Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ami a menetbiztonsághoz kell, ki kell cseréltetni.De mivel Diesel a tiéd, így lehet, hogy szükség lesz kicsit hangosabb hifire! :D

Még a szutyok gyári hangszórók vannak benne,de ha nem lennének kiszakadva,lehet nem is szólnának rosszul! ;)

A turbonak a hangjáért meg pörgetni kell,azaz a motor is hangosabb lesz!

Valamit-valamiért,nem?Menetstabilitása csökkenhet a szilentek miatt?

Hazafelé kicsit gyorsabban jöttem és néha meglepődtem egy-két kanyarban,hogy annyira nem stabil a gép :)

Link to comment
Megosztás:

Még a szutyok gyári hangszórók vannak benne,de ha nem lennének kiszakadva,lehet nem is szólnának rosszul! ;)

A turbonak a hangjáért meg pörgetni kell,azaz a motor is hangosabb lesz!

Valamit-valamiért,nem?Menetstabilitása csökkenhet a szilentek miatt?

Hazafelé kicsit gyorsabban jöttem és néha meglepődtem egy-két kanyarban,hogy annyira nem stabil a gép :)

Gyári hangszórók szépen szólnak nem is kicsit! Persze ha szét van szakadva akkor már nem de nekem gyári volt benne és gyári rádió és szépen szólt azzal is :D

Link to comment
Megosztás:

Valamit-valamiért,nem?Menetstabilitása csökkenhet a szilentek miatt?

Hazafelé kicsit gyorsabban jöttem és néha meglepődtem egy-két kanyarban,hogy annyira nem stabil a gép :)

Ha nagyon ki van a hátsó futómű, akkor hajlamos az útbordákon pakolgatni a seg.gét, ha pedig még a lengéscsillapítók is gatyák, akkor mindehhez libegés társul.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Volna 1 olyan gondom van egy caraván 18.16V vectram az a jubileumi 2000 kiadas.100-asal az oldalan.

Az a gondom vele hogy iszonyat annyira rángat hidegen erereje sincs.Viszont ha 100 km fölé sikerül nagyon nehezen kb.6km fetornáznom annantól megy mind a golyó csak lassan nem meg persze hidegen.Tele nyomta a motor olajat benzinnel mert jarok vele igy is mert valmivel kell dolgozni jarni.Kicsereltem a gyujto gyertyakat mert ugy tunt h, nem megy 1 henger de igy se jó.viszont meg az olajat nem.Jáart magy valaki igy.260 000km van benne eddig kisebb gondok voltak vele de semmi kül.elégedett vagyok.Csak h, most mi van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Volna 1 olyan gondom van egy caraván 18.16V vectram az a jubileumi 2000 kiadas.100-asal az oldalan.

Az a gondom vele hogy iszonyat annyira rángat hidegen erereje sincs.Viszont ha 100 km fölé sikerül nagyon nehezen kb.6km fetornáznom annantól megy mind a golyó csak lassan nem meg persze hidegen

Gyújtókábel/gyújtótrafó/halott légtömegmérő.Ezeket érdemes végig zongorázni még.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Volna 1 olyan gondom van egy caraván 18.16V vectram az a jubileumi 2000 kiadas.100-asal az oldalan.

Az a gondom vele hogy iszonyat annyira rángat hidegen erereje sincs.Viszont ha 100 km fölé sikerül nagyon nehezen kb.6km fetornáznom annantól megy mind a golyó csak lassan nem meg persze hidegen.Tele nyomta a motor olajat benzinnel mert jarok vele igy is mert valmivel kell dolgozni jarni.Kicsereltem a gyujto gyertyakat mert ugy tunt h, nem megy 1 henger de igy se jó.viszont meg az olajat nem.Jáart magy valaki igy.260 000km van benne eddig kisebb gondok voltak vele de semmi kül.elégedett vagyok.Csak h, most mi van.

A motorolajat benzinnel? :) Ez már nem zsiguli, hogy átszakadjon az AC membrán, nem?

Nem szálltak el a gyűrűk valamelyik dugattyúról? Kellene egy kompressziót mérni mindenképp.

Link to comment
Megosztás:

Hát ha már az olajadban benzin van,akkor ott elég nagy gáz van!Ott nem fog segíteni a gyertya csere.

Sziasztok.

Volna 1 olyan gondom van egy caraván 18.16V vectram az a jubileumi 2000 kiadas.100-asal az oldalan.

Az a gondom vele hogy iszonyat annyira rángat hidegen erereje sincs.Viszont ha 100 km fölé sikerül nagyon nehezen kb.6km fetornáznom annantól megy mind a golyó csak lassan nem meg persze hidegen.Tele nyomta a motor olajat benzinnel mert jarok vele igy is mert valmivel kell dolgozni jarni.Kicsereltem a gyujto gyertyakat mert ugy tunt h, nem megy 1 henger de igy se jó.viszont meg az olajat nem.Jáart magy valaki igy.260 000km van benne eddig kisebb gondok voltak vele de semmi kül.elégedett vagyok.Csak h, most mi van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Volna 1 olyan gondom van egy caraván 18.16V vectram az a jubileumi 2000 kiadas.100-asal az oldalan.

Az a gondom vele hogy iszonyat annyira rángat hidegen erereje sincs.Viszont ha 100 km fölé sikerül nagyon nehezen kb.6km fetornáznom annantól megy mind a golyó csak lassan nem meg persze hidegen.Tele nyomta a motor olajat benzinnel mert jarok vele igy is mert valmivel kell dolgozni jarni.Kicsereltem a gyujto gyertyakat mert ugy tunt h, nem megy 1 henger de igy se jó.viszont meg az olajat nem.Jáart magy valaki igy.260 000km van benne eddig kisebb gondok voltak vele de semmi kül.elégedett vagyok.Csak h, most mi van.

Na csak haza jöttem még vele.A gyertya csere után már nem rángat úgy midha elindult volana a 4 henger is viszont meg picit reszket,de ereje az végkép nincs nem enged 1800 fölé.valamelyik nap rádobjuk gépre aztán majd csak kiderül valami.De kérdeztem a havert is de ő szerinte is légtömeg mérős de a katalizátor is ha eldugul csinál ilyet a benzin szűrőt se ártana megnézni mert állitólag ennél a tipusnál össze szűkül nagyon és nem bir át menni aztán rajta a benzin.A motor hiba vilagitt szóval tuti az is blokkolja de már jó ideje úgy jártam vele és nem volt gond.alap jaraton is fulladozik hidegen de akkor a gép ráteszi magátol a gázt felugrik olyan 1800-ra vissza megy 1000-re megy 1 darabig aztan megint fullad igy körbe. mig picit nem meleg.van mit csinálni felnyomni 70 -re mert ott letilt és gyorsabban nem megy ez ma jelentkezett mar úgy mentem és jöttem vele.Nem tudom menyi benzin van a motor olajban de benzin szagú az tuti nagyon.ha igy meg valami ötletetek lenne jól jönne mert elég bajba vagyok.Ha kész lesz leirom h, is sikerült meg gyógyittani. előre is köszi és az eddigi ötleteket is.Ma hivtam a Komáromi opel szervizben a barátomat azt mondta lesz meg ennél komolyabb is.a lényeg amit mondott aki 2005 évjárat előtti Opelt vesz annak lesz pár álmatlan éjszakája aki az utánit annak romokban lesz az élete olyan drága az alkatrész. :)

Link to comment
Megosztás:

Kíváncsiak vagyunk,hogy mi lesz a gondja.Viszont a szerelőddel nem értek egyet.11 éve opelozom.A Vectrát se vettem volna meg,ha csalódtam volna a márkában.Az tény,hogy kb a 2005-től gyártott autók nem arról híresek,hogy évekig kiszolgálja gazdáját aránylag problémamentesen.De ez pont így van a tv,mobiltelefon,egyéb más dolgokkal.Visszatérve a Vectrához.Nekem 6 éve van meg.Nem is fiatal.Viszont soha nem hagyott cserben,és soha nem volt komoly gondja(lekopogom).Több mint százezer kilométert mentem már vele,de én azt mondom,hogy ha életem végéig mindig ilyen autót fogok ki,akkor szavam sem lehet.Egy álmatlan éjszakám sem volt még tőle,ezt mondhatod a szerelődnek. ;) Sőt.Inkább csak kellemesen csalódtam benne.De ami nekem még ettől is nagyobb meglepetés volt,az az előző F Astrám.Na ha mindenki annyit költene az autójára mint én arra,akkor a szerelők mehetnének munkanélkülinek :D

Na csak haza jöttem még vele.A gyertya csere után már nem rángat úgy midha elindult volana a 4 henger is viszont meg picit reszket,de ereje az végkép nincs nem enged 1800 fölé.valamelyik nap rádobjuk gépre aztán majd csak kiderül valami.De kérdeztem a havert is de ő szerinte is légtömeg mérős de a katalizátor is ha eldugul csinál ilyet a benzin szűrőt se ártana megnézni mert állitólag ennél a tipusnál össze szűkül nagyon és nem bir át menni aztán rajta a benzin.A motor hiba vilagitt szóval tuti az is blokkolja de már jó ideje úgy jártam vele és nem volt gond.alap jaraton is fulladozik hidegen de akkor a gép ráteszi magátol a gázt felugrik olyan 1800-ra vissza megy 1000-re megy 1 darabig aztan megint fullad igy körbe. mig picit nem meleg.van mit csinálni felnyomni 70 -re mert ott letilt és gyorsabban nem megy ez ma jelentkezett mar úgy mentem és jöttem vele.Nem tudom menyi benzin van a motor olajban de benzin szagú az tuti nagyon.ha igy meg valami ötletetek lenne jól jönne mert elég bajba vagyok.Ha kész lesz leirom h, is sikerült meg gyógyittani. előre is köszi és az eddigi ötleteket is.Ma hivtam a Komáromi opel szervizben a barátomat azt mondta lesz meg ennél komolyabb is.a lényeg amit mondott aki 2005 évjárat előtti Opelt vesz annak lesz pár álmatlan éjszakája aki az utánit annak romokban lesz az élete olyan drága az alkatrész. :)
Link to comment
Megosztás:

Őszintén nekem 3 éve van meg a vectra én se sok mindent költöttem rá 150 000km mentem bele.ki kellett cserélnem a kipufogó rendszert a 3 rész 170 000 forint volt. két hátsó kerék csapágy 50 000,- elso kerék agy eltorott 20 000,-

beletorott pár csavar a kerék agyakba az volt 10 000 kiszedetni.2x csereltem vezerles - 1 irany jelzo kapcsolo 5000,- szóval 3 ev alatt 255 000 forint pusz meg a mi kell.de az normalis dolog.Nem volt szervizben en csinaltam meg othon.

most van ez a motor hibam de soha nem hagyott cserben most is meg megy na de betegen de akkor is vonszolja magat.

de meg a futó müve olyan h, sok kocsi el ulhet mellette mert azert csak taposom es 200-nal max 205 megy. el gond nelkul uli az utat a futo mu nincs semmi kulonos hangja nem kopog minden ok. Super kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Leömlő utáni flexi csövet cseréltem mert már rojtos volt rajta az acélháló.Kipufogós azt mondta,hogy semmi baja.Nem baj,cseréltem.5000ft.Hátsó dobot kellett vennem még évekkel ezelőtt 18000ft.Három éve katalizátort vettem,mert a borítása annyira szétépült,hogy nem lehetett hegeszteni a múltkor említett Cserépfalui bontóban 5000ft-ért.Meg 5000 volt a szerelés.Ha összeadom:33000ft,a hat év alatt.Életemben nem költenék 170 ezret kipufogóra.

170e a kipuff és még te csináltad?
Link to comment
Megosztás:

Meglepett engem is főleg, hogy néztem anno sport rendszereket és azok az egyedi leömlőtől a kipufogó végig is olcsóbbak bár ha vett bele egy új katalizátort az akár 130 is lehet, kipuf dob is van 33-ért, csövek, egyebek szóval össze lehetne hozni de azt már akarni kell :D

Dokinál van az enyém is egyébként: toronycsapágy komplett csere mindkét oldalon, egy darabig ezzel sem lesz gond, remélem :)

Link to comment
Megosztás:

Hát igen biztos össze lehet hozni.Egyszer cseréltettem egy E mercin katalizátort,220 volt.....

Cseréltem már én is toronycsapágyat vagy három éve.Nem is gagyi cuccal,és olyan mintha a jobb oldali (de csak nagyon hidegben)ropogna mikor megyek át fekvőrendőrön.Úgyhogy ezzel a "darabig ezzel sem lesz gond" mondattal vigyázz! ;) :D Bár ezeken az utakon abszolút nem csodálkozom.Azon viszont csodálkozom,hogy a kutyacsont elég jól bírja.Még csak egyszer cseréltem,mondjuk az nem is nagy tétel,meg otthon is ki lehet cserélni.

Meglepett engem is főleg, hogy néztem anno sport rendszereket és azok az egyedi leömlőtől a kipufogó végig is olcsóbbak bár ha vett bele egy új katalizátort az akár 130 is lehet, kipuf dob is van 33-ért, csövek, egyebek szóval össze lehetne hozni de azt már akarni kell ;)

Dokinál van az enyém is egyébként: toronycsapágy komplett csere mindkét oldalon, egy darabig ezzel sem lesz gond, remélem :)

Link to comment
Megosztás:

Hát igen biztos össze lehet hozni.Egyszer cseréltettem egy E mercin katalizátort,220 volt.....

Cseréltem már én is toronycsapágyat vagy három éve.Nem is gagyi cuccal,és olyan mintha a jobb oldali (de csak nagyon hidegben)ropogna mikor megyek át fekvőrendőrön.Úgyhogy ezzel a "darabig ezzel sem lesz gond" mondattal vigyázz! :D :) Bár ezeken az utakon abszolút nem csodálkozom.Azon viszont csodálkozom,hogy a kutyacsont elég jól bírja.Még csak egyszer cseréltem,mondjuk az nem is nagy tétel,meg otthon is ki lehet cserélni.

Az 1 le ömlő az volt 108 000, katalizátorostól a masodik rész 25 000,- a vége 35 000,- de mondom nektek még igy is jól jártam mert itt szlovakiaban el sem kinnetek mennyibe jött volna bele.ezért járok 1 barátomhoz Esztergomba alkatrészért mert itt nem lehet megvenni iszonyat a torony csapagy darabja 45

Link to comment
Megosztás:

Az 1 le ömlő az volt 108 000, katalizátorostól a masodik rész 25 000,- a vége 35 000,- de mondom nektek még igy is jól jártam mert itt szlovakiaban el sem kinnetek mennyibe jött volna bele.ezért járok 1 barátomhoz Esztergomba alkatrészért mert itt nem lehet megvenni iszonyat a torony csapagy darabja 45

:) :D ;)

Szörnyülködve olvasom az általad leírt árakat... Félelmetesen sok, már már abszurd...

Ha simán bemennél a UNIX alkatrészlánc valamelyik üzletébe, még a gyári sem kerül ennyibe mint amiket itt leírtál...

Ez sokkk!

Link to comment
Megosztás:

Hát igen biztos össze lehet hozni.Egyszer cseréltettem egy E mercin katalizátort,220 volt.....

Cseréltem már én is toronycsapágyat vagy három éve.Nem is gagyi cuccal,és olyan mintha a jobb oldali (de csak nagyon hidegben)ropogna mikor megyek át fekvőrendőrön.Úgyhogy ezzel a "darabig ezzel sem lesz gond" mondattal vigyázz! :D :) Bár ezeken az utakon abszolút nem csodálkozom.Azon viszont csodálkozom,hogy a kutyacsont elég jól bírja.Még csak egyszer cseréltem,mondjuk az nem is nagy tétel,meg otthon is ki lehet cserélni.

Az 1 le ömlő az volt 108 000, katalizátorostól a masodik rész 25 000,- a vége 35 000,- de mondom nektek még igy is jól jártam mert itt szlovakiaban el sem hinnetek mennyibe jött volna bele.ezért járok 1 barátomhoz Esztergomba alkatrészért mert itt nem lehet megvenni iszonyat a torony csapagy darabja 45 000,- ott 50 000,- 2 kaptam.a masik dolog itt nagyon keves az Opel ezert a szervizekben is ugy ertenek hozzajuk h, sehogy ezert kenytelen vagyok ithon csinalni a baratokkal.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.