Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Hát ugye a súrlódást nem jó dolog csökkenteni a gumi és az út között. Oké hogy szép fekete lesz a gumi, de tényleg használ? Évi 10 ezer kilóméteres futásteljesítményel számolva szerintem előbb kopik el a futófelület mint ahogy megöregedne.

Szerintem az oldalfalra kenik a cuccot, nem a futófelületre. (Legalább is remélem :D )

Link to comment
Megosztás:

Jó de az akkor volt, amikor még minden ember szűz volt. :lol:

Amikor a műbőrgyárba dolgoztam ott használtak 2K-s szilikont az nagyon jó volt de csak akkor ha a műszak végén keverték be és egyből elhasználtad ha hazaértél, mert különben térhálósodott az üvegben.

Link to comment
Megosztás:

Amikor a műbőrgyárba dolgoztam ott használtak 2K-s szilikont az nagyon jó volt de csak akkor ha a műszak végén keverték be és egyből elhasználtad ha hazaértél, mert különben térhálósodott az üvegben.

Van egyébként kifejezetten erre spré ( http://www.autofejlesztes.hu/gumiapolo-prevent-400ml-p-5422.html ). Én ilyet használok, nem csúszik, viszont szép fekete lesz a gumi tőle. Csak vigyázni kell hogy a felnin ne hagyjon nyomot. Van ugyanilyenben kenős is, az valamivel olcsóbb. :)

Link to comment
Megosztás:

Van egyébként kifejezetten erre spré ( http://www.autofejle...0ml-p-5422.html ). Én ilyet használok, nem csúszik, viszont szép fekete lesz a gumi tőle. Csak vigyázni kell hogy a felnin ne hagyjon nyomot. Van ugyanilyenben kenős is, az valamivel olcsóbb. :)

Gumival nem szoktam foglalkozni különösképpen, csak mosáskor lefújom a kilincseket, szélvédő alatt, meg az osztopok közötti műanyagot, meg a tükröt.

Link to comment
Megosztás:

Gumival nem szoktam foglalkozni különösképpen, csak mosáskor lefújom a kilincseket, szélvédő alatt, meg az osztopok közötti műanyagot, meg a tükröt.

Én is csak akkor használom ezt a sprét ha autóstalálkozón vagyok, egyébként pont felesleges, mert 200m és beporosodik a gumi.

Link to comment
Megosztás:

Én is csak akkor használom ezt a sprét ha autóstalálkozón vagyok, egyébként pont felesleges, mert 200m és beporosodik a gumi.

Szépen kifolyik a rozsda a hátsó ablak gumikédere alól, azt fújtam le a multkor cilittel, utánna meg egyből vizzel mostam amikor leszedte már a sárgát a fényezésről. De ugye csak látszatmegoldás.

Link to comment
Megosztás:

Szépen kifolyik a rozsda a hátsó ablak gumikédere alól, azt fújtam le a multkor cilittel, utánna meg egyből vizzel mostam amikor leszedte már a sárgát a fényezésről. De ugye csak látszatmegoldás.

Ilyen problémám nekem is van, én azt terveztem hogy lecsiszolom és ráporolok spréből fehérrel. Ideig óráig csak jó lesz. Viszont fosok tőle hogy csinálok a fényezésben egy nagy fehér foltot, szal lehet hogy én is Cillitelem majd, köszi a tippet. :)

Link to comment
Megosztás:

Ilyen problémám nekem is van, én azt terveztem hogy lecsiszolom és ráporolok spréből fehérrel. Ideig óráig csak jó lesz. Viszont fosok tőle hogy csinálok a fényezésben egy nagy fehér foltot, szal lehet hogy én is Cillitelem majd, köszi a tippet. :)

Nincs mit igazából csak a lefolyó sárga rozsdát szedtem le vele. Úgy láttam hogy ott dupla lemezkorc van mint a sárvédők belső pereménél, tehát ha elkezdődött a rozsdásodás akkor már vége a dalnak. Amúgy nem tudom mondta-e már valaki, de rohadt furcsa hogy aTápiószecső kocsiját nézem közben meg veled beszélgetek... :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Nincs mit igazából csak a lefolyó sárga rozsdát szedtem le vele. Úgy láttam hogy ott dupla lemezkorc van mint a sárvédők belső pereménél, tehát ha elkezdődött a rozsdásodás akkor már vége a dalnak. Amúgy nem tudom mondta-e már valaki, de rohadt furcsa hogy aTápiószecső kocsiját nézem közben meg veled beszélgetek... :icon1:

Má fél éve az enyém, át is van iratva. :P :D

Szerk.: De csak a Te kedvedért... Ctrl+F5 :P :D

Módosítva : Zsoltee
Link to comment
Megosztás:

Hát ugye a súrlódást nem jó dolog csökkenteni a gumi és az út között. Oké hogy szép fekete lesz a gumi, de tényleg használ? Évi 10 ezer kilóméteres futásteljesítményel számolva szerintem előbb kopik el a futófelület mint ahogy megöregedne.

Szerintem az oldalfalra kenik a cuccot, nem a futófelületre. (Legalább is remélem :D )

Gondoltam ez nem kérdés hogy hova kenjük a szilikont a gumira! Nem hallottam még olyat hogy valaki a futófelületet kenné szilikonnal.

Link to comment
Megosztás:

hahó!

kérdésem a következő volna, a km óra plexije az ugye cserélhető? adott az én órám amin ép a plexi, adott egy másik a ford. számos az ha jól látom akkor a plexi hibás(hirdetésbe van, nem egy fotóművész készítette a képet :D)

Link to comment
Megosztás:

hahó!

kérdésem a következő volna, a km óra plexije az ugye cserélhető? adott az én órám amin ép a plexi, adott egy másik a ford. számos az ha jól látom akkor a plexi hibás(hirdetésbe van, nem egy fotóművész készítette a képet :D)

szerk.: most olvastam végig a hirdetést :D , és nem a plexi hibás hanem a fólia a benzinszint jelzőnél.

Link to comment
Megosztás:

http://vateraauto.hu...es/-IDaxCz.html

"sport merevített motor,leültetett lengés csillapító...stb...csak aszfaltra való..." :omg:

A marha!!! Mi az ott a csomiajtón? Mindjárt elokádom magam :icon8: Oké hogy tuning meg minden, de nem hiszem el, hogy él valaki ezen a földön akinek ez tetszik!! Ilyen nincs mit csinált ezzel a szegény GSI-vel?? A szarom megeszem ha ez a pali normális....

Link to comment
Megosztás:

A marha!!! Mi az ott a csomiajtón? Mindjárt elokádom magam :icon8: Oké hogy tuning meg minden, de nem hiszem el, hogy él valaki ezen a földön akinek ez tetszik!! Ilyen nincs mit csinált ezzel a szegény GSI-vel?? A szarom megeszem ha ez a pali normális....

A "Nidforszpiden" nevelkedett nemzedék. :D

Link to comment
Megosztás:

A marha!!! Mi az ott a csomiajtón? Mindjárt elokádom magam :icon8: Oké hogy tuning meg minden, de nem hiszem el, hogy él valaki ezen a földön akinek ez tetszik!! Ilyen nincs mit csinált ezzel a szegény GSI-vel?? A szarom megeszem ha ez a pali normális....

A "Nidforszpiden" nevelkedett nemzedék. :D

óóó, még nem láttátok azt a májsztrót, aki egy első lökhárító ködlámpás részét levágta, és föltaknyolta hátulra toldatnak :D (persze vonóhoroggal, nehogy sérüljön a műalkotás :lol: ) Igazi űrhajó egyébként, rugós fejtámla-rudakkal, májkülnájtkapcsoló panellel a tetőn, meg piros nejonnal az alján. Egy ilyen könnyen javítható valamire már fel se figyel az ember. :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.