Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sztem Dáwid arra gondolt, hogy azt szeretné jelezni, hogy nem működik.

Úgy tudom, elég ritka az a GSi, amiben még működik ez a feature.

Igen egy külföldi honlapon olvastam ,hogy igen ritka ahol működik..de azt nem tudtam kibogarászni h- mit is jelent ez a dolog :D

Link to comment
Megosztás:

Legalul ott van. A szerkesztő ablak alatt ;)

Az ok, de eddig a hozzászólásra ránézve rögtön láttam, most meg külön utána kell nézni...

A másik meg, hogy ha írok hozzászólást, nem mindig jelenik meg azonnal, van, hogy ki kell lépkednem a fórum főoldalára, csak akkor látszik, hogy írtam vmit... eddig a sztem a régi jobb volt, de majd csak megszokom ezt is.

Link to comment
Megosztás:

Az ok, de eddig a hozzászólásra ránézve rögtön láttam, most meg külön utána kell nézni...

A másik meg, hogy ha írok hozzászólást, nem mindig jelenik meg azonnal, van, hogy ki kell lépkednem a fórum főoldalára, csak akkor látszik, hogy írtam vmit... eddig a sztem a régi jobb volt, de majd csak megszokom ezt is.

Ha idézel, nyomni kell egy frissítést a hozzászólás után. Ha csak hozzászólsz, idézés nélkül, akkor rögtön megjelenik. Nem lesz ez rossz, csak meg kell szokni :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Mint mondottam a minap most kap a Lajos (ez a neve az autónak) egy pár dolgot...

Bp-n hol van olyan üzlet, ahol kapok bele egyszerre minden szűrőt, gyertyákat, meg olajat is?

Kérlek ajánljatok nekem egy jó Boltot Bp-n!

Szerintetek milyen olajat vegyek bele? Van már benne km rendesen 290.000. hidrotőkék is szólnak, de a kompressziója jó (12) csak szép lassan engedi el.. Az ereje is megvan..érzem benne a 90LE-t. Szóval összességében jól van.

Most valami olyasmiben gondolkodom, hogy így a téli hónapokra kapna valami olyan olajat ami egy kicsit kitisztítja, aztán 3 hónap múlva leeresztem és akkor kapna olyat, ami maradna a következő ciklusig. (10-15ekm)

Tudom, hogy van erre olaj topic, de most nem csak olajat akarok venni.

Gyertyából az NGK BPR5ES-t ajánlotta egy kereső.. véleményetek?

itt a link

Lajos előre is köszöni a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Mint mondottam a minap most kap a Lajos (ez a neve az autónak) egy pár dolgot...

Bp-n hol van olyan üzlet, ahol kapok bele egyszerre minden szűrőt, gyertyákat, meg olajat is?

Kérlek ajánljatok nekem egy jó Boltot Bp-n!

Szerintetek milyen olajat vegyek bele? Van már benne km rendesen 290.000. hidrotőkék is szólnak, de a kompressziója jó (12) csak szép lassan engedi el.. Az ereje is megvan..érzem benne a 90LE-t. Szóval összességében jól van.

Most valami olyasmiben gondolkodom, hogy így a téli hónapokra kapna valami olyan olajat ami egy kicsit kitisztítja, aztán 3 hónap múlva leeresztem és akkor kapna olyat, ami maradna a következő ciklusig. (10-15ekm)

Tudom, hogy van erre olaj topic, de most nem csak olajat akarok venni.

Gyertyából az NGK BPR5ES-t ajánlotta egy kereső.. véleményetek?

itt a link

Lajos előre is köszöni a segítséget!

Sok vackot, a csergőnél érdemes lenne megnézni, milyen árat mondanak rá (van amiben nagyon drágák, de nagyon sok minden, gyáriban, meglepően olcsó tud lenni. Próba cseresznye) NGK gyertyákkal óvatosan mert nagyon gagyi hamisítottal sikerült elárasztani az országot :D Olajból valami normális 10w40-et, vagy akár 5w40-et, ami nem castrol. Többen befürödtünk vele az utóbi időben. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nekem nagyon nem szimpatikus, hogy egyetlen árat sem láthatok online, csak kérjek árajánlatot...

Persze látom, hogy van "szervízanyag akció", de 15 éve vagyok kereskedő és tapasztalatból tudom, hogy az ilyen titkolózós cégek szokták lerántani a kedves vásárlót, mint a sz*ros gatyát.

Elvből se..

Link to comment
Megosztás:

Nekem nagyon nem szimpatikus, hogy egyetlen árat sem láthatok online, csak kérjek árajánlatot...

Persze látom, hogy van "szervízanyag akció", de 15 éve vagyok kereskedő és tapasztalatból tudom, hogy az ilyen titkolózós cégek szokták lerántani a kedves vásárlót, mint a sz*ros gatyát.

Elvből se..

Telefonálsz egyet, és már mondják is az árat. küldesz egy mailt, és küldik az árat. Semmi gond nincs velük :rolleyes: (a zopelesek meg meg ezt tudják tapasztalatból ;) )

Link to comment
Megosztás:

Na ja.. még jó, hogy megmondják az árat ha telefonálok, vagy ha e-mailt küldök, elvégre el akarják adni.

Ez viszont nem ad lehetőséget számomra a választásra.

Kizárólag annak jó ez a rendszer aki szerződött partnere (viszonteladó szervíz) a csergőnek és meg van kínálva egy magas kedvezménnyel és PONTOSAN tudja, hogy mit keres.

Azt fogom csinálni, hogy utána nézek a neten mindennek figyelembe véve az "egy helyről mindent" szabályt és ezután felhívom a csergőéket is az árak végett.

más.. van itthon egy kb 2-2,5 liter 5W40-es olajam (Auchan-os.."NewTech") Arra gondoltam, hogy esetleg vennék hozzá még egy kannával és ezzel átmosnám a következő 3 hónapban. (Az van ráírva, hogy full szintetikus.. mások szerint viszont fáradt olaj felújítva)..passz.

Link to comment
Megosztás:

Nekem nagyon nem szimpatikus, hogy egyetlen árat sem láthatok online, csak kérjek árajánlatot...

Persze látom, hogy van "szervízanyag akció", de 15 éve vagyok kereskedő és tapasztalatból tudom, hogy az ilyen titkolózós cégek szokták lerántani a kedves vásárlót, mint a sz*ros gatyát.

Elvből se..

A Csergővel nem ez a tapasztalatom.

Szerintem korrekt árakon dolgoznak.

A cuccokat bármelyik autósboltban megveheted.

Gyertyából gyári GM-et vennék és olajból is GM-et szoktam.

Nekem is 1,8 de XE és nem igazán eszi.

Link to comment
Megosztás:

Na ja.. még jó, hogy megmondják az árat ha telefonálok, vagy ha e-mailt küldök, elvégre el akarják adni.

Ez viszont nem ad lehetőséget számomra a választásra.

Kizárólag annak jó ez a rendszer aki szerződött partnere (viszonteladó szervíz) a csergőnek és meg van kínálva egy magas kedvezménnyel és PONTOSAN tudja, hogy mit keres.

Azt fogom csinálni, hogy utána nézek a neten mindennek figyelembe véve az "egy helyről mindent" szabályt és ezután felhívom a csergőéket is az árak végett.

más.. van itthon egy kb 2-2,5 liter 5W40-es olajam (Auchan-os.."NewTech") Arra gondoltam, hogy esetleg vennék hozzá még egy kannával és ezzel átmosnám a következő 3 hónapban. (Az van ráírva, hogy full szintetikus.. mások szerint viszont fáradt olaj felújítva)..passz.

Nem szeretnék beleszolni csak vélemény, de ha cseréled az olajat 10.000km-ként nem kell azt a motor átmosni! Pénzkidobás!

Link to comment
Megosztás:

Na ja.. még jó, hogy megmondják az árat ha telefonálok, vagy ha e-mailt küldök, elvégre el akarják adni.

Ez viszont nem ad lehetőséget számomra a választásra.

Kizárólag annak jó ez a rendszer aki szerződött partnere (viszonteladó szervíz) a csergőnek és meg van kínálva egy magas kedvezménnyel és PONTOSAN tudja, hogy mit keres.

Azt fogom csinálni, hogy utána nézek a neten mindennek figyelembe véve az "egy helyről mindent" szabályt és ezután felhívom a csergőéket is az árak végett.

más.. van itthon egy kb 2-2,5 liter 5W40-es olajam (Auchan-os.."NewTech") Arra gondoltam, hogy esetleg vennék hozzá még egy kannával és ezzel átmosnám a következő 3 hónapban. (Az van ráírva, hogy full szintetikus.. mások szerint viszont fáradt olaj felújítva)..passz.

Nem tudom. Igazából nem értem az "átmosás" részét. Egy gyengébb "ócsó" olaj, aminek a kenőképességei, is valószínűleg gyengébbek mint egy minőségi, jó olajnak, mit tudna kimosni? Szerintem, ha olajból származó lerakódások vannak akkor annak a kimosására az olaj a legkevésbé hatékony eszköz. (legalábbis én így gondolom) De ha konkrétan probléma nincsen, viszont nem tudod mi volt benne eddig, és mikor volt cserélve, én inkább egy jó minőségű olajra szavaznék, amit mondjuk az elsó két alakommal, gyakoribb csereperiódussallehetne cserélni. A motortisztítás vissza tud nyalni, ha olyan dolgot is kimos amit nem kéne :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nem szeretnék beleszolni csak vélemény, de ha cseréled az olajat 10.000km-ként nem kell azt a motor átmosni! Pénzkidobás!

Frissen vásárolt autó, elég "egyedi megoldásokkal" mint pl.: kisebb méretű féktárcsa, meg lada hűtő. Én is kicserélnék benne minden levet, ki tudja mi keringhet szegényben ;)

Link to comment
Megosztás:

Pontosan erről van szó.. ki tudja milyen "lé" van benne.

A magam részéről úgy gondolom, hogy egy gyengébb minőségű 5W40-el feltöltöm + új szűrő és megyek vele 2-3000km-t (nekem az max 2 hónap) és utána kap egy GM 10W40-et szintén új szűrővel.

valóban rossz szó erre az "átmosás"...

Valaki az olajos fórumban dícsérte a Bp Visco 3000 10W40-et, hogy a hidrotőkék csendesedtek általa...Lehet, hogy azt fog kapni GM helyett, mivel ez már elég hangos (kiváncsi leszek rá, hogy egy szimpla olajcserétől fog-e változni a hangja..szerintem igen) másrészt eddig 2000km.t mentem vele és olajfogyasztása nulla.

Link to comment
Megosztás:

Pontosan erről van szó.. ki tudja milyen "lé" van benne.

A magam részéről úgy gondolom, hogy egy gyengébb minőségű 5W40-el feltöltöm + új szűrő és megyek vele 2-3000km-t (nekem az max 2 hónap) és utána kap egy GM 10W40-et szintén új szűrővel.

valóban rossz szó erre az "átmosás"...

Valaki az olajos fórumban dícsérte a Bp Visco 3000 10W40-et, hogy a hidrotőkék csendesedtek általa...Lehet, hogy azt fog kapni GM helyett, mivel ez már elég hangos (kiváncsi leszek rá, hogy egy szimpla olajcserétől fog-e változni a hangja..szerintem igen) másrészt eddig 2000km.t mentem vele és olajfogyasztása nulla.

Időnként van, akinek elhalkul valamitől, és akkor mindenki ráugrik, de az általánosság az, hogy van akinek a Meta tesz jót, van akinek a q8, meg van akinek semmi. Szerintem ezek a halkulások-inkább autófüggők, mint olajfüggők. Ugyan azzal az olajjal, ismerősöm c20XE-je jobban csattogott mint előtte a használt olajjal, a céges Zafiránknak meg úgy kisimult a hangja, és olyan nyugodt lett, hogy indítás után 2x megnéztem jó autót indítottam -e be :D A GM olajat szokták szidni időnként, és tény, hogy nem a legjobb olaj ami létezik, de sokan élnek vele együtt, úgy hogy semmi gondjuk nincs. A rendszeres olajcsere a lényeg, aztán kész, az eddigi életénélnél biztos hogy jobban fogja érezni magát a motor :D

Link to comment
Megosztás:

Úgy legyen!

Egyébként milyen olajat kapott a verda?

10W40-eset. Eurol Turbosyn márkájút. Így gondolom nem sokaknak mond sokat, eddig nekem sem, de utánanéztem és árra az általam eddig használt olajak környékén van, meg a szükséges minősítésekkel is rendelkezik. Hogy miért ez ment bele? Épp ilyen hordó volt felbontva. Most 9000 km sem volt a régi olajban.

Link to comment
Megosztás:

Nem egy elterjedt darab az biztos. Olyan mint a Kadett 200ts.

Ihaj-csuhaj! :))))))))))))))))

Belső térről nincsen képed? Ez már egy mikro lakókocsivá is berendezhető lenne!

A kipufogó oldalt van kivezetve, akkor ez teljessen alacsonypadlós, vagy hogy van megoldva?

Egyszerűen ááááááááááááállllllat

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.