Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR
  • 0

Tiltott felhasználók


forumadmin

Kérdés

Moderáld magad - avagy segíts a moderátoroknak

Szeretnéd magad és a fórum többi felhasználóját megkímélni a felesleges vitáktól?

Megoldás: Aki neked nem szimpatikus, vagy szimplán csak idegesít, azt tedd tiltólistára és kész. Akit tiltólistára teszel, annak többet nem látod az bejegyzéseit, hozzászólásait. A felhasználók nem kapnak értesítést, hogy figyelmen kívül hagytad őket.

Ezzel a moderátoroknak is sokat segítesz. Köszönjük.

Beállítása:

Közvetlen link

1. kép

2. kép

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Megoldás: Aki neked nem szimpatikus, vagy szimplán csak idegesít, azt tedd tiltólistára és kész. Akit tiltólistára teszel, annak többet nem látod az bejegyzéseit, hozzászólásait. A felhasználók nem kapnak értesítést, hogy figyelmen kívül hagytad őket.

Ezzel a moderátoroknak is sokat segítesz. Köszönjük.

Beállítása:

Közvetlen link

1. kép

2. kép

Link to comment
Megosztás:

  • 1

Oké, oké. Nálunk több mint 10 éve klubtagsági rendszer van. Mindenki jól tudja ez nem csak a fórum használatra korlátozódik. A MOTE nem egy weblaphostoló, vagy matricaosztó, találkozószervező, stb... :)  Persze a tagok a MOTE pillérei, például nélkülük nem lenne Hungarian Blitz Weekend! ŐK a  legnagyobb támogatóink!  Az Opelfórum.hu egy tudásbázis, amit civil szervezetként fontosnak tartunk megőrizni, javítgatni.
Önkéntesekre lenne sokszor szükségünk, mivel (szerencsére) az elvárás nagy :)

Sok mindent lehetne még,  Pl itt tudjátok ezt folytatni.:-)

További balesetmentes közlekedést és jó fórumozást kívánok!

 

Link to comment
Megosztás:

  • 0
On 2015. 11. 17., forumadmin írta:

Megoldás: Aki neked nem szimpatikus, vagy szimplán csak idegesít, azt tedd tiltólistára és kész. Akit tiltólistára teszel, annak többet nem látod az bejegyzéseit, hozzászólásait. A felhasználók nem kapnak értesítést, hogy figyelmen kívül hagytad őket.

Ezzel a moderátoroknak is sokat segítesz. Köszönjük.

Beállítása:

Közvetlen link

1. kép

2. kép

Ez sajna nem egészen így működik, mert a hozzászólások oldalsávban továbbra is látom az idegesítő nekem kibacottul nem szimpatikus Mantec legújabb 28. profiljának ( többszörös regisztráció, ez nem tiltott?) a hozzászólását.:doze:

Link to comment
Megosztás:

  • 0

- Automata ban. Adott időszakban, adott felhasználó kommentjeire vonatkozó jelentés hatására valamennyi idejű tiltás. Pl: 24 óra alatt valaki beszed 5 jelentést (klubtag-tól), akkor egy hetes tiltás.
- Újonnan regisztrált felhasználók (nem klubtag) hozzászólásainak korlátozása napi 1-re, amíg a hozzászólások száma el nem éri a 10/20/50-et. Esetleg lépcsősen feljebb emelni (0-10:1, 1-25:2, 26-50:3, 51-100:4, 100- :5), ha időközben nem kap jelentést. Esetleg 1000 felett hasonlóan csökkenteni, hogy növekedjen a klubtagsági motiváció. :-)
- Adott IP-ről történő regisztrálások/bejelentkezések számának korlátozása.

Link to comment
Megosztás:

  • 0
38 minutes ago, Tápiószecső írta:

- Automata ban. Adott időszakban, adott felhasználó kommentjeire vonatkozó jelentés hatására valamennyi idejű tiltás. Pl: 24 óra alatt valaki beszed 5 jelentést (klubtag-tól), akkor egy hetes tiltás.
- Újonnan regisztrált felhasználók (nem klubtag) hozzászólásainak korlátozása napi 1-re, amíg a hozzászólások száma el nem éri a 10/20/50-et. Esetleg lépcsősen feljebb emelni (0-10:1, 1-25:2, 26-50:3, 51-100:4, 100- :5), ha időközben nem kap jelentést. Esetleg 1000 felett hasonlóan csökkenteni, hogy növekedjen a klubtagsági motiváció. :-)
- Adott IP-ről történő regisztrálások/bejelentkezések számának korlátozása.

Ezzel az a probléma hogy ugye alapból ez egy autós fórum és műszaki problémákkal jönnek ide emberkék. Az ugye nem életszerű hogy valaki azonnal klubtagságit váltson hogy tudjon beszélgetni , választ kapni a problémáira. Ha napi 1 hsz lenne a limit az arra lenne elég hogy feltegye a kérdést, napi 1 hsz-el eltelik talán egy hét mire többszöri visszakérdezéssel, ki lehet deriteni egyáltalán mi a hiba. Ehhez általában a napi 5 hsz-is kevés, utána jönnek a privát üzik. Klubtag meg abból lesz aki itt jól érzi magát és azt mondja megér neki ez 5000Forintot, bocs ha őszinte vagyok de ha ilyen nyögvenyelősen megy a kezded az emberke szépen elmegy egy másik fórumra, ahol korlátozás nélkül tud csevegni a gondjairól, az emberek a mai világban így működnek. Ha valamiről azt érzik hogy kötelező akkor azt nem csinálják. Nem titok hogy másik fórum tagja is vagyok, ott nincs hsz-limit klubtagságihoz kötve, de természetesen ott is vannak fenntartási költségek ( szerver vagy mi a tököm nem értek hozzá) ezt általában a " kemény mag" dobja össze minden évben mindenféle kötöttség, vagy értékhatár nélkül. Úgy veszem észre hogy működik a dolog.:)

Link to comment
Megosztás:

  • 0

Hát lehet ezt sokféleképp nézni.

"Az ugye nem életszerű hogy valaki azonnal klubtagságit váltson hogy tudjon beszélgetni , választ kapni a problémáira."
Az új emberek nem beszélgetni jönnek ide, hanem problémát megolda(t)ni. Tehát, ha arról van szó, hogy a szervízben több 10 vagy 100ezer forintot tud spórolni, akkor bőven lehet életszerű. És nem egy problémára vonatkozóan fizet, hanem egy egész évben előfordulóra.

"Ha napi 1 hsz lenne a limit az arra lenne elég hogy feltegye a kérdést, napi 1 hsz-el eltelik talán egy hét mire többszöri visszakérdezéssel, ki lehet deriteni egyáltalán mi a hiba."
A legtöbb esetben azért kell visszakérdezni, mert a kedves user még arra sem veszi a fáradságot, hogy értelmesen megfogalmazza a problémáját, vagy leírja a körülményeket. (Ezen egyébként egy jól megfogalmazott hozzászólás előtt megjelenő segítség sokat segíthet.(azt hiszem ilyenre már tettem javaslatot :) )) Én szeretek és úgy érzem szoktam is segíteni másokon, de egyáltalán nem felemelő érzés, amikor arra kell visszakérdezni, hogy akkor most például milyen motorról is beszélünk. Nem hiszem, hogy ezt te kifjezetten szeretnéd. Szóval napi 1 hozzászólás éppen elég arra, hogy egy értelmesen megfogalmazott kérdésre kapjon értelmesen megfogalmazott válaszokat. Ha ez nem sikerült másnap próbálkozhat újra. És ez csak 10 hozzászólásig, vagy amíg spórolni akar és ezzel keretek közé akarja szorítani magát.

"az emberke szépen elmegy egy másik fórumra, ahol korlátozás nélkül tud csevegni a gondjairól, az emberek a mai világban így működnek"
És egészen addig ott is marad, amíg rá nem jön hogy a csevegéssel nem oldódnak meg a problémái. Az autókról sokmindenkivel lehet beszélgetni, de akik tényleg megbízhatóan tudnak segítséget is adni, azok nagyon kevesen vannak. (ezzel nem akarok arra utalni, hogy itt van minden ilyen ember és máshol nem is lehet) Egyébként szerintem pont abban kellene fejlődnie a fórumnak, hogy a szakmai keménymagot itt tartsa. (részben erre is volt már javaslatom :))

"Ha valamiről azt érzik hogy kötelező akkor azt nem csinálják."
Kötelező fizetnem a boltban, a benzinkúton, a szerelőnél, mégis csinálom. Te nem? Nem azért mert szeretek, hanem mert tudom, hogy az a termék előállításába, fenntartásába, az ott dolgozók fizetésébe, stb... megy. Ha pontosan ugyanazt megkapnám ingyen/olcsóbban akkor én is azt választanám, de sajnos kevés dolog van ingyen. Az olcsó dolgok pedig nem valószínű, hogy ugyanolyan minőségűek.
A fórumhasználat korlátozása a vezetés stratégiai döntése kell legyen. Ha azok negatívan befolyásolják az új regisztárciókat, hozzászólásokat, befolyt összegeket, akkor változtatni kell rajta. Máshogy fogalmazva, ha nincsenek pozitív hozadékai, akkor el kell hagyni az egészet a fenébe. De az teljesen irreleváns hogy te vagy én hogyan látjuk, a statisztikákból egyértelműen kiderül. (Egyébként mondjuk 10 éve én is nagyobb pezsgést tapasztaltam itt, de változik a világ, nem biztos hogy az azóta bevezetett változások okozták.)

"Nem titok hogy másik fórum tagja is vagyok, ott nincs hsz-limit klubtagságihoz kötve, de természetesen ott is vannak fenntartási költségek ( szerver vagy mi a tököm nem értek hozzá) ezt általában a " kemény mag" dobja össze minden évben mindenféle kötöttség, vagy értékhatár nélkül. Úgy veszem észre hogy működik a dolog."
Jól sejtem, hogy ez az a fórum, ami kb. 5 éve működik, és amiben ez idő alatt nagyjából ~65.000 poszt (bár csak ~7.000 látszik egy egyszerű halandónak) keletkezett? Ha megnézed itt közel 1 millió. Kevesebb, mint háromszor annyi idő alatt. Márpedig ha jól látom, akkor ez kicsit alma-körte.
És csak csendben jegyzem meg, hogy vélek némi hasonlóságot felfedezni a fórum felépítésében, ami egyenlő a szellemi termék innen történő kilapátolásával, tekintve hogy az itteni elrendezés egyáltalán nem mondható általánosnak.
(Ezt mindenféle rosszindulat nélküli objektív vélemény.)

Mondjuk jó lenne egy kimutatás, hogy a befolyt pénzek pontosan mire is fordítódnak. Amiben esetleg az sem lenne baj, ha az jönne ki, hogy a bevétel valamennyi részét zsebre teszi valaki, mert minden bizonnyal a beleölt munkát tekintve az órabére így is valahol a wc-s néni alatt lenne kettővel. De én nem alszom álmatlanul addig sem, amíg nincs ilyen.

Összefoglalva, pusztán ötleteltem a kamu/idegesítő user problémára. Vagy megvalósítható vagy nem, vagy megvalósul vagy nem. Személy szerint engem nem zavar a konkrét user, és a probléma általánosan is csak annyiban, ha ennek kezelése erőforrást von el máshonnan.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.