Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Laci, itt a csoda kadett, dolgozott a koma és nem mentem be 1 fotó erejéig. :wacko:

%7Boption%7Dhttp://pics.coldline.hu/pics/75801-20100814-HomFgB.jpg.

Hűűűűűh..... :D Kis lakatosmunka rászorul a gépre.Itt debrecenben is van 1 kadett amelyiknek ilyen motorháztetője van.. :wacko:

Uncsitesómé most 27éves, de rozsdát nem találni rajta :D Bár azon nincs ilyen fogantyú :wacko: Igazából az a kadett teljesen gyári. Ami tuningnak számít az a mantafelni. Meg a kipufogó rendszert, dobokat csinálta meg magának Tesó. :D Nem hangos, nem csöndes. Olyan kis kellemes.

Link to comment
Megosztás:

Na én is vótam Debrecenben... :wacko:

Elmentél hegyet mászni? :wacko:

Egy opel-fanatikusnak feltűnő :D Uncsim győrben van már 1 jóideje. Aztán ha egy ilyen kis zöld kadettet látsz manta felnikkel, akkor Ő az. 1.2ST moci. Jó kis autó. Megy mint az atom. Ősszel míg az astra beteg volt meg míg csinálták a motort, addig azzal jártam itt debrecenben.

Ő a vizesedős? :D Egész facán néz ki ezen a képen, csak le kéne nyesni róla a vonohorgot :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Szeretik, ez van! :D Jobb mint a:

- kép egy Daciaról -

Amikor apám-anyám megvették az első kocsijukat, egy D Kadettet, amiben fél gyermekkoromat töltöttem (komolyan, óvodában készült vagy 2-300 Kadett rajzom, sajnos nem sok maradt fenn belőlük :wacko:), közben nagyanyám és nagynéném egy szép szürkéskék Dácsiát hajtottak... vannak szép történeteink persze, mesélik, hogy az első útján elfolyt belőle az összes olaj. De amikor minden előzetes figyelmeztetés nélkül elgurult az egyik kerék, akkor én is a hátsó ülésen utaztam. A Mátrában, persze, véletlenül sem az Alföldön valahol... :wacko:

A történet folytatása, hogy végül eladták a Dácsiát, és jópár évig két D Kadett volt a családban. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Linkeljetek másikat! Azt Zolinak küldtem a zenéért cserébe. :D

:D

De több is nyomtatható belőle :P

Reggel jöttem haza barátnémtól, és betoltam a telefonomat tőtteni a szivargyújtóba. Hirtelen eszembe jutott hogy nem ez az a szag amit akkor szeretnék érezni amikor valami elektromos cuccot csatlakoztatok, főleg nem autóban... :wacko: Kis amperszag vót... egyből kirántottam a csatiból, de azóta nincs szivargyújtómon fesz. :wacko: :wacko: ezt is megetetem a nokiával, a telefonommal együtt... :D

Link to comment
Megosztás:

De több is nyomtatható belőle ;)

Reggel jöttem haza barátnémtól, és betoltam a telefonomat tőtteni a szivargyújtóba. Hirtelen eszembe jutott hogy nem ez az a szag amit akkor szeretnék érezni amikor valami elektromos cuccot csatlakoztatok, főleg nem autóban... :D Kis amperszag vót... egyből kirántottam a csatiból, de azóta nincs szivargyújtómon fesz. :wacko: :wacko: ezt is megetetem a nokiával, a telefonommal együtt... :wacko:

:D :D Kellemetlen. Gyári nokia töltő nem okoz ilyen gondot nekem már két éve. :P

Link to comment
Megosztás:

De több is nyomtatható belőle ;)

Reggel jöttem haza barátnémtól, és betoltam a telefonomat tőtteni a szivargyújtóba. Hirtelen eszembe jutott hogy nem ez az a szag amit akkor szeretnék érezni amikor valami elektromos cuccot csatlakoztatok, főleg nem autóban... :D Kis amperszag vót... egyből kirántottam a csatiból, de azóta nincs szivargyújtómon fesz. :wacko: :wacko: ezt is megetetem a nokiával, a telefonommal együtt... :wacko:

nnocsak...mi a fene lehet?

Szagról jut eszembe...

1 ismerősöm mesélte, hogy hazament. És fura égett szagot érzett otthon. Belépett a konyhába, és a nagymamája melegítette az elektromos olajsütőben az olajat...Csak az volt a cink, hogy nem árammal..hanem alágyujtott a sütőnek :D :D Pedig a néninek gyanús volt, hogy van rajta vezeték..de azért alágyujtott :P

Link to comment
Megosztás:

Amikor apám-anyám megvették az első kocsijukat, egy D Kadettet, amiben fél gyermekkoromat töltöttem (komolyan, óvodában készült vagy 2-300 Kadett rajzom, sajnos nem sok maradt fenn belőlük :D), közben nagyanyám és nagynéném egy szép szürkéskék Dácsiát hajtottak... vannak szép történeteink persze, mesélik, hogy az első útján elfolyt belőle az összes olaj. De amikor minden előzetes figyelmeztetés nélkül elgurult az egyik kerék, akkor én is a hátsó ülésen utaztam. A Mátrában, persze, véletlenül sem az Alföldön valahol... ;)

A történet folytatása, hogy végül eladták a Dácsiát, és jópár évig két D Kadett volt a családban. ;)

Az megszokott dolog egy Dáciánál! :P 3 csavar tartja, mit is vársz! :D ;)

1x minket is megelőzött (mit megelőzött, otthagyott...) a bal első, hegyoldalba.... :P (még jó, hogy kukoricás volt az útmellet! :wacko: :wacko: :D De akkor nem volt azé' vicces! :wacko:

Link to comment
Megosztás:

:wacko: :D Kellemetlen. Gyári nokia töltő nem okoz ilyen gondot nekem már két éve. :D

Nekem sem okozott az eddigi 1,5-ben. De eddigi gyári Nokia telefonjaim sem okoztak gondot sok-sok éve, ez a buznyák meg ott haldoklik ahol tud. :D 2 hetesen garis kijelző csere (úgy gondolta vicces lesz, csak piros csíkokat mutogatni) fél évesen elfagyott az agya, és nem talált műholdat 20 perc alatt sem, úgyhogy symbian frissítés. Aztán a kedvencem, csukott állapotban nekiállt a kijelző rész, letördösni a számbillenytűk külső sarkait, ami aztán beakad a flip alá, és akkor ki se tudom nyitni :wacko: visszaszedem asszonytól a D900-amat... annak, is vannak hülyeségei, de legalább stabilan ugyan azok, és egyik sem jár füsttel :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Az megszokott dolog egy Dáciánál! :P 3 csavar tartja, mit is vársz! :D ;)

1x minket is megelőzött (mit megelőzött, otthagyott...) a bal első, hegyoldalba.... ;) (még jó, hogy kukoricás volt az útmellet! :wacko: :wacko: :D De akkor nem volt azé' vicces! :wacko:

Fater egyik haverja is daciázott. Állandóan b.szogatta mindenki hogy hogy lehet egy kereket 3 csavarral fölrakni. :D De mindig megvolt a válasz: 3 pont meghatároz egy síkot nem? :P ;)

Link to comment
Megosztás:

1x minket is megelőzött (mit megelőzött, otthagyott...) a bal első, hegyoldalba.... ;) (még jó, hogy kukoricás volt az útmellet! :D :wacko: :D De akkor nem volt azé' vicces! :wacko:

Még egyszer rég mikor Debrecenben vizsgáztam horgászengedélyből volt a vizsgáig időm, na ugye a nagy békebeli idők voltak azok amikor még a Nagytemplom előtt volt ugye járkálás a majdani Plaza felé, üvölt a Trabi betyárul a Kossuth körül azt egyszer csak a jobb hátsója megelőzte :D először a csávó is lesett de mikor már kezdett németjuhászosodni mint a Lacikáé akkor kapcsolt a csávó, megállt és összeszedte ;) a fél Piac utca a szerencsétlenen röhögött :P köztünk én is :wacko: de segítettünk neki páran megemelni a kartont, hogy alá tudja rakni az elveszettet.. :P ;)

Link to comment
Megosztás:

Asszem gázszilikát a neve, nálunk úgy tudom már be van titva, vagy valmi ilyesmi.

Bimetálos szellőzőrés...sohasem hallotam még róla. :D

Ember sokoldalú vagy!

Gázbeton blokkok,

talán salakbeton blokk----na ez is be van tiltva, mert egy csomó ház reped ami borsodban ebből épült.

2) Ez nem olyan fém, hanem nedvességtől táguló szövet, ha kiszárad bezárja a szellőző lamellát.

a kötelező szellőzőt festéskor szétkaptam, megcsodáltam, hogy műkszik.

Egyből be is tekertem szűkebbre, mert sokáig inkább ledugóztam a nagy hidegek idejére, olyan huzatot produkált.

Csókolom, én megmondom mi jó a nedves falakra, penészre.

Kell szellőztetni, de csak napi 3-4x 5 percre, hogy ne hűljenek ki a falak, meg ne folyamatosan legyen nyitva egy ablak se télen.

Fafűtés pl. kandalló és még a lájtos októberi hűvösben jól pakolni egy hétig kettőig,

én előtte gázzal sehogy sem tudtam igazán meleget csinálni, csak szép gázszámlát, meg penészt, párát.

Vettem egy olcsó lemez+ vermikulit 7 kWos kütyüt, óccón, csöveket meg neten szereztem mert azt általában drágán adják - kivétel a tüzépek egy része

kb három nap alatt eltűnt az összes pára, 1-2 hét alatt meg száraz volt a lakás.Előtte nem győztem az ablakokat törölgetni, csorgott a lé.

Link to comment
Megosztás:

Még egyszer rég mikor Debrecenben vizsgáztam horgászengedélyből volt a vizsgáig időm, na ugye a nagy békebeli idők voltak azok amikor még a Nagytemplom előtt volt ugye járkálás a majdani Plaza felé, üvölt a Trabi betyárul a Kossuth körül azt egyszer csak a jobb hátsója megelőzte :wacko: először a csávó is lesett de mikor már kezdett németjuhászosodni mint a Lacikáé akkor kapcsolt a csávó, megállt és összeszedte ;) a fél Piac utca a szerencsétlenen röhögött :D köztünk én is :D de segítettünk neki páran megemelni a kartont, hogy alá tudja rakni az elveszettet.. :wacko: :D

Már nem is olyan :P Vagy igen? Dáwid? Sanci? Én már megszoktam.. szerintetek? :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Ja, igen azt tudom. :D :wacko: :wacko: Bár amikor Sanci asszonykáját kérdeztem, Ő meg azt mondta, hogy narancssárga :D Amúgy az a kis zöld postai papír, nem az volt hálistennek ;) :P

nnode..szerinted ül a kocsi segge??

Hááát...frankón nem néztem meg :wacko: De túl feltűnően nem ülhet, mert akkor azért észrevettem volna :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.