-tol?

(bocs az ekezethiany miatt)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.