Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Jahh... mit csináljak vele? Lehet hogy el van dugulva a pillangószelep? Vagy cseréljem ki a jeladót? (van vagy 3 om a garázsomban belőle) ?????????????

A pillangószelep a szívótorokban van benne, ha már az eldugul akkor gáz van :)

Ha van jó jeladód akkor a csere segíthet :D

Link to comment
Megosztás:

A pillangószelep a szívótorokban van benne, ha már az eldugul akkor gáz van :)

Ha van jó jeladód akkor a csere segíthet :D

Thor-nak ajánlok 50 pontot a segítségért :D SIKERÜLT , képzeld az eggyik vezeték meg volt szakadva, jahh és olyan dzsuvás volt ott minden hogy nem is lehetett látni,

nekiálltam : Levettem,megpucoltam ekkor látom a bajt, csati vezetékei ki, felhoztam megforrasztottam, zsugorkábel, lementem ,vissza a cucc az autóba csati a helyére,röff, elindult ,hiba sehol !!!

Kérdés: Én ugy tudtam hogy a számítógép tárolja a hibát, most még sem jelezte ki nekem ? lehetséges ez?

Jahh és mégegyszer köszönet THOR kollega !!! Jahh és remélem másoknak is sikerült segíteni ezzel :D

Link to comment
Megosztás:

Thor-nak ajánlok 50 pontot a segítségért :) SIKERÜLT , képzeld az eggyik vezeték meg volt szakadva, jahh és olyan dzsuvás volt ott minden hogy nem is lehetett látni,

nekiálltam : Levettem,megpucoltam ekkor látom a bajt, csati vezetékei ki, felhoztam megforrasztottam, zsugorkábel, lementem ,vissza a cucc az autóba csati a helyére,röff, elindult ,hiba sehol !!!

Kérdés: Én ugy tudtam hogy a számítógép tárolja a hibát, most még sem jelezte ki nekem ? lehetséges ez?

Jahh és mégegyszer köszönet THOR kollega !!! Jahh és remélem másoknak is sikerült segíteni ezzel :D

Nah örülök, hogy sikerült orvosolni :D

A hibát x indítás után (ha már nem aktív) törli automatikusan.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Még egy kérdésem van (lassan én szerkesztem a vectra fórumot)

Amikor ráadom a gyújtást hátul elkezd dolgozni valami (gondolom az üzemanyag szivattyú).

Viszont ha jól emléxem egy kis idő után ez leáll , asszem az előző Vectrámnál ez volt........(gondolom amikor feltölti a rendszert)

Valaki tud nekem segíteni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Még egy kérdésem van (lassan én szerkesztem a vectra fórumot)

Amikor ráadom a gyújtást hátul elkezd dolgozni valami (gondolom az üzemanyag szivattyú).

Viszont ha jól emléxem egy kis idő után ez leáll , asszem az előző Vectrámnál ez volt........(gondolom amikor feltölti a rendszert)

Valaki tud nekem segíteni?

Mi a kérdés?

Link to comment
Megosztás:

Amikor ráadom a gyújtást hátul elkezd dolgozni valami (gondolom az üzemanyag szivattyú).

Viszont ha jól emléxem egy kis idő után ez leáll , asszem az előző Vectrámnál ez volt........(gondolom amikor feltölti a rendszert)

Valaki tud nekem segíteni?

Csak akkor áll le, ha leveszed a gyújtást. :D

Különben mi nyomna anyagot a motorba?

Mi a gondod vele amúgy? :)

Link to comment
Megosztás:

Csak akkor áll le, ha leveszed a gyújtást. :D

Különben mi nyomna anyagot a motorba?

Mi a gondod vele amúgy? :)

De ha jól emlékszem, akkor neked csak indítózás után kezdi el nyomni a naftát ugye?

Mert nekem gyújtásra feltermeli a 3 bart és leállt, majd megint indul, ha indítózok.

Link to comment
Megosztás:

De ha jól emlékszem, akkor neked csak indítózás után kezdi el nyomni a naftát ugye?

Mert nekem gyújtásra feltermeli a 3 bart és leállt, majd megint indul, ha indítózok.

Nem, gyújtásra már búg az AC. Nyomja a cuccot.

Kipróbáltam már néhányszor, hogy levettem a benzincsövet és ráadtam a feszt. Hozta mindig az anyagot. :)

Link to comment
Megosztás:

Jah, akkor rosszul emlékeztem :)

De folyamatosan nyomja, vagy leáll egy idő után?

Szóval nekem az a problémám hogy nem áll le !!!! Magyarul nem termeli fel a 3 bart asszem!!! Az előző vectrámon leállt ha feltermelt ez meg megy mint a huzat folyamatossan ráadásul az autóban van benzinszag........... Elképzelés megoldás? Hol álljak neki ????

Link to comment
Megosztás:

Hol álljak neki ????

kétféle megoldás létezett az AC meghajtására:

- csak gyújtás és fordulatra megy

- gyújtásra megy pár mp-ig, aztán leáll, onnantól csak gyújtás és fordulatjelre megy.

ami másképp működik, ott valami nemgyári elektromos megoldás van.

a nyomásnak itt nincs szerepe, második esetben hamarább van meg a megfelelő benzinnyomás, indításnál ez segít.

a fölösleget visszaengedi a nyomásszabályzó.

keresd meg hol csöpög.

Link to comment
Megosztás:

kétféle megoldás létezett az AC meghajtására:

- csak gyújtás és fordulatra megy

- gyújtásra megy pár mp-ig, aztán leáll, onnantól csak gyújtás és fordulatjelre megy.

ami másképp működik, ott valami nemgyári elektromos megoldás van.

a nyomásnak itt nincs szerepe, második esetben hamarább van meg a megfelelő benzinnyomás, indításnál ez segít.

a fölösleget visszaengedi a nyomásszabályzó.

keresd meg hol csöpög.

Köszönöm , ma utánnajárok elkezdem hátulról, és szépen lassan haladok előre... átnézem a rendszert..... szerintetek a megvilágításhoz lámpát vagy öngyújtót használjak? :D

melyikkel lesz meg előbb a probléma megoldva? :D :)

Link to comment
Megosztás:

Szóval nekem az a problémám hogy nem áll le !!!! Magyarul nem termeli fel a 3 bart asszem!!! Az előző vectrámon leállt ha feltermelt ez meg megy mint a huzat folyamatossan ráadásul az autóban van benzinszag........... Elképzelés megoldás? Hol álljak neki ????

A C16NZ-ben nem 3 baros AC van. :)

Ezek még kisnyomásúak. ~1 bar.

A benzinszag miatt az aktívszénszűrő lehet még ludas.

Nézd meg az "ufo"-tól oda tartó csövet nincs-e benne széndarabka.

Meg az összes csövet is nézd végig, ahogy egykuty cartárs is javasolta.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm , ma utánnajárok elkezdem hátulról, és szépen lassan haladok előre... átnézem a rendszert.....

Kezd hátulról, mert ha el....., kezdheted elölről. :) :lol:

szerintetek a megvilágításhoz lámpát vagy öngyújtót használjak? :D

melyikkel lesz meg előbb a probléma megoldva? :D :D

Attól függ mennyire "végleges" megoldásra törekedsz. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.