Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

én nemtom ezmiez, kicseréltem a sarukat, a kábelek végeit szétcsiszoltam, most nem forrósodik az akksi, nem világit a visszajelzője sem, már éppen pezsgőt bontanék mikor véletlenségből rátettem a kis kezemet a kiegyenlítőtartályra.. ami rohadtmód forró :D ilyen nincs tényleg, mikor mehetek már a géppel istenem :D

Úgy hogy nem is járt a motor? :)

Link to comment
Megosztás:

én nemtom ezmiez, kicseréltem a sarukat, a kábelek végeit szétcsiszoltam, most nem forrósodik az akksi, nem világit a visszajelzője sem, már éppen pezsgőt bontanék mikor véletlenségből rátettem a kis kezemet a kiegyenlítőtartályra.. ami rohadtmód forró :) ilyen nincs tényleg, mikor mehetek már a géppel istenem :D

az üzemszerűen is lehet forró, szerintem

Link to comment
Megosztás:

Úgy hogy nem is járt a motor? :)

még annyit sem járt hogy középre beálljon a vizhőfok :\ csak annyira inditottam be hogy megnézzem kigyullad-e idővel megint az akku lámpa, járattam ideig néha-néha megtapostam de az most okés volt. viszont a kiegyenlítő tartály tökforró volt, és a tetején páracseppek figyelgettek. nem tudom normális-e, mert anyám chevroletja sem csinálja, meg a ladám sem csinált ilyet.

Link to comment
Megosztás:

még annyit sem járt hogy középre beálljon a vizhőfok :\ csak annyira inditottam be hogy megnézzem kigyullad-e idővel megint az akku lámpa, járattam ideig néha-néha megtapostam de az most okés volt. viszont a kiegyenlítő tartály tökforró volt, és a tetején páracseppek figyelgettek. nem tudom normális-e, mert anyám chevroletja sem csinálja, meg a ladám sem csinált ilyet.

És a motornál í vízcsövek milyen melegek voltak?

Tűzőgép a barátod? :D

Én úgy látom varrva vannak. :) Nekem az volt a bajom vele, hogyha akkora lyukat hagytam rajta hogy a kézifékgomb átférjen akokor csúnyán redőzik amikor visszahajtom. Így aztán nem varrtam végig, csak miután áthúztam a gombon pont akkora lyukat hagyva hogy a kábelkötegelővel redőzés mentesen fel lehetett fogatni. Amikor vsszafordítottam a színére nem volt sehol csúnya ránc. Pedig egy darabból csináltam nem négyből mint a gyárit.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Szeretnék egy kis segítséget kérni!

Vettem egy komplett ülés szettet az autóba(ferdehátú 96-os)mert a vezetőoldali ülés bal oldalán a szivacs el van törve és a javítás kb annyiba lett volna mint az egész szett!De nem ez a lényeg,hanem h szétkaptam ma az üléseket hátul és raknám be a háttámlákat,de középen ahol a találkoznak nem stimmel a felfogatás!Az enyémnél két lyuk van a tartókonzolon(egyikbe megy az üléscsavar a másikba meg amikor bepattan a helyére támla vmi stift) de a másiknál a támlákon csak 1 csavar van!Próbáltam kicsavarni a tartókonzolt,de a csavar átmegy az egész alvázon és nem bírtam kiszedni! Nem tom h ebből létezik többféle is? ha esetleg vki járt már így segíthetne h hogyan tovább vagy van ilyen 1 lyukas tartókonzol akkor megvenném!

Válaszokat előre is köszi:Viktor

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Szeretnék egy kis segítséget kérni!

Vettem egy komplett ülés szettet az autóba(ferdehátú 96-os)mert a vezetőoldali ülés bal oldalán a szivacs el van törve és a javítás kb annyiba lett volna mint az egész szett!De nem ez a lényeg,hanem h szétkaptam ma az üléseket hátul és raknám be a háttámlákat,de középen ahol a találkoznak nem stimmel a felfogatás!Az enyémnél két lyuk van a tartókonzolon(egyikbe megy az üléscsavar a másikba meg amikor bepattan a helyére támla vmi stift) de a másiknál a támlákon csak 1 csavar van!Próbáltam kicsavarni a tartókonzolt,de a csavar átmegy az egész alvázon és nem bírtam kiszedni! Nem tom h ebből létezik többféle is? ha esetleg vki járt már így segíthetne h hogyan tovább vagy van ilyen 1 lyukas tartókonzol akkor megvenném!

Válaszokat előre is köszi:Viktor

Nem lehet, hogy sedan, vagy caravan ülést vettél?

Link to comment
Megosztás:

Tűzőgép a barátod? ;)

:D

Én is most csináltaok majd az öregemmel váltó, és kézifék szoknyát.

Ma vette le a mintát, előkeresem az anyagot, és go projekt! :lol: Kék-fekete lesz.

De ez a tied ez gyári méret? :D

Ez gyári méret, csak fehér varrással. :) Totál ugyanakkora.

Amit Zotya is írt, hogy a kézifékkar efűzéséhez a lyuk. Na az is gyári. :)

Ez gyári. ennyi. :D

De az alját tűzni kell a keretre. :lol:

Tudom. :D

Link to comment
Megosztás:

Ugye említettem, hogy erősen merült akkumulátor miatt felvillant a légzsákhiba. Nos már tegnap az akksicsere (hogy el tudjak vánszorogni autószerelőmhöz) után sem világított, de most se, hogy már minden jó. :D

Új görgő, új szíj. :D

Csak nem igazam lett? :) Örülök, hogy megoldódott :D

Link to comment
Megosztás:

?????

!!!!

Persze hogy nem ugyan az, kérdeztem ki ígérte hogy ugyan az lesz? Még a facelift előtti-utániban is vannak rögzítési különbségek, nem hogy a kasztni változatok között. 5ajtósnak a hátsó ülés alatt van a tankja, caravannak sedannak hátul a csomi alatt, tök más a padlólemez, tök más az ülés, tök más a rögzítés. Csak először szoktak kérdezni, utána vásárolni, úgy gazdaságosabb :D :)

Link to comment
Megosztás:

!!!!

Persze hogy nem ugyan az, kérdeztem ki ígérte hogy ugyan az lesz? Még a facelift előtti-utániban is vannak rögzítési különbségek, nem hogy a kasztni változatok között. 5ajtósnak a hátsó ülés alatt van a tankja, caravannak sedannak hátul a csomi alatt, tök más a padlólemez, tök más az ülés, tök más a rögzítés. Csak először szoktak kérdezni, utána vásárolni, úgy gazdaságosabb :D :)


Bocsesz,h ezeket nem tudtam!Ez az ülésgarnitúra valszeg sedan-bol való.Egyébként a többi rögzítés stimmel csak ez nem!

Mit lehet kezdeni?

Link to comment
Megosztás:


Bocsesz,h ezeket nem tudtam!Ez az ülésgarnitúra valszeg sedan-bol való.Egyébként a többi rögzítés stimmel csak ez nem!

Mit lehet kezdeni?

sajnos nem sok mindent... :D

Vagy megoldod házilag kókány módszerrel (bár lehet nem is megoldható), vagy eladod (ha el tudod), és veszel ferdehátúba valót!

Fotózd le az üléseket, és megmondjuk milyenbe való! :)

Ez gyári méret, csak fehér varrással. :) Totál ugyanakkora.

Amit Zotya is írt, hogy a kézifékkar efűzéséhez a lyuk. Na az is gyári. :lol:

Ez gyári. ennyi. ;)

Vagány! :D

Csak olyan nagyobbnak tűnt a kézifékkar lyukja, de akkor csak én képzelődtem. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.