Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Debrecen - Unix, Mote kedvezménnyel 18 pengő és ez elvileg rozsdamentes anyagból lenne. Jövő tavaszra megmondom, hogy tényleg az-e.

A pár ezer forintos vackokat érdemes hanyagolni ha nem akarod évente cserélgetni mert szétrohadnak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. itt az ujabb kiszemeltem, ha minden jól megy, akkor felni és zene nélkül megveszem,a héten megyek és megnézem. esetleg valaki ismeri a kocsit? vagy a tulaját?

Katt

nekem tetszik nagyon.ha a motorja is rendbenvan akkor sztem megveszem. üdv

Háááááááát. Alu pedálok, tuningmájszter váltógomb, cicoma itt, cicoma ott, 300.000km ( vagy még több ), strícsraccsingos matrica a lökhárítón... Lehet,hogy ez az autó kivétel, de akinek ilyen kocsija van, az általában nem kíméli :D

De nem elkeseríteni akarlak, ez csak egy vélemény ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. itt az ujabb kiszemeltem, ha minden jól megy, akkor felni és zene nélkül megveszem,a héten megyek és megnézem. esetleg valaki ismeri a kocsit? vagy a tulaját?

Katt

nekem tetszik nagyon.ha a motorja is rendbenvan akkor sztem megveszem. üdv

Sunny8v, itt van a fórumon néha.

Nem Üllő, de nem olyan messze. (Még a fehérből is van benne alkatrész. ;) )

Most hogyhogy lett 4-500? :D Sem ellene sem mellette nem akarok beszélni, de ennyi pénzért meg már hatalmas a kínálat. Ne akarj rögtön kocsit venni, és nézz meg párat mielőtt veszel hogy tudd miket is ajánl a piac. :P

Persze ha leírnád mik az elvárásaid az autóval kapcsolatban, akkor még talán segíteni is tudnánk.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

sajna az én kipufogómat is utolérte a végzet (7 év Tibetben), ja ez a film címe! Milyen márkályú dobot érdemes venni ami lehetőleg hasonlóan áll mint a gyári és nem egy nagy sz...ás felrakni sem, mert mondjuk méretpontos is talán. Csak a gyárihoz hasonló dolog érdekelne, mert a sport dobot nem bírom! Akinek van tapasztalata, vagy véleménye ezekről az ossza meg velem, velünk.

Köszi!

Én akkor Sebring-et vennék.

Dózsakertben van egy Opeles bolt. A fickó régebben adott MOTE tagoknak kedvezményt. :D

De van egy győri cég a klub partnerlistájában ahol szintén adnak klubtagoknak kedvezményt.

Nekem az 1,8-ra a Sebring hátsó dobra 18-at mondott a srác.

Hening bácsi intézte a klubbos kedvezményt még régebben.

Rendesek voltak nagyon.

E-mailben érdeklődtem és másnap felhívott a srác telefonon.

Link to comment
Megosztás:

Én akkor Sebring-et vennék.

Dózsakertben van egy Opeles bolt. A fickó régebben adott MOTE tagoknak kedvezményt. :D

De van egy győri cég a klub partnerlistájában ahol szintén adnak klubtagoknak kedvezményt.

Nekem az 1,8-ra a Sebring hátsó dobra 18-at mondott a srác.

Hening bácsi intézte a klubbos kedvezményt még régebben.

Rendesek voltak nagyon.

E-mailben érdeklődtem és másnap felhívott a srác telefonon.

Dózsekertben? A tatabányai dózsakertben? Tóth Zoli boltjára gondolsz?

Link to comment
Megosztás:

Háááááááát. Alu pedálok, tuningmájszter váltógomb, cicoma itt, cicoma ott, 300.000km ( vagy még több ), strícsraccsingos matrica a lökhárítón... Lehet,hogy ez az autó kivétel, de akinek ilyen kocsija van, az általában nem kíméli :D

De nem elkeseríteni akarlak, ez csak egy vélemény ;)

Az én véleményem is az: jó Astra-t nagypapától lehet szerezni. Én is egy 65 éves bácsitól vettem, megérte.

Link to comment
Megosztás:

"Az autófólia elegánsabb külsőt, látványosabb optikai tuningot, kevesebb üzemanyag fogyasztást és konfortosabb utazást biztosít."

Jeeeeeeee....biztos még a motor is erôsebb lessz. Ha netán csak én vagyok hüje akkor elnézést de ezen röhögöm kell :D

szeretnék már én is koNfortosan utazni :P

a kevesebb fogyasztás meg LOL! ;)

Link to comment
Megosztás:

Én akkor Sebring-et vennék.

Dózsakertben van egy Opeles bolt. A fickó régebben adott MOTE tagoknak kedvezményt. :D

De van egy győri cég a klub partnerlistájában ahol szintén adnak klubtagoknak kedvezményt.

Nekem az 1,8-ra a Sebring hátsó dobra 18-at mondott a srác.

Hening bácsi intézte a klubbos kedvezményt még régebben.

Rendesek voltak nagyon.

E-mailben érdeklődtem és másnap felhívott a srác telefonon.

Szia rtomi!

A dozsakertiekkel beszéltem, ők valami lengyel utángyártott dobra mondtak jelenleg 10e-ret, a bosalra meg 16-ot, azt addig kersgéltem, hogy a csaszninál találtam bosalt 11-ért. Ő a bánhidai templommal szemben, a kisposta melett van. Egyébbként az olajat is tőle szoktam venni (mol dynamic max 10w40 4liter 5600:- ) Pénteken megyek is a dobért valszinüleg, mert a pénteki szállítással jön be. Azt akkor már csak suhanok, bent az utastérben bizonyos fordulaton olyan elviselhetetlen volt a rezgés.

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

Szia rtomi!

A dozsakertiekkel beszéltem, ők valami lengyel utángyártott dobra mondtak jelenleg 10e-ret, a bosalra meg 16-ot, azt addig kersgéltem, hogy a csaszninál találtam bosalt 11-ért. Ő a bánhidai templommal szemben, a kisposta melett van. Egyébbként az olajat is tőle szoktam venni (mol dynamic max 10w40 4liter 5600:- ) Pénteken megyek is a dobért valszinüleg, mert a pénteki szállítással jön be. Azt akkor már csak suhanok, bent az utastérben bizonyos fordulaton olyan elviselhetetlen volt a rezgés.

Üdv:BB

Vaze csak most nézem hogy falubéli vagy. :D

Link to comment
Megosztás:

Dózsekertben? A tatabányai dózsakertben? Tóth Zoli boltjára gondolsz?

Igen a tatabálnaiban. :D

(két évig tatabányán laktam)

Szia rtomi!

A dozsakertiekkel beszéltem, ők valami lengyel utángyártott dobra mondtak jelenleg 10e-ret, a bosalra meg 16-ot, azt addig kersgéltem, hogy a csaszninál találtam bosalt 11-ért. Ő a bánhidai templommal szemben, a kisposta melett van. Egyébbként az olajat is tőle szoktam venni (mol dynamic max 10w40 4liter 5600:- ) Pénteken megyek is a dobért valszinüleg, mert a pénteki szállítással jön be. Azt akkor már csak suhanok, bent az utastérben bizonyos fordulaton olyan elviselhetetlen volt a rezgés.

Üdv:BB

7000-ért vettem 10w40-es Total qvarc olajat 4 litert anyukám Ignisébe.

Nekem valahogy nem szimpatikus a MOL olaj.

Az Astrába meg a Kadettbe 10w40-es Opel olajat tettem és nincs vele bajom.

A Rekordba meg Valvoline van asszem 15w40-es de az öreg moci.

Link to comment
Megosztás:

a kevesebb fogyasztás meg LOL! :D

Ez biza nem lol.

Ha több hőt fog meg, akkor kevesebbet kell a klímát használnod, és bizony csökken a fogyasztás.

Ha nincs klíma kevesebbet kell leengedett ablakkal menni; így jobb lesz a légellenállás, és szintén javul a fogyasztás.

Bár valószínűleg nincs ember, aki egy ilyet ki tudna mérni. És talán nem azért, mert annyira kicsi a különbség, hanem mert nagyon szubjektív az ember hőérzete, és a klímát/ablakot ennek megfelelően használja.

Link to comment
Megosztás:

Ez biza nem lol.

Ha több hőt fog meg, akkor kevesebbet kell a klímát használnod, és bizony csökken a fogyasztás.

Ha nincs klíma kevesebbet kell leengedett ablakkal menni; így jobb lesz a légellenállás, és szintén javul a fogyasztás.

Bár valószínűleg nincs ember, aki egy ilyet ki tudna mérni. És talán nem azért, mert annyira kicsi a különbség, hanem mert nagyon szubjektív az ember hőérzete, és a klímát/ablakot ennek megfelelően használja.

Elgondolkodván ez valóban így van, de ránézésre sztem elég mókás :D

Link to comment
Megosztás:

Ez biza nem lol.

Ha több hőt fog meg, akkor kevesebbet kell a klímát használnod, és bizony csökken a fogyasztás.

Ha nincs klíma kevesebbet kell leengedett ablakkal menni; így jobb lesz a légellenállás, és szintén javul a fogyasztás.

Bár valószínűleg nincs ember, aki egy ilyet ki tudna mérni. És talán nem azért, mert annyira kicsi a különbség, hanem mert nagyon szubjektív az ember hőérzete, és a klímát/ablakot ennek megfelelően használja.

Jajj, te kis konfrontációkereső :P

Én nem hiszem, hogy ők így erre gondoltak volna a marketing készítése előtt :D

De ha már ezt megemlítetted, akkor

- fogyjál 5kg-ot, fogyasztáscsökkentés

- szedj ki minden szart a kocsiból, pótkereket, nyáron a jégkaparót, télen a hővédőt, fogyasztáscsökkentés

- mindig max 5L benzin legyen az autóban, kevesebb súly : fogyasztáscsökkentés

- mindig tarts max. 1 ülést a kocsiban, ha többen akartok utazni, akkor szereld csak be, kevesebb súly, fogyasztáscsökkentés

Szóval azért valahol meg kell húzni azt a határt ;)

Link to comment
Megosztás:

Jajj, te kis konfrontációkereső :P

Én nem hiszem, hogy ők így erre gondoltak volna a marketing készítése előtt :D

De ha már ezt megemlítetted, akkor

- fogyjál 5kg-ot, fogyasztáscsökkentés

- szedj ki minden szart a kocsiból, pótkereket, nyáron a jégkaparót, télen a hővédőt, fogyasztáscsökkentés

- mindig max 5L benzin legyen az autóban, kevesebb súly : fogyasztáscsökkentés

- mindig tarts max. 1 ülést a kocsiban, ha többen akartok utazni, akkor szereld csak be, kevesebb súly, fogyasztáscsökkentés

Szóval azért valahol meg kell húzni azt a határt ;)

Valamiért biztos odaírták és más logikus oka nem nagyon van.

Mindig telitankolok, mert messze a kút és így lehet fogyasztást mérni.

Többi megvan. :D

Link to comment
Megosztás:

Miért is?

Én úgy vélem egy autónak csak akkor jó a nagy tömeg, ha ütközik vele az ember. De hátha ma is tanulok valami újat. :D

Biztos arra gondolt,hogy a havon nagyobb a súly és a tengelyterhelés nagyobb lesz.

Aminek következtében jobban tapadna a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.