Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa szervíz/javító


Guest

Recommended Posts

sziasztok

nem reg vetem egy corsat 2002 kozbe csinal egy olyant h mikor inditanam nem mukodik semi a muszerfalon es nem indul de a radio, ablak, stb az mukodik. Ha fel nyitom a motorhaztetot es

le csapom akkor mar minden mukodik normalisan. Volt szervizben es ok sem tudtak segiteni.

Gyujtáskapcsoló?

Link to comment
Megosztás:

Testkábel? Eléggé kontakt hibának tűnik.

Vagy van immobilizer/riasztó a kocsiban? Lehet, hogy azzal van valami kavar.

Szoktak rakni motortérnyitásra is egy kapcsolót és lehet, hogy azt kell kapcsolgatni (a nyitogatással), hogy engedjen az immo.

volt tesztelve es minden ok

nekem is kontakt hibanak tunik valamelyik rele csinalhasa de nem tudom melyik

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

C14NZ-s "A" Corsám van. Vízhőfok jelző nem mozdult, cseréltünk termosztátot, most kimozdul, de kb az első vonalnál megáll, ha nem fűtök akkor is csak épphogy megy feljebb. Mi lehet a probléma? Bejáratós a motorom és nem igazán tesz jót neki ha igy járok vele "félmelegen".

Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

C14NZ-s "A" Corsám van. Vízhőfok jelző nem mozdult, cseréltünk termosztátot, most kimozdul, de kb az első vonalnál megáll, ha nem fűtök akkor is csak épphogy megy feljebb. Mi lehet a probléma? Bejáratós a motorom és nem igazán tesz jót neki ha igy járok vele "félmelegen".

Köszi a segítséget!

Cseréld ki a hőjeladó gombáját.Egyvezetékes csúszósarus.

Link to comment
Megosztás:

Hy All!

Egy olyan kérdésem lenne hozátok, hogy mitől lehet hogy nincs szikra a kis B Corsámba (1.2, 33kw)!?

Hengerfej tömitést cseréltünk meg minden tömitést, plusz vezérműszíjjat, illetve vízpumpa, feszítőgörgőt, szóval mindent!

És most szegényke nem indul, nincs szikra! És mostmár ott tartok hogy feladom! A trafohoz iyesmihez nem nyultunk!

De mégse indul!

HELP!

Link to comment
Megosztás:

Hy All!

Egy olyan kérdésem lenne hozátok, hogy mitől lehet hogy nincs szikra a kis B Corsámba (1.2, 33kw)!?

Hengerfej tömitést cseréltünk meg minden tömitést, plusz vezérműszíjjat, illetve vízpumpa, feszítőgörgőt, szóval mindent!

És most szegényke nem indul, nincs szikra! És mostmár ott tartok hogy feladom! A trafohoz iyesmihez nem nyultunk!

De mégse indul!

HELP!

Igazából konkrét elképzelésem nincsen, de gyanakodnék a gyújtáselosztófedél és a trafó közötti kábel szakadására, vagy, hogy a rotor romlott el!

Milyen motor van a Corsa-ban, mi a motorszáma? C12NZ?

Ha gondolod tudok próbára kölcsönbe adni egy rotort fedéllel(bosch rendszerű)(narancssárga), tuti jó!

Ha ma érdekel,akkor du.2-ig oda tudom adni Budapesten 10.ker Napmátka u.6 alatt, mert itt van a kocsim gyomitartójában!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Corsások!

Történt a mai napon, hogy Apukámnak megállt a csacsija. (86' A corsa 13S [sima karburátoros, hidro tőkés, megszakító nélküli motor]) A jelenség a következő: hidegen pöccre indult, és Kb. 5-10 Km megtétele után rángatózva megál. Újra indítás után rettenetes csattogó hangot hallat, rángat és leáll. Kb öt perc elteltével vidáman, frissen teszi a dolgát ismét 5-10 Km erejéig és kezdi elölről.

Az elsődleges diagnózis alapján a gyújtásra gyanakszunk, amit J0hnny kartárs is megerősített, de a csattogó hangot nem tudom mivel magyarázni. A technika itt van most nálunk, úgyhogy holnap meló után kivallatom és közzé teszem a vallomását, már ha beszél egyáltalán.

Addig is örömmel fogadom a jobbnál jobb ötleteket az esetleges hibaforrásra.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Corsások!

Történt a mai napon, hogy Apukámnak megállt a csacsija. (86' A corsa 13S [sima karburátoros, hidro tőkés, megszakító nélküli motor]) A jelenség a következő: hidegen pöccre indult, és Kb. 5-10 Km megtétele után rángatózva megál. Újra indítás után rettenetes csattogó hangot hallat, rángat és leáll. Kb öt perc elteltével vidáman, frissen teszi a dolgát ismét 5-10 Km erejéig és kezdi elölről.

Az elsődleges diagnózis alapján a gyújtásra gyanakszunk, amit J0hnny kartárs is megerősített, de a csattogó hangot nem tudom mivel magyarázni. A technika itt van most nálunk, úgyhogy holnap meló után kivallatom és közzé teszem a vallomását, már ha beszél egyáltalán.

Addig is örömmel fogadom a jobbnál jobb ötleteket az esetleges hibaforrásra.

Üdv.

Írj sms-t mikor érsz haza,este 9-re megyek dolgozni,ha gondolod kimegyek segíteni szétdurni a picurt! B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van a Corsammal, hogy morgó hangot ad a fék! A hang hátulról hallatszik! El lenne kopva a fékpofa?

Az autó nem garázsban áll.

Ha elindulok, 4-5 fékezés után abbahagyja és utána nincs hangja!

Mi lehet a gond?

Köszi a segítséget!

G.

Használod a kéziféket, mert én nem, mert előszeretettel befagy és ha csak egy kicsit is ér a fékpofa a dobhoz,akkor is elég hangos tud lenni,bár nem minden esetben!

Próbáld meg, hogy nem használod a kéziféket,helyette sebességben hagyod,meg alászeded a kormányt a padkának, ahogyan a domborzat kívánja!

üdv.: K

Link to comment
Megosztás:

Én is az időjárásra tippelek, mert sztem ha komolyabb baj lenne, akkor az mindig adna hangot!

Azért leszedem, megnézem mi a szitu!

Mennyi az a vastagság, ameddig még jó a fékpofa?

Köszi a segítséget!

G.

Sztem nincsen erre vonatkozó előírás, főleg hátul, de ne várd meg,amíg a fém fémen csúszik!

Link to comment
Megosztás:

Honnan lehet látni, hogy kell e szabályozni?

G.

Leveszed a dobot és végighúzod az újadat merrőlegesen a fékpofa koptatta részen, ha hullámos, vagy nagy a válla, akkor nem ást szabájoztatni, de lehet, hogy olcsóbb egy új, ha nincsen esztergályos ismerősöd!

Vectra A-hoz aszem 4,5-5e volt darabja!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a tippet, de nem használom a kéziféket!

Hétvégén szétkapom, aztán meglátjuk mi lehet a gond!

Októberben vettem a kocsit, akkor megnézettem szerelővel és azt mondta a fékek rendben vannak, ezért furcsálom, hogy hangot ad!

Lehet, hogy szar minőségű a fékpofa, ami benne van!

G.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a tippet, de nem használom a kéziféket!

Hétvégén szétkapom, aztán meglátjuk mi lehet a gond!

Októberben vettem a kocsit, akkor megnézettem szerelővel és azt mondta a fékek rendben vannak, ezért furcsálom, hogy hangot ad!

Lehet, hogy szar minőségű a fékpofa, ami benne van!

G.

De csak fékezéskor morog?

Link to comment
Megosztás:

Igen! Az elindulást követő 4-5 fékezésnél, és utána semmi! G.

Ilyet az én A Corsam is csinált egyszer-kétszer, ha a hőmirséklet 0, -2cersius körül van!

De sztem semmi baja, csak amíg áll,addig kiül a ferrodorra a só, meg a homokos szutykos sósvíz lecsöpög rá vagy nem is tudom.

De ha szétszeded,akkor tényleg kiderül!

Majd írj, hogy mi volt vele!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.