Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv!

Múltkor megemeltem az autó jobb elejét, a motortérből valahonnan kb 2-3dl víz folyt ki az autó alá. A levélrács alatti rész a pollenszűrő és a sárvédők környékén száraz volt, a lefolyók nincsenek eldugulva. Száraz idő volt és autót sem mostam.

Kérdésem hol állhat meg a motor környékén, kb motor és tűzfal között ennyi víz ami csak akkor folyik ki ha megdől az autó?

Várom a gondolatokat! Köszi

Link to comment
Megosztás:

Az a kamera elvileg a gyalogosokra van ráizzítva mert néha átcsászkálnak a piroson, de Tv-be kb fél éve mondták hogy az autósokat is fogják vele. Mármint ahol lakom, helyi Tv. Most rohadtúl nem jönne jól egy csekk mert jövő hónapba még műszaki is lesz. Féktáv az nem volt mert akkor indúltam mikor váltott. Csak épp a lábam gyorsabb volt mint hogy felfogjam. Amúgy elvileg mennyi idő után jön ki a levél?

Ha tényleg nincs szerencséd, akkor két héten belül megy a csekk. És kerek 50 ezerről.

Link to comment
Megosztás:

A fóliázást te csináltad? és am mennyibe került a fólia?

nem én csináltam. nálunk Romániába csak olyan személy(műhely) teheti fel akinek van engedélye s ö kell adjon papírt rá hogy vizsgán is át engedjék. ja és nálunk tiltják ez első ablakokat fóliázni de "feketén" úgy is felhúzzák csak nem adnak papírt rá ebbe a rendőr beleköthet. ja és 340 lej volt átszámolva 23 ezer forint 5 ablak + 10év garancia

Link to comment
Megosztás:

Amit hoztam a spz-tól az is rossz volt?

Nekem meg beállt az ablakmosó motorom a héten, kiszedtem meg sem mozdult, aztán szétkaptam és féktiszítóval meg egy kis WD40el megtámogattam. Azóta megint működik. Voltam az autósboltban is, majdnem megrendeltem az újat. Spóroltam 3300Ftot, kérdés meddig fog még menni. :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Múltkor megemeltem az autó jobb elejét, a motortérből valahonnan kb 2-3dl víz folyt ki az autó alá. A levélrács alatti rész a pollenszűrő és a sárvédők környékén száraz volt, a lefolyók nincsenek eldugulva. Száraz idő volt és autót sem mostam.

Kérdésem hol állhat meg a motor környékén, kb motor és tűzfal között ennyi víz ami csak akkor folyik ki ha megdől az autó?

Várom a gondolatokat! Köszi

kondenzvíz?

Link to comment
Megosztás:

Az indexének fehérnek kellene lennie. Bár ha törött volt...

Az utolsó előtti képen, a motorháztető és a balos sárvédő között, annyira belátni, hogy még a gumi ütközőt is látod. A hűtőmaszk, és a motorháztető között, egyik oldalt 1 centis rés van, a másik oldalt összeérnek. Szerinted? :D

Link to comment
Megosztás:

Amit hoztam a spz-tól az is rossz volt?

Nekem meg beállt az ablakmosó motorom a héten,

A kapcsoló jó csak abban is ki vannak égve az izzók.

Most az van a kocsiban.

Holnap bal első lengőkar szilent csere. Amíg Gábor azt csinálja addig szétbombázom

megint a középkonzolt.

Ablakmosó motort 3000-ért vettem Vktr-nál a Csergőben újat.

Vettem új ablaktörlőket is az autósboltban.

Tomika mondta a néninek,hogy azt akarunk venni.

A néni megkérdezte,hogy milyen autónk van?

Tomika mondta neki,hogy piros :D

A néni emlékezett rá,hogy Astra F. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új tag vagyok,és egyből egy sajnálatos ám neketek lehet hasznos dologgal kezdeném.június 10.én totál károsra törték megépitgetett astrámat.most ezen okból kiindulva bontásba fogtam.ha valakinek kell esetleg valami,mondja és meglátjuk van-e,jóval olcsóban adom mint bármelyik magánszemély vagy bontó.főbb tudni valók a kocsiról: 95-ös évj.; 1.7 td isuzu;3 ajtós;fehér; és csak a hátulja sérült.

Köszönöm ha vettétek a türelmet a végig olvasáshoz.

Üdvözlettel : Viktor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új tag vagyok,és egyből egy sajnálatos ám neketek lehet hasznos dologgal kezdeném.június 10.én totál károsra törték megépitgetett astrámat.most ezen okból kiindulva bontásba fogtam.ha valakinek kell esetleg valami,mondja és meglátjuk van-e,jóval olcsóban adom mint bármelyik magánszemély vagy bontó.főbb tudni valók a kocsiról: 95-ös évj.; 1.7 td isuzu;3 ajtós;fehér; és csak a hátulja sérült.

Köszönöm ha vettétek a türelmet a végig olvasáshoz.

Üdvözlettel : Viktor

Küldtem PÜ-t! ;)

Link to comment
Megosztás:

Látom a fólia ára 4-5 ezer négyzetmétere. Valaki csinálta már magának a fóliázást?? :D

Én igen. Nem is egy autómon.

Most kedden ujrafóliáztam az astrámat is. Hivatalos fólia volt rajta, négy éve. Műbizonylattal, matricával. Teljesen kifakult, mintha nem is lett volna fólia rajta. Vettem autósboltban fóliát. Nem gond, mert a matrica az ablakokon maradt, és műbizonylatom is van. :D

3 óra alatt kicseréltem a hátsó ajtókom, és kombi oldalablakokon. Még a kombiajtó van hátra, de az nem egyszerű, mert nagyon domború. Sokat kell hőlégfujóval alakitgatni a fóliát. Most hétvégén kicerélem azon is. A 3 órából sok időt vett el, hogy az ajóükból ki vettem az üvegeket. Caravannál ugye ott van a háromszög ablak is. Nem bonyolult a fóliázás. Csak legyen nagyon tiszta az üveg, és vizezni kell rendesen.

Link to comment
Megosztás:

A kapcsoló jó csak abban is ki vannak égve az izzók.

Most az van a kocsiban.

Holnap bal első lengőkar szilent csere. Amíg Gábor azt csinálja addig szétbombázom

megint a középkonzolt.

Ablakmosó motort 3000-ért vettem Vktr-nál a Csergőben újat.

Vettem új ablaktörlőket is az autósboltban.

Tomika mondta a néninek,hogy azt akarunk venni.

A néni megkérdezte,hogy milyen autónk van?

Tomika mondta neki,hogy piros :D

A néni emlékezett rá,hogy Astra F. :icon1:

Cimborámat tegnap felhívták. Csak eff astrát bont.

Kellene váltó!

De milyen autóhoz?

Opel.

Na de mégis?

Régi.

Astra, vectra?

Nem tudom, astra.

Jó, milyen régi?

Nagyon...

Mégis, mondjon már róla vmit.

Piros.

Aww....

(eljutottak oda, hogy effes)

Milyen motor van benne?

Kicsi.

Benzines v dízel?

Hát, benzint szoktunk bele tankolni.

Kiderült, hogy egyhat8v. Bemondta h 15eért van. Ember azt mondta az nagyon sok, és letette.

A társaságból még senki sem vállalta, hogy ő szivatta meg, úgyh valszeg real user volt. :D

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel kicseréltük a bal első lengőkar szilentet.

Kicseréltem az A/C kapcsolót a ledezettre,. :icon1:

Ki akartam cserélni a levegő szűrőt is de nem kellett.

Látszik,hogy csak 3000 km-t ment a kocsi 1 év alatt. :blush:

A képen az alsó a régi a felső lett volna az új.

(Marad tarcsiba) :D

airfilter.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel kicseréltük a bal első lengőkar szilentet.

Kicseréltem az A/C kapcsolót a ledezettre,. :icon1:

Ki akartam cserélni a levegő szűrőt is de nem kellett.

Látszik,hogy csak 3000 km-t ment a kocsi 1 év alatt. :blush:

A képen az alsó a régi a felső lett volna az új.

(Marad tarcsiba) :D

Így a műszaki már csak formaság lesz. ;) Szép lett a motortér is. :icon13:

Felesleges is lett volna kicserélni azt a levegőszűrőt. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

3 év után tegnap kezdett el panaszkodni az ECU a lezárt EGR szelep miatt. :D Csak le kellett menni vele a horvát tengerpartra. :D

Szerintem azért kezdett el most panaszkodni, mert a "tengerhez menni van pénz mi? bezzeg nekem egy új EGR, nesze neked csekk endzsin" :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Cimborámat tegnap felhívták. Csak eff astrát bont.

Kiderült, hogy egyhat8v. Bemondta h 15eért van. Ember azt mondta az nagyon sok, és letette.

A társaságból még senki sem vállalta, hogy ő szivatta meg, úgyh valszeg real user volt. :D

-Kombi?

-Szerintem nem az

Két óra múlva betolat egy bordó caravánnal

-Ez nagyon úgy néz ki,hogy kombi.

-Nem tudom kombi-nem kombi én ács vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem azért kezdett el most panaszkodni, mert a "tengerhez menni van pénz mi? bezzeg nekem egy új EGR, nesze neked csekk endzsin" :lol: :lol:

Az EGR szelep jó, csak le van zárva. :) 0400-s hibakódot dobálja csak, kivillogtatták ott. Amúgy várható volt, hogy panaszkodni fog érte, mert több mint 300km autópálya részterhelésen, 90-100kmh-s sebességgel igencsak akarná használni az EGR-t. :D

Link to comment
Megosztás:

-Kombi?

-Szerintem nem az

Két óra múlva betolat egy bordó caravánnal

-Ez nagyon úgy néz ki,hogy kombi.

-Nem tudom kombi-nem kombi én ács vagyok.

Ember felhív. Kell neki a tetőkárpit amit hirdetek. Zsír. Tetőablakos, hibátlan.

Megérkezik, szakadt melós gép. Látni messziről, hogy köze nincs a gyári tetőablakhoz. Mutatom az árut.

Az ott elöl méé van kivágva?

Ott a gyári tekerő helye.

De nekem nem ilyen, pedig gyári.

Én nem úgy láttam h gyári lenne.

Igen, mert ez gastraé.

Jaa, hát nem hiszem...

Hát és ő ezt hogy viszi el? Pókozza a tetőre?? Felőlem össze is hajthatod. Bazeg már hajtotta volna, mondtam neki, hogy ne. Aztán betolta, ráhajtott a napellenzőt, meg a nője tartotta félig.

Link to comment
Megosztás:

Én igen. Nem is egy autómon.

Most kedden ujrafóliáztam az astrámat is. Hivatalos fólia volt rajta, négy éve. Műbizonylattal, matricával. Teljesen kifakult, mintha nem is lett volna fólia rajta. Vettem autósboltban fóliát. Nem gond, mert a matrica az ablakokon maradt, és műbizonylatom is van. :D

3 óra alatt kicseréltem a hátsó ajtókom, és kombi oldalablakokon. Még a kombiajtó van hátra, de az nem egyszerű, mert nagyon domború. Sokat kell hőlégfujóval alakitgatni a fóliát. Most hétvégén kicerélem azon is. A 3 órából sok időt vett el, hogy az ajóükból ki vettem az üvegeket. Caravannál ugye ott van a háromszög ablak is. Nem bonyolult a fóliázás. Csak legyen nagyon tiszta az üveg, és vizezni kell rendesen.

Nekem még nem volt fóliázva a kocsi. Szal akkor esély sincs arra h én magamnak megcsináljam legálisan? kár.. itt előbb valakinek 25E csinálták. Hát én annyit nem akarok kiadni érte. :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.