Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Hívott fél 9kor haverom, hogy menjek segíteni neki, lerobbant. Ilyen gyorsan még sose öltöztem fel és mikor a helyszínhez közelítettem, ilyen lassan sem mentem még a főúton. :D

Amúgy csak a benya fogyott ki a kadettjából. :D Még jó, hogy van neki 5 literes kannája, szép lett volna hazarángatni 40-l egy kútig. :blush:

:lol: sose robbanjon le komolyabb problémával :) Amúgy meg a gyors öltözést jó dolog elsajátítani, és begyakorolni. :P sokszor jól jön :D :D

Link to comment
Megosztás:

Ebként mg td őrjtni 'z a sk rvdítés, mntha nm lnne rá idő, hgy lírjuk a szvkat mgyrul. Nm tom hva rhanunk....

:) Kicsit furcsán hangzik ez a te "szádból" De jó :D

Angolék is sokat rövidítenek, de:

1) Minden szövegben amikor először használják, akkor leírják rendesen, és utána zárójelbe teszik a rövidítést. Például: ..... ma reggel hét órára volt idézésem a Döglégyházai Rendőrkapitányság Bűnügyi Alosztályára (DRBA), ahol időben nem jelentem meg, mert ......

Ezután már érthető a szöveg ha ezt írja: Miután időben nem jelentem meg a DRBA idézésére, ezért elfogató parancsot adtak ki ellenem.....

Ez már világos beszéd! :P

2) A rövidítésnek az az értelme, hogy hosszú összetett kifejezéseket ne kelljen többször is, teljes terjedelmében leírni, kimondani, de attól még értelmes maradjon a szöveg.

3) Ez a fajta rövidítés nem megy a nyelv rovására, mert nem szavakat rövidít, hanem kijezéseket.

Sajnos errefelé nem ezt tapasztalom, és a gyorsaság mindenek felett vastagon a minőség, és a magyar nyelv rovására megy.

Szerintem aki írásra vetemedik, az tartozik annyival az olvasóinak, hogy megtiszteli őket a tiszta, érthető szöveggel.

Jogos, korrekt, világos, maximálisan egyetértek és támogatom!

És riszpekt! :D ( A riszpekt nálam a respect szó fonetikusan leírt alakját jelképezi, jelentése: tisztelni, respektálni. Adott kontextusban azt jelenti, hogy "megemelem a kalapom előtted". Riszpekt! :P )

Néha én is próbálok 1-2 nyelvművelő hozzászólást itt-ott beszúrni az olvasmányokba, de kicsit szélmalomharcnak érzem :D Dekni, karter, fojtószelep és a társai... :blush:

És egy agnlo egyteem ktuatsáai szirent az is midnegy hgoy a btűek mliyen srordenben vnanak a szvakon bleül, mgéis egséz olsvatható a szvöeg.

csak úgy jött :D muszáj volt ellőni

De legalább a muszáj muszáj :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Hívott fél 9kor haverom, hogy menjek segíteni neki, lerobbant. Ilyen gyorsan még sose öltöztem fel és mikor a helyszínhez közelítettem, ilyen lassan sem mentem még a főúton. :D

Amúgy csak a benya fogyott ki a kadettjából. :D Még jó, hogy van neki 5 literes kannája, szép lett volna hazarángatni 40-l egy kútig. :blush:

Azért én arra mindíg ügyeltem, hogyha épp nem volt pénzem , és üres tankal autóztam, mindíg legyen nálem 2-3 liter kannában, hogy ne maradjak az út szélén. :D Általában ez úgy történt, hogy leengedtem az asszony kismocijából. Biztos emlékeztek, akkoriban kérdezgettem, hogy mi van ha keveréket tankolok. :D

És egy agnlo egyteem ktuatsáai szirent az is midnegy hgoy a btűek mliyen srordenben vnanak a szvakon bleül, mgéis egséz olsvatható a szvöeg.

csak úgy jött :lol: muszáj volt ellőni :P

De azt kihagytad, hogy az első és utolsó betűnek stimmelnie kell.

Hehe értem a célzást :) :D

Hehe én is értem, biztos tűzoltónak készül, ott kell gyorsan öltözni. :P

Link to comment
Megosztás:

Azért én arra mindíg ügyeltem, hogyha épp nem volt pénzem , és üres tankal autóztam, mindíg legyen nálem 2-3 liter kannában, hogy ne maradjak az út szélén. :lol: Általában ez úgy történt, hogy leengedtem az asszony kismocijából. Biztos emlékeztek, akkoriban kérdezgettem, hogy mi van ha keveréket tankolok. :)

De azt kihagytad, hogy az első és utolsó betűnek stimmelnie kell.

Hehe én is értem, biztos tűzoltónak készül, ott kell gyorsan öltözni. :D

Rélzstekrédés :D :blush:

Link to comment
Megosztás:

Azért én arra mindíg ügyeltem, hogyha épp nem volt pénzem , és üres tankal autóztam, mindíg legyen nálem 2-3 liter kannában, hogy ne maradjak az út szélén. :blush: Általában ez úgy történt, hogy leengedtem az asszony kismocijából. Biztos emlékeztek, akkoriban kérdezgettem, hogy mi van ha keveréket tankolok. :lol:

De azt kihagytad, hogy az első és utolsó betűnek stimmelnie kell.

Hehe én is értem, biztos tűzoltónak készül, ott kell gyorsan öltözni. :D

vagy szűzoltónak :)

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a homeip.net-es cím egy jó ideje nem megy, így kénytelen voltam saját magam nekiállni megkeresni az ott fellelhető okosságot (EPC, hogy a kereső is megtalálja). Akit érdekel, az írjon egy privit az EgyPiCi program linkjéért, hogy lehessen otthon bogarászni, mi romlott már el megint.:blush:

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a homeip.net-es cím egy jó ideje nem megy, így kénytelen voltam saját magam nekiállni megkeresni az ott fellelhető okosságot (EPC, hogy a kereső is megtalálja). Akit érdekel, az írjon egy privit az EgyPiCi program linkjéért, hogy lehessen otthon bogarászni, mi romlott már el megint.:blush:

Nekem megy,csak engedélyezni kell az előugró ablakokat. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a homeip.net-es cím egy jó ideje nem megy, így kénytelen voltam saját magam nekiállni megkeresni az ott fellelhető okosságot (EPC, hogy a kereső is megtalálja). Akit érdekel, az írjon egy privit az EgyPiCi program linkjéért, hogy lehessen otthon bogarászni, mi romlott már el megint.:lol:

ez még megy :blush:

Link to comment
Megosztás:

Megnyilt, csak másik abalkban, de megnyitott egy új lapot is először a fentebb emlitett módon(üresen). Aztán meg ezt mutatja egy újabb kis ablakban. Mi ez?

A katalógusképek megtekintéséhez a ProQuest kép beépülő modulra van szükség. Nem telepítette a képnézéshez szükséges beépülő modult.

downloadable.gifA ProQuest kép beépülő modul letöltéséhez kattintson ide.

A ProQuestkép beépülő modul telepítése után újra kell indítania webböngészőjét.

Link to comment
Megosztás:

Megnyilt, csak másik abalkban, de megnyitott egy új lapot is először a fentebb emlitett módon(üresen). Aztán meg ezt mutatja egy újabb kis ablakban. Mi ez?

A katalógusképek megtekintéséhez a ProQuest kép beépülő modulra van szükség. Nem telepítette a képnézéshez szükséges beépülő modult.

downloadable.gifA ProQuest kép beépülő modul letöltéséhez kattintson ide.

A ProQuestkép beépülő modul telepítése után újra kell indítania webböngészőjét.

Fel kell rakni azt a modult, mert az kezeli a képeket. Nálam a ProQuest 64 bites Vista alatt feltelepült ugyan, de a képeket nem mutatta. Xp alatt ment rendesen az EPC.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.