Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok,

Bocsi, hogy itt kérdezem, de szeretnék az F Astra mellé venni egy diesel B Vectrát. 2002-2003 körüli B Vectra (frissített) 2.0 dti motorral. Mit kell erről tudni, milyen motor ez? Új típusú-e vagy még adagolós?

Köszi előre is.

Ricsi

F.O.S.
Link to comment
Megosztás:

Mindkettő porvédős, nem?

Egyébként szerintem zsírt neki nem sokat. Olaj az kifolyik.

Sajnos halvány fogalmam nincs ,hogy az -e. Csak olvasgattam a neten és egy ilyen jött szemközt. Aztán megnéztem a kis könyvbe, hogy a kuplungpedál fenti és lenti állapota között, ha jól emlékszem 125-132mm között lehet a különbség. Ezt holnap lemérem, elég magasan van a kuplungpedálom.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos halvány fogalmam nincs ,hogy az -e. Csak olvasgattam a neten és egy ilyen jött szemközt. Aztán megnéztem a kis könyvbe, hogy a kuplungpedál fenti és lenti állapota között, ha jól emlékszem 125-132mm között lehet a különbség. Ezt holnap lemérem, elég magasan van a kuplungpedálom.

Porvédős, de mondjuk a kuplungbowdenen kiszerelve el lehet úgy tologatni a porvédőt hogy majdnem az egészet átt lehet zsírozni.

Link to comment
Megosztás:

Egyébiránt ezek a bowdenek hány km-t bírnak szakadás nélkül kb ?

szerk.: Észre lehet venni már jó előre ha gáz lesz velük ?

Az eredeti amit beletettek a gyárban kibír több 100ezer kilómétert is, amit később veszel azt meg ki tudja. Ha kiszereled és látszik hogy ki van szőrösödve a bowden akkor ugye ez egyértelmű jel hogy el fog szakadni. A szakadt gáz és kuplungbowdenel is lehet közlekedni mondjuk a kuplung jóval neccesebb.

Link to comment
Megosztás:

Egyébiránt ezek a bowdenek hány km-t bírnak szakadás nélkül kb ?

szerk.: Észre lehet venni már jó előre ha gáz lesz velük ?

Az enyém most tapossa a 300.000. km-ét, multkor kivettem,kipucoltam, megkentem, azóta mint a vaj olyan megint a kuplung, és semmi jelét nem adja hogy szét akarna menni.

Ellenben fél éve egyszer elpattant az állító müanyag csavar a végén. :)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom volt-e már szó róla, de előre milyen méretű ablaktörlő lapátokat érdemes venni? Jelenleg 450/450 van fenn, de így a jobb oldali eláll az üvegtől valamelyest. Ahogy néztem, 550/350 vagy 550/400 is jó volna. Ki milyeneket használ?

Úgy rémlik 450-eset én is. Rámcsörög a Hening Karcsi hogy lakásfestés van , pár apróságtól megszabadulna... :D

1026587-20130512-DUceyI.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség :hiya: abban, hogy az F Astra hűtőventillátora leállítás után, meleg motornál megy gyújtás nélkül, vagy sem :confused: ? Szégyellem, mert az enyém volt a sógor kis '98-os F-je és én már nem emlékszem, hogy volt anno :(! Neki most nem megy csak gyújtással, de nekem rémlik, hogy anélkül is ment, vagy nem :confused: Azt tuti, hogy a Verában megy :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség :hiya: abban, hogy az F Astra hűtőventillátora leállítás után, meleg motornál megy gyújtás nélkül, vagy sem :confused: ? Szégyellem, mert az enyém volt a sógor kis '98-os F-je és én már nem emlékszem, hogy volt anno :(! Neki most nem megy csak gyújtással, de nekem rémlik, hogy anélkül is ment, vagy nem :confused: Azt tuti, hogy a Verában megy :icon13:

Gyújtás levétele után nem megy.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! :)

Egy kérdéssel fordulok Hozzátok. Nem rég alapítottunk egy klubot a Facebookon F Astrások számára. A közeljövőben tervezzük,hogy megszervezünk egy nagyobb találkozót,ahol ismerkedhetünk,beszélgethetünk :) Esetleg van itt olyan,aki szívesen részt venne egy ilyen eseményen? Ha igen,jelezzétek és megosztom Veletek az oldalt! Várom a válaszokat,remélem lesztek páran,akik szívesen csatlakoznának kis csoportunkhoz. Szép napot Mindenkinek!:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! :)

Egy kérdéssel fordulok Hozzátok. Nem rég alapítottunk egy klubot a Facebookon F Astrások számára. A közeljövőben tervezzük,hogy megszervezünk egy nagyobb találkozót,ahol ismerkedhetünk,beszélgethetünk :) Esetleg van itt olyan,aki szívesen részt venne egy ilyen eseményen? Ha igen,jelezzétek és megosztom Veletek az oldalt! Várom a válaszokat,remélem lesztek páran,akik szívesen csatlakoznának kis csoportunkhoz. Szép napot Mindenkinek! :)

De, sokan vannak, akik részt vennének, ezért is teszik meg minden csütörtökön a Lurdyban, Nyáron nagyjából havonta a Hungaroringen, a Ringmoziban, a Blitzen, Jennersdorfban, meg a többi állandó találkozón :rolleyes: Egyszerűbb csatlakozni valahova, mint kitalálni egy 3ezrediket szerintem ;) :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.