Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni.Az történt ,hogy reggel mentem 100 km-t majd várakoztam kb 8 órát és indultam vissza,kb. 20 km után a motor megált ,próbáltam újra indítani,de nem sikerült.A segítség 1 óra múlva érkezett,abban maradtunk,hogy vontatva megpróbáljuk beindítani,el is indult egy pillanat alatt.Szétakasztottuk és kb 8 km-t tudtam vele menni hiba nélkül majd újra megált a motor.Összeakasztottuk és vontatva mentünk vagy 20 km-t,kíváncsiságból,vontatás közben ráindítottam és beindult,megáltunk, szétakasztottuk és megint mentem vele 6-7 km-t majd minden előjel nélkül megint leált a motor.Összeakaszt és megint vontatás/még 30 km hazáig/

Mikor hazaértünk próbáltam indítani és indult is, ugyanúgy mint előtte.

Mi okozhatja ezt a hibaismétlődést?

Az utolsó Tankolás után még ment 80 km-t rendesen.

2001-es 1,6 vectra.

Link to comment
Megosztás:

Check engine lámpa világít? Vagy bármelyik másik? A coupe-m csinált hasonlót...

sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni.Az történt ,hogy reggel mentem 100 km-t majd várakoztam kb 8 órát és indultam vissza,kb. 20 km után a motor megált ,próbáltam újra indítani,de nem sikerült.A segítség 1 óra múlva érkezett,abban maradtunk,hogy vontatva megpróbáljuk beindítani,el is indult egy pillanat alatt.Szétakasztottuk és kb 8 km-t tudtam vele menni hiba nélkül majd újra megált a motor.Összeakasztottuk és vontatva mentünk vagy 20 km-t,kíváncsiságból,vontatás közben ráindítottam és beindult,megáltunk, szétakasztottuk és megint mentem vele 6-7 km-t majd minden előjel nélkül megint leált a motor.Összeakaszt és megint vontatás/még 30 km hazáig/

Mikor hazaértünk próbáltam indítani és indult is, ugyanúgy mint előtte.

Mi okozhatja ezt a hibaismétlődést?

Az utolsó Tankolás után még ment 80 km-t rendesen.

2001-es 1,6 vectra.

Link to comment
Megosztás:

pompás. akkor ez az apróság kimaradt, hogy ha kihűl akkor indul be újra. Én 1 hete cseréltem ECU-t mert csak akkor indult be az autó ha kihűlt. laza 60-100e ft-os mutatvány, nagyon remélem neked nem ez lesz.

nekem ugyan most indul de néha check engine van, néha kulcsos jel és néha csak 4000-ig pörög (bizt. üzemmód) legutóbb vezérműtengely jeladó hibát írt, így ha valakinek van egy bontott GYÁRI az ne tartsa vissza! :-)

semilyen lámpa nem világít és nulla előjel nélkül leáll a motor,majd később ha lehül újraindítható.

Link to comment
Megosztás:

pompás. akkor ez az apróság kimaradt, hogy ha kihűl akkor indul be újra. Én 1 hete cseréltem ECU-t mert csak akkor indult be az autó ha kihűlt. laza 60-100e ft-os mutatvány, nagyon remélem neked nem ez lesz.

nekem ugyan most indul de néha check engine van, néha kulcsos jel és néha csak 4000-ig pörög (bizt. üzemmód) legutóbb vezérműtengely jeladó hibát írt, így ha valakinek van egy bontott GYÁRI az ne tartsa vissza! :-)

20.án lesz hibakód olvasás.

Link to comment
Megosztás:

Amikor nem indul akkor meg kell nézni, hogy az AC megy-e. Ha nem, akkor direktbe kell kötni a reléjét és megnézni úgy mit csinál.

ezt a direkbe kötést itthon meg lehet csinálni?leírnád hogyan kell kötni.nem vagyok autószerelő,de némileg azért egyszerűbb dolgokat megoldok,segítséggel.

nem hallom azt a kis motor,vagy valami hangot a motortérből ami a probléma előtt halható volt a gyujtás adásakor.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Van nekem egy isuzu diesel B vectrám. Mai nap leállt, egy kis vizsgálgatás után láttam hogy a gázolajszűrőben nincsen üzemanyag, pedig a műszer még 20 litert mutatott. Azt hittem hogy a műszer ment tönkre, és üres a tank, viszont felhajtottam a hátsó üléseket mert az alatt van a tank, és a kocsit megmozgatva lehet hallani hogy lötyög benne a gázolaj. Akkor miért nem jut el az üzemanyag a szűrőig? Ennél a típusnál az adagoló szívja az üzemanyagot, vagy van valahol szivattyú? Valaki járt már így?

Link to comment
Megosztás:

ezt a direkbe kötést itthon meg lehet csinálni?leírnád hogyan kell kötni.nem vagyok autószerelő,de némileg azért egyszerűbb dolgokat megoldok,segítséggel.

nem hallom azt a kis motor,vagy valami hangot a motortérből ami a probléma előtt halható volt a gyujtás adásakor.

Fékolajtartály mellett van egy doboz. Abban van egy rózsaszín relé ha jól tudom. Azt kihúzod és a két vastag lábának helyét összekötöd egy vezetékkel. Ekkor el kell indulnia az AC pumpának. Na ekkor megpróbálhatod elindítani a kocsit. Nekünk sem eredeti a vezérlése ennek a relének, mert direktben kap vezérlést, így gyújtás ráadásakor folyamatosan megy az AC.

Egyébként amikor nem indul, akkor gyújtás ráadáskor a hibalámpa felgyullad?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

http://www.kepfeltoltes.hu/view/130818/tank2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Időközben rájöttem nagyjából a problémára, viszont a javításnál kicsit elakadtam. A tankban van egy szűrő, ami a egy szűrőházból szívná az üzemanyagor, viszont a szűrőházba nem folyik be a gázolaj. Tudja valaki hogy a szűrőházat hogyan lehet onnan kiszedni?

Van nekem egy isuzu diesel B vectrám. Mai nap leállt, egy kis vizsgálgatás után láttam hogy a gázolajszűrőben nincsen üzemanyag, pedig a műszer még 20 litert mutatott. Azt hittem hogy a műszer ment tönkre, és üres a tank, viszont felhajtottam a hátsó üléseket mert az alatt van a tank, és a kocsit megmozgatva lehet hallani hogy lötyög benne a gázolaj. Akkor miért nem jut el az üzemanyag a szűrőig? Ennél a típusnál az adagoló szívja az üzemanyagot, vagy van valahol szivattyú? Valaki járt már így?

Link to comment
Megosztás:

Persze nem túl jó megoldás, de még mindig olcsóbb, mint az új ecu, ami ugyanúgy bármikor megdögölhet. Mert ha a régi bedöglött, plusz úgy tudom ezek szeretnek is megdögleni mi az esély, hogy fél év múlva nem döglik be a sok pénzért vett új is? Ha ez elkezd vacakolni a kocsiban, akkor én tuti szétkapom, mint az ABS-t is és megcsinálom. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Van nekem egy isuzu diesel B vectrám. Mai nap leállt, egy kis vizsgálgatás után láttam hogy a gázolajszűrőben nincsen üzemanyag, pedig a műszer még 20 litert mutatott. Azt hittem hogy a műszer ment tönkre, és üres a tank, viszont felhajtottam a hátsó üléseket mert az alatt van a tank, és a kocsit megmozgatva lehet hallani hogy lötyög benne a gázolaj. Akkor miért nem jut el az üzemanyag a szűrőig? Ennél a típusnál az adagoló szívja az üzemanyagot, vagy van valahol szivattyú? Valaki járt már így?

Adagoló szivja a gazolajat, nincs más szivattyú.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Fékolajtartály mellett van egy doboz. Abban van egy rózsaszín relé ha jól tudom. Azt kihúzod és a két vastag lábának helyét összekötöd egy vezetékkel. Ekkor el kell indulnia az AC pumpának. Na ekkor megpróbálhatod elindítani a kocsit. Nekünk sem eredeti a vezérlése ennek a relének, mert direktben kap vezérlést, így gyújtás ráadásakor folyamatosan megy az AC.

Egyébként amikor nem indul, akkor gyújtás ráadáskor a hibalámpa felgyullad?

Ha nem indul akkor a sárga lámpa nem alszik ki.

elvileg holnap lesz a hiba olvasás,hogy mit fog kiírni?

ha jól olvasom a dolgokat akkor több hiba is lehet---gyujtáshíd,fordulatszabályzó érzékelő,AC relé,

Link to comment
Megosztás:

Én inkább Ac pumpára gyanakodnék, trafó nem hiszem, hogy úgy megy tönkre, hogy egyszerre mind a 4 része. Akkor inkább előtte 1-2 henger kihagy, berángat a kocsi. Fordulatszám érzékelőből meg van kettő, egy a főtengelynél, egy a vezérműtengelynél. Ha bármelyik kimegy, az autó képes működni a megmaradt másik szenzorral is.

Ha beindul, akkor megy rendesen, sárga lámpa kialszik? Ha így van, akkor benzinhiányra tippelek, minden más hibát eltárolna és világítana a lámpa is menet közben.

Link to comment
Megosztás:

Ha nem indul akkor a sárga lámpa nem alszik ki.

elvileg holnap lesz a hiba olvasás,hogy mit fog kiírni?

ha jól olvasom a dolgokat akkor több hiba is lehet---gyujtáshíd,fordulatszabályzó érzékelő,AC relé,

Én is attól tartok, hogy nem fog semmi olyan hibát kiirni, ami összefüggésben lenne a problémával.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 percet ment reggel/álló helyzet/,majd minden előjel nélkül megállt.--90 fok volt a hűtővíz

2db rózsaszín relé van a dobozban,azonos méret azonos szám---felcseréltem,de nem változott semmi.

az üzemanyagot mi tiltja le?vagy a pumpa miért csak 15 percet megy?--ha tényleg azt nem kap,mert a leállás olyan gyors mintha a kulccsal állítanám le

.

sárga lámpa gyújtáskor majd indulás után kialszik és nem marad meg a következő indításnál sem.

minden úgy működik mintha jó lenne minden,csak utána leáll a motor.

ha valamiért üzemanyagot nem kap akkor nem rángatna először?

Én inkább Ac pumpára gyanakodnék, trafó nem hiszem, hogy úgy megy tönkre, hogy egyszerre mind a 4 része. Akkor inkább előtte 1-2 henger kihagy, berángat a kocsi. Fordulatszám érzékelőből meg van kettő, egy a főtengelynél, egy a vezérműtengelynél. Ha bármelyik kimegy, az autó képes működni a megmaradt másik szenzorral is.

Ha beindul, akkor megy rendesen, sárga lámpa kialszik? Ha így van, akkor benzinhiányra tippelek, minden más hibát eltárolna és világítana a lámpa is menet közben.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én is attól tartok, hogy nem fog semmi olyan hibát kiirni, ami összefüggésben lenne a problémával.

ha nincs hibakód akkor mi alapján találjuk meg a hibás alkatrészt?

mi a teendő ilyen esetben? nem vehetek egy csomó alkatrészt,hogy csak próbálkozzunk.

ez ennyire egyedi eset lenne,hogy rajtam kívül senki nem járt így.

köszönöm,hogy próbáltok segíteni az is igaz,hogy csak levelezéssel nehéz igazi diagnózist összehozni.

valami megoldás csak létezik.

Link to comment
Megosztás:

ha nincs hibakód akkor mi alapján találjuk meg a hibás alkatrészt?

mi a teendő ilyen esetben? nem vehetek egy csomó alkatrészt,hogy csak próbálkozzunk.

ez ennyire egyedi eset lenne,hogy rajtam kívül senki nem járt így.

köszönöm,hogy próbáltok segíteni az is igaz,hogy csak levelezéssel nehéz igazi diagnózist összehozni.

valami megoldás csak létezik.

Erre vannak a szerelők :)

Link to comment
Megosztás:

avagy egy donor autó, ismerős vagy közeli klub tag. légtömegmérőt, ac relét, jeladókat esetleg lehet cserélgetni.

szia-sajna csak telefonon tudtam beszélni egy a környéken elismert szerelővel ,az elmondottak alapján ő 98%-ban a gyujtásvezérlőre gondol.aki ígérte,hogy ma olvassa a hibakódot az meg nem veszi fel a telefont.

Link to comment
Megosztás:

te is kitudod villogtatni elvileg. gáz és fékpedál nyomva tart majd gyújtást ráad és a szervizlámpa villogások számából ki lehet olvasni a kódokat. bár ez évjárat függő. a másik lehetőség meg azt hiszem valami biztosíték táblánál való lábkötögetés...

Link to comment
Megosztás:

Ennél a fék és gáz kombó működik, de ha nem világít a lámpa, akkor nincs tárolt hibakód sem, felesleges olvasni. Gyújtásvezérlő itt nincs, motorvezérlő van, ami mindent csinál. De ha itt lenne valami gond, akkor világítana a lámpa. Minden elktronikus részegységet vizsgál a vezérlő és bárminek a hibája esetén kigyújtja a lámpát.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha csak nincs az izzó kiütve... ahogy nekem is volt :icon4:

Ennél a fék és gáz kombó működik, de ha nem világít a lámpa, akkor nincs tárolt hibakód sem, felesleges olvasni. Gyújtásvezérlő itt nincs, motorvezérlő van, ami mindent csinál. De ha itt lenne valami gond, akkor világítana a lámpa. Minden elktronikus részegységet vizsgál a vezérlő és bárminek a hibája esetén kigyújtja a lámpát.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.