Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Egyik ismerősömnek van egy kéziváltós 2.5 V6 b vecije. Országúton eljár 8körül.

Barátnőjének 1.6 16v b vecije volt kölcsönkapta mert szétrúgta a v6 alatt a kuplungot. És asszem az 1.6tal nagyobb fogyasztást sikerült produkálnia,mert állandóan parkettázta. :P

De kímélve is van vagy 1liter a két autó között, városban ésszel az 1.6 10liter a 2.5 meg 12. Ha évente csak 10e körül mész és saját célból,akkor majdnem mind1 ekkora fogyasztás különbség.

Ez igaz! :D

150.000-el vette, azóta beletaposott 510.000-et. Évente több mint 100.000-et hajt bele, és alapból nem vesz gyenge autót, neki fontos a megbízhatóság, és a gyorsulás. (semmit sem ért az autókhoz, de rendszeresen hordja szervízbe - az meg németbe nem kevés ám :D )

Szerintem mi nem tudnánk fenntartani, de neki munkaeszköz, ha bejön egy üzlet, csak a százalékokból annyit kap utánna, mint én egy évben... Ilyeneknek éri meg az élményautó, nekünk meg marad a kis astrácska. :P

Link to comment
Megosztás:

Ez igaz! :D

150.000-el vette, azóta beletaposott 510.000-et. Évente több mint 100.000-et hajt bele, és alapból nem vesz gyenge autót, neki fontos a megbízhatóság, és a gyorsulás. (semmit sem ért az autókhoz, de rendszeresen hordja szervízbe - az meg németbe nem kevés ám :D )

Szerintem mi nem tudnánk fenntartani, de neki munkaeszköz, ha bejön egy üzlet, csak a százalékokból annyit kap utánna, mint én egy évben... Ilyeneknek éri meg az élményautó, nekünk meg marad a kis astrácska. :P

Miért? Négy gyertya helyett 6is kell,meg 4liter olaj helyett 6is. :D

Jó, a kuplung asszem drága a 2.5hez,mert bírnia kell a nyomatékot meg hidraulikus a kinyomócsapágy. Olyan 70 a legolcsóbb QH.

Nekem corsám van :D ,de simán vehettem volna élményautót annyiban van már. :P

Link to comment
Megosztás:

Miért? Négy gyertya helyett 6is kell,meg 4liter olaj helyett 6is. :P

Jó, a kuplung asszem drága a 2.5hez,mert bírnia kell a nyomatékot meg hidraulikus a kinyomócsapágy. Olyan 70 a legolcsóbb QH.

Nekem corsám van :D ,de simán vehettem volna élményautót annyiban van már. :D

Én is vehettem már 100x jobb autót mint a corsa amit ráköltöttem. :D Benzines kocsival meg felejtő a spórolás. :P Dieselt kell venni régi TDI-t vagy isuzut aztán kannázni. :D Ja és az élményautó jobban bírja a strapát és lehet fele ennyi baja lett volna. :)

Link to comment
Megosztás:

Ja, tavaly, mikor eladtuk a pockot a figura éppen csak, hogy alá nem mászott itt az udvaron. Körbe kopogtatta, fikázta, majd le akarta alkudni 30-ra a 40-ről. Nem volt szerencséje, mert egyik este felraktam a használtautóra, másnap szinte egész nap csörgött a telóm. Kapott hozzá egy komplett motort, váltót, meg 4 nyári gumit felnistől, és volt rajta majd 1 év műszaki. Kiröhögtem, hogy mehet a fenébe a pénzével. Leperkálja a 40-et vagy tolja el a képét. 1 óra múlva jön a következő jelölt. Szó nélkül fizetett.

Mondjuk az a nap megérne egy tanulmányt......ennyi barommal még nem hozott össze a sors 1 nap alatt :D

Bele se merek gondolni milyen lehet olyan munkahelyen dolgozni ahol emberekkel kell egész nap kommunikálni szerintem minden nap ezt lehet átélni kb. :P

Link to comment
Megosztás:

4-500 körül klímás szervó full extra jól menjen és szép is legyen?:D Ha lenne ilyen mindenki ezt venné. Vissza kell venni az igényekből ha nincs keret sajna.

Nem ertem miert kell guny uzni ebbol?!

Lehet trefas, de most ennyit tudok raszanni. Nyilvan nem egy 50.000-et futott fullextras autot varok el ennyiert.

Egyebkent megsugom hogy tobb kereskedo is mondta, hogy ebben az arfekvesben sokan keresnek mostanaban autot es sokan pont klimasat. A gond, hogy ezzel nincs tomve a piac, de ki lehet fogni, arahoz kepest korrekt vasakat.

Szoval legyszi kicsit finomabban ezzel a temaval, ha kerhetem. Mar csak azert is mert szerintem nem en vagyok az egyetlen aki jelen pill. kb ennyit tud csak autora szanni!

Koszonom!

Link to comment
Megosztás:

Nem ertem miert kell guny uzni ebbol?!

Lehet trefas, de most ennyit tudok raszanni. Nyilvan nem egy 50.000-et futott fullextras autot varok el ennyiert.

Egyebkent megsugom hogy tobb kereskedo is mondta, hogy ebben az arfekvesben sokan keresnek mostanaban autot es sokan pont klimasat. A gond, hogy ezzel nincs tomve a piac, de ki lehet fogni, arahoz kepest korrekt vasakat.

Szoval legyszi kicsit finomabban ezzel a temaval, ha kerhetem. Mar csak azert is mert szerintem nem en vagyok az egyetlen aki jelen pill. kb ennyit tud csak autora szanni!

Koszonom!

Sokszor van az úgy, hogy nagy a szánk. :D Pedig... Én is mondhatnám, hogy vegyél egy fullos GSI-t, de sosem lesz annyi pénzem, hogy én vegyek magamnak egyet, ettől még mondhatom. :P

Dehogy vagy te az egyetlen! (én is ugyanígy lennék)

Jövő hónapban adom el a (hiteles, szerencsére már kifizetett) Fábiám, amivel szinte nem is járok 2 éve, mert az öregem nekem adta az Astrát - elviszem oda ahova kell őket - , és ennek sokkal olcsóbb (nekem legalábbis) a fenntarthatósága.

Ha keresnék astrát isuzu dízelt keresnék, kb ugyanebben az árban amiben te is, csak sajna - ahogy Breki - is írta, ennyiért szinte csak leharcoltak vannak. :P

Épp a napokban olvastam, hogy a használtautópiacon pont az ilyen árkategória megy csak!!

Nincs az embereknek pénzük, sajnos...

Persze, hogy a pénzedért te is a legjobbat vennéd meg, én is így tennék!

Keresgélj csak, de ne kapkodd el! :D

Ha tudunk segítünk! :D

Link to comment
Megosztás:

Nem ertem miert kell guny uzni ebbol?!

Lehet trefas, de most ennyit tudok raszanni. Nyilvan nem egy 50.000-et futott fullextras autot varok el ennyiert.

Egyebkent megsugom hogy tobb kereskedo is mondta, hogy ebben az arfekvesben sokan keresnek mostanaban autot es sokan pont klimasat. A gond, hogy ezzel nincs tomve a piac, de ki lehet fogni, arahoz kepest korrekt vasakat.

Szoval legyszi kicsit finomabban ezzel a temaval, ha kerhetem. Mar csak azert is mert szerintem nem en vagyok az egyetlen aki jelen pill. kb ennyit tud csak autora szanni!

Koszonom!

Szerintem nem akart téged megbántani senki.

Próbálj meg kompromisszumot kötni. Én is a közeljövőbe autót akarok cserélni. Szeretnék opelt, de sajnos nem nagyon fog menni, mert nagyok az elvárásaim és a pénzem kevés. Ezért más márkát is nézegetek. Mert én 10 évnél idősebb autót nem akarok. Van rá 900ezer forintom, plusz ugye még kell a kötelező dolgok cseréjére is pénz (olaj, olajszűrő, vezérlés, gyertya, stb.), meg még amit ki kell cserélni. Mert ugye használt autót hibátlant úgyse fogok tudni venni. Meg azért mindenképpen klímásat, szervósat akarok. És persze azért ne legyen lelakva. Úgyhogy nekem is kompromisszumot kellett kötnöm, így minden bizonnyal nem opel lesz.

Link to comment
Megosztás:

Nem véletlenül. :D

Én segítettem már darabokra szedni,felújítani,újrafényezni,összerakni ilyen mondeót. 60ért bontott motor,30ért automata váltó van hozzá. Csak a jajistenem nagyköbcenti sokat fogyaszt bullshit miatt olcsók,mert nem kell senkinek. Szerintem is normál méretű autóban 2.0 benzines szívómotor alatt nincs élet. Az új turbós benzines,dízel az más természetesen.

Én néznék B veckit 2.5-el.

De ez is nagyon korrektnek tűnik, én megnézném ha autót keresnék.

Jobban megy és jellemzően nem annyira leéltek mint a gsi-k.

Link to comment
Megosztás:

Szoval sem mondtam, hogy szar volt, meg hogy szarul ment. Csak azt probaltam megfogalmazni, hogy nekem nem ert ilyen allapotban ennyit (egyeb koltsegekkel egyutt ertem)

Diesel meg onnan jott, hogy ha mar valami nem megy ne is egyen sokat :D

Egyebkent meg mindig a lehetosegekkel jatszadozom elmeleti szinten. :P

Holnap megtekerek egy 1.6 16V-t. Remelem ez jobb motorral lesz mint amit legutobb probaltam!

Mennyire kell amugy tartani az Ecotec-tol?

(bocs az ekezethiany miatt)

Ha mindenképp Ecotec-et szeretnél, sztem inkább az 1.8-asokat nézegesd, azokról jobbak a tapasztalatok, mint az 1.6-osról.

Link to comment
Megosztás:

Nem ertem miert kell guny uzni ebbol?!

Lehet trefas, de most ennyit tudok raszanni. Nyilvan nem egy 50.000-et futott fullextras autot varok el ennyiert.

Egyebkent megsugom hogy tobb kereskedo is mondta, hogy ebben az arfekvesben sokan keresnek mostanaban autot es sokan pont klimasat. A gond, hogy ezzel nincs tomve a piac, de ki lehet fogni, arahoz kepest korrekt vasakat.

Szoval legyszi kicsit finomabban ezzel a temaval, ha kerhetem. Mar csak azert is mert szerintem nem en vagyok az egyetlen aki jelen pill. kb ennyit tud csak autora szanni!

Koszonom!

Szóval se volt itt bántásról eddig is normális írtam neked. Inkább úgy fogalmaznék, hogy próbáltalak ráébreszteni valamire. Ennyi. Ki lehet fogni sőt, szerintem vehetsz olyat is aminek majd lesz egy kis baja és majd ha lesz később léd megcsináltatod. Természetesen ne olyat amit megnéztél mert az minden irányból sántított a sztori alapján. :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem akart téged megbántani senki.

Próbálj meg kompromisszumot kötni. Én is a közeljövőbe autót akarok cserélni. Szeretnék opelt, de sajnos nem nagyon fog menni, mert nagyok az elvárásaim és a pénzem kevés. Ezért más márkát is nézegetek. Mert én 10 évnél idősebb autót nem akarok. Van rá 900ezer forintom, plusz ugye még kell a kötelező dolgok cseréjére is pénz (olaj, olajszűrő, vezérlés, gyertya, stb.), meg még amit ki kell cserélni. Mert ugye használt autót hibátlant úgyse fogok tudni venni. Meg azért mindenképpen klímásat, szervósat akarok. És persze azért ne legyen lelakva. Úgyhogy nekem is kompromisszumot kellett kötnöm, így minden bizonnyal nem opel lesz.

Nem sertodtem be, csak probaltam en is jelezni, hogy piciny orszagunkban jellemzoen nem az a reteg vesz ef######trat akinek tele van a p*csaja es nem szamit a penz.

Az elvarasaimat probalom realisan felallitani es szerintem kitartassal es egy kis szerencsevel osszejohet a dolog, vagy engedek belole kicsit vagy a kasznibol vagy a motor allapotabol.

Gondolom a kasznibol esszerubb, mert azt azert jobban latja az ember, a motorba meg csak nem lat bele a szerelose csak ha szetszedi.

Adok egy eselyt a dizelnek is, kedden kiprobalok egy egyhetest, remelem lesz isuzu is! :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem akart téged megbántani senki.

Próbálj meg kompromisszumot kötni. Én is a közeljövőbe autót akarok cserélni. Szeretnék opelt, de sajnos nem nagyon fog menni, mert nagyok az elvárásaim és a pénzem kevés. Ezért más márkát is nézegetek. Mert én 10 évnél idősebb autót nem akarok. Van rá 900ezer forintom, plusz ugye még kell a kötelező dolgok cseréjére is pénz (olaj, olajszűrő, vezérlés, gyertya, stb.), meg még amit ki kell cserélni. Mert ugye használt autót hibátlant úgyse fogok tudni venni. Meg azért mindenképpen klímásat, szervósat akarok. És persze azért ne legyen lelakva. Úgyhogy nekem is kompromisszumot kellett kötnöm, így minden bizonnyal nem opel lesz.

Igazából már 900 ezerből tudsz ilyet venni amit szeretnél, szerintem a korral ne törődj vagy egy autószerelő barátom aki mindig azt mondja, hogy 2000 után már nem tudtak értelmes autót gyártani.:D Minnél újabb a kocsi annál több adót kell rá fizetni ez is vicc. Én pl egy full extrás régi audiba simán beülnék. Szomszédomnak is van egy A6 2.0 16V 140LE 9L eszik pedig itt használja a városba és minden van benne ami kell egy kocsiba hely is van benne nincs szétrúgva. 650 ezerért vette. 96os múltkor vitt 1 kört vele síri csend van bent jó a futómű minden ha kell akkor megy lépeget. :P

Link to comment
Megosztás:

Igazából már 900 ezerből tudsz ilyet venni amit szeretnél, szerintem a korral ne törődj vagy egy autószerelő barátom aki mindig azt mondja, hogy 2000 után már nem tudtak értelmes autót gyártani.:D Minnél újabb a kocsi annál több adót kell rá fizetni ez is vicc. Én pl egy full extrás régi audiba simán beülnék. Szomszédomnak is van egy A6 2.0 16V 140LE 9L eszik pedig itt használja a városba és minden van benne ami kell egy kocsiba hely is van benne nincs szétrúgva. 650 ezerért vette. 96os múltkor vitt 1 kört vele síri csend van bent jó a futómű minden ha kell akkor megy lépeget. :D

Én is tudnék válogatni az autók között bőven. Csak hát ugye itt az asszony, aki drasztikusan leszűkíti a szóba jöhető autók körét. :D :P :P

Link to comment
Megosztás:

Én is tudnék válogatni az autók között bőven. Csak hát ugye itt az asszony, aki drasztikusan leszűkíti a szóba jöhető autók körét. :D :P :P

Háhá, de mivel szűkíti le a kört erre kíváncsi lennék? :D Meg hát egy nő véleménye nem sokat számít autóvásárláskor. :D Amúgy milyenre gondoltál nagyobb kisebb? Milyen motor? Az extrák az oké. De, hogy pl miért kell fiatalnak lennie azt nem értem ettől még nem biztos, hogy megbízhatóbb.

Link to comment
Megosztás:

Háhá, de mivel szűkíti le a kört erre kíváncsi lennék? :P Meg hát egy nő véleménye nem sokat számít autóvásárláskor. :P Amúgy milyenre gondoltál nagyobb kisebb? Milyen motor? Az extrák az oké. De, hogy pl miért kell fiatalnak lennie azt nem értem ettől még nem biztos, hogy megbízhatóbb.

Pl. az életkora az autónak. Vagy hogy tetszik-e neki vagy se. Kompromisszumot kell kötni vele is. :D kisebb autóba gondolkozunk, mert 90%-ba városba használjuk, és éves szinten nem járunk sokat az autóval. És mindenképpen benzines.

Link to comment
Megosztás:

Pl. az életkora az autónak. Vagy hogy tetszik-e neki vagy se. Kompromisszumot kell kötni vele is. :P kisebb autóba gondolkozunk, mert 90%-ba városba használjuk, és éves szinten nem járunk sokat az autóval. És mindenképpen benzines.

Ja tehát azért annyira nagyon nem szól bele. Kisebb autó hmmm az fäszás abból eléggé sok van na abból találhatsz ennyi pénzből, csak kerüld a francia modelleket. Németeknél maradnék talán japán de hát ott az alkatrész drága és nem vagyok kibékülve sok mindennel kinézet és még ilyen dogok. C corsa GSI? (Természetesen ez csak vicc) :D

Link to comment
Megosztás:

Ja tehát azért annyira nagyon nem szól bele. Kisebb autó hmmm az fäszás abból eléggé sok van na abból találhatsz ennyi pénzből, csak kerüld a francia modelleket. Németeknél maradnék talán japán de hát ott az alkatrész drága és nem vagyok kibékülve sok mindennel kinézet és még ilyen dogok. C corsa GSI? (Természetesen ez csak vicc) :D

Pedig az egyik márka pont francia. A másik pedig a mi autónk, amit néhol zárt terepjárónak is neveznek. :P

Link to comment
Megosztás:

Pedig az egyik márka pont francia. A másik pedig a mi autónk, amit néhol zárt terepjárónak is neveznek. :D

http://www.hasznaltauto.hu/auto/audi/a3/au...m_felni-5128875

Tudom, hogy dieselt nem akarsz de én esküszöm egy ilyet vennék :D szerintem ez elmegy 5L-el :P Bár a 3 ágú kormányt gyorsan cserélném 4 ágúra de nekem ennél jobb nem kéne. :P Csak hát a légzsák... :D

Link to comment
Megosztás:

Egy időbe gondolkoztam dieselbe, csak állítólag a szervízelése elég drága.

Viszont egy ilyen TÁDÉI kimegy a világból. Ha normálisan használod és hűtőd fűtőd a turbóját. Jól is fogyaszt. Ha otthon cserélgeted az olajat akkor meg mindegy a szerviz. :D Az ára necces, de hát akkor legalább már valami normális kocsiba ül az ember. :P

Link to comment
Megosztás:

Viszont egy ilyen TÁDÉI kimegy a világból. Ha normálisan használod és hűtőd fűtőd a turbóját. Jól is fogyaszt. Ha otthon cserélgeted az olajat akkor meg mindegy a szerviz. :D Az ára necces, de hát akkor legalább már valami normális kocsiba ül az ember. :P

Én a szervízelésen azt értem, ha a porlasztó vagy az adagoló hibásodik meg az kerül sokba.

Link to comment
Megosztás:

Viszont egy ilyen TÁDÉI kimegy a világból. Ha normálisan használod és hűtőd fűtőd a turbóját. Jól is fogyaszt. Ha otthon cserélgeted az olajat akkor meg mindegy a szerviz. :D Az ára necces, de hát akkor legalább már valami normális kocsiba ül az ember. :P

Bizony az elektromos adagolós TDI (nem pd) az nagyon zsír. A tuningot is bírja simán.

Egyik ismerősömnek ilyen 90lovas 1.9tdi caddyje van nagyobb turbóval olyan 100ló körül van, szerelőm vitte most a generálozott corsámmal, tetszett neki,hogy odalép és emeli a corsa orrát az 1.6. :P

A caddyvel is vitt,hogy ezt figyeld öcsém hogy megy,aztán az is nagyon-nagyon messze van az ülésbe tapasztástól majd egyszer kiállok vele,kb. ugyanazt tudhatja mint most a korza.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.