Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa szervíz/javító


Guest

Recommended Posts

Sziasztok! Van egy 92-es évjáratu A corsám és eléggé el van rohadva. A gond az,hogy az autóhoz nem kapok első doblemezt meg nyulványokat. Olyan üzletet nem találok ahol újat lehetne kapni, bontott meg nagyon ritka és az is el van rohadva, ha esetleg valaki tud használható állapotút vagy netán újat,estleg néhány jótanácsot azt nagyon megköszöném!

fattsabee@gmail.com

20/918-15-85

S, van nyúlványa, doblemeze, komplett Corsája ish.......... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem van egy Corsa B 1.4 SI 94-es évjáratú járművem, és van egy olyan problémám hogy ha üresben gurulok akkor felmegy a fordulat egészen 2000ig majd vissza 1000-re majd újre felpörög 2000ig és vissza ezt csinálja míg meg nem állok. Ha megálltam akkor nem pörög alapjáraton müxik. 1x fordult elő eddig hogy megálltam és akkor is pörgött a motor úgy 2000-en egy darabig.

Mi lehet a gond? Ill. mennyire lehet súlyos és mennyire sürgős a javíttatása?

Ha van valakinek tippje akkor annak megköszönném a segítséget :-)

Link to comment
Megosztás:

Köszi utánanézek mert ami azt illeti sosem volt pucolva semmi a motorházban:)

Köszi szépen

Akkor ha már nekifekszel a dolognak, lehet, hogy megérné a folytószelep házat is kitisztítani. Egyébként szerintem is alapjárati motor gond lesz.

Ezekre a dolgokra tökéletes szer a féktísztító spray.

Link to comment
Megosztás:

felni, gumi.

az enyém is ráz, azért mert a felni üt, és/vagy a gumi futofelülete nem egyenletesen kopott, neadjisten volt egy két vészfékezés, és kockára kopott.

az enyém is 85-95 között ráz mintazállat.

Meg lett csinálva a felni, és új gumi is került rá. De a rázás nem szünt meg! Az az érdekes , hogy csak ha fékezek, akkor ráz, egyébként símán megy!

Nem tok már mire gondolni.

Link to comment
Megosztás:

Meg lett csinálva a felni, és új gumi is került rá. De a rázás nem szünt meg! Az az érdekes , hogy csak ha fékezek, akkor ráz, egyébként símán megy!

Nem tok már mire gondolni.

Saját tapasztalat,, igaz más kategória volt is kis 20NE Corsa, indultunk a rázás miatt a kerékcsapágyaktól, lett cserélve féltengelycsukló, majd amikor Demó megnézte kiderült, hogy gatya volt a nyomtávszélesítő, és a kerékcsavarok sem voltak a helyzet magaslatán.Útóbbi 2 cseréje után elmúlt a rázás.

Ebként ha fékezésnél ráz, akkor az jó eséllyel féktárcsa hibára utal.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Van egy 96-os 1.2-es corsám,olvasgattam ezt a fórumot és sok okosat olvastam.nekem is az lenne a problémám hogy az alapjáratom ingadozi,főleg melegen szembetűnően!Meg az a bizonyos jelenség induláskor döccenés erőtlenség.Mi lehet a megoldás???!!Az a bizonyos légtömegmérő??Alapjárati motor?Lambdaszonda rendben van,megnéztem egy tutira jó lambdaszondával és ugyan azt csinálja mint ezzel!Az abizonyos légtömegmérő hogy néz ki?...van egy kép valahol róla?És a vízhőfokjeladó hibáját hogy lehet felismerni?

Üdv Gyusi

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Sziasztok!

A következő problémám lenne:

Egy 94-es B Corsam van.

Ha leveszem a gyújtást (kulcs ki), és kinyitom az ajtót a belső világítás világít. Ez még rendben is van, de ha bezárom bár kisebb fényerővel, de tovább világit. Tehát valahonnan továbbra is áramot kap (teljesen lemerítve reggelre az aksit)

Az ajtónál lévő megszakítók és az utastér-világítás kapcsoló rendeben van, azok nem hibásak.

Ha ráadom a gyujtást akkor rendben működik, ahogy kell.

Mi lehet a gond????

Létezhet hogy egy relé bekavar?

Esetleg valami ötlet?

Hozzáértők sűrgős segítségét várnám!!!

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

1 hete vásároltam egy Corsa C-t (2002, Z14XE).

Egy problémám van vele: - Melegen nem indul be csak ha kicsit rápöccintek a gázra. Tehát indítózok, beindul, felpörög olyan 500-ig, majd dadog egyet-egyet és leáll.Viszont ha rábökök egy kicsit a gázpedálra akkor beáll az lapjáratra. Szerintem egyébként az alapjárat is alcsony kb 6-650 lehet.

mi lehet a gond?

Ja és csak meleg motornál csinállja, hideg rendesen indul felpörög 1000 fölé és lassan ahogy melegszik csökken a fordulat!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Halihó!!

S.O.S segítségre lenne szükségem!!!!

Valaki tudna segíteni bekötési tanácsokkal mert vettem a b corsámba egy fordulatszám mérős km órát és a fordulat része nem megy!A motor x10xe 12 szelepes!!! az óra teljesen elektromos nem spirálos!

köszi a segítséget.pleas help:(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1 hete vásároltam egy Corsa C-t (2002, Z14XE).

Egy problémám van vele: - Melegen nem indul be csak ha kicsit rápöccintek a gázra. Tehát indítózok, beindul, felpörög olyan 500-ig, majd dadog egyet-egyet és leáll.Viszont ha rábökök egy kicsit a gázpedálra akkor beáll az lapjáratra. Szerintem egyébként az alapjárat is alcsony kb 6-650 lehet.

mi lehet a gond?

Ja és csak meleg motornál csinállja, hideg rendesen indul felpörög 1000 fölé és lassan ahogy melegszik csökken a fordulat!

Hali,a problémára megoldást én hirtelen nem tok,de az alapjárati fordulatszám 710 és 930 között van gyárilag.

Ilyen problémám nekem is volt egyébként,bár se katalizátor se középdob nem volt.miután visszatettem a középdobot azóta nem jelentkezett ez a gond.

Link to comment
Megosztás:

Hali,a problémára megoldást én hirtelen nem tok,de az alapjárati fordulatszám 710 és 930 között van gyárilag.

Ilyen problémám nekem is volt egyébként,bár se katalizátor se középdob nem volt.miután visszatettem a középdobot azóta nem jelentkezett ez a gond.

Köszi BaTi!

Akkor nincs más lehetőség, mint rátenni compjúterre, bár hibát a műszerfal nem mutat!

Nálam a dobok rajta vannak!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.