Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Biztosan a tiéd a jó,

Nem ,sajnos nem jó.Ahogy nulla fok alá megy a hőmérséklet, befagy.Szóval annyira nem jó azt tépkedni, mert különben nem megyünk a sehovasem.Amúgy párszor húztam csak be a télen.Ilyenkor nem a kerékcsapágyak rovására megy a pörgés.Majd ha jobb idők jönnek szétszedem és megcsinálom normálisra.Kezdve a kézifékkötél cseréjével, pofákat felferodoloztatom, dobot hozzá húzatom, ilyenek.

De az még odébb van.

Amúgy ma kiszedtem a jobbos lámpát, mondom megpróbálom menteni a menthetőt.Az állítási lehetőséget nagyjából sikerült helyre hoznom, de lóg az egész bele.Ennyi a hátránya az utángyári lámpáknak.Tehát normális fényszórómagasságot nem lehet belőni vele.

Sztem keresek majd bontott gyárikat előre.Az új, irreálisan drága az autó értékéhez mérten.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy ma kiszedtem a jobbos lámpát, mondom megpróbálom menteni a menthetőt.Az állítási lehetőséget nagyjából sikerült helyre hoznom, de lóg az egész bele.Ennyi a hátránya az utángyári lámpáknak.Tehát normális fényszórómagasságot nem lehet belőni vele.

Sztem keresek majd bontott gyárikat előre.Az új, irreálisan drága az autó értékéhez mérten.

TYC van 9E-ért/stück!Vacsiúj!

Link to comment
Megosztás:

Ha csak motor kell hozzá az lehet van egy nekem valahol elfekvőbe.Amúgy tényleg sz.r az egész állítási része a lámpának.Nekem is a jobbos szétugrott nem egyszer állítás közben.Állítottam és leesett az egész.Lámpát ki kellett szedni,szétszedni,és vissza rátenni arra a kis állító golyóra azt a kis bütyköt :lol:

Xenon beszerelésénél nagyon megszenvedtem vele.Egy hónap alatt vagy tizenötször szedtem ki meg szét már azt hittem földhöz vágom! :lol:

Nem ,sajnos nem jó.Ahogy nulla fok alá megy a hőmérséklet, befagy.Szóval annyira nem jó azt tépkedni, mert különben nem megyünk a sehovasem.Amúgy párszor húztam csak be a télen.Ilyenkor nem a kerékcsapágyak rovására megy a pörgés.Majd ha jobb idők jönnek szétszedem és megcsinálom normálisra.Kezdve a kézifékkötél cseréjével, pofákat felferodoloztatom, dobot hozzá húzatom, ilyenek.

De az még odébb van.

Amúgy ma kiszedtem a jobbos lámpát, mondom megpróbálom menteni a menthetőt.Az állítási lehetőséget nagyjából sikerült helyre hoznom, de lóg az egész bele.Ennyi a hátránya az utángyári lámpáknak.Tehát normális fényszórómagasságot nem lehet belőni vele.

Sztem keresek majd bontott gyárikat előre.Az új, irreálisan drága az autó értékéhez mérten.

Link to comment
Megosztás:

Akkor neked is az a baja mint az enyémnek.Azok a müanyag kütyük amik állítanak kikopnak vagy nem tudom mit csinálnak,de már én se merek még hozzányúlni se.Most aránylag jó.

9300ft pontosan! :lol:

Motor benne van, feszültség alá kerüléskor szabályoz is, de érdemileg nem történik semmi.Magyarán szólva xar/gatya a technika.

Link to comment
Megosztás:

Akkor neked is az a baja mint az enyémnek.Azok a müanyag kütyük amik állítanak kikopnak vagy nem tudom mit csinálnak,de már én se merek még hozzányúlni se.Most aránylag jó.

Elég erőszakosan feszegettem a határait, de nem tudtam érdemi eredményre jutni.Úgy, hogy így marad.Amíg nincs pénz másikra. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az én vektrakocsim kéziféke nem csattan ha behúzom.Lehet, hogy rossz? :lol:

:lol: :(

Az enyém meg azóta csattog mióta megcsináltam és fog rendesen bivalyul. Az első menetközbeni próbánál kicsit meg is ilyedtem, hogy mi ez a hang...aztán rájöttem,hogy ezt mindig csinálja nemtom miért de fog az a lényeg, lehet valamit nemjól raktam össze végül is nincs autószerelő végzettségem, de elgondolkodtató hogy miért csattog? a régi 2107-es ladámnak hangja sem volt ha kézifékeztem pedig az kapott rendesen :D

Link to comment
Megosztás:

Örömmel konstatáltam, hogy már nem eszi az olajat a verda :lol:

Eddig ugye megette 1000km-en az 1l-ert. aztán kicseréltem a szelepháztömítést és megcsináltam a kartergáz folyást, így az utóbbi 2e km-en szinte semmi olaj nem fogyott. Szóval happy van:) Már a motortér is teljesen tiszta, nem folyik sehova az olaj.

Link to comment
Megosztás:

Örömmel konstatáltam, hogy már nem eszi az olajat a verda :lol:

Eddig ugye megette 1000km-en az 1l-ert. aztán kicseréltem a szelepháztömítést és megcsináltam a kartergáz folyást, így az utóbbi 2e km-en szinte semmi olaj nem fogyott. Szóval happy van:) Már a motortér is teljesen tiszta, nem folyik sehova az olaj.

Azért nem mindegy, hogy eszi az olajat az a motor, vagy szivárog belőle.

kartergáz folyást? Nem folytást?

Link to comment
Megosztás:

Örömmel konstatáltam, hogy már nem eszi az olajat a verda :lol:

Eddig ugye megette 1000km-en az 1l-ert. aztán kicseréltem a szelepháztömítést és megcsináltam a kartergáz folyást, így az utóbbi 2e km-en szinte semmi olaj nem fogyott. Szóval happy van:) Már a motortér is teljesen tiszta, nem folyik sehova az olaj.

Ha eszi is, 10e.km/1L még belefér.Sőt még az 1.5L is, ha pl. sűrűn van hidegindítva, vagy tartósan nagyobb sebességgel használva.

A szivárgás már más tészta.

Link to comment
Megosztás:

Csakhogy neki 1000 km-en evett meg 1 litert, legalábbis azt írta.

igen, 1.000km-en 1l volt, kicsit húzós...

amúgy a kézikönyv szerint 1.000km-en 0,7l-t is ehet a gyártó szerint. érdekes.

a szelepháznál főleg befele folyt a gyertyákhoz, onnan pedig párolgott és gondolom befele is folyt az égéstérbe, továbbá a szelepek teteje is olajban állt, így biztos hogy ott is folyt befele.. vagyis tuti, mert magas fordulaton kékes színű lett a kipufogó..

a kartergáznál pedig a szűrőnél folyt el, az tényleg elfolyás. rossz volt a cső.. de nem fojtás, annyi időm nem volt, hogy felfogjam amit elégetne újra.

Link to comment
Megosztás:

Csakhogy neki 1000 km-en evett meg 1 litert, legalábbis azt írta.

Igen, ez már rendellenes olajfogyás! :lol:

igen, 1.000km-en 1l volt, kicsit húzós...

amúgy a kézikönyv szerint 1.000km-en 0,7l-t is ehet a gyártó szerint. érdekes.

A korai Merivák tulajai is szembesültek ilyen ténnyel, 1.6 8V motor esetén....

Link to comment
Megosztás:

Nem tudjátok hol lehet beszerezni a hátsó ablak szerkezet rögzítéséhez eredeti új popszegecseket?

Valamint szintén új, az első ajtóra csapszeget vagy mit, ami az ajtót rögzíti a karosszériához. Ma az ajtóhatároló hegesztéséhez a kiszereléskor láttam hogy ez már eléggé elkopott.. És most már szépen simán nyílik az ajtó:lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudjátok hol lehet beszerezni a hátsó ablak szerkezet rögzítéséhez eredeti új popszegecseket?

Valamint szintén új, az első ajtóra csapszeget vagy mit, ami az ajtót rögzíti a karosszériához. Ma az ajtóhatároló hegesztéséhez a kiszereléskor láttam hogy ez már eléggé elkopott.. És most már szépen simán nyílik az ajtó:lol:

csergő :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudjátok hol lehet beszerezni a hátsó ablak szerkezet rögzítéséhez eredeti új popszegecseket?

Mi a jó fenének az neked? :lol: Rögzítsd fel átmenő csavarral.

Még a végén rád sóznak valami szegecset 3x annyiért, hogy ez aztán a gyári :lol:

Link to comment
Megosztás:

igen, 1.000km-en 1l volt, kicsit húzós...

amúgy a kézikönyv szerint 1.000km-en 0,7l-t is ehet a gyártó szerint. érdekes.

a szelepháznál főleg befele folyt a gyertyákhoz, onnan pedig párolgott és gondolom befele is folyt az égéstérbe, továbbá a szelepek teteje is olajban állt, így biztos hogy ott is folyt befele.. vagyis tuti, mert magas fordulaton kékes színű lett a kipufogó..

a kartergáznál pedig a szűrőnél folyt el, az tényleg elfolyás. rossz volt a cső.. de nem fojtás, annyi időm nem volt, hogy felfogjam amit elégetne újra.

Nem árt különválasztani a kétféle olajfogyasát: nem mindegy, hogy a motor megeszi az olajat, vagy csak szivárog itt ott belőle az a szerencsétlen olaj.

A gyertyáknál nem folyhat bele az olaj hengerbe, gondolj bele, milyen gáz lenne már. A szelepfedélen belül - egyszerűen fogalmazva - minden úszik az olajban, ez így is van rendjén. Olajfogyást szokott okozni a szelepszár szimmeringek hibája. De nálad nem ez volt a baj, ha szelepfedél tömítés cserére és néhány apróságra megjavult a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Mi a jó fenének az neked? :lol: Rögzítsd fel átmenő csavarral.

Még a végén rád sóznak valami szegecset 3x annyiért, hogy ez aztán a gyári :lol:

szomszéd szerelő mondta, hogy nem árt eredeti popszegecsekkel rögzíteni, mert a nem eredeti más méretű 1000km után kimozdul és zörögni fog. A sima csavarral rögzítést azért nem javasolta, mert sokkal macerásabb, hátulról nehéz hozzáférni..

ha a szelepházban állnia kell az olajnak akkor megnyugodtam :( akkor nálam csak elfolyt..

Link to comment
Megosztás:

De akkor a géped elég rendesen össze kente magát nem? :lol:

hát elég olajos volt és lehetett érezni is, hogy ég a kifolyt olaj (pl. a kipufogó hővédőjén). De a tömítés cserekor kitakarítottam a motorteret és azóta szép tiszta, éget szagnak nyoma sincs:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.